Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Historia nie zostanie zastąpiona przez TVP Dokument. Co prawda kiedyś były takie plany związane ze słabymi wynikami oglądalności TVP Historia, ale wielu widzów nie było z tego powodu zadowolonych, więc ten kanał zostaje, tym bardziej że wyniki oglądalności bardzo się poprawiły dzięki DVB-T.

Co do połączenia TVP Rozrywka z TVP Seriale, to obecnie nie ma na to szans, ponieważ oba kanały mają bardzo dobre wyniki oglądalności, co oznacza, że TVP dużo na nich zarabia. Poza tym TVP Seriale jest kanałem płatnym, dzięki czemu TVP jeszcze więcej zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to TVP DOKUMENT mógłby być na początku nadawany po zakończeniu TVP ABC do czasu aż nie będzie uruchomionej stałej emisji kanału.

Na pewno tak się nie stanie. W Polsce mało kto ogląda tv w nocy. A to oznacza słabą oglądalność i praktycznie zerowe zyski z reklam. TVP w obecnym stanie finansowym na 100% na to nie pójdzie.

 

Najlepiej byłoby, gdyby TVP dostała kolejny multipleks z II dywidendy cyfrowej i tam umieściła TVP Dokument. Sądzę, że najwcześniej pod koniec 2015r. będzie to możliwe do zrealizowania. Na pewno nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To bardzo dobra wiadomość wbrew pozorom. Zyskają nowe programy dzięki tańszym licencjom. 2/3 widzów i tak ogląda ich w płatnych platformach i kablówkach. Pozostali w NTC, która ma ograniczony terytorialnie zasięg. Odbiorcy FTA byli nieliczni. Dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
To bardzo dobra wiadomość wbrew pozorom. Zyskają nowe programy dzięki tańszym licencjom.

 

To dla mnie dziwne tłumaczenie. Kiedyś pytałem w TVP czy nie mogliby pokazywać filmów w wersji oryg. z napisami i dostałem odpowiedz, że ze względów licencyjnych muszą emitować z lektorem. Dlaczego teraz tłumaczą inaczej ? Przecież emisja w wersji polskiej nie jest żadną emisją zagraniczną, kto zagranicą obejrzy "Taksówkarza" z polskim lektorem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie dziwne tłumaczenie. Kiedyś pytałem w TVP czy nie mogliby pokazywać filmów w wersji oryg. z napisami i dostałem odpowiedz, że ze względów licencyjnych muszą emitować z lektorem. Dlaczego teraz tłumaczą inaczej ? Przecież emisja w wersji polskiej nie jest żadną emisją zagraniczną, kto zagranicą obejrzy "Taksówkarza" z polskim lektorem ? :)

A co jest w tym dziwnego? Są dwa proste sposoby niepłacenia ogromnych kosztów licencji. Albo kodujesz sygnał, chcąc zachować oryginalną ścieżkę + napisy. Albo w FTA zostawiasz tylko polską ścieżkę dźwiękową (czyli lektora). TVP idzie w stronę tej pierwszej opcji (choć w przypadku niektórych kanałów była ta druga). Dlatego nie ma odkodowanych TVP1 i TVP2 na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

To że ty nie widzisz misji, wcale nie znaczy, że jej nie ma. Kanały takiej jak TVP Kultura, TVP ABC czy TVP Historia są choćby jej przejawem. A na głównych masz religijne programy, czy choćby debata z równymi szansami kandydatów na prezydenta. Darmowy sport, to chyba najlepszy przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Darmowy sport ? TVP Sport nie znajduje się w naziemnej telewizji cyfrowej i TVP robi to celowo na przekór ludziom, gdzie pieniądze grają dla nich główną rolę. I tłumaczenia finansowe niektórych użytkowników tego forum jak i TVP są wyssane z palca i mówione propagandowo... :)

 

Zgadza się, są w otwartych kanałach niektóre transmisje sportowe... jeżeli masz taki na myśli darmowy sport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport nie znajduje się w naziemnej telewizji cyfrowej i TVP robi to celowo na przekór ludziom, gdzie pieniądze grają dla nich główną rolę

TVP Sport jest kanałem komercyjnym, nastawionym też na zarabianie. A, że jest robiony za pieniądze z abonamentu, to już inna sprawa. Na obecności w DVB-T nic by nie zarobili. Chyba, że w MUX4. Ale tu Polsat nie zrobi sobie konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...