Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest sens powstania kolejnego kanału tematycznego TVP, jedynie skorzystają na tym prywatne platformy ,gdyż zapewne będzie to kanał komercyjny (dla wybranych),a nie ogólnodostępny .Już teraz są narzekania,że w obecnych kanałach TVP nie ma co oglądać .Może lepiej wzmocnić obecne kanały TVP ciekawymi materiałami archiwalnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby taki sens że TVP sobie dorobi jeśli nie na opłatach za reemisję to chociaż będzie miała wpływy z reklam . Koszt takiego kanału byłby niewielki bo mogli by emitować produkcje własne dawno nie emitowane a do których ma pełnie praw i nie trzeba od nich odprowadzać żadnych tantiem { jak np. ZCDCP Mann i Materna przyznali się ze oddając odcinek do emisji zrzekali sie wszelkich praw co do niego.}. Takich programów jest więcej. Zysk byłby podwójny reżymowa zarobi na kanale to raz a drugi będzie mogła ogłaszać propagandowo że dba o swoje archiwalia i jest taki swoistym muzeum multimediów " czego nie robią stacje komercyjne."

 

Poza tym archiwa TVP są tak przepastne że jeden taki kanał by nie wystarczył. Nie da rady tyle wyemitować na jednym. W końcu doba ma tylko 24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej jak TVP całkiem się sprywatyzuje ,takie dorabianie na boku jest średnio uczciwe i mało wydajne .Jako podmiot w pełni komercyjny będzie mogło w pełni rozwinąć skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni uczciwe i wydajne. Na pewno bardziej efektywne niż dotowanie nieruchliwego molocha , którego nie obchodzą widzowie ani nic poza utrzymanie synekur dla swoich. Co jest nieuczciwego i bezprawnego w tworzeniu przez TVP kanałów tematycznych? Ja nie znam prawa które tego zabrania. Wcale nie musi być prywatna ale lepiej jeśli tworzy kanały tematyczne bo w ten sposób ma możliwość dotarcia do jak najbardziej różnorodnej publiki. Nie da sie tego zrobić na dwóch kanałach ogólnych choćbyś nie wiem jak próbowała. Doba ma 24 godziny. Jedni chcą kultury to mają TVP Kultura inni sportu to TVP Sport a jeszcze inni filmów ambitnych to np. TVP Film a są też ludzie starsi lub po prostu młodzi fanatycy archiwaliów to stworzyć kanał TVP Retro.

 

Oczywiście ze prywatna znaczy lepiej zarządzana. Jednak nie jest to w dzisiejszych realiach politycznych {nie ekonomicznych} możliwe żaden polityk nie zrezygnuje z darmowej tuby propagandowej.

 

Swoją drogą zastanawiam sie z czego odbierasz TV skoro pałasz szczerą nienawiścią do niemal każdej prywatnej platformy cyfrowej . Czyżby antena siatkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem mieć do żal lub niechęć do konkretnej ale do wszystkich? Interesu jakiego interesu ? Ty robisz z nimi jakieś interesy czy tylko korzystasz z ich usług.

Ja mam cyfrę i sobię chwalę. Oczywiście oferta mogłaby być lepsza ale Cyfra to nie Sky. Co nie znaczy że jeśli oferta zacznie mi przeszkadzać lub zmieni sie diametralnie na gorsze że nie zrezygnuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TVP powinna swoje plany związane z nowymi kanałami tematycznymi uruchamiać według potrzeb tak żeby to wszystko miało jakiś ład i sens stąd stacje powinny być uruchamiane w następującej kolejności:

- sieć paru kanałów multiregionalnych powstałych z

bloków ośrodków złączonych w jedną całość

- TVP Info (w pełnym wymiarze

czasowym)

- TVP International (w miejsce i na bazie TVP Polonia)

- TVP Film

- TVP Rozrywka i TVP Muzyka (na bazie dawnego kanału TylkoMuzyka)

- TVP Dokument (i TVP Nauka)

- TVP Natura

Część z tego mogłaby być w DVB-T. Dzięki takiemu rozłożeniu planów w pierwszej kolejności byłyby uruchamiane potrzebniejsze pod DVB-T stacje. Mogli by także ponumerować stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie TVP, aby utworzyć na potrzeby NTC: TVP SPORT NEWS lub TVP SPORT 2, mogli by w nim pokazywać retransmisję wydarzeń sportowych , od czasu do czasu coś LIVE , (coś na wzór POLSATU SPORT NEWS). Ten kanał byłby lepszy niż TVP ROZRYWKA czy DOKUMENT

Nie dzięki. Mi wystarczy Polsat Sport News :mrgreen:

Jaką masz pewność, że TVP Sport News\TVP Sport2 byłaby lepsza od TVP Rozrywka\TVP Dokument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentence nie lubi sportu:) Ja uważam,że TVP dokument może być to dobry kanał. Oby sie nie ograniczyli jedynie do powtórek z głównych anten. TVP Rozrywka?? Akurat dla mnie to średni kanał. Co do kanału sportowego-to dla mnie im więcej tym lepiej. Ale ostatnio TVP Sport mnie lekko wkurza z Biathlonem. Przy tym brak 4 konkursów skoków to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie TVP powinno pomyśleć o TVP Film, gdzie puszczali by seriale, rozrywkę i przede wszystkim filmy, a nie tworzyć takie odrębne kanały gdzie emitowany jest konkretny program (np. serial), niedługo to zrobią TVP Piłka Nożna, TVP Koszykówka albo TVP Kryminał czy TVP Obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brother tu chyba raczysz żartować. Raisport pokazuje m.in. MŚ w LA,pływanie,sporty zimowe,mecze SerieA (co prawda z odtworzenia,ale pokazuje),włoską SerieA,czyli najlepszą ligę siatkarską na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą nikomu blokować miejsca, ponieważ mają cały MUX dla siebie. Poza tym niektóre kanały będą dostępne tylko na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych. Jedynie taki kanał jak TVP Natura jest niepotrzebny, bo jego zawartość może być bardzo dobrym wzmocnieniem TVP Dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, TVP Natura (i TVP Dla dzieci) mają być tylko kolejnym etapem rozwoju Internetowego Portalu Edukacyjnego Telewizji Polskiej. A skoro mowa o portalu internetowym, to ja raczej spodziewałbym się czegoś na wzór TVP Parlament? Kanał jako taki istnieje, ale wyłącznie w sieci. W sumie to i dobre rozwiązanie, bo patrząc na siebie samego dochodzę do wniosku, że przyszłość telewizji jest w Internecie. A powstawanie nowych kanałów tematycznych TVP "wypuszczanych" na satelitę powoli przestaje mieć sens. Chyba więc nie będzie błędem stwierdzić, że kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument będą ostatnimi kanałami tematycznymi Telewizji Polskiej, umieszczonymi na satelicie (pomijając oczywiście wersje HD czy ewentualny kanał 3D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brother tu chyba raczysz żartować. Raisport pokazuje m.in. MŚ w LA,pływanie,sporty zimowe,mecze SerieA (co prawda z odtworzenia,ale pokazuje),włoską SerieA,czyli najlepszą ligę siatkarską na świecie.

Polsat sport news pokazuje Miting diamentowej ligi (LA), łyżwiarstwo figurowe, LE na żywo ,LM w siatkówce , drugą najmocniejszą ligę na świecie w siatkówce (Polską ligę), polską ligę piłki ręcznej oraz LM piłkarzy ręcznych z odtworzenia pokazywali

06.01 17:05 : Liga angielska - mecz: Wolverhampton Wanderers - Chelsea Londyn

07.01 10:05 : Liga angielska - mecz: Manchester City - Liverpool

07.01 19:05 : Puchar Hiszpanii - mecz 1/8 finału: FC Barcelona - Osasuna Pampeluna

dlatego uważam że powinien powstać kanał TVP podobny do POLSATU SPORT NEWS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, ażeby istnienie czegoś w rodzaju TVP SPORT NEWS było potrzebne. Przynajmniej nie do czasu wyłączenia analogu i włączenia MUX3 w całym kraju. Na dzień dzisiejszy transmisje, które TVP chce puścić w kanale bezpłatnym lecą w TVP1 albo TVP2. Dzięki temu ma do nich dostęp każdy posiadacz telewizora. TVP SPORT NEWS nie byłoby ani źródłem takich zysków jak TVP SPORT ani tak ogólnodostępna jak TVP1 i TVP2. Można to ewentualnie rozważyć w przyszłości, ale również jestem na nie. Przede wszystkim, miejsca TVP w MUX-ach powoli się zapełniają. Po włączeniu TVP Dokument, TVP Rozrywka, TVP1 HD i TVP2 HD półtora multipleksu, którymi dysponuje TVP będzie zajęte na styk, a nawet nie jestem pewien, czy nie pojawią się problemy z pomieszczeniem tego.

Że nie wspomnę o TVP Natura i TVP Dla Dzieci (ten pierwszy zwłaszcza bym chciał zobaczyć w NTC, a wątpię by były powody do jego kodowania). No i ciekaw jestem, jak rozwiązany zostanie problem, że TVP ma być w MUX1 czasowo. Wiem, że publiczna chce to dostać na stałe i wydaje mi się, że oni chcą to załatwić metodą faktu dokonanego. Będą się tłumaczyć: "Mamy tyle kanałów, w tym 2 HD. Nie pomieścimy tego wszystkiego na jednym MUXie. Chcecie okroić naszą ofertę programową?". Całkiem słusznie zresztą, bo zdecydowanie wolę propozycje TVP od szmiry typu Polo TV, Eska TV, Puls Łowickie Pasy i ATM Łowickie Pasy :lol2: .

Tak więc, dodatkowy kanał sportowy uważam za niepotrzebny. Jego uzupełnieniem w zupełności są pozycje sportowe Jedynki i Dwójki i pewnie tak zostanie na zawsze, bo od tego są kanały ogólne, żeby nadawać różnorodną ofertę. Także sport. Zresztą po co kopiować pomysły Orange i Polsatu?

W ogóle to jestem ciekawy, jak TVP planuje zagospodarować swoje pasmo po uruchomieniu tych nowych kanałów. Czy wyłączą duble Jedynki i Info na MUXie3 zastępując je tematycznymi, czy może nie będzie już Polonii, ewentualnie drugiego ośrodka regionalnego. Jakby tak pomyśleć, najlepiej by było zacząć od wy[beep]a TVP1 i TVP Info, bo one i tak są na MUX1. Oraz oczywiście TVP2 SD (zastąpiona przez HD). W następnej kolejności (jeśli znów zabraknie miejsca), to ten drugi ośrodek (w ogóle nie wiem, po co oni go włączyli). Wbrew pozorom, Polonię kasowałym dopiero później, to znaczy, jeżeli powstaną jeszcze jakieś kanały, i powyższe duble już zostaną wyłączone.

I jeszcze jedna rzecz: Ciekawe, czy po wyłączeniu analogu w ogóle gdzieś jeszcze będzie TVP1 SD i TVP2 SD? W DVB-T nie, bo nie ma miejsca na duble. Na satelicie: a po co, skoro i tak jest HD? Ewentualnie w analogowych kablówkach, dopóki nie umrą one śmiercią naturalną (kto będzie miał ochotę na ten skansen?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy po wyłączeniu analogu w ogóle gdzieś jeszcze będzie TVP1 SD i TVP2 SD? W DVB-T nie, bo nie ma miejsca na duble. Na satelicie: a po co, skoro i tak jest HD? Ewentualnie w analogowych kablówkach, dopóki nie umrą one śmiercią naturalną (kto będzie miał ochotę na ten skansen?).

Na zdrowy rozum - TVP1 HD i TVP2 HD za darmo będą tylko na czas ME 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. O ile TVP HD faktycznie można podciągnąć pod działanie komercyjne TVP i przez to nie udostępniać darmowo, to anteny 1, 2 i 3 TVP (TVP1, TVP2, TVP Info + odział regionalny) ustawowo są rozpowszechniane za darmo! Więc wersja HD o ile będzie emitowana na stałe, to wszędzie i za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...