Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, przemek1234 napisał:

@PawelTSW można też wziąć moduł jak nie ma się obecnego multiroomu. I używać tunera z portem CI+. Ale wtedy nie będą działały kanały 4K. Dlatego moje zdanie jest takie, że lepiej mieć 4K UltraBox+, bo jest niezły, a pozbywamy się wielu problemów z modułem.

 

Na module CAM ECP działają kanały 4k. Z włączonym ECP tylko bezpośrednio w TV, który obsługuje ECP.

 

Działanie w tunerze e2 z CI+ nie jest oczywiste. Też trochę zachodu wymaga. 4K tylko gdy nie włącza ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na forum widzę, że zaczął się szum z powodu uszczelniania systemu przez CANAL+ (Wcześniej NC+, a jescze wcześniej cyfra+). Oczywiście jestem kolejnym użytkownikiem, którego dorwało znikanie kanałów. Dzisiaj telewizja zgasła kompletnie. 

 

Posiadam VU SOLO+,  na którym postawiony jest serwer OSCAM w wersji: r10008. Wszystko oczywiście przez kilka lat działało bez zarzutu.

W trakcie znikania kanałów, stwierdziłem, że należy odświeżyć listę kanałów, co jak pewnie się domyślacie nic nie zmieniło. Zacząłem więc grzebać dalej i próbowałem lekko zmodyfikować konfigi oscama, ale to też nie przyniosło rezultatów. Na samym końcu myślę, że karta padła, bo w zasadzie w logu oscama pokazuje, że w readerze ją widzi, ale nie dekoduje żadnych kanałów. Nie pobiera też żadnych Entitlements. 

 

No i przypadkowo grzebiąc którąś godzinę w sieci trafiłem tutaj, gdzie piszecie że Canal+ chce uskutecznić sprzedaż swoich dekoderów i zamierza całkowicie poblokować sygnały. Jestem raczej początkującym w zakresie możliwości wykorzytania TV przez serwery oscam itd. 

 

Z tego powodu chciałbym prosić o radę. Co zrobić by jeszcze odpalić kartę CAMELEON, którą posiadam? Jak wcześniej napisałem dekoder, który jest sercem domowej telewizji to: VU SOLO2. Mam też awaryjnie czytnik PHOENIX, który został mi po telewizji Cyfrowy Polsat. Niemniej jednak pamietam, samo włożenie karty nie wystarczyło. Trzeba było wysłać kartę + dekoder do speca, który zwrotnie dał mi informacje o kluczasz RSA.

 

Konfigi oscama przesyłam poniżej, jeżeli to w ogóle potrzebne.

 

Proszę o jasne wskazówki.



oscam.conf
[global]
logfile                       = /tmp/oscam.log
log[beep]licatelines             = 1
nice                          = -1
maxlogsize                    = 256
ecmfmt                        = c&p/s/d/i/l:e.[w]
failbantime                   = 3
failbancount                  = 2

[cache]

[[beep]]
port                          = 50000@0100:000068;50001@1861:000000
key                           = 0102030405060708091011121314
keepalive                     = 1

[dvbapi]
enabled                       = 1
au                            = 1
user                          = dvbapi
boxtype                       = dreambox

.....


oscam.serv

[reader]
label                         = cyfra
description                   = nc+
protocol                      = internal
device                        = /dev/sci1
ecmwhitelist                  = 64
ecmheaderwhitelist            = 0100@000068:803061006800075C00,813061006800075C00
mhz                           = 450
cardmhz                       = 2700
detect                        = cd
group                         = 1
emmcache                      = 1,1,31
blockemm-unknown              = 1
blockemm-g                    = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulusnet  nie wrzucaj tu konfigów bo robisz  lekki b-u-r-d-e-l. 

 

Musisz zainstalować oscama z witaminką + klucze od odpowiedniej osoby. 

 

Choć nie wiem czy to długo podziała. To raczej dla zabawy możesz zacząć grzebać, niżeli jako coś przyszłościowego. Możesz iść po dekoder operatora lub moduł CI+ za 0 zł 

 

Resztę informacji i odpowiedni oscam znajdziesz na innym forum - 4all. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 10:07, patryszq napisał:

Dla Ciebie to bełkot bo trochę jesteś sfrustrowany ?? bo kanały przestają świecić,  a miało być prawie za darmo , bo linijki zaraz zgasną za kilka zł

Chłopaku od magicznego 1 lipca minęły 2 miechy, a linijki pracują jak zawsze i pöki co żadne działania PC+ im nie szkodzą. C+4K pracuje aż miło.

A gdy zablokują linijki to zostanie IPTV za ok 15-20 $/rok pełny full czyli dalej jak za prawie free.

Nie wiem o jakiej frustracji bredzisz.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam tuner na linuxie z włożoną kartą, faktycznie znikają juz niektóre programy. Czy można jakieś info (link) gdzie można zagłębić wiedzę i próbować odwrócić sytuację?Mam pytanie. Posiadam tuner na linuxie z włożoną kartą, faktycznie znikają juz niektóre programy. Czy można jakieś info (link) gdzie można zagłębić wiedzę i próbować odwrócić sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darekinf napisał:

Mam pytanie. Posiadam tuner na linuxie z włożoną kartą, faktycznie znikają juz niektóre programy. Czy można jakieś info (link) gdzie można zagłębić wiedzę i próbować odwrócić sytuację?Mam pytanie. Posiadam tuner na linuxie z włożoną kartą, faktycznie znikają juz niektóre programy. Czy można jakieś info (link) gdzie można zagłębić wiedzę i próbować odwrócić sytuację?

S 4 all

Tam udostępniają softcam, jaki masz tuner? 

I pamiętaj, że nie wiadomo tam długo to podziała bo to zabawa raczej, i trochę czasu ci to zajmie, więc lepszym rozwiązaniem jest dekoder operatora 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tracer10 napisał:

Chłopaku od magicznego 1 lipca minęły 2 miechy, a linijki pracują jak zawsze i pöki co żadne działania PC+ im nie szkodzą. C+4K pracuje aż miło.

A gdy zablokują linijki to zostanie IPTV za ok 15-20 $/rok pełny full czyli dalej jak za prawie free.

Nie wiem o jakiej frustracji bredzisz.

@tracer10 szkoda czasu na te jego zaczepki. Nie ma pojęcia, to szuka tematu zastępczego i bredzi. Jedyna opcja to ignorować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 16:19, tail# napisał:

Być może odpuścili. Sami popełnili błąd udostępniając c+4k na niebieskich modułach, a teraz się wycofują.  Nie wiadomo czy za jakiś czas z modułami ECP nie będzie podobnie. To nic innego jak robienie z klienta idioty. Ludzie pokupowali niebieskie moduły, a teraz większość będzie musiała wymienić telewizor żeby ECP obsługiwał. Gra nie fair ze strony operatora.

Mało że gra nie fair ale i nie wywiązuje  się z umowy. Szykuje się pozew zbiorowy a osoba która to organizuje ponosi wszystkie koszta?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się  tym którzy zostali wkręceni. Zresztą to trwa nadal, ktoś tu ostatnio nawet pisał że podpisał umowę z niebieskim modułem i  miał C+4k w ofercie którego mu w rzeczywistości nie wyłączyli.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wróciłem z wakacji, odpadam Cyfrę, a tu [beep]a...

Zrobiłem reaktywację uprawnień, nic nie pomaga - myślę sobie "zerknę na satkurier"...

Tyle że mam Pace'a i Sagecoma (też od Cyfry) na Cameleonach, więc bazując na tym co piszecie, wszystko powinno mi działać?

A świeci się tylko TVP1...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc stało się. Po 12 latach używania splittera Pych Rflink 100 poszedł on do szuflady i został zastąpiony przez MR operatora. Trochę szkoda, fajny był to zestaw, ale rodzinne naciski, że to i tamto nie chodzi wymusiły ten krok. Splittera zasugerował mi montażysta Cyfry plus, co zawsze wykorzystywałem w dyskusji z jajogłowymi, którzy wmawiali mi jakim to strasznym złodziejem jestem i jak piracę oszukując operatora. Na nic zdały się tłumaczenia, że splittery są w oficjalnej sprzedaży i sprzedający reklamują je właśnie jako sprzęt do odbioru Cyfry czy potem NC+. Po jakimś dopiero czasie zrozumiałem, że moi krytycy to w większości osoby atechniczne, a ich krytyka wynikała z zazdrości spowodowanej [beep]ołowatością, nieumiejętnością i lękiem przed zastosowaniem rozwiązania innego od standardowego.Tak też bywa, więc od samego początku słyszałem złowieszcze i zawistne "zaraz Wam wyłączą i skończy się cwaniakowanie". U mnie to zaraz potrwało 12 lat. Kto pamięta, co było 12 lat temu ten wie, że wtedy albo MR nie było, albo był najdurniejszy z durnych, czyli dodatkowa karta aktywowana co kilka godzin poprzez zbliżenie do drugiej. Nie ma co ukrywać, że wielki postęp nastąpił na rynku MR.

Tak więc miło było, ale splitter poszedł w odstawkę. Bardzo dobrze mi służył przez te wszystkie lata.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 12:41, przemek1234 napisał:

Dekodery Sagemcom, zarówno DSI87, DSI87 jak i wifibox+ łapią permanentną zwiechę po przełączeniu na ten kanał mniej więcej 7 na 10 razy, czyli jest mała szansa, że nie złapie zwiechy. Pomaga wyłączeni z prądu. Poza tym, czytałem, że niektóre moduły mają dziwne problemy z tym kanałem. Ten kanał to niezłe technologiczne spagetti. SR 30000, FEC 2/3, 11 ścieżek dźwiękowych, z czego 6 jest kodowana, ale do jednej z nich brak uprawnień dla abonentów C+, a pozostałe 5 jest FTA.

 przy okazji - DSI87 to trup, wymieniają je za darmo w punktach serwisowych na coś co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...