Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w TVP powinni opuszczać od razu lub stopniowo MUX1 już z momentem startu kanału TVP Regionalna. Swoją drogą mogliby skasować kanały w wysokiej rozdzielczości by na ich miejsce weszły TVP1 SD i TV Trwam w MUX1 oraz TVP2 SD i powiedzmy TVP Dokument (a do czasu jego startu tymczasowo TVP Sport) w MUX3. Potem kanały TVP byłyby stopniowo eliminowane z MUX1 tak by z dniem 27 kwietnia 2014 roku ostatnie miejsce opuściła TVP Regionalna za którą to w pierwszym multipleksie pojawiłby się kanał TVP ABC. Dzięki temu wszyscy byliby zadowoleni z takiego rozwiązania a i Telewizji Polskiej stopniowo znikałby ciężar w postaci nadawania na dwóch multipleksach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gdy skończą się regionalizować a więc już od 1 września to wtedy powinni opuszczać od razu lub stopniowo MUX1. Na początek przydałaby się kasacja TVP1 HD za którego to weszłaby TVP1 SD i TV Trwam potem kolejno można by wyłączać dane kanały by na końcu TVP Regionalna ustąpiła miejsca TVP ABC w MUX1 :-)

Tak się nie da, dla kanałów TVP1 HD, TVP2 i TVP Info jest jedna decyzja rezerwacyjna, a dla nowo wybranych kanałów (w tym TV Trwam) będzie inna decyzja rezerwacyjna. Jedna i druga nie będą mogły obowiązywać równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa mówi także, że momencie uzyskania takiego pokrycia 95% zasięgiem MUX-3 TVP opuszcza MUX1- - tego nie zrobili i narazie nie zrobią, bo muszą się regionalizować

 

Czytałem treść tej ustawy wielokrotnie i to nie jest takie jasne moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w TVP ciągle kombinują jak "zjeść ciastko i mieć ciastko". Ciekawe kiedy ostatecznie poznamy zawartość docelową MUX3, póki co mamy same przypuszczenia i różne nieoficjalne pomysły. Jakiej decyzji by nie podjęto część społeczeństwa będzie niezadowolona, bo przy trzech MUXach albo wyleci TVP 1 i 2 w wersji HD albo nie będziemy mieć "powtórkowych" kanałów ze stajni TVP w DVB-T. Wycięcie programów = mniejszy zasięg a wraz z nim mniejsze wpływy z reklam, wy[beep]e HD to dziś krok w tył i oburzenie społeczeństwa, które miało chociaż dwa polskie kanały HD bez dodatkowych opłat.

 

Osobiście jestem zwolennikiem mniejszej ilości programów w lepszej jakości niż odwrotnie. Jak wiadomo teoretycznie można kosztem pogorszenia jakości upchać i 10 programów SD w MUXie ale nie tędy droga. Docelowo powinno się utworzyć dodatkowy MUX na programy HD i tam bym widział TVP1 HD, TVP2 HD, Polsat HD i TVN HD a w MUX3 mogłoby być wówczas 8 programów SD: TVP Info, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Polonia, TVP Dokument oraz dodatkowa wersja TVP Regionalnej lub inny program. Natomiast do czasu uruchomienia dodatkowego MUXu a po opuszczeniu przez TVP MUX1 w MUX3 bym umieścił: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Rozrywka lub TVP Historia. Umówmy się, że program TVP Polonia jest programem teoretycznie dla zagranicy i jest programem mocno powtórkowym w stosunku do TVP1 i TVP2 więc zawieszenie jego reemisji w DVB-T byłoby do przyjęcia przez większość moim zdaniem. Co do dylematu TVP Rozrywka czy TVP Historia to wydaje mi się, że zbyt szybko postanowiono włączyć ten pierwszy, wszakże było wiadomo od początku, że w obecnej formie nie da rady, żeby wszystko się zmieściło docelowo w jednym MUXie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co mamy same przypuszczenia i różne nieoficjalne pomysły.

Ależ to nie są "same przypuszczenia i różne nieoficjalne pomysły", chyba że odnosisz się do fantazji o TVP Film czy TVP Sport, bo poza tym to połączenie oficjalnych wiadomości od różnych dyrektorów TVP, czyli osób, które takie decyzje podejmują, a nie spekulacji i marzeń.

 

Jeśli są wypowiedzi jakiegoś dyrektora mówiące o tym, że TVP Rozrywka powstał z myślą o DVB-T, to znaczy, że jest zamiar umieścić ten kanał na MUX3, bo przyszłe MUX-y to kwestia dalszej przyszłości i taki kanał powstałby wtedy później. Jeśli są wypowiedzi jakiegoś dyrektora, że pod koniec roku powstanie TVP Dokument to nie znaczy, że ten dyrektor snuje "przypuszczenia i różne nieoficjalne pomysły", tylko że takie są rzeczywiste plany, a to oznacza, że miejsca na TVP 1 HD i TVP 2 HD na pewno nie będzie na MUX-3, bo nie ma tyle miejsca na tym MUX-ie, żeby to pomieścić, a jakoś wątpię, żeby poświęcono TVP Kultura i TVP Historia, żeby pozostawić dwie główne anteny w HD, a pozostawiono np. TVP Rozrywka (a ten jak wyżej na pewno nie zniknie). TVP Regionalna musi tu być, bo MUX-3 jest MUX-em regionalnym i jest to podstawowy kanał na tym multipleksie. Jest też inna wypowiedź dyrektora, że TVP Polonia na razie zostaje na MUX-3, co już samo w sobie świadczy o tym, że jest to sytuacja tymczasowa, a nie ma absolutnie żadnej o usunięciu jakiegokolwiek innego kanału TVP. Do tego na MUX3 wg koncesji nie może być więcej niż 8 kanałów SD.

Z tego względu wielce prawdopodobne jest, że jeśli nic się nie zmieni w planach TVP, to tak to będzie ostatecznie:

od września:

- TVP1, TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia (TVP 1 HD, TVP2, TVP Info na MUX1)

od końca roku albo później, jeśli przesuną start TVP Dokument:

- TVP1, TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Dokument (TVP 1 HD, TVP2, TVP Info na MUX1)

od końca kwietnia 2014:

- TVP1, TVP2, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Dokument (TVP ABC na MUX1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi po prostu jednego konkretnego oficjalnego stanowiska w temacie (wiem, że jest jeszcze trochę czasu aby je przedstawiono i że cały sztab ludzi nad nim pracuje zapewne). Nie mam nic przeciwko wypowiedziom dyrektorów z TVP. Co jakiś czas po prostu tu i ówdzie pojawiają się nowe informacje i nowe pomysły i przeciętny obywatel się w tym wszystkim zaczyna delikatnie mówiąc gubić. Do tego dochodzą dyskusje na tym i podobnych forach. Jestem po prostu bardzo ciekaw (jak za pewne większość z Was) jaki ostatecznie kształt będzie miał MUX3 i czy programy HD pozostaną jednak w DVB-T czy nie i przedstawiłem własne przemyślenia w temacie. Ideałem było by wg mnie tak jak napisałem wcześniej utworzenie dodatkowego multipleksu, wówczas z niczego nie trzeba by rezygnować.

 

Jest sprawą oczywistą, że platformom nie będzie zależało na dawaniu kolejnych swoich programów do DVB-T, jeśli Polsat czy TVN nie byłyby zainteresowane nadawaniem naziemnym głównych programów w HD można zawsze przecież ogłosić konkurs dla innych nadawców. Nadal także pozostaje otwarta sprawa multipleksów lokalnych, nie wiadomo ilu nadawców będzie chętnych w danym regionie, czy zapełnią cały multipleks. Być może ten dodatkowy planowany multipleks mógłby być w połowie dla nadawców lokalnych w połowie na TVP1 HD i TVP2 HD. To także byłoby jakieś rozwiązanie problemu.

 

Na internet pójdą kanały powyżej K60. Nie sądzę aby na kanałach z zakresu K21-K59, które są nadal wolne po wyłączeniu analogu uruchomiono internet. Te kanały raczej będą oczekiwały na dalszy rozwój DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jest ok., bo wydaje mi się, że nie oglądałeś publicznych kanałów niemieckich, francuskich, brytyjskich itd. Wtedy zobaczyłbyś różnicę, ale jak nikt nie potrafi wziąć się za abonament RTV (płacimy go, czy nie? :evil: ), to tak jest...

 

Trzy duble tego samego filmu w ciągu dnia...

śr. (21 sierpnia), godz. 11:00 Jutro idziemy do kina - dramat obyczajowy, Polska 2007, TVP HD;

śr. (21 sierpnia), godz. 13:35 Jutro idziemy do kina - dramat obyczajowy, Polska 2007, TVP Historia;

śr. (21 sierpnia), godz. 22:15 Jutro idziemy do kina - dramat obyczajowy, Polska 2007, Kino Polska.

Dzień wcześniej:

wt. (20 sierpnia), godz. 21:15 Jutro idziemy do kina - dramat obyczajowy, Polska 2007, TVP Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

śr. (21 sierpnia), godz. 22:15 Jutro idziemy do kina - dramat obyczajowy, Polska 2007, Kino Polska.(...)

 

Kino Polska to nie jest publiczny nadawca , więc może emitować ten film , kiedy mu się podoba . Co do powtórek tego samego filmu w jeden dzień to TVP rzeczywiście grubo przesadziła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

https://satkurier.pl/news/91530/braun-tv ... nalem.html

TVP Rozrywka była tworzona z myślą o DVB-T, więc pewnie zostanie, tak podawano, kiedy tworzono ten kanał. Ale czy teraz można być czegokolwiek pewnym, skoro najwyraźniej wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie? Miał być TVP Dokument, a najwyraźniej nie będzie wcale, co wynika z tego samego newsa, że nowych kanałów nie będzie. Ale skoro tak, to oprócz TVP Polonia, który jest pewnikiem do odstrzału, żeby bitrate był wystarczający na 2 kanały w HD na MUX-3, jeszcze jeden kanał będzie musiał polecieć. Tym razem poważnie zaczynam się bać o TVP Info, które jest na MUX-1. Jak nie TVP Info to kto? TVP Historia ze względu na oglądalność? TVP Kultura jest ze względu na misję i może być nie do ruszenia. W sumie TVP Historia też realizuje misję, ale może tylko jeden taki kanał pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KOŃCU! Czemu tym (i tu przepraszam za wyrażenie) kapuścianym łbom nie przyszło to wcześniej do tych ich przegotowanych garnków (głów)? I ja już mam listę, co ma pozostać:

- TVP1, 2, Regionalna

- Historia

- Info

- ABC

- Polonia (ale nie na DVB-T!)

- HD/3D

... chyba starczy. :P Przyznam, że TVP Rozrywka jest całkiem przyciągająca, ale coś trzeba utracić. Chociaż... można zrobić połączenie Seriali i Rozrywki i otrzymamy całkiem ciekawy kanał, pewnie płatny zresztą. :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...