Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam dwie karty cameleon, jeden dekoder od operatora Wifibox+, drugi własny niezależny

Dzwoniłem na infolinie, czy jest możliwość dobrania drugiego dekodera z dyskiem do drugiej karty camelon

zostałem poinformowany że niestety nie bo najnowsze dekodery nie obsługują już tych kart (cameleonów) ? 

Muszę zwrócić jedną kartę cameleon, dostanę WIFI PREMIUMBOX+ plus katrę cayman do tego sprzętu

2 karta cameleon zostaje w tym Wifibox+

Czy to prawda czy klientów robią w balona? 

 

Edytowane przez eXtinction
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eXtinction napisał:

Czy to prawda czy z klientów robią w balona?

Chcą jak największą ilość abonentów wystraszyć i zmusić do zdania Cameleonów, a gdy ich użytkowników zostanie mniej, "walka" z nimi będzie łatwiejsza. Jakie nowe tunery mieli na myśli mówiąc, że nie obsłużą Cameleona? Ich tunery obsługują te karty w Nagrze, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eXtinction zadzwoń conajmniej jeszcze raz, inaczej zadaj pytanie, trafisz na kogoś innego i będzie możliwa taka opcja. ? Co konsulatnt to inne info, a jak nie to zapytaj w punkcie obsługi. U znajomego sytuacja była odwrotna - nie mógł uzyskać w punkcie tego co chciał, a po którejś z prób kontaktu z infolinią dało się uzyskać to co chciał. W takim przypadku nagłupsza decyzja, to nie mając certyfikowanego sprzętu pobiec do punktu i bezmyślnie wymienić na CI+ z ECP.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedyne opcje softu obecnie. Wszystkie doszły do 159, co do 163 tylko klienci ewentualnie blokowali aktualizacje bo 159 pozwalało na działanie w seca/mediaguard cameli tj. na użycie spliterów. Po przejściu na 163 karta cameleon działa już na czystej Nagrze, czyli w spliterach i wielu dekoderach nie pójdzie. Ale w samym Pace bez problemu zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest informacja, która była w SMS-ie/linku do posiadaczy cameli.

Cytat

Podstawowym wymogiem, gwarantującym poprawne działanie usługi, jest przeprowadzenie instalacji wszystkich dekoderów w zestawie Multiroom w obrębie jednego gospodarstwa domowego. W celu zapewnienia realizacji tego warunku dekodery dodatkowe w usłudze Multiroom wymagać będą połączenia sieciowego z dekoderem głównym lub czasowej aktywacji dekodera dodatkowego kartą z dekodera głównego.

Całość:

https://pl.canalplus.com/zabezpieczenie-tresci

Także jedynie moduł i 2-gi dekoder, żeby multiroom został na zasadach C+, chociaż nigdy nie wiadomo co jeszcze wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wiadomość SMS z CANAL+.

Przypominamy o zmianach w odbiorze kanalow od 1 lipca. Zapraszamy do bezplatnego odbioru sprzetu. Wiecej informacji: https://pl.canalplus.com/s/3

 

Tzn., że jak nie odbiorę nowego sprzętu, mam 2 camele - multiroom na zasadach starych wiadomo, 1 Pace i  propozycje płatnych nowych deków to zablokują mi sygnał? Czy czekać, co będzie dalej?

starego Pace paruję z kartą Camel, a do drugiej dobieram nowy płatny dekoder ? 

Edytowane przez robert451
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do końca i sugerował bym (owszem zrobisz jak chcesz i uważasz) czekać do końca.

Powiem tak zgodnie z regulaminem to "operator" przy zmianie systemu kodowania jest zobligowany dostarczyć "kartę kodową" klientowi. To jest problem operatora a nie Twój czy mój.

 

Były tu te zapisy pzytaczane i umieszczane. 

Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu

1. Korzystanie z usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu (lub także Zestawu antenowego) udostępnianego Abonentom przez Dostawcę usług na czas korzystania z usług w jakiejkolwiek formie prawnej

bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług.

Zasadą jest korzystanie z jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem

przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego Dekodera/Odbiornika, chyba że co innego wynika ze Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji. Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę

przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta.

2. Szczegółowe zasady korzystania ze Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta oraz zasady obsługi serwisowej

Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta określone są w Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji.

3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadzania aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętuwłasnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku

zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organizacyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującejDostawca

usług każdorazowo poinformuje Abonenta.

 

 

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert451 Dostałeś info, że za free wymiana będzie . 0 opłaty.

Godzinę temu, robert451 napisał:

Dzisiejsza wiadomość SMS z CANAL+.

Przypominamy o zmianach w odbiorze kanalow od 1 lipca. Zapraszamy do bezplatnego odbioru sprzetu. Wiecej informacji: https://pl.canalplus.com/s/3

 

..............

Godzinę temu, robert451 napisał:

Tzn., że jak nie odbiorę nowego sprzętu, mam 2 camele - multiroom na zasadach starych wiadomo, 1 Pace i  propozycje płatnych nowych deków to zablokują mi sygnał? Czy czekać, co będzie dalej?

starego Pace paruję z kartą Camel, a do drugiej dobieram nowy płatny dekoder ? 

Nie odbierzesz to nie odbierzesz. Wtedy na karcie od MR pewnie nic nie zobaczysz. Pejsa nie sparują. Pozostaje Cameleon tak jak teraz. Do drugiej karty dobierasz sprzęt.  Jaki? Twój wybór. Wifibox lub Moduł CI+. Bez opłat. Czytałeś sms czy tylko okiem zahaczyłeś? MR jak był u Ciebie taki będzie jeszcze. Cameleon Pa Pa

 

@@EagleEye@ Operator nie zmienia systemu kodowania. Oba systemy świecą równolegle od kilku lat. Wyłączają jeden. I co ciekawe Twoje karty  działać będą dalej. Tyle, że w dedykowanym wybranym sprzęcie.  Przedstaw operatorowi zapis z regulaminu. Może Ci przyślą. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios problem jest w tym iż nie zamierzam kontaktować się z operatorem. Operator ten zapis regulaminu zna a do tego pisze coś jeszcze ze zaktualizuje oprogramowanie na sprzecie własnym abonenta. Cóż a więc to operator trochę w tej sytuacji jest na pozycji ....

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kapciu75 napisał:

Według tego co piszecie mając dwa Camele i jednego Pace. Jeden Camel będzie działał, drugi nie?

Będzie działał. W sprzęcie operatora. Tyle, że jak będziesz dobierać sprzęt do gołej karty, to musisz pożegnać się z Cameleonem. Zostanie tylko w Pejsatym.

 

@@EagleEye@ chyba jednak nie kumają swojego regulaminu. Warto im przypomnieć jak będą się zapierać.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21649]robert451[/mention] Dostałeś info, że za free wymiana będzie . 0 opłaty. Nie odbierzesz to nie odbierzesz. Wtedy na karcie od MR pewnie nic nie zobaczysz. Pejsa nie sparują. Pozostaje Cameleon tak jak teraz. Do drugiej karty dobierasz sprzęt.  Jaki? Twój wybór. Wifibox lub Moduł CI+. Bez opłat. Czytałeś sms czy tylko okiem zahaczyłeś? MR jak był u Ciebie taki będzie jeszcze. Cameleon Pa Pa

 

[mention=40001]@EagleEye@[/mention] Operator nie zmienia systemu kodowania. Oba systemy świecą równolegle od kilku lat. Wyłączają jeden. I co ciekawe Twoje karty  działać będą dalej. Tyle, że w dedykowanym wybranym sprzęcie.  Przedstaw operatorowi zapis z regulaminu. Może Ci przyślą. 

 

iricos napisał, że jak nie odbierzesz tunera, to nie poglądasz na karcie MR....Tak to zrozumialem. Chociaż, co zablokują mi kartę z MR czy co.....

Mam wrażenie, że najlepiej poczekać do 01/07. Co forum to ludzie ciekawsze rzeczy piszą. Poczekamy zobaczymy. Wyłączą mnie, to ja ich. Ja tam nie zamierzam od nich niczego dobierać. Mam jednego Pace od nich, drugiego swojego w szafie. default_icon_smile.gif

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karcie w swoim zwykłym sprzęcie, nie pooglądasz.

Nic Ci nie zablokują. Karta będzie nadal aktywna. Będzie działała w sprzęcie operatora, którą i tak Ci zabiorą przy dobieraniu dekodera. Nowa karta Cayman będzie sparowana z dekoderem.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios to właśnie ciekawe czy jeśli pacjent nie zgłosi się po sprzęt czy będą blokować cameleona i nie wysyłać uprawnień. Jeśli nie to odkopie pace'a z szafy albo pożyczy od kolegi i ma gdzieś ich wymianę. Skoro płaci abonament, to nie powinni blokować.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...