Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna informacja na temat zapowiadanych kanałów TVP:

satkurier.pl[/url]":3kdf1008]Telewizja Polska planuje w tym roku skupić uwagę na nowych mediach. Zamierza uruchomić aż pięć nowych kanałów tematycznych, w tym oprócz wcześniej zapowiadanego TVP Dokument, jeszcze stacje: filmową, dla kobiet, dzieci oraz z materiałami z archiwum. Ponadto TVP planuje zwiększyć liczbę programów dostępnych w serwisie iTVP.pl, otwierając cyfrowe archiwum.

Kolejna informacja i kolejne nowe pomysły. O ile kanały: dokumentalny, filmowy i dla dzieci były już wspominane, to kanał dla kobiet i archiwalny (TVP Retro?) to już chyba zupełnie nowe pomysły. Zobaczymy co z tego wyniknie... Mam nadzieję, że nie wszystkie będą kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie grupy kan.tematycznych TVP to dobra informacja , ale ja mam sugestie ,żeby najpierw zrealizowali to co zapowiadali 2 lata temu t tej tematyce ... , a także zaczeli coś robic , a nie" gadać " tylko w sprawie uruchomienia Mux-3 i Mux-1 / opóżnienia sa wielkie ... /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że archiwalny Dziennik telewizyjny w ramówce TVP Historia był takim testem, sprawdzianem czy byłoby zainteresowanie na tego typu programy. Jak się okazało program cieszy się dużym zainteresowaniem, więc może dlatego TVP śmielej wypowiada się na temat TVP Retro. Ale coraz bardziej obawiam się, że po TVP Seriale, Telewizja Polska nie ma już zamiaru tworzyć kanałów z myślą o ludziach płacących abonament, tylko myśli o tych, którzy płacą abonament operatorom cyfrowym. Właściwie to tematyka TVP Historia, TVP Dokument i TVP Retro będą się na siebie nakładały, więc wątpię w niekodowaną emisję dwóch zapowiadanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja również popieram ten pomysł. Do tego już kiedyś niektórzy użytkownicy tego forum o takim pomyśle wspominali, tak więc cieszę się, że TVP akurat w tej sprawie idzie kierunkiem, który jej podpowiadają użytkownicy forum SATKuriera. Mam nadzieję, że to nie zmieni dostępności stacji i nadal będzie FTA i że będą FTA TVP Retro i TVP Dla dzieci. Ciekawe czy tym razem TVP się pośpieszy z uruchomianiem kanałów, czy będziemy na nie dłuugo czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety raczej wątpię, że "TVP Dokument" będzie "FTA"...

 

Po pierwsze kanał będzie zapawne emitował także dokumenty zagraniczne, więc pojawią się słynne "ograniczenia licencyjne", a po drugie ze stanowiska "TVP" wyraźnie wynika, że kanał będzie skierowany głównie do abonentów platform, więc kodowanie jest niemal pewne.

 

"Ze względu na postępujący proces cyfryzacji i powstawanie platform multimedialnych oferta kanałów tematycznych TVP musi być dostosowana do potrzeb i oczekiwań widzów oraz warunków rynkowych."

 

Źródło: https://satkurier.pl/news/62696/tvp-dokument-zamiast-tvp-historia.html

 

Liczę, że z tych zapowiadanych kanałów chociaż "mój" "TVP Retro" będzie "FTA" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jednak dalej rozważają uruchomienie kolejnych nowych kanałów tematycznych, o czym możemy przeczytać m.in tu :arrow:https://satkurier.pl/news/71184/tvp-hist ... analy.html

A więc TVP Historia zostanie - nie będzie zmiany w TVP Dokument, a jedynie drobna zmiana koncesji (poszerzenie tematyki o historię świata i starożytności) - jak dla mnie to dobra wiadomość. Tym bardziej, że pan prezes Braun "rozważa" uruchomienie jako oddzielnego kanału TVP Dokument. I jeszcze jeden nowy pomysł się pojawił - nowy, a właściwie stary - TVP Rozrywka - czyli nie kanał dla dzieci, nie filmowy, itd.

No tak... znowu plany, a na realizację się nie zapowiada. Słowa padły, ale pewnie kolejny raz z rzędu są to słowa puste. Nie wierzę też w plan umieszczenia powyższych dwóch kanałów na mux 3 - od powstania TVP Historia Telewizja Polska nie stworzyła żadnego niekodowanego i nieodpłatnego kanału. Tak więc jeśli już TVP Dokument i TVP Rozrywka powstaną to ich rola będzie taka, jak i TVP Seriale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas podtrzymuję mój pomysł na kanał "TVP Retro" ze wszystkim co znajduje się w archiwach "TVP", a pochodzi sprzed powiedzmy 1992 roku włącznie. Tematyka byłaby ogólna (formuła ramówki podobna do "TVP HD", czy "TVP Polonia"), więc "TVP" mogłaby bez najmniejszych problemów "wypełnić", taki kanał ciekawą zawartością, która niekoniecznie musi pasować do "TVP Historia" czy "TVP Kultura", a leży w archiwach.

 

Moim zdaniem taki kanał byłby bardzo wartościowy, bo ciągle się mówi np. o "Teleranku" (choćby w kontekście rocznicy stanu wojennego), "5-10-15" itp., a ludzie w wieku około 15 lat nawet tych programów nie mogli poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas podtrzymuję mój pomysł na kanał "TVP Retro" ze wszystkim co znajduje się w archiwach "TVP", a pochodzi sprzed powiedzmy 1992 roku włącznie. Tematyka byłaby ogólna (formuła ramówki podobna do "TVP HD", czy "TVP Polonia"), więc "TVP" mogłaby bez najmniejszych problemów "wypełnić", taki kanał ciekawą zawartością, która niekoniecznie musi pasować do "TVP Historia" czy "TVP Kultura", a leży w archiwach.

 

Moim zdaniem taki kanał byłby bardzo wartościowy, bo ciągle się mówi np. o "Teleranku" (choćby w kontekście rocznicy stanu wojennego), "5-10-15" itp., a ludzie w wieku około 15 lat nawet tych programów nie mogli poznać.

To jest dobry pomysł. Przy czym ja bym realizował TVP Retro docelowo (czyli po wyłączeniu telewizji analogowej) jako pasmo wspólne kanałów regionalnych. To jest akurat coś, co całodobowe być nie musi. Nie będzie się "zjadało" z ośrodkami, bo nigdy nie zabierze czasu regionom (w przeciwieństwie do TVP Info). Można nawet by wprowadzić pewną swobodę odnośnie podziału czasu między Retro a ośrodki, tzn. ośrodek sam mógłby zdecydować, w których godzinach puszczać archiwalia, a w których programy własne. Przy czym pewnie by trzeba ustalić na sztywno, ile archiwaliów trzeba puścić danego dnia, żeby się nie okazało, że jakaś pozycja jest dostępna w niektórych województwach, a w niektórych nie. Jako że w tym kanale żaden program by nie był "na żywo", to można tak zrobić, dając ośrodkom materiały puszczane nie ze studia w Warszawie, a z danego ośrodka.

Ja bym dał 6, góra 8 godzin archiwaliów dziennie, reszta dla ośrodków. Wstępnie propnowałbym godziny 10-16 plus dwie wieczorem (np. po 22), ale jak mówię, ośrodki mogłyby tymi godzinami "manipulować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej w pierwszym półroczu 2012r. jakiekolwiek myślenie o nowych kanałach tematycznych bym odrzucił - TVP zapewne skupi się na pokazywaniu Euro 2012 ze wszystkich możliwych stron, co pochłonie całą uwagę, ale i fundusze. W drugim półroczu przyszłego roku odbędzie się jeszcze jedno zajmujące wydarzenie sportowe - jak wszystkim wiadomo - Olimpiada w Londynie. Tak więc moim zdaniem wyklucza to ewentualne plany tworzenia nowych kanałów tematycznych do końca 2012 roku. Jedynie czego możemy się spodziewać i co raczej na pewno zostanie zrealizowane to TVP 1 i TVP 2 w HD z NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja cały czas podtrzymuję mój pomysł na kanał "TVP Retro" ze wszystkim co znajduje się w archiwach "TVP", a pochodzi sprzed powiedzmy 1992 roku włącznie. Tematyka byłaby ogólna (formuła ramówki podobna do "TVP HD", czy "TVP Polonia"), więc "TVP" mogłaby bez najmniejszych problemów "wypełnić", taki kanał ciekawą zawartością, która niekoniecznie musi pasować do "TVP Historia" czy "TVP Kultura", a leży w archiwach.

 

Moim zdaniem taki kanał byłby bardzo wartościowy, bo ciągle się mówi np. o "Teleranku" (choćby w kontekście rocznicy stanu wojennego), "5-10-15" itp., a ludzie w wieku około 15 lat nawet tych programów nie mogli poznać.

To jest dobry pomysł. Przy czym ja bym realizował TVP Retro docelowo (czyli po wyłączeniu telewizji analogowej) jako pasmo wspólne kanałów regionalnych. To jest akurat coś, co całodobowe być nie musi. Nie będzie się "zjadało" z ośrodkami, bo nigdy nie zabierze czasu regionom (w przeciwieństwie do TVP Info). Można nawet by wprowadzić pewną swobodę odnośnie podziału czasu między Retro a ośrodki, tzn. ośrodek sam mógłby zdecydować, w których godzinach puszczać archiwalia, a w których programy własne. Przy czym pewnie by trzeba ustalić na sztywno, ile archiwaliów trzeba puścić danego dnia, żeby się nie okazało, że jakaś pozycja jest dostępna w niektórych województwach, a w niektórych nie. Jako że w tym kanale żaden program by nie był "na żywo", to można tak zrobić, dając ośrodkom materiały puszczane nie ze studia w Warszawie, a z danego ośrodka.

Ja bym dał 6, góra 8 godzin archiwaliów dziennie, reszta dla ośrodków. Wstępnie propnowałbym godziny 10-16 plus dwie wieczorem (np. po 22), ale jak mówię, ośrodki mogłyby tymi godzinami "manipulować".

 

Koledzy macie rację!!, oby coś takiego powstało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...