Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz kiedyś chciał wycisnąć maksimum sprawności zestawu antenowego, to ustawienie anteny i skos konwertera reguluj na kanałach TVN HD i HBO2 HD oraz BBC Brit HD. Wyciągnięcie maksymalnych wskazań paska jakości na tych transponderach będzie gwarantować osiągniecie maksymalnej sprawności zestawu antenowego.

Trzeba pamiętać, że regulacja skosa konwertera pomiędzy TVN HD, HBO2 HD a BBC Brit HD może powodować wzajemnie zmiany wskazań jakości. Należy jednak znaleźć (na zasadzie próB) ustawienie skosu konwertera przy którym, dla obydwu polaryzacji V i H będzie najlepsze wskazanie jakości sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dekoder PVR 7000 posiadam, Konwerter Monoblock Twin Maximum v-22 LNB 0.2db planuję wymienić konwerter na, INVERTO SINGLE BLACK ULTRA lub INVERTO single Black Premium Full HD LNB gdyż na tamtym konwerterze monoblock mam szatkowanie przeskoki , obrazu przy niższych parametrach. Moje pytanie czy to jest sens aby wymienić, na inny konwerter żeby znikły zakłócenia na niższych parametrach.Czy to wina jest dostawcy i tak musi być. Jakość mam 70% i tvn hd mam dobry obraz i się nie tnie 11508 a na tych parametrach się tnie 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4, 10911 tp 120 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem HD7000 oraz HD5500 jako dodatkowy do multiroom. Mam nadzieję, że nie będę tu częstym gościem na tym forum, bo po tym co przeczytałem trochę obawiam się, że sielanka się skończyła;) Obecnie posiadam sagem si88 i czytając wasze wpis nie wiem czy dobrze zrobiłem decydując się na ta zmianę. Do tej pory nie miałem większych problemów z obecnym dekoderem ale już teraz czuje, że będę musiał popracować nad instalacją antenową bo siła sygnału to zaledwie 65%. Jednak na sagemie(instalacja dwu antenowa) wszystko działa jak należy i na HD3000(instalacja jedno antenowa) również. Na zmianę zdecydowałem się tylko ze względu braku w sagemie ipli i HBO GO oraz brak wyswietlacza w HD3000 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy zestaw antenowy sprzedawany przez CP (czasza Corab 70 z konwerterem Twin) i 23m przewodu antenowego. Antena ustawiona za pomocą miernika (nie wskaźnika) sygnał na 11508V i 10834V prezentowany za pomocą paska jakości ma 90% długości (zmierzone miarką :D ), na 10911V pasek jakości osiągnął 95%. Nic nie tnie, działa bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na sagemie pomijając siłę sygnału jakość sygnału jest "wysoka". Też jestem dobrej myśli mimo wszystko:) Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą, a mianowicie czy dekodery HD 7000 i HD 5500 obsługują wifi? Sprzedawca telefonicznie zapewnił mnie że tak, a z wcześniejszych postów wywnioskowałem, że jednak muszą być podłączone do rutera kablem? Może ktoś rozwiać moje wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można połączyć bezprzewodowo z siecią, ale trzeba użyć np. takiego routera: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... l-wi-fi.cp z funkcją AP, obsługiwanego bezpośrednio przez dekodery CPT.

Wątek na tym forum o tym routerze jest tutaj: viewtopic.php?f=7&t=34772&sid=8940d38ebff84d54050d6207ce2ac6f3#p912161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam aktualnie Konwerter Monoblock Twin Maximum, v-22 LNB 0.2db oraz antenę 90 cm z dekoderem pvr 7000 mam problem z parametrami się tnie 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4, 10911 tp 120 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4. Czy jak wymienię na konwerter, INVERTO twin BLACK PREMIUM Full HD LNB lub INVERTO SINGLE BLACK ULTRA 0.2dB HD to kłopoty znikną z obrazem. Który wybrać konwerter INVERTO twin BLACK PREMIUM Full HD LNB lub, INVERTO SINGLE BLACK ULTRA 0.2dB HD dodam że mam tylko jeden przewód czy konwerter INVERTO twin BLACK PREMIUM Full HD LNB będzie działał z jednym przewodem.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery monoblok są projektowane głównie dla anten o rozmiarze 80cm i tylko z takimi antenami można osiągnąć najlepsze parametry sygnału.

Wymiana konwertera na zwykły Twin oraz poprawna regulacja anteny i konwertera, powinny rozwiązać problem. Sprawdzony konwerter http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/twin-podwojne/1119-konwerter-twin-inverto-black-ultra

Zasady regulacji ustawienia konwertera https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=9&p=1071908#p1071908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz na forum jak dostaniesz te,dekodery czy tobie się tnie na tych parametrach 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4, 10911 tp 120 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4.

 

Dzięki.

 

Dzisiaj odebrałem sprzęt, podłączyłem, zaktualizowałem oprogramowanie i jak na razie wszystko działa bez najmniejszego zarzutu. Nie zmieniałem też nic w instalacji antenowej oraz ustawieniach samej anteny, gdyż nie mam takiej potrzeby. Nie potrafię się niestety odnieść do tych paramentów które podane są wyżej, gdyż nie jestem fachowcem w tej kwestii. Jeżeli ktoś mnie dokładnie nakieruje to postaram się sprawdzić coś co może być istotne dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie zapytanie czy istnieje możliwość powrotu do wersji oprogramowania 1.64 z wersji 1.8 ponieważ ten świetny dekoder / w żartach/ kompletnie zwariował. Objawy;

1. Żeby załączył się dekoder trzeba go wyłączyć z gniazdka.

2. Po wyłączeniu dekodera telewizor nie przełącza się na kanał.

Co można w tej sytuacji zrobić telewizor SONY 32 LED z 2012 r. i był 10 m-c temu aktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz na forum jak dostaniesz te,dekodery czy tobie się tnie na tych parametrach 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4, 10911 tp 120 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 FEC 3/4.

 

Dzięki.

 

Dzisiaj odebrałem sprzęt, podłączyłem, zaktualizowałem oprogramowanie i jak na razie wszystko działa bez najmniejszego zarzutu. Nie zmieniałem też nic w instalacji antenowej oraz ustawieniach samej anteny, gdyż nie mam takiej potrzeby. Nie potrafię się niestety odnieść do tych paramentów które podane są wyżej, gdyż nie jestem fachowcem w tej kwestii. Jeżeli ktoś mnie dokładnie nakieruje to postaram się sprawdzić coś co może być istotne dla innych.

 

Włącz kanał "Kino Polska Muzyka" i przytrzymaj czerwony przycisk (obok zielonego) na pilocie przez około 2-3 sekundy. Pojawi się ekran z informacjami technicznymi dla kanału (w tym wypadku z częstotliwości 10834, polaryzacja V). Drugą częstotliwość sprawdzisz analogicznie włączając kanał Sundance HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to w ten sposób i parametry faktycznie się zgadzają, są jeszcze jakieś inne dodatkowe parametry podane. Na żadnym z tych kanałów nic się nie przycina. Moc sygnału mniej więcej 95%, a jakość ok 70%. Przy okazji mam pytanie co to jest tryb DiSEqC? czy powinien on być włączony czy wyłączony? Domyślnie na HD7000 jest on wyłączony ale jak pamiętam na poprzednim dekoderze (Sagem) był on włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiseqC służy do przełączania sygnału pomiędzy dwoma konwerterami. Jeśli posiadasz dwa konwertery lub jeden tzw. Monoblock pozwalające odbierać również satelitę Astra z pozycji 19,2E (głównie niemiecki kanały), to wtedy należy włączyć Tryb DiseqC. W przeciwnym wypadku włączenie nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...