Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Pierwszy post tutaj, ale naładowany mocno negatywną energią.

Czy jest jakiś sposób na ten topowy dekoder CP aby zmusić do prawidłowej współpracy z internetem w sieci domowej. Raz na kilka prób wejścia w HBO GO mogę się dostać, ale przez większość prób nie można połączyć z netem. Rano przywiozłem nowy dekoder (wymieniłem w APS) i internet był - HBO GO działało. Wieczorem już błąd 22-0101 i nie ma połączenia. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa epg na tym dekoderze? Są problemy?

 

Akurat z EPG problemów nie zaobserwowałem. Wychodzi na to, że PVR 7000 to w 99% bubel, 1% to działające epg.

 

Ten dekoder pracuje tak niestabilnie, że wymiękam i nie chcę mieć CP nigdy więcej. Będę szedł do rzecznika praw konsumenta, może uda mi się z tej umowy wykręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z EPG problemów nie zaobserwowałem. Wychodzi na to, że PVR 7000 to w 99% bubel, 1% to działające epg.

 

Ten dekoder pracuje tak niestabilnie, że wymiękam i nie chcę mieć CP nigdy więcej. Będę szedł do rzecznika praw konsumenta, może uda mi się z tej umowy wykręcić. 

 

Co masz na myśli. Czy tylko funkcje internetowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Pierwszy post tutaj, ale naładowany mocno negatywną energią.

Czy jest jakiś sposób na ten topowy dekoder CP aby zmusić do prawidłowej współpracy z internetem w sieci domowej. Raz na kilka prób wejścia w HBO GO mogę się dostać, ale przez większość prób nie można połączyć z netem. Rano przywiozłem nowy dekoder (wymieniłem w APS) i internet był - HBO GO działało. Wieczorem już błąd 22-0101 i nie ma połączenia. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało. 

 

Ten problem występuje u Ciebie tylko w aplikacji HBO GO czy na ipli też? Po kolejnym wystąpieniu tego błędu sprawdź stan połączenia sieciowego w ustawieniach dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli. Czy tylko funkcje internetowe?

Przez problemy z funkcjami internetowymi nie moge korzystac z ipli I hbo go. Gdy juz mam polaczenie po przywroceniu ustawien fabrycznych to hbo go tnie tak, ze sie nie da tego ogladac. Zeby mozna bylo jeszcze poczekac na pauzie I dac mu sie zbuforowac to bym poczekal. Jednak to striming I nie ma.

Ten problem występuje u Ciebie tylko w aplikacji HBO GO czy na ipli też? Po kolejnym wystąpieniu tego błędu sprawdź stan połączenia sieciowego w ustawieniach dekodera.

Zawsze sprawdzam jak mam tylko problem. Zawsze jest na auto. Nic tam nie da sie pogrzebac.

Jeżeli macie problemy z połączeniem się z internetem spróbujcie zaktualizować dekoder do najnowszego oprogramowania, a jeżeli już takowe posiadamy to przywróćmy mu ustawienia fabryczne ;) Nie możliwe żeby niektórym działało a niektórym nie :D

ja mam co chwile ustawienia fabryczne. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podziele się zwami moimi uwagami co do dekoderu HD 7000 też mam problemy z poszczegulnymi parametrami typu 10911 V tp 120 Wide 51-52 DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4.

 

Mam łamanie obrazu przeskoki i zatrzymywanie obrazu dzisiaj zauwałem, że jakość była na 60% i ładnie ten parametr odbierał a jak było 70 % to te cuda się działy,wymieniłem na nowszy konwenter i antenę ale to nie pomogło miły pan technik powiedział że jest to bardzo czuły, dekoder i dlatego coś takiego dzieję się ps przy HD 6000 nic takiego, nie było ale już mam dość latania z antęną idę do innej firmy ;).

 

Życzę powodzenia z tym dekoderem ksiaze351

Edytowane przez ksiaze351
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jak wspominałem występują problemy na 10911 v.Konsultant na infolinii próbował mi wmówić,że mam nie dokładnie ustawioną antenę.Tylko dziwi mnie to,ponieważ gdy odpiąłem kabel antenowy od HD7000 i po kolei podpinałem Ariva100e,oraz HD3000,to na tym transponderze nic nie szatkowało z obrazem,a tylko na HD7000 pikseloza co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po przemyśleniu chyba oddam ten dekoder, HD 7000 a wezmę ten HD 6000 przy tym dekoderze nic się nie cieło.

 

Pozdrawiam ksiaze351.


Witam

 

Dzisiaj zauważyłem coś takiego w HD 7000 jest taka, sobie pogoda a jakość koło 60% tak jak było to jest na tym parametrze 10911 V tp 120 Wide 51-52 DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4. tylko się nie tnie dziwna sprawa.

 

Następnym razem zrobię fotkę tego parametru to może ktoś się wypowie.

 

Pozdrawiam dzięki.

Edytowane przez ksiaze351
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PVR-HD 7000 od 3 lat i jestem zadowolony. Można powiedzieć zero problemów. Tak samo z Iplą. Czasami się zawiesi, ale taki problem to nie problem. Wszystko zależy od jakości wykonania instalacji, czy to antenowej czy internetowej.

Może tu trzeba szukać przyczyn pojawiających się problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony sygnał z satelity nie powinien mieć wpływu na działanie HBO GO i IPLI, które działają przez internet, ale skoro masz 100 na 100 paski sygnału, to ja bym zweryfikował, czy aby przypadkiem głowica dekodera nie jest przesterowana i dlatego dekoder się "wiesza". Do zweryfikowania to jest tylko za pomocą miernika, który potrafi zmierzyć sygnał powyżej -15dBm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam problem z sygnałem z pilota do dekodera CP. Sygnał czasami się zacina i dekoder odbiera to jako wciśnięty przycisk w pilocie, czyli np. non stop przełącza kanały lub non stop zmienia głośność. Dekoder to HD7000, co ciekawe jednak, przy poprzednim dekoderze (inny model oraz pilot) sytuacja była identyczna. Dekoder w serwisie działał prawidłowo... Zacinanie jest sporadyczne, czasami wszystko działa dobrze, a czasami zacina się co chwilę, co sprawia problemy w obsłudze.

 

Na logikę wydaje się, że to wina miejsca i coś zakłóca działanie dekodera... Pytanie co? Na stoliku jest sprzęt Cambridge Audio (wyłączony) oraz telewizor Philips Ambilight (ok 10 letni). Ale gdyby coś z tego sprzętu zakłócało, to raczej byłoby to ciągłe, a nie czasami tak a innym razem dobrze... Nie mam już pomysłu co robić, problem jest bardzo denerwujący. Budynek jest na obrzeżach miasta, raczej nie ma tu żadnych linii energetycznych i innych tego typu, które mogłyby powodować te zakłócenia.

 

Czy ktoś spotkał się z taką niedogodnością kiedyś?


I po co ktoś usuwa wątek i przenosi mój post bez jego czytania nawet? Wyraźnie napisałem, że problem dotyczy RÓŻNYCH MODELI dekoderów a nie tylko tego! Może ktoś się spotkał z takim czymś w inny modeli a tutaj nawet nie zajrzy...

Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...