Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, seatibiza napisał:

Nie wiem na czym "jadą" i nie obchodzi mnie to, ponieważ nie muszę się na tym znać jako przeciętny oglądacz TV. Firma jest od lat na rynku i nigdy organy ścigania ich nie gnębiły. Moduł jest na gwarancji i jeśli przestanie działać, wyślę do Hollexu z prośbą o aktualizację. Tyle. Zakup jest legalny, podobnie jak tunerów na E2, które pozwalają ponoć na różne "kombinacje". Gdyby to było nielegalne, to zabronionoby oficjalnej sprzedaży.

Zakup jest legalny ale posiadane w nim dane już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelTSW napisał:

Zakup jest legalny ale posiadane w nim dane już nie.

Nie wiem jakie dane znajdują się w module. Gdyby ktoś za to ścigał, to bym nie kupił. Splittery też miały być nielegalne, a są sprzedawane do dzisiaj i jeszcze można je wykorzystać i nikt nikogo nie zamknął z tego powodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tweed77 napisał:

Wolałbym kupić VU Zero 4K do tego czarny moduł NC+ CI+ z ECP i korzystać

 

W pełni się z tym zgadzam, są jednak zapewne i tacy co nie mają możliwości wymiany na moduł ECP.

Mają ''uczulenie'' na sprzęt operatora i nie chcą  się bawić z E2.  A taki moduł ''niezależny'' to jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Emil33 napisał:

są jednak zapewne i tacy co nie mają możliwości wymiany na moduł ECP.

Ja akurat mam taką możliwość, jednak gdybym miał pewność, że 6A pozostanie, to kupiłbym Vu+ z VTI i z czasem może bym się nauczył obsługi E2. Nie muszę oglądać 4K, jedynie może Love Nature 4K, ale nie wiem jaka to platforma. Poczekam jeszcze na rozwój sytuacji na okresie nieoznaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza

Love Nature 4K to Skylink CZ albo Skylink SK - działa z zestawu moduł CI+ Viaccess Orca + parowana karta.

W pakiecie płatnym z Hotbird 13E. Dodatkowo działa Insight UHD z Astry 19,2E z polską fonią.

Choć dla poprawnego działania wymagana antena ustawiona na 23,5E - Skylink CZ / Skylink SK.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie.

Co myślicie o moim autorskim pomyśle zakupu drugiego Pace HDS7241 do karty cameleon na tunerze co gasną kanały?

Zakup na aukcji lub sklepie.

Wsadzę kartę np do tego i będzie działało?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizja-dvb-t-i-satelitarna/tunery-satelitarne/nc-usluga-tnk-start-130-kanalow-1-m-c-na-start-z-canal-dekoder-pace-hds7241

Czy ma mieć odpowiedni soft? Jakiś S.162 jak tu:

https://allegro.pl/oferta/pace-hds7241-pvr-dvb-t-500gb-pod-splitery-s-159-8461888880

Można kupić ten wyżej i samemu wtedy wgrać ten soft? Przy tym drugim będzie działać bezterminowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rallyrychu napisał:

Wstrzymałem się w zeszłym roku z przedłużeniem umowy, bo coś miało przestać działać w lipcu 2020. Mamy wrzesień a nadal mi wszystko działa, a zostaje zmuszony do podpisania terminowej umowy i trochę się boję, że wkrótce mogę mieć kłopoty..

 

 

Temat Ciebie nie dotyczy. Nie wiesz, bo nie dczytałeś lub tylko coś usłyszałeś. Otóż prawie nic nie działa u abonentów z własnym sprzętem z wolnego rynku z kartą Cameleon. Ogarnięci w temacie tylko sobie radzą z niespodzianką od operatora.

Jakieś tam ECP? Zacznij czytać, a potem pytanie zadawaj. Jakieś ECP :-D

 

Nie bój  się. Podpisuj.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios Nawet konsultantka, z którą wczoraj gadałem zaczęła coś mówić, że ludziom kanały znikają... I nie potrafiła powiedzieć ile mój sprzęt będzie działał.

Ale tak to jest, na forum się człowiek dowie więcej niż od "specjalistów".

Martwił mnie ten mój moduł, bo na dobrą sprawę to ma jakiś niejasny status. W ogóle mam dwie karty główne...

Moduł niby mam wykupiony na własność, ale jakoś nie pamiętam takiego faktu. Gdyby był ich w bezpłatnej dzierżawie, to bym się nie martwił, bo musieliby mi zapewnić odbiór. A jeśli rzeczywiście kiedyś mi go sprzedali, to potem zostanę z problemem sam.

 

PS: Tez nie lubię na forach takich co nie czytają, tylko od razu piszą posty ;) Niestety wypadłem z obiegu tv-sat i nowości, a przebicie się przez to wszystko w krótkim czasie jest niemożliwe, dlatego musiałem coś tam naszkrobać. A siedziałbym sobie na bezterminowej umowie, przepłacał i nie interesował się tematem, ale musieli mnie zdenerwować i teraz same kłopoty ;)

 

 

Edytowane przez rallyrychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PawelTSW napisał:

Zadziała ale nikt ci nie powie jak długo 

Ok Dzieki.

Łopatologicznie :

sama karta w vu+ na dzień dzisiejszy działa, dedykowany moduł z kameleonem czy tam z nowa kartą także działa w w vu+.

Przyszłościowo :

jesli będę zmuszony do wymiany kamelonów na nowy sprzęt i zostanę z vu+, czy wystarczy że wezmę moduł z nową karta i vu+ bedzię nadal działał jako serwer do fergusonów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, eMJot napisał:

PC+ Cię zmusza?

Tak, swoim dziwnym zachowaniem - pobierając nagle, w 8 miesiącu umowy bezterminowej 20zł opłaty za dekoder...

I nie pomógł pierwszy mail wyjaśniający, pierwsza reklamacja i dalej stali na stanowisku, że pomylili się 8 miesięcy temu i mogą sobie teraz pobierać ?

Dopiero złożenie wypowiedzenia po drugiej reklamacji ich otrzeźwiło. Teraz nagle się ugodowi zrobili, ale jak się dogadamy, to umowa będzie terminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 17:48, rallyrychu napisał:

Wstrzymałem się w zeszłym roku z przedłużeniem umowy, bo coś miało przestać działać w lipcu 2020. Mamy wrzesień a nadal mi wszystko działa, a zostaje zmuszony do podpisania terminowej umowy i trochę się boję, że wkrótce mogę mieć kłopoty, dlatego mam  pytanko.

Mam multiroom i jeden tv podłączony do dekodera Pace 500 PVR (ultraBox+),

a w drugim tv LG LF652V mam włożony srebrny moduł z cyfry+ z kartą cameleon.

W ramach nowej umowy chciałem wymienić Pace na 4K ultraboxa+, a zestaw tv plus stary moduł zostawić jak jest.

I teraz mam pytanko, czy to będzie dalej działać bez problemów. Bo czytam o jakimś ECP i zaczynam mieć wątpliwości.

Telewizor z modułem obsługuje CI+, nie odbiera w 4K, ale czy będzie dalej działać bez problemu, czy zaczną mi gasnąć jakieś kanały?

Nie chcę podpisać umowy na 24m, żeby za 6m się okazało, że muszę wynająć od Canal+ dekoder z 20pln/miesiąc, żeby móc kanały odbierać.

Ja podpisałem i po miesiącu połowę programów brak więc sie zastanów podpisz na czas nieokreślony 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...