Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2020 o 19:50, PawelTSW napisał:

No przecież było już pisane, że tak, choć jako zabawa, bo nikt nie wie ile znów podziała. Lepiej zmienić na dekoder operatora. 

Do tego dekodera potrzebujesz czytnik phoenix, więc nie wiem czy warto inwestować 

Lub dekoder z enigmą2 

Przecież mam NBOXa z Enigmą 2 a ten wifi-box cyfry to mi się nie podoba bo nie ma epg w menu 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 14:47, AliAs99 napisał:

@menthal
Co do OSCama, racja. Możliwa jest inna konfiguracja urządzeń, niż dekoder z Eniogmą.
Co do Cameleonów - działają, ale dla użytkowników splitterów, własnych modułów, własnych tanich dekoderów - już nie.
Chodziło mi o to, że operator likwiduje odbiór na Cameleonach pod pretekstem zabezpieczania treści. A to uderza nie w sharing, lecz w w splittery, własne moduły.

 

Niech dadzą porządny box z pełnym epg a nie takie badziewie jak wifi-box 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markar napisał:

Polecam mały, zgrabny ale świetny technologicznie VU+ Zero 4K. Można go już kupić za 560-570 zł. Posiada też czytnik kart.

Witam

Chciałem sie podpiąć do tematu.

Stojąc przed faktem dokonanym ( do tej pory ferguson i spliter ) musze odnowić sprzęt w domu aby dalej spokojnie oglądać na karcie cameleon. i nie wyrzucać poczciwych i zasłuznych 202e i 103 do smietnika, a ze jestem laik wychowany na laki, niedouczony, mam pytanie, jesli można.

Przypadł mi do gustu przywołany VU+ Zero 4K.

Czy karta w czytniku bedzie działać, czy skazany jestem na wymianę posiadanego na stanie sagemcom ds183 na dedykowany tuner bądź moduł ?

Chciałbym po lan spiąć vu+ z fergusonami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rpmmjer napisał:

Witam

Chciałem sie podpiąć do tematu.

Stojąc przed faktem dokonanym ( do tej pory ferguson i spliter ) musze odnowić sprzęt w domu aby dalej spokojnie oglądać na karcie cameleon. i nie wyrzucać poczciwych i zasłuznych 202e i 103 do smietnika, a ze jestem laik wychowany na laki, niedouczony, mam pytanie, jesli można.

Przypadł mi do gustu przywołany VU+ Zero 4K.

Czy karta w czytniku bedzie działać, czy skazany jestem na wymianę posiadanego na stanie sagemcom ds183 na dedykowany tuner bądź moduł ?

Chciałbym po lan spiąć vu+ z fergusonami.

 

 

 

Zadziała ale nikt ci nie powie jak długo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałem się w zeszłym roku z przedłużeniem umowy, bo coś miało przestać działać w lipcu 2020. Mamy wrzesień a nadal mi wszystko działa, a zostaje zmuszony do podpisania terminowej umowy i trochę się boję, że wkrótce mogę mieć kłopoty, dlatego mam  pytanko.

Mam multiroom i jeden tv podłączony do dekodera Pace 500 PVR (ultraBox+),

a w drugim tv LG LF652V mam włożony srebrny moduł z cyfry+ z kartą cameleon.

W ramach nowej umowy chciałem wymienić Pace na 4K ultraboxa+, a zestaw tv plus stary moduł zostawić jak jest.

I teraz mam pytanko, czy to będzie dalej działać bez problemów. Bo czytam o jakimś ECP i zaczynam mieć wątpliwości.

Telewizor z modułem obsługuje CI+, nie odbiera w 4K, ale czy będzie dalej działać bez problemu, czy zaczną mi gasnąć jakieś kanały?

Nie chcę podpisać umowy na 24m, żeby za 6m się okazało, że muszę wynająć od Canal+ dekoder z 20pln/miesiąc, żeby móc kanały odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rallyrychu napisał:

Wstrzymałem się w zeszłym roku z przedłużeniem umowy, bo coś miało przestać działać w lipcu 2020. Mamy wrzesień a nadal mi wszystko działa, a zostaje zmuszony do podpisania terminowej umowy i trochę się boję, że wkrótce mogę mieć kłopoty, dlatego mam  pytanko.

Mam multiroom i jeden tv podłączony do dekodera Pace 500 PVR (ultraBox+),

a w drugim tv LG LF652V mam włożony srebrny moduł z cyfry+ z kartą cameleon.

W ramach nowej umowy chciałem wymienić Pace na 4K ultraboxa+, a zestaw tv plus stary moduł zostawić jak jest.

I teraz mam pytanko, czy to będzie dalej działać bez problemów. Bo czytam o jakimś ECP i zaczynam mieć wątpliwości.

Telewizor z modułem obsługuje CI+, nie odbiera w 4K, ale czy będzie dalej działać bez problemu, czy zaczną mi gasnąć jakieś kanały?

Nie chcę podpisać umowy na 24m, żeby za 6m się okazało, że muszę wynająć od Canal+ dekoder z 20pln/miesiąc, żeby móc kanały odbierać.

Nie ma przesłanek póki co żeby coś miało nie działać, ECP dotyczy obecnie treści 4k i ma być włączany tylko na tym kanale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelTSW napisał:

Nie ma przesłanek póki co żeby coś miało nie działać, ECP dotyczy obecnie treści 4k i ma być włączany tylko na tym kanale 

Dzięki za uspokojenie :)

Przeczytałem, że ludziom gasną różne kanały jak mają moduł....

To dotyczy jakiś modułów CI bez plusa i nie tych, które dawała Cyfra czy nc+ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rallyrychu napisał:

To dotyczy jakiś modułów CI bez plusa i nie tych, które dawała Cyfra czy nc+ ?

Na tych modułach nie będzie dostępu do oferty:

- CYFRA+ HD (z granatową nalepką)
- Aston

- AlphaCrypt

- GigaCAM

- DeltaCAM (za wyjątkiem modułów zkupionych w Hollex, które mają inne firmware)

- Unicam (unicrypt, deltacrypt, evo, twin, maxcam)

- AllCAM

- inne niewymienione CAM obsługujące seca mediaguard, na których karta cameleon dotychczas działała, oraz wszelkie splitery i blokery.

 

Kartę cameleon można nadal użytkować w następujących modułach:

- CYFRA+ HD CI+ (z szarą nalepką)

- DeltaCAM (tylko zakupione w Hollex ze specjalnym firmware!)

 

Jeżeli ktoś zna inne CAMy to niech uzupełni.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, meckbar napisał:

Na tych modułach nie będzie dostępu do oferty:

- CYFRA+ HD (z granatową nalepką)
- Aston

- AlphaCrypt

- GigaCAM

- DeltaCAM (za wyjątkiem modułów zkupionych w Hollex, które mają inne firmware)

- Unicam (unicrypt, deltacrypt, evo, twin, maxcam)

- AllCAM

- inne niewymienione CAM obsługujące seca mediaguard, na których karta cameleon dotychczas działała, oraz wszelkie splitery i blokery.

 

Kartę cameleon można nadal użytkować w następujących modułach:

- CYFRA+ HD CI+ (z szarą nalepką)

- DeltaCAM (tylko zakupione w Hollex ze specjalnym firmware!)

 

Jeżeli ktoś zna inne CAMy to niech uzupełni.

Skąd hollex wziął klucze parujące? 

Nie polecam kupować tego modułu bo może się okazać to gwoździem do trumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelTSW napisał:

Skąd hollex wziął klucze parujące? 

Nie polecam kupować tego modułu bo może się okazać to gwoździem do trumny. 

Do jakiej trumny? Od kilku miesięcy działa dobrze, a jak przestanie to trudno. Kupiłem go okazyjnie taniej i nie będę płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelTSW napisał:

Nie polecam kupować tego modułu bo może się okazać to gwoździem do trumny. 

Podejrzewasz legalnie działającą firmę o to, że nie załatwiła należycie sprawy przed publicznym oferowaniem towaru do sprzedaży? Chyba sporo by ich takie „niedopatrzenie” kosztowało. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar tu masz soft do modułów Unicam i to też nie całkiem "ok"

http://unicam2.to/

Wgrywasz - programujesz sobie samemu.

Nie było - nie ma i nie będzie tam softu do obsługi Cameleon 1813.

Jak ktoś w miarę rozgarnięty to sobie sam moduł Unicam zaprogramuje.

Trzeba tylko wiedzieć co z czym i czego potrzeba.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelTSW napisał:

Jeśli jadą na kluczykach public to będzie ciekawie jak nagle padną wszystkie karty. 

Nie wiem na czym "jadą" i nie obchodzi mnie to, ponieważ nie muszę się na tym znać jako przeciętny oglądacz TV. Firma jest od lat na rynku i nigdy organy ścigania ich nie gnębiły. Moduł jest na gwarancji i jeśli przestanie działać, wyślę do Hollexu z prośbą o aktualizację. Tyle. Zakup jest legalny, podobnie jak tunerów na E2, które pozwalają ponoć na różne "kombinacje". Gdyby to było nielegalne, to zabronionoby oficjalnej sprzedaży.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tweed77 napisał:

Nie było - nie ma i nie będzie tam softu do obsługi Cameleon 1813.

Generalnie to moduły wielosystemowe sprzedawane są w UE najczęściej niezaprogramowane z racji braku licencji na "wiele systemów", które po zaprogramowaniu obsługują. Jak użytkownik sam sobie je zprogramuje to sprzedawca za to nie odpowiada. Nie wiem jak to jest w przypadku modułów "hollexowych", ale nie podejrzewam ich o sprzedaż towaru, który mógłby im przysporzyć problemów. I mam tu na myśli nie tylko problemy prawne, ale też wizerunkowe, które, dla firmy planującej istnienie dłużej niż tu i teraz, są nie mniej ważne.

Na podanej przez Ciebie stronie jest ostatnia dostępna wersja firmware Python v02.23.1334. Te "hollexowe" mają ponoć wersję 02.24.1492. Jak kolega @seatibiza ma ten CAM to może potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...