Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musicie wypatrywać w programie Pulsu nowych filmów kina azjatyckiego. Na tych filmach (ale nie tylko) Puls często robi różne eksperymenty podczas emisji (lub raczej są to wpadki :wink: , np. kiedyś widziałem dwa loga jedno nad drugim :D .).

(Powtórka filmu "Nieziemska broń dynastii Sejeon" ma być w nocy z piątku na sobotę 12/13 sierpnia.)

Chociaż po wczorajszej dość udanej emisji 16:9, pozycji (filmów) w 16:9 może być teraz coraz to więcej. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać, że oni bawią się z formatem przy tych japońskich i koreańskich filmach. Dzisiaj np. po północy jest jakiś koreański thriller z 2008 roku. Może też będą testować.

 

Mam nadzieję, że oprawa nie będzie w safe area, ale wielkość loga i znaczka o. wiekow. były odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się pytasz, to zacytuję ci kolejny post:

 

Skąd wiesz, że nie była to wpadka techniczna ?

Mały wypadek przy pracy ?

 

Nowa ustawa medialna nadaje na nadawców obowiązek emisji oznaczeń wiekowych i logotypów na środku ekranu (w razie przycięcia obrazu - powinna być ułatwiona identyfikacja nadawcy).

 

Oznaczenia naturalnie nie będą na środku ekranu. Użyłem skrótu myślowego. To dotyczy tylko produkcji panoramicznych - logotypy będą nakładane jak na 4:3 po przycięciu obrazu uzyskamy podobny efekt.

 

Zapytałem się czy będą emitować program w 16:9 i z tego co wiem w najbliższym czasie nie planują, a to co było w sobotę to po prostu przygotowanie do nowej ustawy medialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym nikt tu nie wspomniał o tym że i tak Puls musi przejść na nadawanie w formacie 16:9 ponieważ tak jest napisane w rozporządzeniu (czy jak się ten dokument zwie) dotyczącemu naziemnej telewizji cyfrowej, w którym jest napisane że wszystkie stacje w NTC muszą byc nadawane w formacie 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienne nowości Puls dla mnie na wielki plus! "Na najmłodszych czekają Chip i Dale, Timon i Pumba, Tom i Jerry oraz całe grono postaci, znanych ze "Zwariowanych melodii"." Świetnie będzie znowu zobaczyć Timona i Pumbę, nieemitowanych w Polsce już grubych kilka lat. Puls się stara, wynajdują stare taśmy ze świetnymi kreskówkami, na które czekałem. Myślę, że o dubbing nie mamy się co martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...