Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna, nie wiem co jest grane ale wymieniłem wczoraj dek i nadal dzieje się to samo czyli "gubi" mi niektóre kanały, co sie może dziać, bo na dodatkowych wszystko jest OK.Sprawdziłem instalacje jest OK. Siła i jakość świeci na zielono. Aktualizacje wszystkie zainstalowane. Pomoże ktoś ? jakieś sugestje?

Jak podłączam dek nc+ to wszystko jest OK.

Edytowane przez Mako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak podłączam dek nc+ to wszystko jest OK.

Gdybyś nie napisał tego to ja bym sugerował fiksujący konwerter,ale skoro na tym od nc+ wszystko chodzi :unsure:  :?: 

ale może ten od nc+ ma nieco mocniejszy odbiornik i jemu to nie przeszkadza że sygnał masz słabszy a skoro te od CP robią to samo to by znaczyło że coś u Ciebie z instalacją jest nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 16-tej siedziałem cały czas przed TV żeby sprawdzić czy "zgubi" mi jakieś kanały i......nic....ale zauważyłem, że na niektórych kanałach (HBO HD, HBO COMEDY) delikatnie się przycina jak się tego pozbyć ?

Trochę mam już dosyć tego deka, można wymienić na jakiś mniej problemowy (Sagem ESI-88)?

Edytowane przez Mako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za info, zdążyłem już podjechać do APS-u i dowiedziałem się, że wymiana 7000 na ESI nie jest możliwa ze względu na system jaki mają na kompach, a mianowicie nie przepuszcza im oddanie 7000 bez dysku ( bo dysk jest wbudowany) a na ESI muszą zaznaczyć, że wydają z dyskiem ( dysk zewnętrzny) i w tym momencie jest d u p a i kamieni kupa.:) - sory taki mamy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....to jeszcze pewno między nami mówiąc nie wszytko esi są/były/przynajmniej do teraz lepsze od dek CP i wciskają pvr 7000 .Nie wiem jak sie to teraz zakónczy z ta ostatnią mieszaniną w kanałach czy nie trzeba bedzię chcąc czy nie wymienić na dek Cp.Sam myślę o przejściu na jakiś z nagrywarką mam obecnie 5500s  czekam i czytam jak się to zakończy.Miałem oczywiscie także ochotę na esi.

ps ale wymówka z systemem na kompach super zawsze jakaś jest dobra  :wink:  :wink:  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, nie wiem co jest grane ale wymieniłem wczoraj dek i nadal dzieje się to samo czyli "gubi" mi niektóre kanały, co sie może dziać, bo na dodatkowych wszystko jest OK.Sprawdziłem instalacje jest OK. Siła i jakość świeci na zielono. Aktualizacje wszystkie zainstalowane. Pomoże ktoś ? jakieś sugestje?

Jak podłączam dek nc+ to wszystko jest OK.

 

Witam.

Mam PVR 7000 i ostatnio 2 razy zgubił mi trochę programów. Pomagała tylko ponowna instalacja programów. Teraz jest nowa lista kanałów CP (TNT HD itd), możliwe że się uspokoi. 

 

Co do dekodera ESI-88 niby fajny..ale, od grudnia 2014 do marca 2015 walczyłem z CP aby wymienić tez złom na dobry dekoder. Wymieniałem w APS ze 3 szt., i z każdym, był ten sam problem, czyli zamrożenie ekranu i restart przez wyjęcie wtyczki z gniazdka. W końcu APS nie chciały wymieniać Sagema i zaproponowano mi PVR 7000.

 

Ostatecznie jest to lepszy dekoder, bo działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....to jeszcze pewno między nami mówiąc nie wszytko esi są/były/przynajmniej do teraz lepsze od dek CP i wciskają pvr 7000 .Nie wiem jak sie to teraz zakónczy z ta ostatnią mieszaniną w kanałach czy nie trzeba bedzię chcąc czy nie wymienić na dek Cp.Sam myślę o przejściu na jakiś z nagrywarką mam obecnie 5500s  czekam i czytam jak się to zakończy.Miałem oczywiscie także ochotę na esi.

ps ale wymówka z systemem na kompach super zawsze jakaś jest dobra  :wink:  :wink:  :wink:

5500s możesz wymienić na ESI bo 5500s nie ma dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem kable miejscami w deku i jest narazie OK.

guzik, nie mam już nerwów dzisiaj znowu się zacina (hbo hd, polsat news hd, tvp1 hd, hbo comedy hd, bbc hd) sprawdzałem na dwóch dekoderach dodatkowych u dzieci i  tam jest wszystko OK. nic się nie zacina, czyli konwerter jest OK. kable są wmiare nowe mają około roku...

Edytowane przez Mako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzik, nie mam już nerwów dzisiaj znowu się zacina (hbo hd, polsat news hd, tvp1 hd, hbo comedy hd, bbc hd) sprawdzałem na dwóch dekoderach dodatkowych u dzieci i  tam jest wszystko OK. nic się nie zacina, czyli konwerter jest OK. kable są wmiare nowe mają około roku...

 

Ja mam podobny problem, z tym że u mnie dotyczy kanału TVP Sport HD. Na HD7000 zacina, na HD3000 nie. Zamieniałem je miejscami, nie pomogło. Zaniosłem HD7000 do APS, a tam wszystko działa ok. Pani sugerowała, że to może być wina konwertera, gdyż "każdy dekoder może być mniej/bardziej czuły na uszkodzony konwerter". Nie przekonało mnie to, ale nie zdecydowałem się na wymianę konwertera. I nie wiem, czym to jest spowodowane, a nie wymienią mi dekodera, bo u nich wszystko działa, więc nie ma podstaw do wymiany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zamienić dekodery miejscami. Ten 7000 podłącz u dzieci a ten od dzieci do siebie. To całkowicie wykluczy wady instalacji. Ja też miałem problemy ze swoim 7000 ale po wymianie na nowy jest wszystko ok.

Tak właśnie zrobiłem wczoraj wieczorem, podmieniłem dekodery i na 5500s wszystko śmigało bez zacięć ( na mediabox-ie od nc+ też nic się nie zacina) zabrałem 7000 do pracy, podjadę do APS-u i wymienię.

 

godz.19.39 dekoder wymieniony, nie zacina się :brawo::jupi:

Edytowane przez Mako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania odnośnie tego dekodera:

1. Jeśli jestem w trakcie nagrywania jakiegoś kanału to czy mogę w pewnym momencie włączyć to co się nagrywa od początku? Czy muszę czekać aż się nagra i dopiero wtedy mogę to sobie obejrzeć?

2. Czy aktualizacje oprogramowania pobierają się automatycznie i same instalują czy trzeba to robić ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Nie wiem jak w tym,ale podejrzewam że tak samo jak w moim nie ma z tym żadnego problemu u mnie można też włączyć nagrywany program z poziomu dysku i od razu oglądać od początku- po prostu sprawdź,na pewno nic Ci nie grozi.

 

2) Zazwyczaj wszystkie aktualizacje pobierane są z automatu a jak nie che to można "ręcznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Nie wiem jak w tym,ale podejrzewam że tak samo jak w moim nie ma z tym żadnego problemu u mnie można też włączyć nagrywany program z poziomu dysku i od razu oglądać od początku- po prostu sprawdź,na pewno nic Ci nie grozi.

 

No właśnie nie da się załączyć aktualnie nagrywanego programu. Próbowałem już wszelkimi sposobami, myślałem może, że forumowicze znają jakieś "ukryte dojścia" do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...