Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przypadkiem problem nie pojawia się u Ciebie, kiedy włączysz oświetlenie w pomieszczeniu? Miałem kilka lat temu podobny przypadek i winne okazały się akurat świetlówki energooszczędne właśnie kiedy zostały włączone.

 

Problem występuje niezależnie od włączania światła.

Edytowane przez swojadroga
Proszę zapoznać się z regulaminem forum i "PS-y" takiej treści i wszelkie uwagi do moderacji wysyłać za pomocą PW lub bezpośrednio do administratora forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przypadłość wielu modeli dekoderów od CP - u mnie też się zacina pilot i dopiero za którymś razem reaguje co objawia się najczęsciej migotaniem diody i wykonywaniem czynności jakbym wielokrotnie naciskał przycisk na pilocie. Początkowo było OK, ale z czasem ten problem zaczął występować i nie wiem co jest jego przyczyną. Podejrzewałem router od internetu, ale on stał wcześniej w innym miejscu i problem też występował. Poza tym to tak naprawdę żadnej zmiany w ustawieniu urządzeń nie było a problem zaczął występowac. Uroki chińskiego badziewia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobny problem u klienta. Proszę sobie wyobrazić, że usterka obiawiała się tym, że czerwona dioda na dekoderze migała cały czas, dekoder na kanale 8 i nie szło go przełączyć na inny. Pilot od telewizora nie reagował, tylko jak się go zbliżyło do samego tv. Resety nic nie dały. Jaka przyczyna? Mało widoczny ale wciśnięty w pilot guzik 8. Pilot cały czas wysyłał do dekodera rozkaz zmiany kanału na 8 i przy okazji zakłócał rozkazy pilota tv. Niby błachostka ale podchwytliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem problemów może też być problem z "minusem" samego dekodera, innego urządzenia połączonego bezpośrednio lub pośrednio z dekoderem wraz z przewodami użytymi do połączenia. Żmudne sprawdzanie kolejnych urządzeń pozostaje. 

 

Niestety na to wychodzi. Ale akurat nie mam zamiennika telewizora, aby to sprawdzić na dłuższą metę. Przewód hdmi skombinuję. Może spróbuję zamiast telewizora dać monitor od PC. Antenowy raczej nie powinien na to wpływać i w sumie najtrudniej byłoby go pociągnąć na nowo. Dziwna usterka, bo naprawdę czasami dość długo działa dobrze, np. cały dzień, a innego z kolei nie daje się używać.

 

PS. Za poprzednie PS sorry ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jako nowy w temacie PVR HD 7000.

 

Kończę z nc+ i od lutego przechodzę na CP.

Konsultant w telefonicznej rozmowie (po sprecyzowaniu co mnie interesuje i co chcę) zaproponował mi dekoder PVR HD 7000 + moduł Wi-Fi.

 

Wiem, że to cały wątek poświęcony temu dekoderowi ale... gdyby tak ktoś w kilku słowach...

Czy warto, czy taki zestaw ma sens?

Jak czytam Wasze wpisy to tu same awarie... Czy to standard z tym dekoderem, że się psuje to tylko czy pojedyncze wpadki?

Czy może dać sobie spokój i lepiej jakieś inne rozwiązanie..., inny dekoder? 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy w temacie PVR HD 7000.

 

Kończę z nc+ i od lutego przechodzę na CP.

Konsultant w telefonicznej rozmowie (po sprecyzowaniu co mnie interesuje i co chcę) zaproponował mi dekoder PVR HD 7000 + moduł Wi-Fi.

 

Wiem, że to cały wątek poświęcony temu dekoderowi ale... gdyby tak ktoś w kilku słowach...

Czy warto, czy taki zestaw ma sens?

Jak czytam Wasze wpisy to tu same awarie... Czy to standard z tym dekoderem, że się psuje to tylko czy pojedyncze wpadki?

Czy może dać sobie spokój i lepiej jakieś inne rozwiązanie..., inny dekoder? 

 

Pozdrawiam...

Co nieco odpowiedziałem Ci na poprzedni post,ale nie wiem czemu wylądował w koszu :(

jeśli masz ochotę to kliknij w link-

https://forum.satkurier.pl/topic/13801-przeszed%C5%82em-z-n-lub-c-do-cyfrowego-polsatu-wra%C5%BCenia-opinie/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco odpowiedziałem Ci na poprzedni post,ale nie wiem czemu wylądował w koszu :(

jeśli masz ochotę to kliknij w link-

https://forum.satkurier.pl/topic/13801-przeszed%C5%82em-z-n-lub-c-do-cyfrowego-polsatu-wra%C5%BCenia-opinie/

 

Wooooowwwwwww... Śliczne dzięki! No to już wiem co chcę :-) Oczywiście jeszcze kwestia ile sobie CP będzie krzyczeć za ten dekoder...

W nc+ jestem do końca miesiąca i dziękuję... Chcą podwyżki o 100%. Ja piłki nożnej nie oglądam więc nie mam się nad czym zastanawiać... 

Witaj słoneczko... Jakiś tam niepokuj jednak cały czas jest... Do tego nc+ od tylu lat juz się mocno przyzwyczaiłem no ale cóż... 

 

Jeszcze raz śliczne dzięki za info... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ofertach dla nowych klientów rozmawiamy tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/314-promocje-oferty-dla-nowych-abonent%C3%B3w-cp/ a aktualne oferty w APS-ach opisałem tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/314-promocje-oferty-dla-nowych-abonent%C3%B3w-cp/page-165#entry1059955 i CP nie "krzyczy" czynszu za ten dekoder.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowy i jakby co to przepraszam za ewentualne błędy  :wink: . Od kilku dni jestem posiadaczem tunera pvr hd 7000 i mam z nim problem, a mianowicie tuner nie zapamiętuję ustawień rozdzielczości. Ustawiam na 1080i  i wszystko jest dobrze dopóki nie wyłączę tunera i tv. Po ponownym włączeniu rozdzielczość wraca na 576p. Dzwoniłem na infolinię, tam konsultant powiedział żeby zamienić tuner miejscami z multiroomem. Zrobiłem tak ale efekt ten sam, inne kable HDMI też nie rozwiązują problemu. Wymiana dekodera też nie pomogła. Czy ktoś ma pomysł co można jeszcze by zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowy i jakby co to przepraszam za ewentualne błędy  :wink: . Od kilku dni jestem posiadaczem tunera pvr hd 7000 i mam z nim problem, a mianowicie tuner nie zapamiętuję ustawień rozdzielczości. Ustawiam na 1080i  i wszystko jest dobrze dopóki nie wyłączę tunera i tv. Po ponownym włączeniu rozdzielczość wraca na 576p. Dzwoniłem na infolinię, tam konsultant powiedział żeby zamienić tuner miejscami z multiroomem. Zrobiłem tak ale efekt ten sam, inne kable HDMI też nie rozwiązują problemu. Wymiana dekodera też nie pomogła. Czy ktoś ma pomysł co można jeszcze by zrobić??

A czy zapisałeś nowe ustawienie?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu miałem identyczny problem z tym modelem dekodera.Dekoder nie zapamiętywał ustawień rozdzielczości na 1080.Za każdym ponownym uruchomieniem wracał do 576p.Wymieniłem z tuzin kabli i nic.Sprawdziłem deka u kilku innych osób pod ich telewizory i wszystko było ok.A u mnie niestety nie było pełnego HD poprzez HDMI.Problemem okazał się model tv,który gryzł się z HD7000.Kupiłem nowy tv i problem znikł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...