Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@przemek1234

Hollex ma w ofercie DeltaCam Twin Pro. Już około 2 tygodnie temu zgasł mi Eurosport 2, poszukałem drugi i do wczoraj działał. Dziś również TNT nie gra.

 

Edit:

Eurosport 2 ruszył, TNT nie. Może coś z transponderem nie teges.

 

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemek1234 napisał:

@seatibiza

A jaki to moduł daje możliwość działania z CAID 1813? Bo moduły C+ działają z CAID 1884, zarówno niebieski jak i czarny. A z CAID 1813 działa tylko ten po Cyfrze+.


Edit:

@zebek6

Na module z ECP zadziałają kanały 4K, ale jak wprowadzą na wybranych audycjach ECP, to będą dzialały one tylko na TV/tunerzez wspierającym ECP.

Dziękuję za szybka odpowiedz jestem zielony w tych sprawach

Czyli najlepiej wymienić na moduł z ECP i tuner musi wspierać ECP .

Jeżeli teraz nie mam tv 4k w abonamencie wymienia mi na taki moduł a może przy przedłożeniu umowy zażądać wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PawelTSW napisał:

A co ma do tego c+? To nie ich problem ze twój tv nie obsługuje ecp, oni ten kanał udostępniają 

To tak jakbyś miał pretensje ze masz tv full hd a nie 4k i nie możesz oglądać 4k

Bardzo kiepskie porównanie. Jeżeli mam telewizor FullHD i biorę ofertę z 4K to nie spełniam warunków koniecznych do odbioru w chwili podjęcia decyzji (czytaj: mój problem).

Jeżeli wziąłem niebieski moduł mając telewizor UHD, operator udostępniał usługę na module w chwili podjęcia decyzji i później dokonał zmian to... dostrzegasz różnicę?

Niektórzy zdecydowali się na niebieski moduł CI+ właśnie ze względu na to, że nie mają najnowszej generacji telewizora z ECP, a operator aktywował im usługę 4K na tym module, po czym ją później zablokował.

Mało tego, jeszcze w maju 2020 moduł był na liście sprzętu rekomendowanego przez PC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

To jest powód na tyle poważny, że gdyby tego nie zrobili, mogliby stracić wszelkie prawa do filmów i sportu w 4K i Canal+ 4K stał by się kanałem puszczającym jedynie ich autorskie seriale i jakieś tam pospolite programiki, typu Polska z góry.


No tak, bo teraz nadają super kontent inny niż Polska z góry. Będzie Zamki, dworku i pałace. Premiera dziś Na tym kanale nie ma czego zabezpieczać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikoko

Czy nie puszczają premierowo w ogóle filmów fabularnych? Czy nie lecą np. mecze Premier League albo Ekstraklasy? To jest kontent, który muszą zabezpieczyć. Na pewno jak wprowadzą już ECP, to podczas premier filmowych i serialowych i podczas meczy będą włączać, a przy programach dokumentalnych, przyrodniczych i starszych filmach wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek1234 te premiery także lecą na pozostałych C+ w wersji HD więc żadna rewelacja.

 

Cierpi zwykły użytkownik legalnie opłacający abonament.


Tzw. przyjaciele z Chin i tak będą mieli w ofercie kanały 4K bo ich stać wpuścić to w sieć.

 

I nad tym nie panują operatorzy sat.

W imię poprawności politycznej walczą z normalnymi użytkownikami.

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, przemek1234 napisał:

To jest kontent, który muszą zabezpieczyć.

Ale zabezpieczać przed kim? Przed własnymi abonentami? Naprawdę ECP to jedyne skuteczne (chwilowo) zabezpieczenie?

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie da się inaczej, ale pewnie tak jest najtaniej. 

Jest tak jak napisał tweed77 - cierpi zwykły użytkownik legalnie opłacający abonament, a adresat tych zabezpieczeń ma przez chwilę pod górkę.

 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, meckbar napisał:

Ale zabezpieczać przed kim? Przed własnymi abonentami? Naprawdę ECP to jedyne skuteczne (chwilowo) zabezpieczenie?

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie da się inaczej, ale pewnie tak jest najtaniej. 

Jest tak jak napisał tweed77 - cierpi zwykły użytkownik legalnie opłacający abonament, a adresat tych zabezpieczeń ma przez chwilę pod górkę.

 

Wymiana moduły dla 4K jest konieczna, tak kiedyś wymieniali karty też ryczeliście ? złamało to warunki umowy ? do tego bezpłatnie.

tym ECP straszycie się nawzajem, za mało sprzętu żeby tego użyć, na camie ECP dostęp też nie jest gwarantowany dożywotnio bo też mogą go wymienić gdy będzie trzeba użyć ECP2

Regulamin daje gwarancje dostępu tylko na Ultraboxie,  cam to dostęp który ulega zmianom prawnym dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ECP to takie zabezpieczenie na ten moment w praktyce że może 1% procent telewizorów to zdekodować, a jeżeli chodzi o tunery to narazie nie ma takiego na rynku. Wniosek jest taki że lepiej coś sobie wykupić nielegalnego i oglądać bez problemu na 99% niżeli kupić legalny abonament i mieć 1% szansy że coś zobaczymy. Jak tak dalej będą postępować do zobaczymy ile abonamentów im zostanie a napewno to nie jest 5% jak ktoś tu pisze tylko dużo więcej. Abonament płacący legalnie nie powinien odczuwać żadnych problemów z oglądaniem treści obojętnie czy to tuner czy moduł Cam który dostało się od operatora. Powinni rzucać kłody piratom i żeby oni ciagle kombinowali i się pocili ze coś im nie działa a nie uczciwym klientom płaconym nie małe rachunki. Trzeba zmienić myślenie bo zostaną sami jak palec. Nikt legalnie kto opłaca telewizje nie będzie siedzieć cicho jak mu wyłączają kanały za które się uczciwie płaci. To jest nie do zaakceptowania podejście do klienta.?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LorDx napisał:

Wymiana moduły dla 4K jest konieczna, tak kiedyś wymieniali karty też ryczeliście ?

Kolejne nietrafne porównanie. Kiedy ostatnio wymieniono mi kartę to wyciągnąłem starą i włożyłem nową. Ot cały problem, z którym musiał się zmierzyć abonent. Jeżeli ktoś miał stary moduł, który nie radził sobie z HD to najwyżej dokupił sobie nowy CAM za kilka stówek.

ECP zmusza użytkownika, który chce korzystać z modułu, do wymiany nowego lub kilkuletniego telewizora na nowy, a to koszt kilku tysięcy. To chyba jednak jest różnica.

I nie piszcie zaraz, że są dekodery operatora. Przyjmijcie w końcu do wiadomości, że są abonenci, którzy chcą umieścić moduł w TV i oglądać.

Szanuję wybór użytkowników mających dekodery operatora i oczekuję tego samego.

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cam to ryzyko poniekąd użytkownika zawsze, nikt nie zapewni na kilka lat prawnie iż czarny moduł też będzie wystarczający.

 

a gdzie jest napisane że użyją tego, straszysz ludzi, to póki co możliwość nie coś gwarantowanego.

póki ECP nie użyją moduł działa zawsze i wszędzie na każdym sprzęcie jak tak samo jak niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testują już ECP na C+ Now i to widać jak ktoś ma moduł czarny NC+ CI+ z ECP.

Kto ma TV albo dekoder który nie obsługuje ECP to ma ciemność na ekranie i odpowiedni komunikat.

Kto ma TV zgodny z czarnym modułem CI+ z ECP ten ogląda C+ Now i brak komunikatu.

 

Dodatkowo kto ma dekoder od nich - kartę Cameleon albo Cayman z niebieskim modułem NC+ CI+ we własnym dekoderze to C+ Now ogląda normalnie.

Tylko na tym sprzęcie nie działa C+ 4K

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LorDx napisał:

nikt nie zapewni na kilka lat prawnie iż czarny moduł też będzie wystarczający.

Nikt mi tego zapewniać nie musi. Jeśli okaże się być niewystarczający to niech mi go operator, w ramach opłacanego regularnie abonamentu, wymieni.

Chyba nie dyskutujemy o tym samym. Operator może zabezpieczać co chce i jak chce. Abonent powinien móc oglądać to, za co płaci (podpisałem umowę na CAM to ma na nim działać i kropka).

Ci, którzy pobrali moduły CI+ECP nie mogą mieć pretensji do operatora bo wiedzieli (albo powinni byli wiedzieć) jakie wymogi techniczne muszą spełnić. Ci, którzy podpisali umowy na niebieski moduł CI+ mogą i powinni dochodzić swoich racji.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, meckbar napisał:

Nikt mi tego zapewniać nie musi. Jeśli okaże się być niewystarczający to niech mi go operator, w ramach opłacanego regularnie abonamentu, wymieni.

Chyba nie dyskutujemy o tym samym. Operator może zabezpieczać co chce i jak chce. Abonent powinien móc oglądać to, za co płaci (podpisałem umowę na CAM to ma na nim działać i kropka).

Przecież jest akcja bezpłatnej wymiany, nie widzę powodu aby z niej nie skorzystać, nic to nie zmieni rachunku co miesiąc.

 

6 minut temu, tweed77 napisał:

Testują już ECP na C+ Now i to widać jak ktoś ma moduł czarny NC+ CI+ z ECP.

Kto ma TV albo dekoder który nie obsługuje ECP to ma ciemność na ekranie i odpowiedni komunikat.

Kto ma TV zgodny z czarnym modułem CI+ z ECP ten ogląda C+ Now i brak komunikatu.

 

Dodatkowo kto ma dekoder od nich - kartę Cameleon albo Cayman z niebieskim modułem NC+ CI+ we własnym dekoderze to C+ Now ogląda normalnie.

Tylko na tym sprzęcie nie działa C+ 4K

To kanał testowy pokaz możliwości sprzętu aby każdy mógł sprawdzić czy tv jest zgodny gdy kowalski nie jest pewien tego.

Czy w praktyce go użyją i kiedy nikt nie wie, dopóki tego nie zrobią wszystko działa normalnie jak na niebieskim.

wystarczy zrobić rozpoznanie rynku i zebrać dane ile tv z ecp znalazło nabywców którzy maja c+, to bedzie dym jeśli uzywaja ecp dla nikogo bo nikt nie  spełnia wymogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx TV 4K musi mieć wgrany certyfikat ECP w fabryce.

Inaczej będzie ciemność na kanałach które będą miały załączone ECP.

Abonent który kupił TV 4K w ostatnim czasie i korzysta z modułu NC+ CI+ ( czarnego ten z ECP ) to ma zmienić wg NC+ TV 4K na nowy bo nie ma certyfikatu ECP albo wziąć ichniego Ultrabox 4K.

Bez załączonego ECP to na TV 4K i czarnym module CI+ z ECP wszystko działa bez problemu aktualnie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LorDx napisał:

Przecież jest akcja bezpłatnej wymiany, nie widzę powodu aby z niej nie skorzystać, nic to nie zmieni rachunku co miesiąc.

Próbują "przez pomyłkę" naliczać 10,- zł./mies. więc jak ktoś nie przypilnuje to może mu się zmienić.
Ponadto wymieniając moduł na CI+ECP narażasz się automatycznie, w przypadku uyżycia ECP na innych kanałach niż C+4K, na brak podstaw do reklamacji bo nie posiadasz sprzętu zgodnego z ECP.

Chyba, że wskażesz mi zapis w regulaminie, który mówi, iż ECP będzie stosowane wyłącznie na kanałach UHD. Termin "wybrane pozycje" tego nie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, meckbar napisał:

Próbują "przez pomyłkę" naliczać 10,- zł./mies. więc jak ktoś nie przypilnuje to może mu się zmienić.
Ponadto wymieniając moduł na CI+ECP narażasz się automatycznie, w przypadku uyżycia ECP na innych kanałach niż C+4K, na brak podstaw do reklamacji bo nie posiadasz sprzętu zgodnego z ECP.

Chyba, że wskażesz mi zapis w regulaminie, który mówi, iż ECP będzie stosowane wyłącznie na kanałach UHD. Termin "wybrane pozycje" tego nie gwarantuje.

odwrotu od tego niema, ecp będzie w którymś momencie na pewno jeśli nie pójdą jeszcze dalej.

Zrobią kolejną generacje camów i znów  to samo, bez tego to ci zrobią z 4k teleshop, bo bez zabiorą im prawa do czego tylko się da.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECP by nie powstało, gdyby pewien producent tunerów Linuksowych nie upublicznił kluczy CI+ umożliwiając tym samym działanie modułów CI+ na dowolnym sprzęcie, nawet bez certyfikatu CI+. Zrozumcie ludzie, że to ECP całe nie jest wymysłem C+, tylko wymyślili go właściciele praw filmowych i sportowych, żeby chronić się przed wyciekiem swoich transmisji. Odbiór kanału z kontentem premium na tunerze bez certyfikatu CI+ (a obecnie CI+ ECP) naraża właściciela praw, że ktoś na tym tunerze uruchomi stream do sieci (bo tunery na Linuksie to umożliwiają). W przypadku certyfikowanych tunerów nie ma takiej możliwości, bo po pierwsze wyjście jest zabezpieczone przez HDCP, a po drugie nawet po złamaniu HDCP stream wyjściowy na złączu jest zabezpieczony watermarkiem, który umożliwia wykrycie wycieku i identyfikację sprawcy. Są co prawda urządzenia do usuwania takich watermarków, ale nie ma gwarancji zadziałania, a wystarczy, że raz nastąpi stream z watermarkiem nie wyciętym, by po paru sekundach bot właściciela praw wykrył go i podał numer karty,  która dokonała wycieku, na podstawie którego mogą wystąpić na drogę sądową wobec właściciela karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...