Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie prościej byłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, tj. poprawić ramówkę TVP Polonia (bo Polacy za granicami na nią narzekają) i dodać do niej napisy w DVB w języku angielskim (i ewentualnie innych) dla obcokrajowców? To najzupełniej by wystarczyło. Mogliby pokusić się np. o przygotowanie angielskich napisów do wydania "Wiadomości" czy "Teleexpressu" (tak jak robią to dla niesłyszących).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że TVP International to kanał w języku angielskim na pewno (może i niemieckim i hiszpańskim) dla zagranicy z programami polskimi.

TVP Polonia pozostanie dalej jako kanał dla Polaków mieszkających za granicą.

A ja myślę że TVP International to nowa nazwa dla TVP Polonia a sam kanał będzie miał własny serwis czyli notabene Polskę 24 oraz ramówkę w stylu RTP Internacional gdzie FTA pokazywali na przykład portugalską wersję programu Dzieciaki Górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirtualnemedia_pl[/url]":1x5626op]Telewizja Polska pracuje nad uruchomieniem trzech kolejnych kanałów tematycznych po starcie 6 grudnia stacji TVP Seriale. Do ich rynkowego debiutu może dojść w przyszłym roku.

 

- Bardzo zdecydowanie pracujemy nad poszerzeniem naszego portfolio kanałów tematycznych - mówi w rozmowie z wirtualnemedia_pl Paweł Paluch, członek zarządu TVP. - Planujemy uruchomienie kanału TVP Dokument oraz kanałów filmowego i dziecięcego – ujawnia. Jak już informowaliśmy, nad projektem TVP Dokument pracuje znany dokumentalista Andrzej Fidyk.

 

TVP otrzymała też koncesję na TVP Parlament, którego uruchomienie nadawca ma w planach już od kilku lat. Paluch informuje jednak, że ewentualny start tego kanału zależy od sytuacji finansowej TVP, bo jest to projekt misyjny.

W końcu to na co czekałem! Kanał dokumentalny potwierdzony, kanał filmowy również, oraz nowość - kanał dla dzieci! Miła niespodzianka... :P Na szczęście nie ma już tych zadziwiających pomysłów typu TVP International, z czego się cieszę, bo uważam to za naprawdę zbędne. A na TVP Parlament można poczekać... Jeśli panom posłom i senatorom zależy na występach na żywo w telewizji to niech sami się "zrzucą"... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kanałami TVP Komedia i TVP international ???

Pewnie tak jak ja uznali, że te kanały są zbędne i dużych zysków raczej nie przyniosą. Lub też czekają na rozwój sytuacji... jeśli TVP Seriale okaże się prawdziwym hitem to może i spróbują z TVP Komedia. A co do TVP International to nie widzę potrzeby, żeby taki kanał miał powstawać...

Ważne jest, że dobrze wybrali, tzn. TVP Dokument i kanał dziecięcy to wg mnie strzał w dziesiątkę (mam nadzieję, że co najmniej jeden z nich będzie niekodowany). Co do TVP Film to chyba nikt nie ma wątpliwości, że będzie to takie uzupełnienie TVP Seriale - mocna konkurencja dla Kino Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając zapędy komercyjnego nadawcy TVP S.A. to TVP Komedia i tak byłby kodowany(ze względu na ograniczenia licencyjne jednego programu, emitowanego raz w miesiącu zapewne), więc byłoby bez różnicy, na jakim satelicie by nadawał. Mógłby być i Turksat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez różnicy z tą satelitą, ale kodowanie to już raczej coś oczywistego. I w kolejnych zapowiadanych kanałach TVP mimo wszystko wątpię, żeby znalazł się jakiś FTA - TVP nie walczy już o abonament (bo to nic nie daje), tylko nastawia się na realne zyski - z opłat za kolejne kodowane kanały. Wyjątek stanowi TVP Parlament, bo to ewidentnie ma być kanał misyjny - dlatego też zwlekają z jego startem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby od dzisiaj TVP nadawało swoje kanały na Yamal 201 (90.0E), albo Telstar 11N(37.5W).

 

Sytuacja finansowa niby przez te kanały się na pewno poprawi. Co to za problem dla TVP odtwarzać powtórki.

Za kanał zapewne płaci C+ / n, chyba że o czymś nie wiem. Dla TVP to stały zysk, tak próbują rozwiązać problemy finansowe. Ciekawe jak długo to podziała.

Co będzie dalej? Może np. TVP1 +1, TVP 2 +1, TVP HD + 1 etc. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
TVP International będzie kanałem informacyjnym, mającym na celu promowanie Polski poza granicami kraju.

 

Byłby podobny do Russia Today i powinien być fta

Moim zdaniem powinni zmienić nazwe kanału TVP Historia na TVP dokument (dać więcej filmów dokumentalnych i programów historycznych )

Nie wiem jaki jest sens utworzenia kanału tvp komedia .Myślę że wszystkie filmy powinny być w tvp film . Kanał dla dzieci to dobry pomysł ciekawy jestem jakie bajki można było by ogladać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...