Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Emil33 napisał:

PC+ umożliwia wymianę modułu niebieskiego na nowy z ECP lub na ultraboxa, i po problemie.

Czy nastąpiła zmiana w tej kwestii ?

 

 

Żadna, można wymieniać, tylko ludzie nie chcą bo mają niebieski? :D

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnymi modułami NC+ CI+ z ECP problem jest też taki że nie każdy TV prawidłowo współpracuje z ECP.

Nie każdy posiada TV zgodny z ECP. Nawet 2 - 3 letnie TV 4K nie mają certyfikatu ECP wgranego w fabryce.

Nie zanosi się żeby miało się to zmienić.

Nikt nie będzie zmieniał TV 4K z powodu "zachcianek" NC+.

Jak się ktoś przyzwyczaił do TV i modułu to nie będzie brał tym bardziej dekodera Ultrabox.

 

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mikoko napisał:

2-3 letnie tv powiadasz. Tv Sony kupiony w styczniu 2020 jako model 2019 już nie wspiera ECP.

Nie już tylko jeszcze :) w końcu mamy kupić jak najnowszy. W Japonii tak jest że każdy sprzęt zmieniają co roku w tym Tv. i wystawiają na śmietnik w  oryginalnym opakowaniu wraz z instrukcjami oraz  pilotem i bateriami. Czytałem książkę Polaka który mieszka w Tokio i w ten sposób co roku ma za darmo TV zeszłoroczny model xd

Edytowane przez Bushiken
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bushiken napisał:

Nie już tylko jeszcze :) w końcu mamy kupić jak najnowszy. W Japonii tak ejsrt że każdy sprzęt zmieniają co roku w tym Tv. i wystawiają na śmietnik w  oryginalnym opakowaniu wraz z instrukcjami oraz  pilotem i bateriami. Czytałem książkę Polaka który mieszka w Tokio i w ten sposób co roku ma za darmo TV zeszłoroczny model xd

?a miała być u nas druga japonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

Nie z powodu "zachcianek", a z powodu luki bezpieczeństwa będącej w regualrnym użyciu do popełniania przestępstwa polegającego na nielegalnym handlu uprawnieniami.

A mówiąc po ludzku cyberprzestępcy wykorzystują ten moduł do wyciągania uprawnień z kart Cayman i uruchamiania card sharingu.

To jest powód na tyle poważny, że gdyby tego nie zrobili, mogliby stracić wszelkie prawa do filmów i sportu w 4K i Canal+ 4K stał by się kanałem puszczającym jedynie ich autorskie seriale i jakieś tam pospolite programiki, typu Polska z góry.

Należy się cieszyć, że nie wycofali tych modułów zupełnie i nie wymienili przymusowo wszystkim na nowy albo na ultraboxa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tweed77 napisał:

Z czarnymi modułami NC+ CI+ z ECP problem jest też taki że nie każdy TV prawidłowo współpracuje z ECP.

Nie każdy posiada TV zgodny z ECP. Nawet 2 - 3 letnie TV 4K nie mają certyfikatu ECP wgranego w fabryce.

Nie zanosi się żeby miało się to zmienić.

Nikt nie będzie zmieniał TV 4K z powodu "zachcianek" NC+.

Jak się ktoś przyzwyczaił do TV i modułu to nie będzie brał tym bardziej dekodera Ultrabox.

 

A co ma do tego c+? To nie ich problem ze twój tv nie obsługuje ecp, oni ten kanał udostępniają 

To tak jakbyś miał pretensje ze masz tv full hd a nie 4k i nie możesz oglądać 4k

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie podziękowania należałoby kierować do panów łamiących coraz to nowsze zabezpieczenia. Gdyby nie oni, to wciąż C+ hulał by na kodowaniu Seca i nieparowanych kartach. A tak to za chwilę się okaże, że bez karty Cayman i nowego modułu albo ich dekodera nie obejrzymy nic, nie tylko Canal+ 4K.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im się nie dziwię, patrząc na skalę piractwa tv, linijki od chińczyka to się sprzedają masowo w tysiącach. To jest porażająca skala i to przeraża. 

Stąd parowanie, a to już pierwszy krok bo wielu Januszy sobie nie dzieli już sygnały po arivach bez odpowiedniego sprzętu. 

Kiedyś wystarczył komputer + phoenix i mogłeś pół świata obsłużyć. Teraz już jest trudniej, wymaga więcej poświęcenia i czasu ale fabryki jeszcze działają. 

Pytanie co u nich z 4k.? Zobaczymy za 2 miesiące. 

Tylko operator wie co dalej. 

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PawelTSW napisał:

A co ma do tego c+? To nie ich problem ze twój tv nie obsługuje ecp, oni ten kanał udostępniają 

To tak jakbyś miał pretensje ze masz tv full hd a nie 4k i nie możesz oglądać 4k

 

Ich problemem to będzie jak klienci przestaną płacić.

To my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas.

Mam TV HD i oglądam programy 4K które odbieram na dekoderze 4K.

 

16 minut temu, przemek1234 napisał:

Wszelkie podziękowania należałoby kierować do panów łamiących coraz to nowsze zabezpieczenia. Gdyby nie oni, to wciąż C+ hulał by na kodowaniu Seca i nieparowanych kartach. A tak to za chwilę się okaże, że bez karty Cayman i nowego modułu albo ich dekodera nie obejrzymy nic, nie tylko Canal+ 4K.

 

Teraz łatwiej korzystać z linijek niż z legalnie opłacanej oferty na własnym dekoderze - TV.

Więc to operatorzy sat dwa razy tracą.

Rachunek jest prosty - idzie klient do APS bierze kartę - opłaca abonament - wkłada do swojego dekodera i ogląda.

Nikt by nie kombinował.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

Większość abonentów odbiera kanały na sprzęcie operatora. I tym klientom zależy na treściach filmowych i sportowych, które C+ może stracić jak nienależycie je zabezpieczy.

Operator jest stawiany pod ścianą, ma do wyboru:

-Uszczelnienie systemu i niezadowolenie tych co odbierają na własnym sprzęcie, których jest góra 5%,

-Nie uszczelnianie systemu i utratę praw filmowych/sportowych, co rozwscieczy prawie wszystkich abonentów i spowoduje masowy odpływ do Polsatu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tweed77 napisał:

 

Rachunek jest prosty - idzie klient do APS bierze kartę - opłaca abonament - wkłada do swojego dekodera i ogląda.

Nikt by nie kombinował.

No jak nie?no przecież to właśnie było na seca tak i sharing c+ jest globalny więc twoja teoria raczej nie działa 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek1234 / @PawelTSW za to tych co rzeczywiście korzystają z linijek z Chin jest kilkadziesiąt tysięcy i to na pewno więcej niż 5 procent. Niż tych co mają karty we własnych dekoderach.

Nawet licząc tych co mają łącznie NC+ i Polsat z nich. Nie licząc tych co mają dostęp do Sky DE / Sky It z IPTV.

Dlatego że taniej i można mieć na jednym dekoderze sat.

 

To teraz policz ile z nich przeszło by gdyby była możliwość pójść i legalnie wziąć NC+ i Polsat z własnych kart - opłacać - włożyć do dekodera i korzystać.

 

 

Biorą się za walkę z piractwem od du.y strony. Piratów stać na najnowsze zabawki żeby uprawnienia / sygnał wpuścić w globalną sieć.

Będą nadal dostępne za parę złotych więcej rocznie. Bo "Pirat" to nie zwykły "Kowalski" który dzieli jedną kartę na dwa komputery.

Ci co udostępniają linijki z Azji to już mafie które mają z tego X miliony $$$ z tego,.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę posiadam Pakiet Superpremium+  2 cameolony, dekodery UltraBox Pvr Pace oraz Wifi box + 

Pod koniec Października kończy mi się umowa a potrzebuje dwie niezależne karty i nie wiem jak to zrobić

czy oddać teraz jeden dekoder z karta i wymienić na moduł CAM CI+ i doku[pic jakiś tuner a druga karte i tuner przy podpisywaniu umowy wymienić na Ultraboxa ? 

Czy w takim układzie będę mógł oglądać nie zależnie jak do tej pory?

Proszę podpowiedzieć jak to rozwiązać mam telefony z canal+ z ofertami na przedłożenie umowy a zależy mi na 2 niezależnych kartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zebek6 napisał:

Witam

Proszę o poradę posiadam Pakiet Superpremium+  2 cameolony, dekodery UltraBox Pvr Pace oraz Wifi box + 

Pod koniec Października kończy mi się umowa a potrzebuje dwie niezależne karty i nie wiem jak to zrobić

czy oddać teraz jeden dekoder z karta i wymienić na moduł CAM CI+ i doku[pic jakiś tuner a druga karte i tuner przy podpisywaniu umowy wymienić na Ultraboxa ? 

Czy w takim układzie będę mógł oglądać nie zależnie jak do tej pory?

Proszę podpowiedzieć jak to rozwiązać mam telefony z canal+ z ofertami na przedłożenie umowy a zależy mi na 2 niezależnych kartach.

Jak masz dwie karty i możesz oddać dekodery to bierz moduł żeby działały niezależnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelTSW napisał:

Jak masz dwie karty i możesz oddać dekodery to bierz moduł żeby działały niezależnie. 

 

W przyszłym tygodniu spróbuje wymienić.  Czy moduł CAM CI+  z Ultraboxem będzie niezależny  ?

Czy na tym module 4k działa ?

I jaki dekoder pod taki moduł polecacie

Edytowane przez zebek6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza

A jaki to moduł daje możliwość działania z CAID 1813? Bo moduły C+ działają z CAID 1884, zarówno niebieski jak i czarny. A z CAID 1813 działa tylko ten po Cyfrze+.


Edit:

@zebek6

Na module z ECP zadziałają kanały 4K, ale jak wprowadzą na wybranych audycjach ECP, to będą dzialały one tylko na TV/tunerzez wspierającym ECP.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...