Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

09 grudnia 2014 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekoderów:

 

PVR HD 7000 w wersji 1.64.1.4.

grupa 50 tys. dekoderów z zakresów modułów 1776334494 – 1776965863

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

 

Zmiany w regulaminie IPLA - w procesie zakupu wdrożony został nowy krok - wyrażenie zgody na utratę prawa do odstąpienia od umowy (związany z zaplanowanymi zmianami w Ustawie o Prawach Konsumenta)

Poprawka drobnych błędów w aplikacji IPLA

 

Dla dekoderów PVR HD 7000 spoza grupy 50 tys. (przywołanych wyżej), przeznaczona jest poprzednia wersja oprogramowania.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właczam dekoder o około 19.00 i co? wszystkie nagrania na dysku twardym poszły się j.....ć!!! tak CP dba o swoich klientów!!!

U mnie podobnie jak u kolegi czytnik - co prawda nagrań nie wykasowało, ale był komunikat, że wykryło nowy dysk i jedyną opcją był format (kilka razy odłączyłem dekoder od sieci licząc, że się "naprawi", ale nie).

 

Na te nagrania machnąłem ręką, ale dziś już jest gorzej. Nie wiem czy związane jest to z aktualizacją oprogramowania czy po prostu awaria dekodera - ale mam reset co jakieś 5-10 minut gdy oglądam tv i za każdym razem gdy wchodzę w Iplę. Dioda zaczyna migać najpierw szybko, a potem coraz wolniej aż w końcu dekoder się włącza (trwa to około 30-60 sekund) i znowu działa jakieś 5-10 minut, resetuje się - i tak w kółko.

 

Czy ktoś może ma podobne objawy?

 

EDIT: Jakby się naprawiło. Ipla działa - czy możliwe jest że to objawy jakiejś nowej aktualizacji?

 

EDIT2: Jednak znowu restart :/ Zauważyłem, że dekoder restartuje się co 5-10 minut także w trybie czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na wcześniejszej wersji oprogramowania również zdarzały się freezy i trzeba było nawet robić twardy reset.

No cóż, taki urok sprzętu CPT.

 

Jak to dobrze, że już się uwolniłem od tego mola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzień w dzień wyrywanie wtyczki z gniazdka I wtykanie z powrotem,żeby w/w dekoder działał,i żeby spełniał funkcję dekodera HD,a nie SD.Problem?Jak zwykle tj.po kilku godzinach od wyłączenia rozdzielczość samoczynnie przełącza się z 1080i na 576p i brak głosu audio.Pomaga tylko wyżej wymieniona metoda.Już mnie zaczyna to wk******.Kolejny wymieniony już dek i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 grudnia 2014 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekodera PVR HD 7000.

 

PVR HD 7000 w wersji 1.64.1.4.

 

Oprogramowanie przeznaczone dla wszystkich dekoderów - (poprzednio grupa 50 tys. dekoderów z zakresów modułów 1776334494 – 1776965863)

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

 

- Zmiany w regulaminie IPLA - w procesie zakupu wdrożony został nowy krok - wyrażenie zgody na utratę prawa do odstąpienia od umowy (związany z zaplanowanymi zmianami w Ustawie o Prawach Konsumenta)

- Poprawka drobnych błędów w aplikacji IPLA

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tradycyjnie po aktualizacji dekoder się zawiesił i nie szło go włączyć :-( W APS babka przy mnie sprawdzała dwa nowe dekodery, której jak się okazało też nie działały - po prostu jakaś masakra. Na końcu dostałem Sagema ESI-88 - może ten będzie działał stabilniej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten dekoder dostanę nerwicy. Przy ostatnich trzech, może czterech aktualizacjach dekoder kończył swój żywot. Nie dało się ich włączyć. Po aktualizacjach następowała wycieczka do Wieluńskich APSów. Teraz wymieniłem dekoder PVR 7000 na Sagemcoma ESI-88 z dyskiem 320 GB. Mam nadzieję że będzie bezproblemowy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, Mr. Dysortograf, to znajdz w instrukcji, do ktorej odsylasz, punkt o podlaczeniu kabla ethernet do E5373.

 

Artipapk, musisz miec "cos", co odbierze sygnal WiFi i przekaze go kablem do dekodera. Moze byc TP-Link oferowany w APS-ach lub dowolny inny access point z funkcja "client".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia przełączam na Kino Polska Muzyka i nie da się oglądać - obraz rwie non stop. Tak samo mam na tvp sport hd, polsat news hd, eurosport hd. Pasek siły i jakości ustawiony na ok. 80%. Inna kanały chodzą super.

 

Dekoder do wymiany czy może to wina oprogramowania? Przedtem wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przyuważyłem rwanie obrazu.Drobny deszczyk,antena 90cm.Pikseloza na POLSAT HD,EUROSPORT HD,TVN 7HD.Dekoder Ariva 100e w pokoju za ścianą z kartą SMART HD z konwertera quad i tam hula bez żadnych zacięc na tych samych programach z tych samych transponderów.Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ARTIPAPK To on niczym nie świadczy. Być może instalacja do dekodera Polsatu jest uszkodzona (kabel, złaczki) albo co nie wykluczone same wyjście sygnału z konwertera do dekodera CP ma gorsze parametry od pozostałych. O czułości tych dwóch dekoderów tez trzeba pamiętać.

Sprawdź te elementy i skoryguj ustawienie anteny i konwertera bo ewidentnie masz problem z tp DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia przełączam na Kino Polska Muzyka i nie da się oglądać - obraz rwie non stop. Tak samo mam na tvp sport hd, polsat news hd, eurosport hd. Pasek siły i jakości ustawiony na ok. 80%. Inna kanały chodzą super.

 

Dekoder do wymiany czy może to wina oprogramowania? Przedtem wszystko działało.

 

Ten pasek siły i jakości sprawdzasz w MENU -> USTAWIENIA, czy przez przytrzymanie czerwonego przycisku na pilocie na włączonym kanale, który rwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to samo mam ,był monter sprawdził ustawienia miernikiem profesjonalnym i antena ustawiona jest precyzyjnie .Z dekodera menu ustawienia anteny jest 95na 70 a np. z pilota Polsat hd 95na 90 a już Polsat news hd 95 na 65 letki deszcz to znika z tp .10910 wszystkie kanały.Antena corab 90 konw Inwerto twin, przewody nowe .Wymieniać dekoder czy nic to nie da , może to wina oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...