Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://wyborcza.pl/1,75475,6829158,Kana ... acji_.html

 

W tym tekście autor zadaje pytanie, czy przypadkiem kanały TVP przez cięcia zarówno w finansach jak i w zarządzaniu, nie będą musiały zostać zlikwidowane. Przecież o tym mówiło się już dawno, że kanały tematyczne będą prowadzone razem, w końcu nie bez powodu Korzeniowski zaczął rządzić wszystkimi, a nie samym TVP Sport.

 

A kto nie przeczytał tego tekstu już musiał skrytykować "Wybiórczą". Gdyby to była nieprawda pojawiłoby się już sprostowanie ze strony TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz to jedynie z uwagi na brak sympatii do "Wyborczej"?

Można tak powiedzieć, ale ten brak sympatii nie wziął się z niczego. Po prostu wymagam więcej od gazety, która nazywa siebie rzetelną i opiniotwórczą. Inaczej niedługo Fakt od np. Wyborczej będziemy odróżniać tym że na ostatniej stronie Faktu jest goła baba.

 

A swoją drogą, niezły kontrast mamy. Najpierw informacja o planach stworzenia własnej platformy cyfrowej przez TVP, a w kolejnych dniach info o możliwości likwidacji kanałów tematycznych TVP. Chociaż, akurat o możliwości likwidacji to słyszymy już od dłuższego czasu. A faktem jest że np. takie TVP Historia w obecnej formie jest całkowicie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziennikarstwie jest sporo określeń obecnej tabloidyzacji mediów, ot taki "infotainment" czyli informowanie przy pomocy bawienia oraz szokowania odbiorcy.

Pod tym kątem dziennikarze właśnie obecnie wymyślają tytuły do swoich tekstów i nie ważne czy to Wyborcza, Rzeczpospolita, Fakt czy Super Express. Jestem zdania, że Wyborcza czy Dziennik już dawno stały bardziej „fakciarskie” niż rzetelne i staranne, zaś Fakt wobec tego próbuje być teraz czymś więcej niż tylko tabloidem – mega bulwarówką, która nie zawaha się nawet napisać (i co gorsza - pokazać) o tym gdzie dany polityk oddaje mocz, więc chyba tylko poziom stabloidyzowania odróżnia te wszystkie dzienniki.

Aczkolwiek uważam, że dodatki lokalne Wyborcza ma jeszcze na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to żeby kanały tematyczne TVP zostały zlikwidowane, choćby dla tego żeby mieć co włożyć do tej nowej platformy za darmo. Ale TVP Polonia (najstarszy kanał tematyczny TVP) i TVP HD to raczej na pewno nie zlikwidują. W końcu przecież jeszcze tego abonamentu nie znieśli to nie oszukujmy się, ale za co to jeszcze mają utrzymać te kanały. Prezydent Kaczyński już się postara żeby nowa ustawa medialna nie weszła w życie i ja go popieram! Z resztą wg sondaży większość Polaków opowiada się za pozostawieniem abonamentu, więc niech zrobią referendum i będzie spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą wg sondaży większość Polaków opowiada się za pozostawieniem abonamentu, więc niech zrobią referendum i będzie spokój...

Nie ma się co dziwić - fajny to abonament, który można zwyczajnie "olać".

Ale jak już pisałam wielokrotnie - jakie media publiczne (mam tu na myśli zarówno ich program, jak i zasięg), taki abonament oraz jego ściągalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było, ale ten syf to zrobił PiS wprowadzając Samoobronę i Wszechpolaków. Wziął się Wszechpolak za likwidowanie kanałów, tylko co on będzie miał w tej swojej platformie?

 

Ale to PO zrobiła Farfała prezesem mężnie ten syf podtrzymuje. A kto uruchomił TVP Sport, Historia, HD, Info jak nie ten "wstrętny" PiS?

Zresztą nie wieszaj jeszcze psów bo jeszcze się okaże że Farfał zrobi platformę i kogo wtedy pochwalisz? PiS czy PO? :lol:

Mówię wam że chodzi o reorganizację a nie o żadną likwidację kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tutaj muszę rozpocząć małą polemikę, bowiem oglądam "Kulturę" i pod względem wyświetlanych tam filmów kanał ma się nijak do "Kino Polska". Owszem, emitują rodzime produkcje sprzed 30-40 lat, ale to tylko część ich repertuaru filmowego. Polecam śledzić program od godziny 1. Bardzo często o tej porze wyświetlane są produkcje z Czech, Rosji, Hiszpanii czy Bałkanów i co więcej, są to w miarę nowe filmy - z lat 2000-2005. Dla mnie jako miłośniczki kina europejskiego jest to świetna okazja aby poznać wiele interesujących tytułów, których żaden inny kanał nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały mają zniknąć do końca sierpnia 2009 roku, a od września mają powstać uszczuplone redakcje, które będą wchodziły w skład powołanego kilka tygodni temu Centrum Programów Wyspecjalizowanych i Dla Odbiorców Za Granicą

 

Skoro ma zniknąć TVP Polonia, a będzie po 1 września Centrum Programów Wyspecjalizowanych i Dla Odbiorców Za Granicą, to jak ten odbiór za granicą będzie realizowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą wg sondaży większość Polaków opowiada się za pozostawieniem abonamentu, więc niech zrobią referendum i będzie spokój...

Nie ma się co dziwić - fajny to abonament, który można zwyczajnie "olać".

Ale jak już pisałam wielokrotnie - jakie media publiczne (mam tu na myśli zarówno ich program, jak i zasięg), taki abonament oraz jego ściągalność.

Ale skoro jakoś dawali sobie radę prowadzić kanały tematyczne z abonamentu bez specjalnych reform w ściągalności abonamentu to powinni i teraz z tego wyżyć, a żadna nowa ustawa medialna nie jest potrzebna. Moim zdaniem dopóki PO nie doszło do rządów w Sejmie wszystko było ok, płacił kto chciał i jakoś TVP się utrzymywała, a teraz ciągle mówią o tej likwidacji. Ja osobiście spośród wszystkich polskich telewizji najbardziej cenię sobie i ufam właśnie TVP, mimo tego całego motłochu, który zrobiono w zarządzie TVP. Kanały tematyczne, a przede wszystkim TVP Sport, TVP Kultura (jedyna w swoim rodzaju) i TVP Historia uważam za najlepsze w swojej branży tematycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście decyzja o likwidacji kanałów tematycznych TVP jest idiotyczna i bezsensowna. Rozumiem, że utrzymywanie tych kanałów kosztuje (dziś nie ma nic w tym świecie za free), ale tworzenie kanałów żeby zostały za jakiś czas zlikwidowane, bo tak wymyślaja kolejne rządy, które wnoszą swoje "ale" do mediów publicznych, które z nazwy mają być dla ludzi, jak najszerszego grona odbiorców i pozostawać niezależne. A w przypadku nowej ustawy medialnej (zawetowanej dziś przez Pana Prezydenta) ten ostatni warunek nie będzie spełniony - to rząd ma ustalać ile pieniędzy zostanie przeznaczone na media publiczne, kosztem abonamentu, który z dniem 1 stycznia 2010r. miałby zostać zlikwidowany.

Wracając do kanałów tematycznych, wszystkie kanały spod znaku TVP są żywym dowodem na to, że widz w Polsce ma możliwość wyboru - sport, historia czy kultura przez duże "K" - i to wszystko (poza sportem) dla zwykłego zjadacza chleba. I zgodzę się z @IZĄ, że kanały tematyczne Telewizji Polskiej są "najlepsze w swojej branży tematycznej", ponieważ żadna taka instytucja jak właśnie TVP nie ma takich archiwów, gdzie używanie takich materiałów kosztem zakupionych formatów przez stacje komercyjne, wypełni oraz zadowoli prawdziwego i wiedzącego czego chce widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze mną się zgodzisz, bo słowa które zacytowałeś są moje. :mrgreen: A wracając do tematu muszę pogratulować panu prezydentowi odwagi i słuszności zdania. TVP musi być w komplecie, a jedyne, co teraz powinno się zrobić to powiększać liczbę kanałów tematycznych, a nie likwidować, bo np. dzieci nadal są skazani tylko na wieczorynkę i poranne pasmo bajek, a szkoda bo kanał dla dzieci w 100% polskiej produkcji jest potrzebny. No zostają im jeszcze te produkcji amerykańskiej i brytyjskiej, ale wstyd żeby opierać się wyłącznie na produkcji Disney'owskiej czy jakiejś tam jeszcze... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze mną się zgodzisz, bo słowa które zacytowałeś są moje. :mrgreen:

 

Faktycznie, źle spojrzałem. :oops: Wybacz.

A odnośnie TVP Polonii, to ten kanał jest finansowany z budżetu państwa i ramówka tego programu jest zależna od tego ile pieniędzy wpływa na rozwój tego kanału... - jak kiedyś narzekało kierownictwo TVP Polonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze mną się zgodzisz, bo słowa które zacytowałeś są moje. :mrgreen:

 

Faktycznie, źle spojrzałem. :oops: Wybacz.

Wybaczam... :mrgreen:

A odnośnie TVP Polonii, to ten kanał jest finansowany z budżetu państwa i ramówka tego programu jest zależna od tego ile pieniędzy wpływa na rozwój tego kanału... - jak kiedyś narzekało kierownictwo TVP Polonii...

Prawda, bo czasami programy są naprawdę fajne, a programy to hity z pozostałych kanałów TVP. Ale teraz ostatnio zauważyłem, że ramówkę zaczynają wypełniać stare programy i seriale. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam skandal? Litwa to nie Białoruś, każdy może sobie wystawić antenę satelitarną na zewnątrz i odbierać TVP Polonia z satelity. Polonio za granicą, trochę własnej inwencji, a nie ciągłe wymaganie i wymaganie! TVP nie ma pieniędzy na dopłacanie do obecności w naziemnym analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...