Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniach: 1 - 4.06.2015 r. udostępnimy możliwość aktualizacji oprogramowania dla dekoderów PVR HD 7000 z wersją 1.26.1.2, 1.34.1.2 lub X.X.1.2 do wersji 1.80.1.4.

 

Oprogramowanie dla tych dekoderów będzie dostępne w dniach:

 

z poniedziałku (01.06) na wtorek (02.06), w godzinach 1:00 – 5:00

z wtorku (02.06) na środę (03.06), w godzinach 1:00 – 5:00

ze środy (03.06) na czwartek (04.06), w godzinach 1:00 – 5:00

 

O ile to możliwe, rekomendujemy przejście dekoderów po godzinie 1:00, do trybu Standby.

 

W przypadku, gdy dekoder z niewiadomych przyczyn nie zaktualizuje oprogramowania, należy dokonać takiej próby ponownie.

Jest to ostatnia szansa aktualizacji dekoderów PVR HD 7000 z wymienionymi wersjami oprogramowania. Po tym terminie pozostanie już tylko możliwość odesłania takich dekoderów do serwisu CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów do tunerów Polsatu :roll:

Mam tuner PVR HD 700 i mam kłopot z regulacją tzn. VOL + - .

 

Przy ustawieniach Menu/Obraz i Dźwięk

Pref. wyjście audio - HDMI

Audio na HDMI - Auto

Przy takim ustawieniu nie działa regulacja głosu pilotem z tunera. Głos jest stały. Działa tylko regulacja z TV.

Jak to ustawić aby była regulacja głosu z tv i tunera równocześnie.

Jak zienię ustawienia to nie mam głosu na TV.

Dziwna sprawa :idea::idea::idea:

 

Jak ktoś ma ten tuner to będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przełączę na STEREO to występuje taka dziwna sytuacja, że dźwięk się sam z cisza i pogłaśnia.

Takie dziwne zachowanie.

Nie wiem czy to jest wina tunera czy jego wada ?! Czy to może HDMI jest walnięty ?

 

Dlaczego występuje takie samoczynne przyciszanie głosu i pogłaśnianie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu przesiadłem się z Esi-88 na hd 7000 i myślę, że mogę już coś napisać o swoich odczuciach.

Powodem zmiany sprzętu było zawieszanie się mojego starego dekodera. Problem występował szczególnie po aktualizacji uprawnień. Po dodaniu nowych kanałów np KSW czy zmianach na liście, dekoder zawieszał się, wyświetlał się komunikat o braku uprawnień lub zaplanowane nagranie nie kończyły się o zadanym czasie i musiałem je wyłączać ręcznie po powrocie do domu. Denerwujące był też czas włączania się dekodera w zależności od liczby zaprogramowanych kanałów. W moim przypadku przy zezie na HB i Astrę dekoder włączał się po ponad 20 sekundach. Brak Ipli i HBO GO przelał szalę goryczy. Wiem, że opisane przeze mnie problemy nie dotyczą wszystkich, ja jednak mimo 7 wymian dekodera oraz w konsekwencji podpisaniu nowej umowy na żonę nie byłem wstanie pozbyć się problemu. Jeżeli ktoś ma podobne bolączki i waha się z wymianą służę pomocą.

 

Zalety HD 7000 vs esi-88 :

 

- Nie zawiesza się

- dysk 500 GB

- live pauza na 3 godziny na nie 2

- jest ipla i HBO GO

- Szybki start - obraz pojawia się po ok 3-4 sekundach niestety po chwili pojawia się 2 sekundowa ciemność przy włączeniu live pauzy

- o ponad 30 % mniejsze zużycie prądu 8 watt przy aktywnym czuwaniu i 9-10 przy pracy. Dla Esi było to 12 i 13 watt.

- Wyświetlacz w urządzeniu czytelny oled

- Informacją o zaniku sygnału podczas oglądania live pauzy. Przy braku sygnału wyświetla się wykrzyknik w górnym lewym roku ekrany.

- te same kody sterujące w pilocie. Nie ma potrzeby przeprogramowania uniwersalnego pilota po zmiania

 

Wady :

- Brak możliwości ustawienia cyklicznych nagrań do odwołania :twisted: np gdy chcemy nagrywać ulubiony serial czy np teleexpress

- problemy z cyfrowym dźwiękiem po HDMI przez amplituner. Dźwięk jest szorstki, środek pasma oraz część wyższych tonów jest wyraźnie cofnięty. Słucha się tego źle. Po przełączeniu na wyjście optyczne jest dużo lepiej. Dźwięk robi się bardziej soczysty.

- Problemy z cofaniem live pauzy. Opcja jest nieprzewidywalna. Rozpoczęcie cofania x 2 może nas przenieść od razu o 30 sekund do tyłu, czasem o 10 a czasem działa prawidłowo. Kilka razy zdarzyło mi się, że audycję przewinęło do samego początku nagrania bez podglądu.

- Problemy z grafiką : EPG ma tylko 7 pozycji (kanałów) a na górze i dole zostawiono puste pasy. Można było tam upchnąć jeszcze dodatkowe kanały.

- Przyciskiem "OK" można wyświetlić podczas przewijania live pauzy pasek z aktualną pozycją nagrania. Problem jest tylko taki, że czas jest wyświetlany mniejszą czcionką niż reszta informacji na ekranie. Jest to mało czytelne.

- brak wyszukiwania kanałów alfabetycznie jak miało to miejsce w esi. Znalezienie czegoś na liście kanałów po nowej instalacji zajmuje wieki.

 

Jest to moje subiektywne porównania i odnosi się do mojego esi-88 który był obarczony problemami które opisałem na początku. Większość użytkowników tego dekodera nie ma z nim żadnym problemów. Dekoder włącza się błyskawicznie i nie zawiesza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Problemy z cofaniem live pauzy. Opcja jest nieprzewidywalna. Rozpoczęcie cofania x 2 może nas przenieść od razu o 30 sekund do tyłu, czasem o 10 a czasem działa prawidłowo. Kilka razy zdarzyło mi się, że audycję przewinęło do samego początku nagrania bez podglądu.

Spróbuj przytrzymać przycisk przewijania.

- brak wyszukiwania kanałów alfabetycznie jak miało to miejsce w esi. Znalezienie czegoś na liście kanałów po nowej instalacji zajmuje wieki.

Na liście kanałów naciśnij 2 razy przycisk "w prawo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie opisałeś żadnego pozytywnego argumentu,który popchnął by mnie do pójścia w Twoje ślady i zmiany dekodera na HD 7000

Nie miałem zamiaru nikogo nakłaniać. Może ktoś rozważy zmianę dekodera z hd7000 na esi ?

Dla mnie problemem był długi start dekodera i zawieszanie się. Teraz ma problem z programowaniem nagrań ulubionych audycji.

 

Większy dysk?

tak. W esi był 320 GB w moim hd7000 jest Seagate ST500LM012 500GB 2,5''SATA,8MB,5400rpm.

 

Spróbuj przytrzymać przycisk przewijania.

 

Przytrzymanie przycisku daje taki sam efekt jak podwójna strzałka w esi z tą różnicą że nie ma podglądu obrazu.

 

 

Na liście kanałów naciśnij 2 razy przycisk "w prawo" ;)

 

Działa wyszukiwanie po nazwach stacji , dzięki za info . Sekwencja jest "ok", 2 x góra, 2 x prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, mam dekoder PVR HD jak go włączę to pojawia Błąd 01 Problem z kartą żeby zniknął ten problem to kilka razy trzeba wyciągać kartę z dekoderu to jest wina dekodera czy konwertera

Wymień dekoder w APS na sprawny, to problem czytnika kart w dekoderze.

Pamiętaj , aby do APS zabrać komplet, czyli dekoder z zasilaczem.

Czasami uszkodzony zasilacz może powodować nieprawidłową pracę dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz mam 15/5 i chciałbym teraz 12/5, ale jakbym brał dekoder to pewnie miałbym maksimum 12/3. Gdzieś słyszałem, że z dekoderem maksymalnie 3 miesiące gratis ale nie pamiętam dokładnie. Może to ktoś potwierdzić? Różnica w całej umowie 12 m-cy to 120zł (FM HD + S HD + F HD + C ) a za to dekodera z dwoma głowicami nie kupię, a fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...