Skocz do zawartości

Rezygnacja z platformy CANAL+


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również skłaniam się do złożenia wypowiedzenie. Ale nie palę się, żeby całkowicie zrezygnować raczej będę chciał coś ugrać.

Mam pole manewru bo kończy mi się promocja na HBO i na Eleven. Mam jeszcze ponad rok do końca umowy i powalczę żeby uzyskać obie te opcje za free. Pewnie będzie o to dość trudno ale zaryzykować warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dużo nie płacę 59,90 za 6x Canal+, 2x Cameleon, ale tak obserwuję od 20 lat Canal+ i HBO i zbyt często lecą filmy, które leciały lata temu.Do tego pomysły rządu w sprawie abo skutecznie zniechęcają mnie do płacenia za Nc+.Zapłacę nawet 500 złotych kary aby pozbyć się NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swoją umowę i mam wpisany Universal Channel HD jako kanał gwarantowany.

1 września kanał zostanie wyłączony z oferty NC+.

Kiedy najlepiej wysłać wypowiedzenie? Z wyprzedzeniem 3 miesięcy, czy dopiero po wyłączeniu kanału?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do właściwego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem regulaminu, zatem @mateusz14422 nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

Rozdział IX. Rozwiązanie i zmiana Umowy

 

17. Jeżeli w okresie, na który została zawarta Umowa, Dostawca usług dokona zmiany Umowy, Regulaminu,
Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji obowiązujących Abonenta, Abonent ma prawo
rozwiązać Umowę składając Dostawcy usług pisemne oświadczenie o rozwiązaniu Umowy z powodu
braku akceptacji dokonanych zmian w terminie wskazanym w informacji o zmianie Umowy, Regulaminu,
Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji obowiązujących Abonenta, doręczonej
Abonentowi, skutkujące na koniec miesiąca, w którym Abonent złożył oświadczenie. Termin do złożenia
pisemnego oświadczenia o rozwiązaniu Umowy, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, nie
może być krótszy niż do dnia wejścia w życie proponowanych zmian. Brak pisemnego oświadczenia
Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptację zmian i kontynuowanie Umowy na zmienionych
warunkach. Informacja o zmianie Umowy, Regulaminu, Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków
Promocji obowiązujących Abonenta, zostanie doręczona Abonentowi z wyprzedzeniem co najmniej
jednego miesiąca przed terminem wprowadzenia zmian w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem regulaminu, zatem @mateusz14422 nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Rozdział IX. Rozwiązanie i zmiana Umowy

17. Jeżeli w okresie, na który została zawarta Umowa, Dostawca usług dokona zmiany Umowy, Regulaminu,

Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji obowiązujących Abonenta, Abonent ma prawo

rozwiązać Umowę składając Dostawcy usług pisemne oświadczenie o rozwiązaniu Umowy z powodu

braku akceptacji dokonanych zmian w terminie wskazanym w informacji o zmianie Umowy, Regulaminu,

Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji obowiązujących Abonenta, doręczonej

Abonentowi, skutkujące na koniec miesiąca, w którym Abonent złożył oświadczenie. Termin do złożenia

pisemnego oświadczenia o rozwiązaniu Umowy, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, nie

może być krótszy niż do dnia wejścia w życie proponowanych zmian. Brak pisemnego oświadczenia

Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptację zmian i kontynuowanie Umowy na zmienionych

warunkach. Informacja o zmianie Umowy, Regulaminu, Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków

Promocji obowiązujących Abonenta, zostanie doręczona Abonentowi z wyprzedzeniem co najmniej

jednego miesiąca przed terminem wprowadzenia zmian w życie.

Od kiedy jest niby tak, że się umowę wypowiada przed wprowadzeniem zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj, żeby się upewnić do jednego z salonów NC+ w Krakowie. Pani z salonu w ogóle nie wiedziała, że kanał ma być wycofany.

Pani poinformowała mnie, że nie ma możliwości rozwiązania umowy i że kanał Universal Channel nie jest gwarantowany.

A u mnie w karcie LISTA KANAŁÓW jest wymieniony jako gwarantowany. Sam już tego nie rozumiem.

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj, żeby się upewnić do jednego z salonów NC+ w Krakowie. Pani z salonu w ogóle nie wiedziała, że kanał ma być wycofany.

Pani poinformowała mnie, że nie ma możliwości rozwiązania umowy i że kanał Universal Channel nie jest gwarantowany.

A u mnie w karcie LISTA KANAŁÓW jest wymieniony jako gwarantowany. Sam już tego nie rozumiem.

 

Jeżeli kanał masz gwarantowany w umowie, czy aneksie do umowy, to jak kanał zostanie wyłączony z oferty, będziesz miał prawo (o ile będziesz chciał) bezkarnie wypowiedzieć umowę. Tylko najpierw kanał (Universal Channel HD) musi zostać wyłączony z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nty raz to piszę i po raz ostatni, bo piszecie głupoty..

Jeżeli kanał zostanie wyłączony z oferty a Wy nie złożycie wypowiedzenia to tj pisze w regulaminie - Brak pisemnego oświadczenia Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptację zmian i kontynuowanie Umowy na zmienionych warunkach.

NC+ do 1 sierpnia musi poinformować abonentów o zaistniałych zmianach i w terminie 1-31 sierpień CZYLI przed wejściem zmiany w życie trzeba złożyć wypowiedzenie aby umowa została rozwiązana z dniem 1.09.2017r. 

​Jeżeli złożycie wypowiedzenie po wejściu w życie zmiany, czyli po pierwszym września to dostaniecie karę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nty raz to piszę i po raz ostatni, bo piszecie głupoty..

Jeżeli kanał zostanie wyłączony z oferty a Wy nie złożycie wypowiedzenia to tj pisze w regulaminie - Brak pisemnego oświadczenia Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptację zmian i kontynuowanie Umowy na zmienionych warunkach.

NC+ do 1 sierpnia musi poinformować abonentów o zaistniałych zmianach i w terminie 1-31 sierpień CZYLI przed wejściem zmiany w życie trzeba złożyć wypowiedzenie aby umowa została rozwiązana z dniem 1.09.2017r. 

​Jeżeli złożycie wypowiedzenie po wejściu w życie zmiany, czyli po pierwszym września to dostaniecie karę..

Przed przeczytaniem tego punktu umowy też wydawało mi się, że umowę wypowiadać będzie można po 1 września. Ale po jego analizie i tego co napisałeś uważam że masz w 100% rację. Po prostu w lipcu trzeba czekać na informację z nc+. Niestety pewnie będą ją wysyłać listem zwykłym z myślą, że część osób jej nie otrzyma, do części dotrze pewnie w sierpniu, żeby mieli mniej czasu, a przy okazji nikt nie zakwestionuje terminu poinformowania. 

Jeśli ktoś otrzyma taką informację niech wrzuci info na forum. Przynajmniej pozostała część będzie wiedziała, że coś się ruszyło i nawet bez otrzymania pisma złoży stosowne papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam składać wypowiedzenia nie będę mimo tego że mam gwarantowany, ale wy kombinujecie :razz:

Ja raczej tak ja ty nie wypowiadam umowy bo i tak nic nie ugram chyba że jak chce HBO i Cinemax za 20 zł a nie jak proponują za 30 zł teraz ogólnie nie zależy mi na nich i dam sobie spokój z rezygnacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak się wypowiada umowę dzięki furtce polegającej na zamknięciu jakiegoś kanału to dzwonią z nc+ i składają lepsze propozycje żeby pozostać?

Czy składając wypowiedzenie 1 sierpnia i nie otrzymawszy żadnego telefonu przez jakiś czas można się rozmyślić i anulować wypowiedzenie do tego 31 sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy zadzwonią to się okaże...zazwyczaj dzwonią.Wypowiedzenie można wycofać.Dwie możliwości:albo niższy abonament w dobrej cenie dla Rodziców, albo kolejny abonent mniej( patrząc z perspektywy czasu od fuzji ...bez żalu).

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micki to nie przejdzie - plus miesiąca to oferta dodatkowa, nie będąca integralną cześcią umowy - w każdej chwili możesz ja wyłaczyć. Zresztą było tu już pisane, że po rozmowie z infolinią, konsultancji mówili że to błąd. A swoją drogą nawet jeśli nie błąd, to pakiet dodatkowy (wzięty w czasie okresu obowiazkowego umowy) nie może zmienić, zakresu jakiego obejmuje ów umowa:)

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...