Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik telewizora panoramicznego ma możliwość wyzoomować obraz (zależy od telewizora, ale przeważnie taka opcja jest), i wówczas wszystkie te g@#$na wychodzą poza ekran - nie widać ich. Z kolei np. ja gdy robiłem sobie divxa z jakiegoś filmu mogłem to obciąć. Teraz nie da się z tym nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi np. nie podoba się moda, która przyszła do Pulsu z TV4 - zjeżdżanie logami do połowy ekranu.

 

Jest w tym sens - wtedy na tv 16:9 widać logo stacji. Najgorsze są loga które są ani tu ani tam - przy zoomie do 16:9 ucina się połowa (szybkie sprawdzenie: Kino Polska, Disney, TVP Polonia, Kultura i niestety też Puls przy programach 4:3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi np. nie podoba się moda, która przyszła do Pulsu z TV4 - zjeżdżanie logami do połowy ekranu. Jak już obraz musi być z kaszetami to niech będzie z nich jakiś pożytek. Komu to przeszkadzało jak loga były umieszczone na kaszetach.

 

Mnie też się to nie podoba. Gdyby Puls nadawał w 16:9 i pomniejszał logo, wtedy byłoby ok.

 

Ja na swoim odbiorniku obcinam letterbox. Wtedy w 16:9 wygląda to tak, jak by był to letterbox w 16:9. Tak samo jak robi TVN przy filmach Cinema&Scope, tylko, że TVN wtedy umieszcza logo na letteboxie.

 

@vigoo

Twoja wersja jest mało prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim odbiorniku obcinam letterbox. Wtedy w 16:9 wygląda to tak, jak by był to letterbox w 16:9.

 

Skomplikowane... Ja mam ekran 16:9 i przy odpowiednim wyklikaniu formatu w pilocie wygląda to tak, jak film w 16:9 (zajmuje cały ekran, bez żadnych boxów i kaszkietów, wszystkie proporcje twarzy itp. zgodne z rzeczywistością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym sens - wtedy na tv 16:9 widać logo stacji. Najgorsze są loga które są ani tu ani tam - przy zoomie do 16:9 ucina się połowa (szybkie sprawdzenie: Kino Polska, Disney, TVP Polonia, Kultura i niestety też Puls przy programach 4:3).

Logo Pulsu zawsze było dość nisko - to fakt. Przy wyzoomowaniu było je delikatnie widać.

Ale po co zjeżdżają przy filmach kinowych szerokoekranowy (2,35:1) logiem do połowy ekranu? (Mówię "do połowy" z przesadą.)

m33513is.th.jpg

(Prawy fragment grafiki zapożyczony od kolegi @Boogeyman.)

 

edit:

Tak samo jak robi TVN przy filmach Cinema&Scope, tylko, że TVN wtedy umieszcza logo na letteboxie.

TVN postępuje właśnie wzorcowo. Logo w rogu i już.

 

edit 2:

Czemu przy filmach kinowych nie może być tak:

m33608is.th.jpg

m33609is.th.jpg

m33610is.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem e-maila 18 września na adres kontakt@pulstv.pl i nie mam odpowiedzi

 

Zwracam się z prośbą, abyście zmienili oznaczenia wiekowe na półprzezroczyste i wycięte cyfry, podobnie jak zrobiło TVP i TVN.

 

Większość kanałów telewizyjnych w Polsce wprowadziło format 16/9 pragnąłby, aby i Telewizja Puls też 16/9 wprowadziła. Wiem, że z sygnał satelity jest dosyłem dla naziemnej telewizji analogowej, ale TVN w czerwcu b.r. wprowadził format 16/9 i nie było problemu z poprawnym wyświetlaniem obrazu.

 

Mam jeszcze pytanie: Kiedy macie zamiar wprowadzić TV Puls 2? Macie puste miejsce MUX 2 naziemnej telewizji cyfrowej i je nie wykorzystujecie.

 

 

Z poważaniem

Widz Telewizji Puls

 

czy oni wogóle odpisują na e-maile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Trzeba wesprzeć kolega czyli do listu do tv puls można np dołączyć kopie odpowiedzi listu od KRRiT. Mnie tez przeszkadzają jaskrawe ograniczenia wiekowe.Zaraz wysyłam list list do tv puls

 

W odpowiedzi na Pańskie kolejne wystąpienia, dotyczące sposobu oznaczania audycji symbolem graficznym w programach telewizyjnych uprzejmie wyjaśniam, że obowiązek oznaczania audycji z uwzględnieniem grup wiekowych wprowadził Sejm RP a nie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjmując 2 kwietnia 2004 roku nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji (tzw. nowelizacja europejska). KRRiT zrealizowała tę delegację ustawową 23 czerwca 2005 r. wydając szczegółowe rozporządzenie w tej kwestii. Rozporządzenie to wraz z załącznikami stanowi do dziś obowiązującą podstawę dokonywania przez nadawców szczegółowej kwalifikacji audycji lub innych przekazów do poszczególnych kategorii wiekowych oraz ich oznaczania widocznymi na ekranie symbolami.

 

Jednocześnie pragnę poinformować, że KRRiT 12 lipca 2011 roku dokonała nowelizacji ww. rozporządzenia w sprawie kwalifikowania audycji mogących mieć wpływ na negatywny rozwój małoletnich. Modyfikacja aktualnie stosowanych oznaczeń wiekowych polegała na zmianie ich czytelności oraz widoczności.

 

Odnośnie poruszonej przez Pana kwestii dotyczącej zarówno logo jak i oznakowań wiekowych np. natężenia koloru czy wielkości uprzejmie informuję, że KRRiT nie posiada kompetencji w zakresie ingerowania w działalność programową samodzielnych nadawców. Przepisy nie określają ani intensywności ich świecenia, ani dokładnego położenia. Uwagi oraz propozycje należy kierować bezpośrednio do biura programowego konkretnego nadawcy wpisując się w dyskusję nad kształtem programu telewizyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Puls ostatnio się "wyrobiła" i proponuje widzom coraz ciekawsze filmy i pozycje programowe. Od jakiegoś czasu ma coraz więcej widzów - nic w tym dziwnego, bo jako kanał FTA jest naprawdę godny polecenia. Bardzo śmieszny jest program "Goło i wesoło". A w nocy to wiadomo, co leci :). I pomyśleć, że kiedyś to była bardzo chrześcijańska stacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...