Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie pospieszyłeś się z wymianą bez sprawdzenia czy twój sprzęt obsłuży ten moduł. Soft najnowszy nie zawsze jest najlepszy, być możesz trzeba wrócić do starszego, a jak nie to tym razem wymiana tunera.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwie karty kamelon, jedną w Ultrabox+ od PC+ a drugą w swoim Ariva 200 HD.

Kanały w Arivie po mału gasną. Ma ona czytnik CI ale bez + więc moduł odpada.

Mogę wymienić kartę z Arivy na Wifibox+ ale nie wiem czy warto, czy nie lepiej wziąć moduł o ile dadzą i kupic jakiś dekoder z CI+?

 

Dodatkowo zapytam czy gdybym wziął Wifibox+ to z Ultrabox+ one się jakoś łączą? U mnie jest problem z odległością, są ponad 1 km od siebie a do tego w miejscu gdzie byłby Wifibox+ byłby bardzo słaby internet z routera lub niebyłoby internetu wogóle to jest sens posiadania Wifibox+ gdzie sprzęt się raczej opiera na necie jak wynika z jego nazwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alidert Dekodera WiFi Box+(Sagemcom DSIW74) nie polecam, bo jest to słaby dekoder i jak weźmiesz tego WiFi Boxa+, to mogą za jakiś czas wprowadzić przy dwóch dekoderach na umowie funkcję kontroli odległości sprzętu zgodnie z komunikatem "POLITYKA ZABEZPIECZENIA TREŚCI". Także jeśli masz gołą kartę Cameleon do Multiroomu post Cyfra+, to masz możliwość pobrania modułu CAM CI+ ECP jako sprzęt uzupełniający w tym dawnym Multiroomie. Oczywiście do modułu CAM CI+ ECP karta Cameleon zostanie wymieniona na Cayman. Moduł CAM CI+ ECP będzie działał w odbiorniku z tunerem DVB-S2 i gniazdem na moduły CAM CI+ lub jeśli chcesz odbierać w przyszłości w pełni treści na kanałach 4K, to odbiornik musi posiadać gniazdo CI+ ECP. Jak na razie część telewizorów wspiera jedynie to zabezpieczenie ECP dla modułów CAM i lista tych telewizorów jest podana pod tym linkiem: https://pl.canalplus.com/pomoc/lista-wpieranych-modeli-telewizorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Chyba pójdę w tę stronę i wymienię kameleona na cam ci+ z caymanem.

A co byście/byś polecił z dekoderów z CI+, w półce cenowej 300-400 bo co by nie mowić o arivach to dobry kawał historii i z łezką w oku się rozstaję.

Na kanałach 4K mi nie zależy bo nie mam TV 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

A programowego wsparcia nie ma? 

Wydaje mi się że na niektóre arivy wyszedł soft ze wsparciem ci+

Tylko gdzie to szukac, wczesniej to z laki brałem. Ale jak trzeba to znajde i wgram.

Mam wersję softu v2.18B8.

Edytowane przez alidert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelTSW napisał:

czyli jednak nie dostały wsparcia CI+ :)

jedyne rozwiązanie to serwer na czymś innym z enigmą2 i ariva jako klient

 

1 godzinę temu, zabek1441758178 napisał:

Sprawdzałem ariva 202, bo taką posiadam, ale nie działa moduł.

 

W opcjach ustawień jest możliwość przestawienia z czego dokładnie ma być dekodowany kanał czy z karty w czytniku czy z karty w module włożonym do Arivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przedłożeniu umowy wymieniłem jednego Camela na dekoder  4K UltraBOX+ z karta Cayman, a slot CI+ wykorzystuje do modułu Cl+ z CP i ten działa dobrze. Kartę Cameleon mam włożona do czytnika w HF 8900 i podłączoną do telewizora HD, ale kanały znikają.

Z tego co wyczytałem na forum podmiana camela na moduł do obsługi tylko kanałów HD, tak aby działał w slocie CI nie wchodzi w grę ? Proponowali mi jakiś stary dekoder firmowy HD, ale wiem że to jakiś zawieszający się złom. Przyzwyczaiłem  się do mojego "staruszka" z dwoma slotami CI w którym działały dwa moduły CP i TNK HD i karta.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Flaga napisał:

Mam pytanie czy ktoś sprawdzał jak współpracuje moduł CI+ ECP z telewizorem Sony KD-65XG9505 ? 

Seria XG nie wspiera ECP, ale moduł będzie działał, w przyszłości może być problem z kanałami 4k, ale czy na pewno i kiedy tego nikt nie wie.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...