Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinni zrobić tak jak jest w Niemczech, czyli da publiczną TV za darmo z satelity.

 

To by bylo fajnie. :o

Ale malutki problem w tym calym. Placa polacy abonament RTV a cala Europa bedzie za darmo ogladac ? Taki problem wiec tez mamy w Niemczech i akurat na niemieckim forum mamy dyskusje, czy by nie bylo lepiej zakodowac publiczna telewizje tak jak robi to austriacki ORF. Dalo by sie duzo kasy zaoszczedzic na wykupach praw emisji.

 

Dlaczego by ale mieli grozic zakodowaniem TVP Historia to nie wiem, jesli tylko pokazuja wlasne produkcje.

Niech zakoduja. Ogladalnosc bedzie = 0. :lol: Nigdzie nie ma tego kanalu w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placa polacy abonament RTV a cala Europa bedzie za darmo ogladac ? Taki problem wiec tez mamy w Niemczech i akurat na niemieckim forum mamy dyskusje, czy by nie bylo lepiej zakodowac publiczna telewizje tak jak robi to austriacki ORF. Dalo by sie duzo kasy zaoszczedzic na wykupach praw emisji.

A TVP nie mogłoby przestać pobierać ten abonament :roll::?: i tak nie widać żadnych efektów jego płacenia, ale za to dużo reklam :roll::wink: a jeśli TVP chce dalej pobierać abonament RTV to niech nawet da te programy na satelitę, zakoduje, umożliwi odbiór tym, którzy płacą abonament RTV i nie każe dodatkowo płacić za dostęp do nich :wink::) wkońcu to nadawca publiczny, a nie komercja jak TVN :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli TVP jeśli dobrze zrozumiałem za opłacanie abonamentu (17zł na miesiąc) da gratis dekoder do odbioru swoich kanałów z Astry19. Ciekawe czy ten dekoder będzie w przyszłości przystosowany do odbioru programów DVB-T? Ponoć ma również zapewniać dostęp do szerokopasmowego internetu, czy tak?

:D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam nadzieję, że TVP Rozrywka będzie ciekawym kanałem. Chętnie bym powspominał stare kabarety :wink:

Przecież TVP Rozrywka istnieje już od dawna. To co się dzieje z kanałami tematycznymi TVP to istny kabaret :mrgreen: Taki mały żarcik :lol:

 

Na poważnie: też chętnie bym powspominał (szczególnie kabaret Tey - to był kabaret). Ma TVP tyle tego w swoich archiwach i tylko te taśmy pleśnią zachodzą :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pewnie jak kanały TVP nie powstaną to cofnął im koncesję i tyle będzie z ich kanałów, chodzi mi o TVP Rozrywka, TVP film i TVP Dokument, nie wiem na które mają koncesję chyba na film i rozrywkę, ale że nie umieją nic zrobić i opóźniają ich start jak tylko sie da no to później mogą mieć problem z ponownym pozyskaniem koncesji jeśli ją stracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie są 3 testy na Astrze. Jeden to jest przymiarka pod BelSat TV, a dwa następne to mogą być zwiastuny właśnie TVP FILM i TVP Rozrywka. Jednak nie ma oficjalnych potwierdzeń na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Raczej nie umieją robić nowych kanałów. A jak już zrobią to straszliwa beznadzieja z tego wychodzi, nie wiem za co TVP Kultura jest tak chwalona, ostatnio prawie nie ma tam co oglądać. A TVP Historia to żenada, jak się patrzy na inne kanały dokumentalne :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kanałach tematycznych TVP niewiele mogę powiedzieć, bo mam dostęp do tylko dwóch - TVP Kultura i TVP Historia. TVP Kultura to jeden z najlepszych kanałów jakie posiadam w platformie Cyfra+, natomiast TVP Historia byłby nawet spoko, gdyby nie zbyt polityczny jego charakter. O TVP Sport nic nie mogę powiedzieć, bo nie mam do niego niestety dostępu. Ale podsumowując, kanały tematyczne TVP czynią to, czego nie czynią dwa kanały ogólnopolskie, czyli pełnią misję zgodnie z ustawą o radiofonii. Są wolne od wszechobecnej komercji i za takie kanały warto płacić pieniądze. Liczę na start kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze ta "straszliwa beznadzieja" otrzymała TVP Kultura, więc Twoja opinia jest ewidentnie przesadzona. To, że nie znajdujesz na antenie TVPK nic interesującego to nie znaczy, że stacja należy do tych z najniższej półki.

Tak, to czemu kablówki zamiast TVP Kultura włączają TVP Historia, która moim zdaniem jest totalnym niewypałem? Pewnie chodzi Ci o nagrodę Satelitarnego Oskara, co zgubiłeś w swoim poście. Otóż nagrody i wyróżnienia dostali nawet najbardziej nudni nadawcy - np. TVN Med (wyróżnienie). A któż to ogląda? 12-13 tys. lekarzy. I nikt więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak :D Coś tam kombinowałem przy tym poście i wyciąłem przez przypadek najważniejsze słowo :) Już poprawione.

 

Racja, TVP Kultura/TVN Med dla zwykłego widza szukającego w TV rozrywki może być nudny. Nie ukrywam, że sam rzadko zaglądam na TVP Kulturę, niemniej jednak potrafię docenić jej edukacyjne i misyjne walory.

Co do TVP Historia - też w zasadzie mógłbym powiedzieć "nuda" bo po pierwsze tematyka historyczna nie interesuje mnie w ogóle (używając modnych teraz określeń: jestem ścisłowcem :) ), po drugie ramówka zawiera niewiele filmów i seriali dokumentalnych. Przeważają "gadające głowy". Bardzo możliwe, że gadają mądrze, ale zwykłego obywatela, nie specjalizującego się w historii na pewno to nie zainteresuje. Ciekawsze programy znajdzie na Discovery Civilisation, Viasat History, Discovery Historia. Jednak patrząc z innej perspektywy, dobrze że jest jakieś polskie spojrzenie na historię, taka alternatywa wobec brytyjskich/amerykańskich historycznych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...