Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tweed77

Dlatego wg mnie powinni z transmisjami z ECP poczekać, aż kompatybilne TV wypełnią rynek. Takie jest moje zdanie na ten temat. Przypuszczam jednak, że uruchomią ECP wcześniej, bo ich będzie MovieLabs cisło.

 

Tak widzę, że trochę z dyskusji się kłótnia zrobiła, więc ustalmy parę rzeczy. Nie jestem zwolennikiem tego typu ustrojstwa jak ECP. Bronię C+, bo są zmuszani do takich antykonsumenckich posunięć. O ile parowanie jest w ich interesie, bo ograniczy card sharing, o tyle ECP jest tylko i wyłącznie w interesie wytwórni. I UOKiK tu nic nie da, bo układ jest taki, że albo spełnią warunki dostawców treści, albo ich nie dostaną, więc UOKiK by swoją interwencją ich po prostu zabił. Tu by trzeba było jakiegoś poteżniejszego organu i szerszego działania. Np. dyrektywa UE, która zabrania tego typu praktyk. Wtedy wytwórnie i właściciele praw sportowych przestały by wymagać takich idiotyzmów. Ale to nie dotyczy tylko C+, a nawet nie tylko platform cyfrowych. Na Netflix odpalonym na przeglądarce na kompie musisz mieć specjalnym procesor, specjalną kartę graficzną, specjalną przeglądarkę i monitor z obsługą HDCP 2.2 aby obejrzeć cokolwiek w 4K. Oczywiście o oglądaniu na Linuksie można zapomnieć. Czy są to posunięcia konsumenckie? Ależ owszem, ale te strony są zmuszone do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przemek1234 napisał:

@tweed77

Dlatego wg mnie powinni z transmisjami z ECP poczekać, aż kompatybilne TV wypełnią rynek. Takie jest moje zdanie na ten temat. Przypuszczam jednak, że uruchomią ECP wcześniej, bo ich będzie MovieLabs cisło.

 

Tak widzę, że trochę z dyskusji się kłótnia zrobiła, więc ustalmy parę rzeczy. Nie jestem zwolennikiem tego typu ustrojstwa jak ECP. Bronię C+, bo są zmuszani do takich antykonsumenckich posunięć. O ile parowanie jest w ich interesie, bo ograniczy card sharing, o tyle ECP jest tylko i wyłącznie w interesie wytwórni. I UOKiK tu nic nie da, bo układ jest taki, że albo spełnią warunki dostawców treści, albo ich nie dostaną, więc UOKiK by swoją interwencją ich po prostu zabił. Tu by trzeba było jakiegoś poteżniejszego organu i szerszego działania. Np. dyrektywa UE, która zabrania tego typu praktyk. Wtedy wytwórnie i właściciele praw sportowych przestały by wymagać takich idiotyzmów. Ale to nie dotyczy tylko C+, a nawet nie tylko platform cyfrowych. Na Netflix odpalonym na przeglądarce na kompie musisz mieć specjalnym procesor, specjalną kartę graficzną, specjalną przeglądarkę i monitor z obsługą HDCP 2.2 aby obejrzeć cokolwiek w 4K. Oczywiście o oglądaniu na Linuksie można zapomnieć. Czy są to posunięcia konsumenckie? Ależ owszem, ale te strony są zmuszone do tego.

prawo UE nic nie da zabije rynek cam, ECP to wytwórnie hollywood i USA, mają cały rynek w garści i dają bardzo dużo zarobić na swoich pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 
 

W związku z poruszaniem wielu wątków w temacie a stron jest „dużo” przepraszam jeżeli się powtórzę. 
 

Posiadam kilka kart Cameleon. Używam karty bez dekoderów w Telewizorach  z wejściami CAM. 
W zeszłym roku karty złapały z tego co pamietam  „FEDC”  który uniemożliwił mi używanie kart bez dekoderów. 
Doradziliście mi dokupienie do moich ówczesnych zestawów tak zwanego blokera/konwertera który usuną ten problem aż do dziś. 
Na dzień dzisiejszy moje karty nie straciły jak poprzednio możliwości oglądanie wszystkich kanałów w jednym czasie ale od kilku tygodni pojedynczo kanały przestają działać.

 

To moja konfiguracje na ta chwile https://ibb.co/LQ5bCqC

https://ibb.co/ZmpNDwv

https://ibb.co/V9YpG2W


Proszę o pomoc jeśli jest możliwa. Posiadam dekodery od cyfry na których wszystko cyka ale dodam że używanie dekoderów raczej nie wchodzi w grę. Za dużo pilotów i kombinacji. 
 

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji żeby mi pomoc rozwiązać ten problem. Dajcie znać. 
 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

 


 

Edytowane przez Wolbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz dekodera od operatora, to możesz wziąć moduł CAM CI+ ECP sparowany z kartą Cayman. Jeśli TV wspiera CI+, takie rozwiązanie zadziała. Ale jak zostanie wprowadzone ECP na kanałach 4K, to będzie wymagany TV z CI+ ECP, inaczej ich nie wyświetlisz (tych kanałów z ECP). Jeśli TV nie ma ECP, a chcesz oglądać kanały 4K, to zostaje tylko dekoder. Co do problemu z pilotem, to nowe Samsungi pozwalają sterować dekoderem pilotem od TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, czerstwy napisał:

Widzę kolejny co wszystkie rozumy pozjadał? Miałem nie pisać ale niech będzie bo widzę jedno mądrzejsze od drugiego?Z tego co wiem osoba nie mieszka w PL przynajmniej na co dzień. Mało  tego jedno z rodziców nie pochodzi z PL.Może mam nie prawdziwe informacje ale nie wydaje wyroków?

 

I co z tego ? Każda przeglądarka ma wbudowaną kolekcję błędów językowych.

Albo ktoś chce pisać zrozumiale,  albo nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemek1234 napisał:

@tweed77

 O ile parowanie jest w ich interesie, bo ograniczy card sharing,

CP jest sparowany od lat i chodzi na byle czym, nic im to nie pomogło i wygląda na to iż była to jedyna próba ograniczenia nielegalnego dostępu po czym dali sobie spoköj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem dekoder Sagem wifibox nie używany do karty kameleon w salonie (sprzęt uzupełniający), niestety nie chcieli dać mi modułu CI wzamian, zamiana dekoder z kartą na moduł nie wchodzi w grę;( Dzięki temu że go oddałem, zostałem z gołym kameleonem, czy teraz uda się wyrwać moduł CAM? Używa ktoś tego modułu z dreamboxem 920?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, djmdp napisał:

Dziś oddałem dekoder Sagem wifibox nie używany do karty kameleon w salonie (sprzęt uzupełniający), niestety nie chcieli dać mi modułu CI wzamian, zamiana dekoder z kartą na moduł nie wchodzi w grę;( Dzięki temu że go oddałem, zostałem z gołym kameleonem, czy teraz uda się wyrwać moduł CAM? Używa ktoś tego modułu z dreamboxem 920?

Teraz już możesz wymienić go na cam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, djmdp napisał:

Używa ktoś tego modułu z dreamboxem 920?

 

Będzie działać, pod warunkiem że gniazda CI z odpowiednim oprogramowaniem obsługują moduły w standardzie Cl+.

Oczywiście pozostanie problem z nieszczęsnym ECP gdy włączą.

Edytowane przez Emil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcja zadziałała akurat dobrze. :)

Ale nie o tym chciałem.
Cała ta dyskusja o ECP, jest, być może, już zupełnie bezprzedmiotowa.
Operator poradził sobie inaczej i już nie musi stosować zabezpieczeń ECP dla zabezpieczenia treści 4K.
Po prostu kanał CANAL+ 4K Ultra HD działa w tej chwili tylko na sprzęcie operatora: dekoderze 4K ULTRABOX+ i na czarnym module CAM CI+ 4K ECP.
Jeśli komuś działa ten kanał jeszcze na module niebieskim, albo po wyciągnięciu danych z modułu niebieskiego, albo w sharingu, albo po kupieniu linijek na Aliexpress, to być może tylko tymczasowo, jeszcze góra miesiąc lub półtora. Do wygaśnięcia uprawnień.
O ile mi wiadomo nikomu jeszcze nie udało się wydobyć kluczy z wymienionych wyżej dekodera i czarnego modułu.

 

Wynika z tego, że te tak bardzo chronione treści 4K mogłyby być (prawdopodobnie) już obronione bez zastosowania technologii ECP i bez likwidacji kart Cameleon.
Zatem dalsze restrykcje mijają się z celem. Włączanie ECP w tej chwili nie ma głębszego sensu; może będzie miało w przyszłości, gdy dotychczasowe zabezpieczenia zostaną złamane.
Z tego samego powodu walka operatora ze splitterami też nie służyła ochronie treści, bo, jak się wydaje, nacisk jest głównie na ochronę treści 4K.

Wprowadzenie długości słowa 6E nie posłużyło do walki z sharingiem, lecz ze sprzętem użytkowników. Wyeliminowane zostały splittery i tanie dekodery, Ferguson, Opticum i podobne.

Uderzyło w mniej zamożnych abonentów platformy, gdyż ci bardziej zamożni mogli mieć dekodery z Enigmą. Cały czas mowa oczywiście o abonentach z własnym sprzętem.

 

Nie zanosi się na to, żeby operator bronił treści innych niż 4K. W tej chwili pozostałe kanały działają na własnym sprzęcie zarówno u posiadaczy kart Cameleon, kart Cayman i kart Conax. Tylko nie na splitterach, nie na modułach własnych i nie na dekoderach bez Enigmy.

 

Edytowane przez AliAs99
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie rozwiązanie było by idealna dla obu stron. Czarny moduł dla klienta nie jest problem dopóki nie włączą ECP. A z czasem pewnie będziemy mieć coraz więcej sprzętu zgodnego z ECP.

Camele od początku nie były zagrożeniem dla 4k, bo na nich nigdy C+ 4k nie świecił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie.
Jeśli operator mimo wszystko będzie próbował włączać ECP dla kanału 4K, to już nie po to, żeby zabezpieczyć przed sharingiem, lecz próbować zabezpieczenia przed streamingiem kanału. Ale to raczej nie będzie miało dużego sensu. Stream bez transkodowania daje za duży strumień danych, zaś stream z transkodowaniem i tak będzie możliwy, nawet z dekodera operatora, gdyż zabezpieczenia HDCP nie są zbyt wymagające.

 

Edytowane przez AliAs99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, AliAs99 napisał:

Wynika z tego, że te tak bardzo chronione treści 4K mogłyby być (prawdopodobnie) już obronione bez zastosowania technologii ECP i bez likwidacji kart Cameleon.

Na cameleonach nigdy nie można było odbierać 4k więc wyłączenie seca (a nie likwidacja cameleonów bo karty dalej działają i mają działać) nie ma z tym nic wspólnego.

 

37 minut temu, AliAs99 napisał:

Nie zanosi się na to, żeby operator bronił treści innych niż 4K. W tej chwili pozostałe kanały działają na własnym sprzęcie zarówno u posiadaczy kart Cameleon, kart Cayman i kart Conax. Tylko nie na splitterach, nie na modułach własnych i nie na dekoderach bez Enigmy.

Opisujesz to tak jakby działało wszędzie, a wg założeń PC+ ma działać tylko na sprzęcie operatora i to samo w sobie jest już obroną treści innych niż 4K. I nie mylcie E2 z oscamem, który umożliwia póki co dekodowanie 1813 na własnym sprzęcie i który to oscam może być uruchomiony na routerach, raspbery, stacjach roboczych i pc, i to w taki sposób, że obraz dekodować będą tunery bez E2.

Edytowane przez menthal
ort. i styl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menthal
Co do OSCama, racja. Możliwa jest inna konfiguracja urządzeń, niż dekoder z Eniogmą.
Co do Cameleonów - działają, ale dla użytkowników splitterów, własnych modułów, własnych tanich dekoderów - już nie.
Chodziło mi o to, że operator likwiduje odbiór na Cameleonach pod pretekstem zabezpieczania treści. A to uderza nie w sharing, lecz w w splittery, własne moduły.

 

Edytowane przez AliAs99
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z jakiegoś "sposobu" to nigdy nie wiesz jak długo to będzie możliwe. Wątpię aby kogokolwiek z korzystających z takiej możliwości bolała głowa z tego powodu co ma być, zwłaszcza że jak na ten moment są rozwiązania zapasowe, a w ostateczności zawsze można podłączyć dekoder operatora lub wziąć moduł ECP.

 

Większym ograniczeniem jest sama kwestia konfiguracji oscam. Ci co są w stanie to ogarnąć w 95% już to zrobili, a pozostałe 5%, które jeszcze tego nie zrobiło, a ma wystarczające zdolności, nie zadaje pytań jak to zrobić tylko dociera do potrzebnych informacji samemu na podstawie tego co zostało już napisane. Problemem nie jest tutaj "sposób" tylko brak umiejętności jego wykorzystania i nerwy zainteresowanych dlaczego to nie jest tak proste jakby się chciało i dlaczego nikt tego nie zrobi za mnie i to za darmo.

Pod tym względem robisz cenną robotę zniechęcając ludzi do tego rozwiązania, bo jeśli ktoś trafił do tego wątku i nie potrafi ustalić co i jak zrobić to z konfiguracją oscama i tunera pod oscam sobie nie poradzi i lepiej niech od razu weźmie pudełko PC+ zamiast wydawać pieniądze na sprzęt do oscama.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany wymieniłem camela na moduł ecp z caymanem i wszystko pieknei chodzi oprócz paczki polsatu , jakies dziwne zwiechy na kanałach, obraz staje, moduł sie rozłącza z dekoderem itp, nei chce dekodowac tych kanałów, polsat sport premium tylko działa ok

Edytowane przez jose821011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...