Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. Wielu sieje panikę, że kanały znikają, a większość ludzi nie wie co to karta Cameleon, tuner z Linuksem, itd. Boją się, że zapłacą i im kanały wyłączą. A ok 90% abonentów, która posiada sprzęt dedykowany (dekoder lub moduł) nie ma się czego bać, jedyne co to na modułach mogą nie działać kanały 4K niedługo jak nie mamy ECP, ale to tyle. Jak mamy dekoder operatora, nawet na własność, to nic nie wyłączą. Ja mam dwa dekodery dedykowane w opcji multiroom, z czego jeden ze starą kartą Cameleon z logo Cyfry+ i wszystko jak działało, dalej działa. 

 

@ww6

Tak, tylko potrafi po takim przejściu kosztować dwa razy tyle co normalnie.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do szanownego forum, czy nowy moduł NC+ CI+ z ECP zainstalowany w odbiorniku Vu+ z livuxem pozwoli na nagrywanie ? Podobno moduł jest wielostrumieniowy, czy to pozwoli na oglądanie jednego kanału i nagrywanie innego w tym samym czasie ?

Aktualnie posiadam cameleona z [beep] i pewnie jak wielu z was planuję posunięcia na czasy gdy nastanie ciemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, seatibiza napisał:

@scalak kolega tweed77 opisywał, że owszem, ale ten nagrany kanał trzeba potem zdeszyfrować i dopiero obejrzeć. Obecnie chyba tylko stacje czołowe obsługują wielostrumieniowość modułów. Szkoda, to spore zaniedbanie ze strony producentów. 

Tylko sprzęt Vu są i chyba inne które potrafią ale to nie liczne i na wybranych image.Na Vu podobnie VTI potrafi to nagrać zaszyfowane i zdekodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemek1234 napisał:

Ja mam abonament teraz 144,99, po okresie oznaczonym miałbym 189,99. Dla mnie to różnica pomiędzy kwotą, którą jestem gotów zapłacić, a taką, którą za skarby świata bym nie dał.

 

Ja mam jeszcze lepiej. Teraz 114,99 zł, za 23 miesiące będzie 179,99. Dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, czerstwy said:

Tylko sprzęt Vu są i chyba inne które potrafią ale to nie liczne i na wybranych image.Na Vu podobnie VTI potrafi to nagrać zaszyfowane i zdekodować

 

A czy istnieje rozwiązanie aby dekodować w locie tak aby nagrany był materiał już odszyfrowany ? Często oglądam nagrane programy z komputera i takie rozwiązanie byłoby najwygodniejsze. 

A czy ktoś jest zorintowany lub podrzuci słowo klucz, w jaki sposób nagrywany za pośrednictwem mocułu materiał jest szyfrowany ? Czy na dysk zapisywana jest "surówka" tak jak leci z satelity czy jest to jakoś transkodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, scalak napisał:

A czy istnieje rozwiązanie aby dekodować w locie tak aby nagrany był materiał już odszyfrowany ? Często oglądam nagrane programy z komputera i takie rozwiązanie byłoby najwygodniejsze. 

A czy ktoś jest zorientowany lub podrzuci słowo klucz, w jaki sposób nagrywany za pośrednictwem modułu materiał jest szyfrowany ? Czy na dysk zapisywana jest "surówka" tak jak leci z satelity czy jest to jakoś transkodowane ?

 

W locie to nagrywany materiał jest dekodowany z modułu CI/CI+ jak przy oglądaniu korzystasz z karty w czytniku dekodera.

Czyli oglądasz z karty Smart HD a nagrywasz np. z modułu Polsatu lub na odwrót.

Nagrywa się na dysk czysty stream wszystko co leci z satelity bez żadnego transkodowania.

VU+ Duo 4K / VU+ Duo 4K SE jako jedyny na rynku pozwala na oglądanie / nagrywanie z dwóch modułów jednocześnie.

Nie potrafi tego żaden inny dekoder satelitarny.

 

2 godziny temu, seatibiza napisał:

@scalak kolega tweed77 opisywał, że owszem, ale ten nagrany kanał trzeba potem zdeszyfrować i dopiero obejrzeć. Obecnie chyba tylko stacje czołowe obsługują wielostrumieniowość modułów. Szkoda, to spore zaniedbanie ze strony producentów. 

 

Wielostrumieniowość zależy od użytego modułu.

Przykład:

Miałem moduł wielostrumieniowy Viaccess Fransat Pro  i pewną kartę kodową w VU+ Ultimo 4K i potrafił zdekodować 2 kanały 4K z dwóch różnych transponderów.

 

0777699964e2ad4d.png

Tylko cena modułu zaporowa ;)

https://www.orbitadigital.com/en/receivers/card-cams/2265-pcmcia-cam-professional-aston-fransat-eutelsat-5wa-16-channels-64-pids.html

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tweed77 napisał:

Nie potrafi tego żaden inny dekoder satelitarny.

Mój Technisat potrafi, jednak nie ma funkcji przydzielania kanałów do modułów, a te czasami się "gryzą". Używam Smart HD w module Technisata i Cameleona w module. Jak na razie wszystko nagrało się poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytaem, faktycznie to rozwiązanie z VTI i dekodowaniem nagrań w czasie uśpienia jest w takim przyparku rozwiązaniem optymalnym i zadowalającym. Jako człowiek dociekliwy, zastanawiam się tylko skąd po dłuższym czasie moduł bierze klucze do odszyfrowania nagrania. Jeśli nagrana jest surówka z satelity, to tam klucz zmienia sie co ok 10 sekund. Nasuwa się więc myśl że może do nagrania używane jest inne kodowanie. Chyba brakje mi wiedzy żeby ten temat zrozumieć w pełni. 

Ciekaw jestem jak wyglądała by praca z dwoma modułami w dwóch slotach. Jeśli dałoby się wydębić dwa moduły w ramach MR, jeden mógłby dekodować oglądany materiał, a drugi ogarniać nagrywanie.  Czy ktoś próbował wymienić dwa cameleony w ramach MR na dwa moduły ? Ja posiadam tylko dwie karty cameleon, i dostałęm ofertę wymienienia kart na moduł za 0zł. Nie napisali tylko czy dadzą dwa moduły w ramach mojego MR. Czy ktoś rozkminiał już temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, scalak napisał:

Troche poczytaem, faktycznie to rozwiązanie z VTI i dekodowaniem nagrań w czasie uśpienia jest w takim przyparku rozwiązaniem optymalnym i zadowalającym. Jako człowiek dociekliwy, zastanawiam się tylko skąd po dłuższym czasie moduł bierze klucze do odszyfrowania nagrania. Jeśli nagrana jest surówka z satelity, to tam klucz zmienia sie co ok 10 sekund. Nasuwa się więc myśl że może do nagrania używane jest inne kodowanie. Chyba brakje mi wiedzy żeby ten temat zrozumieć w pełni. 

Ciekaw jestem jak wyglądała by praca z dwoma modułami w dwóch slotach. Jeśli dałoby się wydębić dwa moduły w ramach MR, jeden mógłby dekodować oglądany materiał, a drugi ogarniać nagrywanie.  Czy ktoś próbował wymienić dwa cameleony w ramach MR na dwa moduły ? Ja posiadam tylko dwie karty cameleon, i dostałęm ofertę wymienienia kart na moduł za 0zł. Nie napisali tylko czy dadzą dwa moduły w ramach mojego MR. Czy ktoś rozkminiał już temat ?

 

 

Jedyny dekoder na Linux - E2 który potrafi działać jednocześnie z dwoma modułami to VU+ Duo 4K / Vu+ Duo 4K SE.

Czyli w skrócie:

W jednym slocie moduł NC+ CI+ z ECP

W drugim slocie moduł Polsat CI+.

I możesz:

1. Oglądać na TV C+ Premium

2. Oglądać stream Polsat Sport Extra HD na komputerze / tablecie / nagrywać na dysk komputera do wyboru

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie najlepsze z możliwych ale częściowo skuteczne, bo należy zaznaczyć że przy dwóch kanałach które są w ofercie tylko jednego z operatorów np. canal+ film i canal+ sport nie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki moduł polecili byście do dekodera Cryptobox  752 HD combo,oczywiście taki żeby chodziła karta NC+ bo nie wiem jaki kupić albo wziąść od nich.Bo mam starą kartę Cyfry+ taką szarą i znikają mi kanały Polsat,Super Polsat,TVN ,TVN7 czy HBO,chodzi Canal+ czy Eleveny.poradzcie co mam zrobić bo już sam nie wiem.Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...