Skocz do zawartości

Rezygnacja z platformy CANAL+


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, już wiem, szukam jak się pozbyć ncplus, bo czeka mnie wyprowadzka, przymusowa, a nie chcę targać ze sobą anteny, ale nie chyba innego wyjścia nie mam. No, chyba że bym zapłacił karę za zerwanie umowy ponad 600 zł. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety, że to bzdura ? :) Z tego co wiem, jest do spłacenia całość pozostałych przyznanych ulg, więc im korzystniejszy abonament tym do spłaty będzie wiecej (dodatkowej kary umownej chyba nie ma)

Jaki byłby sens budowania regulaminu przez nich samych by w jakiejkolwiek sytuacji byłoby korzystniej zrywać abo niż go spłacić ? 

Edytowane przez mervel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie nc+ jest napisane, że kara za zerwanie umowy to pozostała kwota przyznanych ulg na dany okres umowy. Czyli to czy opłaca ci się zerwać bądź płacić do końca zależne jest jak dużą ulgę ci przyznali.  W ica masz podaną kwotę ulg w sumie i na dany okres umowy.

 

To jest sprytny myk nc+,  bo ceny w regulaminie to kosmos a ludzie generalnie nie myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło ;) Oczywiście, że korzystniej im wyjdzie jak ktoś zerwie umowę bo inaczej ludzie by kombinowali brać umowy i po paru miesiącach je zrywać. Jak się spojrzy jakie są ceny wyjściowe pakietów x pozostałe miesiące umowy i wychodzi kosmos suma  :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w regulaminie jest wyraźnie napisane, że sumują się rabaty od każdego pakietu + dekoder :) Więc np. sam turbodekoder kosztuje 20zł wg wyjściowego cennika + rabat na pakiet + ewentualne kolejne pakiety a opcji jest sporo ;) Ostatecznie ciężko o sytuację by bardziej opłacało się zrywać niż spłacić abo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Wczoraj dowiedziałem się, że jak chcę zerwać umowę to kara wynosi u mnie w sierpniu br. 539 zł, więc mi się opłaca, bo bym płacił 75 zł x 12 m-ce = 900 zł. A dlatego założyłem, bo w tym budynku, co mieszkam, ludziom nic nie jest potrzebne, a w nowej lokalizacji jest kablówka. :)

 

Pozdrawiam ksiaze351

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety, że to bzdura ? :) Z tego co wiem, jest do spłacenia całość pozostałych przyznanych ulg, więc im korzystniejszy abonament tym do spłaty będzie wiecej (dodatkowej kary umownej chyba nie ma)

Jaki byłby sens budowania regulaminu przez nich samych by w jakiejkolwiek sytuacji byłoby korzystniej zrywać abo niż go spłacić ? 

 

Z reguły to wygląda tak, że im mniejszy pakiet tym mniejsza ulga i czasami opłaca się po prostu zerwać umowę. Przy wyższych pakietach z reguły się to nie opłaca, ale i to jest zależne np. od posiadanego dekodera, czy dekoderów.

 

Najlepiej dowiedz się, jaka jest "kara" w danym momencie umowy, przelicz ile byś zapłacił za abonament do końca umowy i samo wyjdzie, czy Ci się to kalkuluje.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda,że 1 września Universal Channel HD kończy nadawanie w Polsce to będzie można rozwiązać umowę.Mam ten kanał jako gwarantowany.Ciekawe co wymyśli nc+

 

https://satkurier.pl/news/160004/universal-channel-zakonczy-nadawanie-w-polsce.html

Edytowane przez leonk1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Universal występuje dopiero od pakietu extra, więc sporo ludzi ostatecznie nie dostanie takiej możliwości... Druga sprawa, to czy w ogóle komukolwiek będzie się opłacało, skoro de facto od jakiegoś czasu jest tylko drożej za mniej ;) Więc ryzyko 'renegocjacji' może się nie opłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechem byłoby nie skorzystać z okazji, szczególnie że od września wchodzi mi już droższy abo o 10zł. Dobrze jakby do tego czasu poszedł oficjalny komunikat o LM i LE w Polsacie, byłby dobry argument do negocjacji ceny.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...