Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, jsc5 napisał:

Panowie jaki moduł polecili byście do dekodera Cryptobox  752 HD combo,oczywiście taki żeby chodziła karta NC+ bo nie wiem jaki kupić albo wziąść od nich.Bo mam starą kartę Cyfry+ taką szarą i znikają mi kanały Polsat,Super Polsat,TVN ,TVN7 czy HBO,chodzi Canal+ czy Eleveny.poradzcie co mam zrobić bo już sam nie wiem.Pozdrawiam

Moduł operatora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aro napisał:

Nagrywanie nie ma dla mnie dużego znaczenia.Ale jak chcesz to mogę sprawdzić dla Ciebie.Mnie tylko zależało na tym by w dekoderze działały prawidłowo dwa moduły i tak jest.

Gdybyś miał czas, to proszę sprawdź jak to faktycznie działa. Nie spiesz się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, scalak napisał:

Troche poczytałem, faktycznie to rozwiązanie z VTI i dekodowaniem nagrań w czasie uśpienia jest w takim przyparku rozwiązaniem optymalnym i zadowalającym. Jako człowiek dociekliwy, zastanawiam się tylko skąd po dłuższym czasie moduł bierze klucze do odszyfrowania nagrania. Jeśli nagrana jest surówka z satelity, to tam klucz zmienia sie co ok 10 sekund. Nasuwa się więc myśl że może do nagrania używane jest inne kodowanie.

https://zapodaj.net/e62207a0731ee.jpg.html

Wczoraj nagrywałem na Canal+ 4K teraz obecnie po wyłączeniu dekodera nagranie jest dekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aro  / @seatibiza Vu Ultimo 4K w nim nie działają dwa moduły jednocześnie. Wiem bo mam. Do testów i w codziennym użytkowaniu moduły NC+ CI+ z ECP / Skylink CI+ Viaccess Orca / CI+ Polsatu z Darmowym HD.

 

Nie da się np.

Oglądać na TV z modułu NC+ CI+ oraz w tym samym czasie oglądać na komputerze stream kanału z modułu Skylink CI+.

 

Tak samo jak chcesz np. oglądać program na TV program z modułu Polsatu a jednocześnie włączysz nagrywanie programu który ma być od razu zdekodowane z modułu NC+.

Program będziesz oglądał na TV ale nagranie będzie zakodowane. To nagranie zdekoduje się w trybie czuwania dopiero.

 

To potrafi tylko Vu+ Duo 4K / Vu+ Duo 4K SE.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się zastanówcie czy wam się opłaci co miesiąc płacenie za dwa abonamenty w większości dwa razy za te same kanały, bo większość kanałów w pakietach u każdego z operatorów (C+ i CP) jest taka sama tylko i wyłącznie dlatego żeby móc oglądać lub nagrywać jednocześnie dwa kanały i to jeszcze nie wszystkie. Dla mnie słabe, bo praktycznie wszystkie materiały które oni nadają są sieci ale może nie którzy mają taką potrzebę. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 nie pisałem o tobie tylko ogólnie, a tak poza tym do skylink póki co nie trzeba modułu chyba że masz parcie na kanał Insight. ;)

Ja nie jestem zwolennikiem modułów i nigdy nie będę właśnie ze względu na takie właśnie ograniczenia i koszty, o płaceniu dwa razy za to samo już nie wspomnę.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tweed77 napisał:

To potrafi tylko Vu+ Duo 4K / Vu+ Duo 4K SE

W takim razie ewentualnie zmiana planów zakupów. Dobrze, że SE ma slot na inną głowicę. Czekam na test Sat Kuriera.

@tail# jestem fanem sportów motorowych. Przed nastaniem pandemii bywały takie niedziele, że musiałem nagrywać jednocześnie z Eurosportu, Eleven i z kablówki z Polsat Sport ? Dwa Astony sobie radziły. Teraz, gdyby zostawili 6A w globalu, to z nowym Vu+ Duo 4K SE byłbym zadowolony z możliwości nagrywania. Na programach sportowych Smart HD mi nie pomoże. 

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seatibiza napisał:

W takim razie ewentualnie zmiana planów zakupów. Dobrze, że SE ma slot na inną głowicę. Czekam na test Sat Kuriera.

@tail# jestem fanem sportów motorowych. Przed nastaniem pandemii bywały takie niedziele, że musiałem nagrywać jednocześnie z Eurosportu, Eleven i z kablówki z Polsat Sport ? Dwa Astony sobie radziły

Dla eurosportu możesz zastosować rozwiązanie o którym pisał @tweed77 i zaopatrzyć się w kartę skylink. Z tego co kojarzę to Eurosport ma tą samą ramówkę co u nas. Wiadomo, że jak nie masz konwertera i zestawu skylink to są dodatkowe koszty ale nie ma nic za darmo.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, obecnie mam 2 karty cameleon, WiFi Box+ SAGEMCOM oraz Vu+ Solo2. Z tego co wyczytałem mogę wymienić kartę na moduł?
Czy jak wezmę moduł to czy będzie działać od razu na Vu+ Solo2 czy trzeba będzie zmieniać oprogramowanie?
Wiem, że można zmienić konfigurację mojego dekodera programowo ale dla mnie to czarna magia podmiana binark czy czegoś.
Ponoć proste ale mi to zajmie masę czasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, se_b_ek napisał:

Wiem, że można zmienić konfigurację mojego dekodera programowo ale dla mnie to czarna magia podmiana binark czy czegoś.

A komputer z windowsem i "fejsbuka" to jak obsługujesz? umiesz skopiować i zastąpić jeden plik innym? To jest poziom pierwszych klas szkoły podstawowej. Nie róbcie z siebie niedołężnych ludzi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tweed77 napisał:

@AORUS46

W sprawie działania dwóch modułów CI jednocześnie jak pisałem wcześniej.

Nie jest to zależne od softu wgranego do dekodera.

Konstrukcja płyty VU+ Ultimo 4K to uniemożliwia.

Konstrukcja VU+ Duo 4K / VU+ Duo 4K SE to całkiem inna konstrukcja płyty i dlatego to działa.

Rozumiem że pracujesz jako inżynierek w Vu + ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...