Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie/uwagę. Dlaczego nie ma możliwości wyboru czarnego koloru czcionki EPG? Biała czcionka na tym oczoj... pomaranczu rozmazuje się. To nie tylko moje odczucie ale każdej osoby która nie ma idealnego wzroku i ogląda program z większej odległości.

 

Tym bardziej to dziwne bo cześć ustawień jest opisanych właśnie czarną czcionką a samo EPG tylko białą. To proste udogodnienie (wybór koloru czcionki) znacznie ułatwiło by korzystanie z dekoderów CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek siły i jakości sprawdzasz w MENU -> USTAWIENIA, czy przez przytrzymanie czerwonego przycisku na pilocie na włączonym kanale, który rwie?

 

Jak przytrzymałem czerwony przycisk. Antena na dachu bloku (instalacja zbiorcza) ustawiona przez montera. Chyba wezmę dekoder pod pachę i wybiorę się do APS.

 

edit: ja mam oprogramowanie 1.64.1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam, poprawę na 10911 V tp 120 Wide 51-52 DVB-S2 8PSK SR 27500 oraz 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500, ciekawe czy tylko mamy to na moment czy na stałe. Teraz mamy śnieg i odbiera ładnie a jak jest ładna, pogoda to obraz na tych parametrach rwie i są przeskoki. Poobserwuję i dam wam znać.

 

Pozdrawiam ksiaze351.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jak u was z tymi parametrami 10911 V tp 120 Wide 51-52 DVB-S2 8PSK SR 27500 oraz 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500, bo tylko na tych u mnie znowu są przeskoki i zacięcia a fachowcy mi każą machać anteną a słyszałem że niektórzy mają 90 % jakości i to samo mają. Czy radzicie wymienić konwerter na inny i nie wzywać kogoś do ustawiania anteny.

 

Pozdrawiam ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to precyzyjnie ustawiona antena, zamówiłem montera z mirnikiem sygnału i podglądu cena 60 zł . Na podglądzie zacięć nie było na Polsat news hd jak podłączył dekoder to zaczęły występować zacięcie . INstalacja wymieniona kabel i antena CORAB 90 ,konwerter Inverto ultra twin . Zamów instalatora z APS.

 

Podstawa to precyzyjnie ustawiona antena, zamówiłem montera z mirnikiem sygnału i podglądu cena 60 zł . Na podglądzie zacięć nie było na Polsat news hd jak podłączył dekoder to zaczęły występować zacięcie . INstalacja wymieniona kabel i antena CORAB 90 ,konwerter Inverto ultra twin . Zamów instalatora z APS.
I dopiero wymieniłem dekoder i jest ok. Zauważyłem ,że po wymianie paski mocy i sygnału wzrosły teraz mam 95 na 90, a przedtem to skakało i było 90 na 70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podzielę z wami informacjami wczoraj, zaobserwowałem coś takiego w woj. mazowieckim wiał silny wiatr widocznie wiało mi anteną bo, sam wiaterek ustawił mi sygnał na 85 procent jakość przepraszam za słowo "procent", zamiast znaku. Więc te parametry 10911 V tp 120 Wide 51-52 DVB-S2 8PSK SR 27500 oraz 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 muszą mieć 85 procent i wtedy wszystko ładnie chodzi.Sam powalczę trochę o więcej jakości jak się uspokoi z pogodą to nie wina dekodera, tylko za mało jest jakości.

 

Pozdrawiam ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten dekoder od sierpnia 2014 przerywał mi Polsat news hd transponder 10910 i inne programy na tym transponderze. Wymieniłem kable ,antenę na 85cm, konwerter i nic nie pomogło. Wymiana dekodera pomogła ale przerywa teraz na tvp sport hd. A teraz najlepsze to na 100 % wina dekodera ,A ten test to potwierdza. Przełącz kanał na który przerywa wejdź w menu , ustawienia ,instalacja. ustawienie anteny sat, instalacja antenowa gdy mam na dwuantenowa przerywa gdy zmienię na jednoantenowa jest ok .Wina dekodera jest w 100% to nie dograny sprzęt dno . Punkty CYFROWEGO POLSATU mają jedno kablową instalacje i u nich to nie przerywa tak było ze mną wymień pan cały zestaw bo dekoder ok jednak sprawdźcie to u siebie .proszę o wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może się powtórzę ale trudno od niedzieli, wszystko ładnie mi chodzi nawet te parametry 10911 V tp 120 Wide 51-52 DVB-S2 8PSK SR 27500 oraz 10834 V tp 116 Wide DVB-S2 8PSK SR 27500 co się zacinały, teraz mam na nich 85% lub 80% coś koło tego i te kanały płynnie chodzą i nic nie wymieniałem tylko wiaterek mi pomógł na korzyść więc to nie wina dekoder. I na razie jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj przynajmniej kilkanaście wpisów (najlepiej 4-5 stron) poprzedzających Twoje pytanie i wnioski sam wyciągniesz, co dla Ciebie jest lepsze. Każdy z dekoderów CP ma swoje wady i zalety nie dla każdego tak samo istotne. Potem dopytaj jeśli czegoś nie rozumiesz. Dotyczy to też Twojego pytania w wątku o ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy taka prośba-pytanie.Może ktoś tak jak i ja już podobną drogę przeszedł.Szukam w CP "dobrego"obrazu i dźwięku.Miałem Hd5000 teraz hd 5500s.W ostatnim wg mnie obraz jest lepszy ma niby najlepszy procesor,ale bardzo słąby tak o połowę cichszy dźwięk poprzez kino domowe słuchany.W hd 5000 obraz gorszy -głośniejszy dźwięk.Hd 5500 wymieniany już więc to nie wina sprzętu tego konkretnego tylko "te modele tak mają" :D .Nie ma czasu czekać na aktualizację która to rozwiąże lub nie.Ukaże się lub nie.Wiele razy już próbowałem dzwonić w tej sprawie.Mam możliwość nowej umowy i myślę właśnie o Tym hd PVR 7000.Czy ktoś mógłby się pokusić o porównanie hd 5500 z pvr 7000 .Jaki tu jest procesor jak wygląda obraz czy lepszy-gorszy.Wiem,że i on ma mnóstwo wad przeczytałem calutki wątek/52 strony :crazy: /no ale cóż skoro nie mają już innych sprzętów to muszę zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...