Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@rotalplus: tobie polecam trzepanie sobie przed Polsatem Film, skoro jest taki świetny - tylko przypominam, że płatny, w dodatku nie ponosi praktycznie żadnych kosztów dystrybucji, bo korzysta z praw Polsatu i transpondera CP.

 

 

Dobrze się czujesz? Ban na 2 tygodnie zalecam od Administratorów by się przydał na rozluźnienie emocji

Stopklatka tez korzysta z tr. CP i też korzysta z praw Filmboxa - jest w takiej samej sytuacji jak Polsat Film (właściwie ten kanał jest darmowy dla Abonentów CP w sensie odpłatności). Stwierdziłem tylko że poziom kanału PFilm wzrósł w porówaniu do tego co było roku czy 2 lata temu. Ten kanał jest w najniższym pakiecie w CP więc wiadomo że nie jest to hipersuperpremium, ale wydaje się że Polsat sięgnął po większą ilość filmów którego mam w ramach praw z wytwórniami i wygląda to lepiej

 

Daleko do ideałów i jednemu i drugiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że komuś repertuar stacji może nie pasować. Ale pamiętajcie, że jest to kanał bezpłatny i nie ma co oczekiwać premier tydzień po seansie w USA. Moim zdaniem Stopklatka.tv i tak prezentuje się lepiej niż Canal+ czy HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sami pomysłodawcy nie przewidzieli ile ich wprowadzony kanał Stopklatka TV wywoła kontrowersji. Jeden w repertuarze oczekuje to, drugi tamto. Jeszcze jeden samych hitów inny kung-fu. Następny premier zaraz po premierach kinowych. I najlepiej z górą tylko dwa razy wyemitowanych.

Nie wiem tylko, czy przypadkiem ja nie zwariowałem. Wszak kanał jest za darmo. Tak wszystkim postulującym dla otrzeźwienia przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że komuś repertuar stacji może nie pasować. Ale pamiętajcie, że jest to kanał bezpłatny i nie ma co oczekiwać premier tydzień po seansie w USA. Moim zdaniem Stopklatka.tv i tak prezentuje się lepiej niż Canal+ czy HBO.

Możesz uzasadnić swoją wypowiedż o co Ci dokładnie chodzi.Bo mam dostęp do wszystkich tych kanałów i porównywanie ich jest jakimś nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy miałem dośc długi dostęp do Canal+ czy HBO, raczej nigdy nie było na czym tam oka zawiesić. Stopklatka przynajmniej raz w tygodniu czymś mnie przyciąga.

Wiem, że Wam, ludziom z wypranymi głupotami mózgami, trudno to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się czujesz? Ban na 2 tygodnie zalecam od Administratorów by się przydał na rozluźnienie emocji

Złóż wniosek na piśmie, a może uklękną przed twoją prośbą.

 

Stopklatka tez korzysta z tr. CP i też korzysta z praw Filmboxa - jest w takiej samej sytuacji jak Polsat Film (właściwie ten kanał jest darmowy dla Abonentów CP w sensie odpłatności).

Z tym, że Stopklatka.tv mimo nierentowności musi i nasyconego rynku kanałów filmowych, gdzie ciężko dobić się o prawa, musi płacić za dzierżawę częstotliwości naziemnych i satelitarnych. Polsat Film jako kanał tematyczny Telewizji Polsat, a co za tym idzie CP, raczej sam sobie za dystrybucję nie płaci - a nawet jeśli darmowy jest dla abonentów CP, to przynajmniej nie ponosi z tego tytułu kosztów, bo siedzi na własnym transponderze. Płatny jest za to w kablówkach.

 

Stwierdziłem tylko że poziom kanału PFilm wzrósł w porówaniu do tego co było roku czy 2 lata temu. Ten kanał jest w najniższym pakiecie w CP więc wiadomo że nie jest to hipersuperpremium, ale wydaje się że Polsat sięgnął po większą ilość filmów którego mam w ramach praw z wytwórniami i wygląda to lepiej

To zapraszam Cię do tego wątku za 2-3, a może nawet 5 lat, wtedy będziesz rzucał mądrościami na temat oferty Stopklatki.tv i płakał, dlaczego tak mało jest tam nowych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat do PF pakuje to co dostał w paczce z "hitami" do głównego kanału. Stopklatka jest w gorszej sytuacji- gdyż jej właściciele nie kupują hitów pierwszego sortu- tzn. z ostatnich 5-10 lat, tylko te starsze. Taki przyjęli model biznesowy. Dla takiej stacji tez jest miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy za 5 lat Stopklatka.TV dorobi się już rozpoznawalnych magazynów filmowych jak "Kocham Kino" na TVP 2? Czy pojawią się nowe osobowości medialne na miarę Grażyny Torbickiej, Tomasza Raczka czy Michała Chacińskiego? A może objawi się nowy Max Cegielski?

Startuje sezon festiwalowy w Polsce - OFF Plus Camera, Planet Doc Review, Tarnowska Nagroda Filmowa, Festiwal w Łagowie, Nowe Horyzonty, Dwa Brzegi, Transaatlantyk, Lato Filmów, Zwierzyniec, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych itd. etc. oraz sezon festiwalowy na świecie - Cannes, Wenecja, San Sebastian, Saloniki, Toronto, Locarno, Karlowe Vary. Czy będą jakiekolwiek relacje z tych imprez? Na stronie internetowej stopklatka.pl relacje są, to znaczy, że mają wysłanników, którzy mogliby zrobić krótki materiał filmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński wraz ze swoim programem "Perły z lamusa" są do dziś niedoścignieni. Wszelkie podobieństwa i kalki podobnych programów, to tylko marna namiastka tego co było. Być może taki program kiedyś w Stopkatce TV powstanie? Ale to kolejne pieniądze, których nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopklatka tez korzysta z tr. CP i też korzysta z praw Filmboxa - jest w takiej samej sytuacji jak Polsat Film (właściwie ten kanał jest darmowy dla Abonentów CP w sensie odpłatności).

Z tym, że Stopklatka.tv mimo nierentowności musi i nasyconego rynku kanałów filmowych, gdzie ciężko dobić się o prawa, musi płacić za dzierżawę częstotliwości naziemnych i satelitarnych. Polsat Film jako kanał tematyczny Telewizji Polsat, a co za tym idzie CP, raczej sam sobie za dystrybucję nie płaci - a nawet jeśli darmowy jest dla abonentów CP, to przynajmniej nie ponosi z tego tytułu kosztów, bo siedzi na własnym transponderze. Płatny jest za to w kablówkach.

 

Stwierdziłem tylko że poziom kanału PFilm wzrósł w porówaniu do tego co było roku czy 2 lata temu. Ten kanał jest w najniższym pakiecie w CP więc wiadomo że nie jest to hipersuperpremium, ale wydaje się że Polsat sięgnął po większą ilość filmów którego mam w ramach praw z wytwórniami i wygląda to lepiej

To zapraszam Cię do tego wątku za 2-3, a może nawet 5 lat, wtedy będziesz rzucał mądrościami na temat oferty Stopklatki.tv i płakał, dlaczego tak mało jest tam nowych pozycji.

 

Ciężko się przebić o prawa? A tyle chętnych kanałów filmowych na miejsce w DVB-T było. Nawet ZPR - zupełnie nowy gracz na rynku przedstawił listę bodaj 500 filmów która miał pokazać w pierwszym roku nadawania a do tej pory NIE MIELI żadnego do czynienia z filmami. Nie zawsze nadawca płaci za miejsce na nadawanie, bo np. MOŻE uzyskać zryczałtowaną opłatę od Abonenta platformy, w którą wliczono opłate za dzierżawę. STOPKLATKA ma jednak przewagę w postaci zasięgu naziemnego, dostępu do najniższych pakietów, ofert na kartę itp.

STOPKLATKA chce/chciała pójść na łatwiznę i już widać że spuszcza z tonu bo wieczorami emituje mniej ambitne filmy jak choćby ZAJŚCIE AWARYJNE, czy filmy akcji z Seagalem

 

Innymi słowy: STOPKLATKA miała wejście smoka, który z czasem chyba wypił całą wodę z Wisły i siedzi spęczony - eksploduje i nabierze nowych sił witalnych albo zdechnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, odnośnie ZPR to pierwsze słyszę. Z tego, co mi wiadomo to Stopklatka.tv zapowiedziała od 400 do 500 premier na swojej antenie (oczywiście premier na tym konkretnym kanale, żeby ktoś się tu zaraz zbyt mocno nie podniecił) i raczej tego się trzyma. W jakim stopniu odbiegają od zapowiedzi ZPR? Ile premier antenowych dla porównania pokazuje rocznie Polsat Film?

 

Poza tym czym jest dla Ciebie ambitne kino? Stopklatka.tv podobnie jak większość innych kanałów filmowych emituje kino dla mas, bardziej lub mniej ambitne, ale przeznaczone dla każdej grupy, w końcu adresują program do odbiorców NTC. Badania oglądalności wykazują, że to się sprawdza - ja osobiście mam czas oglądać ten kanał raz w tygodniu i odnosząc się do powtarzanych filmów - ciężko mi to zauważyć z poziomu telewizora - po pierwsze mam wybór programów, po drugie nie siedzę przez telewizorem całą dobę codziennie, żeby jakiekolwiek powtórki mogły mnie zrazić.

 

Trzeci akapit. Kanał wystartował 1,5 miesiąca temu - praktycznie codziennie daje coś nowego wieczorem, w daytime powtórki, bo to przecież normalne w telewizji. Czego tu wymagać i tym bardziej na jakiej podstawie oceniać?

 

EDIT: Co do praw... Prawa do dobrych, fajnych filmów to nie taka prosta sprawa - przykładem tego była do niedawna TV Puls, której ciężko było o jakiś znany film i do dzisiaj nie uświadcza nas zbyt dużą ilością hollywódzkich hitów. Kolejny przykład - Tele 5, raz na jakiś czas pokazują pojedyncze produkcje Columbia Pictures i w zasadzie na tym się kończy, a przecież nadają tyle czasu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński wraz ze swoim programem "Perły z lamusa" są do dziś niedoścignieni. Wszelkie podobieństwa i kalki podobnych programów, to tylko marna namiastka tego co było. Być może taki program kiedyś w Stopkatce TV powstanie? Ale to kolejne pieniądze, których nie ma.

Bez Kałużyńskiego to nie będzie ten sam klimat. Gość nie żyje już od paru lat, więc nie ma co nawet marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgodnie z przewidywania, w majowym weekend STOPKLATKA TV pobiła swój rekord - 1,2% w obu grupach

Co roku kanały filmowe i serialowe budzą się do życia w majówkę - do TOP20 wskakuje Polsat Film, Kino Polska, a TVP Seriale blisko swoich rekordów - i to wszystko niezależnie od oferty filmowej. Po prostu jak pogoda kiepska to przed TV

Taka dziwna specyfika Narodu

Poza tym rozpoczyna się sezon powtórkowy w TV więc STOPKLATKA jakieś 0,7-0,8% może notować w kolejnych tygodniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński wraz ze swoim programem "Perły z lamusa" są do dziś niedoścignieni. Wszelkie podobieństwa i kalki podobnych programów, to tylko marna namiastka tego co było. Być może taki program kiedyś w Stopkatce TV powstanie? Ale to kolejne pieniądze, których nie ma.

Bez Kałużyńskiego to nie będzie ten sam klimat. Gość nie żyje już od paru lat, więc nie ma co nawet marzyć.

 

Pewnie młodzi nie wiedzą o co chodzi z tym Kałużyńskim.

 

Tu macie próbkę "Pereł z lamusa".

 

 

Dziś gość z ADHD, z uszkodzonymi zębami i bez protezy, drapiący się po głowie, walący czołem w stół na powitanie i machający ręką na pożegnanie tak jakby uciekł przed chwilą z wariatkowa nie przeszedłby żadnego castingu. Żadna z obecnych "perfekcyjnych" telewizji kogoś takiego nie zaprosiłaby teraz na wizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt Marian Kałużyński – polski krytyk filmowy, popularyzator historii kina, wieloletni publicysta tygodnika Polityka, erudyta, dziennikarz i eseista, popularna osobowość telewizyjna.

Dużą popularność przyniósł mu telewizyjny cykl w TVP2 Perły z lamusa (1990-2000), w którym wraz z Tomaszem Raczkiem prezentował i omawiał najcenniejsze pozycje światowego kina, i na kanwie którego wydał trzy książki odnoszące się w tytule do pereł. Publikował również we Wprost debaty z T. Raczkiem na temat najnowszych przebojów kinowych. Był autorem wielu książek poświęconych sztuce filmowej, złożonych z tekstów drukowanych w Polityce. Pisywał przeważnie o kulturze, której był wytrawnym znawcą. Nie stronił też od innej tematyki. Wgłębiał się w rozważania filozoficzne, a nawet teologiczne. Jego prawdziwą pasją życia stało się jednak kino.

źródło: Wiki

 

Nie oceniaj ludzi starszych, bo sam nie wiesz jaki będziesz.

Smutne, że oceniasz to, co powierzchowne a nie jego wiedzę.

 

O zmarłych nie powinno się mówić źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gość z ADHD, z uszkodzonymi zębami i bez protezy, drapiący się po głowie, walący czołem w stół na powitanie i machający ręką na pożegnanie tak jakby uciekł przed chwilą z wariatkowa nie przeszedłby żadnego castingu. Żadna z obecnych "perfekcyjnych" telewizji kogoś takiego nie zaprosiłaby teraz na wizję.

 

Nie zgadzam się :>

 

Współczesne "perfekcyjne telewizje" zatrudniają ludzi z wyraźną wadą wymowy i na nasze nieszczęście - też musi być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba nie zauważyli że żyjemy w ciut innych czasach i takie programy jak Perły z lamusa czy nawet Kocham kino są zbędne. Jeśli kogoś interesuje historia powstawania danego filmu, jego interpretacja, informacje kinowe może to sobie znaleźć w sieci. I nie jest skazany tylko na wersję Kałużyńskiego ale ma dostęp do wielu wypowiedzi i to niekoniecznie krytyków filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Perły z lamusa" to była krótka do 10 minut pogadanka na temat prezentowanego filmu, potem szedł sam film.

 

Trawestując słowa Be89: kanały filmowe, które prezentują filmy są w dzisiejszych czasach również zbędne. Wszystkie filmy można znaleźć w sieci. Jeśli kogoś interesują nowości kinowe, to idzie od razu do kina lub czeka na premierę VOD. I nie jest skazany na filmy sprzed 5-6 lat, ale ma całe bogactwo biblioteki filmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już samo to, że film był proponowany w cyklu "Perły z lamusa" - to zwracał tym samym na widza (widzów) uwagę. Bez tego daleko by było szukać takich rodzynków. Taka namiastka kina studyjnego. Gdzie widzowie przed projekcją słuchali dyskusji z zaciekawieniem.

 

Koniec off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...