Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie TVP Historia nie należy traktować jako telewizję dokumentalną a tylko jako telewizję edukacyjną. Program jest prowadzony dla dociekliwych osób które znają się choć trochę na Historii i ich to interesuje. TVP Historia można porównać do programów typu Edusat czy ATVN (tylko internet), gdzie historia jest dokładnie omawiana. Minusem tego jest tylko brak rekonstrukcji wydarzeń na planie filmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas o to się rozchodzi. Nie napisałem przecież, że pomysł na kanał kulturalny czy historyczny jest zły. To jest jak najbardziej potrzebne. Wspomniana historia, głównie naszego kraju, powinna być przedstawiana w sposób nowoczesny. Przypomnę program "Wielkie ucieczki" Tomasza Sianeckiego. Kiedyś pokazywała go telewizja TVN, a w ostatnim czasie (nie wiem jak teraz) jego produkcję kontynuował kanał Discovery Historia. I tutaj moim zdaniem odpowiednio połączono zarówno model serialu dokumentalnego, wspominającego dzieje uciekinierów z PRL-u oraz części fabularnej, pokazującej wszystko na filmie. Chodzi mi oczywiście o wspomniane rekonstrukcje zdarzeń.

 

TVP natomiast skupiła się na programach gadanych. TVP Sport prezentuje dużą ilość programów publicystycznych, TVP Kultura także. To można darować, bo brak praw w wypadku kanału sportowego do transmisji różnych wydarzeń zmusza nadawcę do wprowadzenia tego typu audycji. Natomiast jeśli chodzi o kanał historyczny, to mógłby być on bardziej przykuwający uwagę młodzieży. Mimo wszystko zakupy materiałów od zewnętrznych firm bardzo by pomogły, bo zdaje się, że przed 89r. powstało wiele materiałów, które z oczywistych przyczyn nie ujrzało światła dziennego. Jeszcze raz odniosę się do Discovery Historia - przypominam newsa sprzed kilkunastu miesięcy dotyczącego cyklu "Rozmowy niekontrolowane Macieja Szumowskiego". Jest to seria wywiadów z 85 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kodowanie tego kanału na Hb jest tylko inicjatywa TVP, która nie chce aby jej kanał był dostępny dla szerszej widowni bo wolą dostać za niego kasę:_)

 

Podobnie postępuje TVN który w analogu jest FTA a cyfrowo zakodowany. Jeśli chodzi o TVN to pójdę dalej, że im nie na rękę jest rozwój DVB-T. Wychodzą z założenia, że jeśli chcesz mieć TVN to kup sobie n-kę.

 

Tymczasem TVP udostępniła już naziemnie z 3 nadajników TVP Sport, co oceniam pozytywnie i mam nadzieję, że platforma TVP wystartuje na dobre w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zastanawia mnie tylko, czy jak już ruszy regularny przekaz w DVB-T to czy nie wyłączą tego kanału, chodzi mi TVP Sport.

Raczej nie powinni, kodują go tylko w przekazie satelitarnym, który jest dostępny nie tylko dla mieszkańców Polski. I właśnie w tym problem - dlaczego Polska ma płacić za transmisje dla innych krajów. Przekaz naziemny raczej nie jest dostępny w całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Telewizja Polska rezygnuje z projektu kanału filmowego i zwróci się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o uchylenie koncesji na rozpowszechnianie TVP Film. Koncesja na filmowy kanał TVP Film została przyznana TVP w sierpniu 2007, a widzowie oczekiwali go na satelicie Astra 19,2E.

 

 

Obecny zarząd TVP przeprowadził gruntowną analizę szans i perspektyw rozwoju filmowego kanału tematycznego w warunkach, które ukształtowały się na naszym rynku audiowizualnym w 2008 roku.

 

Analiza doprowadziła do decyzji, by cofnąć koncesję na TVP Film. Zarząd TVP nie wykluczył, że telewizja publiczna w przyszłości powróci do projektu uruchomienia kanału filmowego w zmodyfikowanej formule technologicznej i programowej.

 

Podejrzewać należy, że wkrótce okaże się, że podobny los spotka inny planowany przez publicznego nadawcę kanał TVP Rozrywka. Dziwi to wszystko zwłaszcza ze względu na dostęp TVP do potężnego archiwum filmowego i rozrywkowego.

 

Źródło:Sat Kurier.pl

 

No i po kanale. Myślałem, że coś wyjdzie z tego ale nic nie wyszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oj byłby, byłby, gdyby tylko był FTA, a tu masz, nie będzie wcale. Teraz to już nie rozumiem postępowania TVP. Robią program dla sąsiadów zza wschodniej granicy, a dla nas co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

I kolejne projekty TVP zostały zawieszone, a mianowicie TVP Parlament i TVP Rozrywka (źródło). Zapewne jednym z głównych powodów jest niski budżet, który TVP mogłaby polepszyć prowadząc lepszą dystrybucję swoich kanałów, po przez dodanie ich do oferty największych operatorów kablowych i cyfrowych. W przypadku CP i C+ nawet problemów z dosyłem by nie było, bo mogłyby się dogadać z N i brać sygnał TVP Sport, Historia i HD z tych samych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że zawieszono TVP Rozrywka wiadomo już było dawno. Wydaje mi się, że głównymi powodami zawieszanie produkcji tego kanału są:

- niski budżet

- małe powodzenie kanału

Nie wydaje mi się, żeby ktoś oglądał ten kanał, jak są relacje z Sejmu. Publicystykę, można zmieścić na TVP Info i TVP 1. Moim zdaniem, kanał podzieli los TVP Film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...