Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Karol, niech ta osoba znajdzie dziewczynę :lol: Poza tym, nie tylko panie chyba tam są ;)

 

Argumentacja z niusa:

Kanał (Puls - przyp.) nadaje naziemnie i jest jedną z podstawowych polskich stacji telewizyjnych.

Brawo, co za refleks. Puls nadaje naziemnie od 2000 roku, wtedy także chciał być jednym z kanałów podstawowych. Oczywiście przemilczano, że jak stacja należała do Grupy Polsat, to była chyba w pierwszej dziesiątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje SAT Kurier i informuje TV Puls na dolnym pasku:
Telewizja Puls zmienia swoją pozycję na liście kanałów Cyfrowego Polsatu na lepszą. Od piątku, 8 kwietnia br. zostanie przeniesiona z miejsca 138. na 86. TV Puls zajmie miejsce tuż obok śląskiego kanału TVS i dokumentalnej stacji National Geographic Channel.
Dobra decyzja CP. Nareszcie stacja będzie bliżej. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No goło i wesoło robi szał :brawo: pośmiać się można i cycki w TV xD pewnie ten program ma najwieksza ogladalnosc :D a tak ogólnie to super ze coraz bliżej pozycje na liscie CP jest, bo jest tak daleko ze reszta osób w mojej chacie przeskakuje max do kanałów HD dalej juz tylko na muzyczne i koniec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie sądze żeby "Goło i wesoło" miało decydujący wpływ na oglądalność, która wynosi 1,5% rynku. To właściwie niskobudżetowy program zresztą jak wszystko co na Pulsie. 20 lat temu ludziom mogło się to podobać ale dzisiaj, to żenada dla ludzi o najniższym guście. Właściwie tą telewizje traktuje jak kanał tematyczny na naziemnej antenie, który mam ustawiony na 7 kanale bo tam nic nie ma, tylko seriale latynoamerykańskie, Jerry Springer który odziwo kiedyś lubiłem jak leciał na tv club, MMA które też mi się obyły i jeszcze Dr Phil niewiadomo co. Dla mnie do polecenia jest sędzia Judy i tylko to, reszta jest milczeniem. Wielkiego filmu też tam nie zobacze, bo to za mała telewizja, którą nie stać na taki zakup a co dopiero na licencje jakiegoś światowego programu rozrywkowego. W tym przypadku POLSAT i TVN nie pozwolą nigdy na rozwinięcie skrzydeł skoro nawet New Corporation zdał sobie z tego sprawę że przy tak dużej konkurencji musiałby włożyć sporo kasy w małą stacje, stacji która nie ma swojej siedziby a wynajmuje dlatego zrezygnowali. Niestety tylko duże korporacje się liczą na rynku mediów ogólnokrajowych jak ITI ,czy grupa Solorza Cyfrowy Polsat, no i Telewizja Polska. Nawet polsatowska Czwórka bije na głowe Puls dzięki budżetowi owego Solorza i własnym produkcją. Dzisiaj Puls to 1 kanał, 1 człowieka i koniec. Dodam że dawny Puls był lepszy, bo misyjny i miał własne programy. Teraz Dąbski skomercjalizował stacje i wepchał do kotła w którym nie ma szans na zaistnienie, a szkoda bo na rynku misyjnym Puls ma lepszą dostępność na rynku niż Religia TV i Rydzykowy Trwam. W tej kwestii jest czymś w rodzaju Polcast (Polonia1, Tele 5) tyle że tamte nie mają nadajników naziemnych. No może gdyby Puls zaczął w latech 90-tych jak w formie obecnej to miałby szanse na zaistnienie i włączenie się do mediów ogólnokrajowych ale dziś to już chyba raczej zapóźno. Rynek medialny się ukształtował, a Puls to telewizja dlaniszowego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls już odniósł sukces, chociażby przez to że jest FTA przez satelitę i od początku w NTC. Jak wystartują z drugim kanałem to możliwe, że rozwiną skrzydła.

 

O ile sukcesem można nazwać FTA, bo ludzie głównie płacą za platformy cyfrowe, kablówki itd. Satelity analogowe to już przeszłość. Ludzie pozbywają się takich pojedynczych satelit bo nic nie oferują. Nic dziwnego że jest to telewizja darmowa w FTA skoro nie ma pozycji na rynku. Problem w tym że jak narazie w wielu miejscach w kraju trudno ją było złapać.

 

Jakoś nie widze żeby z kanałem dla dzieci który zamierzają uruchomić mogli rozwinąć skrzydła. To już nie te czasy, lata 90-te były momentem formowania się rynku medialnego w Polsce. Polsat jak i TVN uzyskały pozycję dzięki nowym formatom na rynku, to własnie wtedy zrodziły się wielkie korporacje. Te stacje wbiły się w odpowiedni moment kiedy nie było żadnej konkurencji na poza Telewizją Polską. Puls w zasadzie nic już nie pokaże co mogło by wzbudzić sensacje, poza tym ma za mały budżet. Ogólnokrajowa stacja to stacja unwersalna, Pulsu nawet nie stać na własny serwis informacyjny i własne produkcje już nie mówiąc o wielkiej premierze filmowej. Jak już pisałem wcześniej rozwój Pulsu jest blokowany skutecznie przez ITI, Cyfrowy Polsat. Pozbycie się franciszkanów ze stacji, właściwie założycieli TV Niepokalanów później Pulsu było błędem, bo właśnie dzięki franciszkanom telewizja miała swój urokliwy charakter jedyny taki na antenie naziemnej. Teraz to tv nijaka, a w oglądalności wypada nawet gorzej niż niektóre kanały tematyczne. Dlatego Pulsowi mówie TAK jako telewizji tematycznej, naziemnej bo tam ma jeszcze szanse na realizowanie się. Na ogólnokrajową stacje, nie ma szans. :|

 

Puls powinien wrócić do korzeni!! Program "Żebro Adama", "Anioł przychodzi wieczorem" stały na wyższym poziomie niż obecna ramówka Dąbskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sukcesem można nazwać FTA, bo ludzie głównie płacą za platformy cyfrowe, kablówki itd. Satelity analogowe to już przeszłość. Ludzie pozbywają się takich pojedynczych satelit bo nic nie oferują. Nic dziwnego że jest to telewizja darmowa w FTA skoro nie ma pozycji na rynku. Problem w tym że jak narazie w wielu miejscach w kraju trudno ją było złapać. ..

 

Ze co i jak? jakie satelity analogowe i jakie pozbywanie się satelit? :lol2: Co do czego? co ma Puls do analogowego nadawania z satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niekoniecznie. Nie wiem jak jest teraz bo od dawna nie posiadam takiej anteny, ale kiedyś pamiętam że taka antena odbierała jak zwykła kratkowa którą podłączano najzwyczajniej kablem pod telewizor. Szwagier coś takiego robił. Ogólnie polskojęzycznych kanałów FTA jest mało, wszystkie inne są płatne i w pakietach platform cyfrowych, a bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów bezpłatnych (niekoniecznie FTA) jest zdecydowanie więcej niż 15:

 

1. TVP 1 - ze starej karty TNK, która nie wymaga doładowywania, analog, DVB-T

2. TVP 2 - ze starej karty TNK, która nie wymaga doładowywania, analog, DVB-T

3. TVP Info/TVP Regionalne - analog, DVB-T

4. TV Polonia

5. TVP Kultura

6. TVP Historia - z Astry

7. Polsat - analog, DVB-T

8. Polsat Sport News - DVB-T (niebawem)

9. TVN - analog, DVB-T, ze starej karty TNK, która nie wymaga doładowywania

10. TVN 7 - DVB-T, ze starej karty TNK, która nie wymaga doładowywania

11. TVN Warszawa - DVB-T, ze starej karty TNK, która nie wymaga doładowywania

12. TV 4 - analog, DVB-T

13. TV 6 - DVB-T (od 30 maja)

14. TV Puls

15. TV Puls 2 (niebawem)

16. Polonia 1

17. Tele 5

18. TV Biznes

19. Eurosport (audio Hot Bird, video Astra)

20. VIVA

21. Eska TV

22. 4fun.tv

23. Rebel TV

24. Czwórka Polskie Radio

25. Polo TV

26. TVS

27. CSB TV

28. TVR

29. TV 5 Monde

30. Kosmica TV

31. ITV

32. Mango 24

33. Edusat

34. religia.tv - ze starej nieaktywnej karty TNK

35. TV Trwam

36. Supreme Master

37. EbS - z Siriusa

38. EbS + - z Siriusa

 

Ponad to FTA jest kilka zagranicznych wersji kanałów dostępnych w Polsce: MTV, Fox, Nickelodeon, Comedy Central, Cartoon Network, Wedding TV.

 

Tak bogata oferta oraz rozwój DVB-T sprawiają, że teraz niekoniecznie musimy się decydować na płatną telewizję. Wiele osób jest zadowolona z tego co i tak może oglądać za darmo. TV Puls decydjąc się na otwartą emisję swojego programu jest wśród kilkudziesięciu kanałów nadawanych w języku polskim. Z automatu jest też dostępna we wszystkich możliwych platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niekoniecznie. Nie wiem jak jest teraz bo od dawna nie posiadam takiej anteny, ale kiedyś pamiętam że taka antena odbierała jak zwykła kratkowa którą podłączano najzwyczajniej kablem pod telewizor. Szwagier coś takiego robił(...)

 

Z polskich kanałów nic już niestety w ten sposób nie nadaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999

 

Naziemna telewizja cyfrowa DVB to podstawowa i najprostsza forma odbioru telewizji a już wkrótce w w cyfrowym odbiorze pojawi się 11 kanałów, czyli więcej niż do tej pory było na naziemnej analogowej, tym bardziej że analog powoli zaczyna odchodzić do lamusa. Mocne sygnały ktore będą się ze sobą pokrywały, sprawią że będzie wystarczył zwykły telewizor z wbudowanym tunerem cyfrowym co jest teraz we wszystkich telewizorach standardem i będzie można spokojnie złapać kilka kanałów nie podłączając go do żadnej anteny. Zapewne Puls też przejdzie na tą forme emisji jak podstawowe kanały TVP, TVN Polsat. Chodzi mi też o to że Puls nie zbuduje swojej pozycji bez oglądalności, a jak narazie mało ludzi go ogląda. Z kolei żeby być kanałem ogólnokrajowym musi coś więcej znaczyć, problem w tym że ITI, Cyfrowy Polsat na to nie pozwolą, a Puls nie rozwinie się przy takiej konkurencji, które mają praktycznie wszystko na polskim rynku. Na razie Puls to telewizja pokroju tematycznego jak Tele 5 z udziałem rynkowym ponad 1%, dla porównania TVP 1 22%, Polsat 18% , TVN 17%, TVP 2 17%. Puls ze swoją pozycją jest za niektórymi kanałami tematycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Puls jako kanał ogólny nie będzie miał dużej oglądalności dopóki nie będzie miał dużego zasięgu, głównie naziemnego. W tej chwili pozycję lidera mają kanały TVP i Polsat ponieważ naziemnie pokrywają niemal całą Polskę. TVN ma już gorszy zasięg i według mnie tylko to powoduje, że ma mniej więcej podobną liczbę widzów niż Polsat. TV Puls dociera w sposób analogowy tylko do 25% mieszkańców Polski. Z takim zasięgiem nie może rywalizować z wielką trójką. Wprowadzenie telewizji cyfrowej spowoduje, że zasięg wszystkich siedmiu kanałów nadawanych teraz analogowo wyrówna się i wszystkie 7 kanałów będzie docierać do niemal 100% mieszkańców Polski. Wtedy dopiero zacznie się prawdziwa konkurencja. TV Puls długo, długo albo i nigdy nie będzie miał takich pieniędzy jak wielka trójka ale za to ma inną ramówkę i to według mnie jest dobry sposób dotarcia do widzów. Z resztą z ledwo co działającej stacji (bywało, że i nie działającej) jest teraz stabilną stacją, która jest w stanie się utrzymać. To już i tak wielki sukces. Widownia stale rośnie i będzie rosła wraz z wprowadzaniem DVB-T. Przed TV Puls jest duża przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls musi przede wszystkim zmienić swoją ramówkę żeby przyciągnąć widza. Przykro mi ale na HIHI TV, Jerry Springer, starych serialach, Goło i wesoło nie da się zbudować oglądalności. Brakuje serwisu informacyjnego, własnych produkcji, programów rozrywkowych, większych formatów, premier filmowo-serialowych. Ja mieszkam w regionie warszawskim więc od samego początku nie mam problemu z odbiorem tej telewizji, ale za franciszkanów Puls niekiedy mnie interesował swoimi programami, teraz w ogóle mnie nie przyciąga. Wydaje mi się że więcej skorzystają na zasięgu TVN Siedem a także Czwórka i Szóstka, ale te dwie ostatnie to siostry Polsatu, jest jeszcze Polsat Sport News. Akurat Solorz w tej kwestii ma szczęście że może wystawić 4 swoje kanały. TVN Warszawa już nie wliczamy bo ta stacja za miesiąc kończy swoją emisje.

Cały czas czekam aż Puls czymś mnie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stacja mająca niski budżet, osobiście ramówka mi się podoba, jak nie ma co oglądać na innych kanałach zawsze tu coś leci w miarę ciekawego.

Był program informacyjny i w efekcie okazało się, że oglądalność jest za niska by pokryć wydatki na ten program.

 

Jak na kanał FTA oferuje dużo, z ostatnich wywiadów można wywnioskować że oglądalność TV Puls się polepszyła i jest zadowalająca biorąc pod uwagę inne niszowe kanały. Wracając do FTA pozwolenia na emitowanie programów FTA nie mało kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...