Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem.

Posiadam PVR 7000 jako główny oraz HD3000 i HD5500s jako multiroomy. Wszystko jest podpięte do jednego talerza z konwerterem typu quatro. Ogólnie nie narzekam ale ....

Zaobserwowałem że PVR7000 nie radzi sobie z niektórymi kanałami np. H2, Polsat Film HD czy Universal Channel HD. Obraz na tych kanałach często się przycina, podczas gdy na dekoderach HD3000 i HD5500S nic takiego nie występuje.

Dochodzę do wniosku że ten PVR7000 jest albo uszkodzony albo taki jakiś słabo czuły na sygnał z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem.

Posiadam PVR 7000 jako główny oraz HD3000 i HD5500s jako multiroomy. Wszystko jest podpięte do jednego talerza z konwerterem typu quatro.

Quatro czy Quad? Bo jest to zasadnicza różnica. Jeśli Quatro, to bez multiswitcha między konwerterem a tunerami ani rusz. Do konwertera typu Quad tunery podłączasz bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quatro czy Quad? Bo jest to zasadnicza różnica. Jeśli Quatro, to bez multiswitcha między konwerterem a tunerami ani rusz. Do konwertera typu Quad tunery podłączasz bezpośrednio.

 

No to Quad. Tunery nie mają żadnych problemów z odbiorem. Jedynie ten PVR 7000 na niektórych kanałach tnie co już mnie bardzo irytuje.

Wcześniej miałem w tym układzie Sagemcom ESI-88 i nie miałem żadnych problemów.

Trochę żałuję tej wymiany bo odnoszę wrażenie że sam obraz HD też jest o wiele gorszej jakości na tym PVR 7000 niż na ESI-88. No ale za to jest HBO GO i Ipla. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sprawdzić jaką pojemność ma dysk PVR HD 7000 w menu są takie oznaczenia:Model ST500LM012 HN-500MBB czy to znaczy że pojemność dysku to 500 GB?

Tak, ten dysk ma 500GB.

 

PVR 7000 posiada dysk o wielkości 320 GB.

Już ktoś pisał, że miał 7000 z dyskiem 500GB, więc to kolejny przypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też chciałbym się podzielić uwagami w kwestii używania PVR 7000. Antena 80 cm, ustawiona z użyciem satfindera. Moc sygnału 95% jakość 65%.

Obraz tnie na kanałach HD- TLC, Universal, H2, LIvetime, Sundance, Polsat Film i AXN Spin. Przytrzymując czerwony przycisk widać na każdym z kanałów stabilne zielone paski.

Czy ustawiać lepiej antene aby uzyskać lepszą jakość sygnału czy próbować wymienić dekoder?

Antena i konwerter nówki, dekoder mam od tygodnia.

Pozdrawiam

 

Dla uzupełnienia dodam, że na górze mam dekoder HD 2000, który jest na małej antenie, jakość sygnału słabsza, ale wyżej wspomniane kanały nie tną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja miałem to samo że obraz się tną na kanałach HD- TLC, Universal, H2, LIvetime, Sundance, Polsat Film i AXN Spin wymieniłem konwerter INVERTO TWIN BLACK PREMIUM też nic nie dało rady ustawić antenę samemu, w końcu wezwałem fachowca od anten z miernikiem ustawił mi na tych kanałach 80 % jakości a na kanałach tvn hd jest 85 % i został konwerter INVERTO TWIN BLACK PREMIUM i wszystko ładnie chodzi a dekoder mam pvr 7000. A co do konwertera jestem średnio zadowolony bo przy większych opadach deszczu obraz się tnie. Ale coś za coś.

 

Pozdrawiam ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...