Skocz do zawartości

Pakiet Darmowy HD


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli operator usuwa kanał z oferty, w tym wypadku TVP IINFO, to mamy do czynienia z naruszeniem praw szerokiej rzeszy abonentów. Pakiet Darmowy HD jest przecież pakietem tyle że niepłatnym. Wypowiedzenie takiej umowy nie czyni żadnej szkody CP. Z drugiej strony CP nie może uszczuplać oferty z powodu kodowania. Co innego wyłączenie kanału. Jeśli CP będzie się upierać to mamy sprawę do UOKIK-u o bezpodstawne naruszenie warunków umowy. Bo przecież wszyscy mamy umowę, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jeśli chcą usunąć kanał muszą dopełnić odpowiednich obowiązków informacyjnych. A żeby było śmieszniej, to kanał TVP Info o ile się orentuję, jest na liście kanałów MUST CARRY i musi być udostępniony we wszystkich pakietach, które operator oferuje. A TVP musi udostępnić sygnał tego kanału CP za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie sprawdziłem: http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/stanowiska/st2011/17112011_stan_interpretacja_art43.pdf

 

To są kanały: TVP1, TVP2, regionalny program telewizyjny rozpowszechniany przez Telewizję Polską S.A., POLSAT, TVN, TV4 oraz TV PULS.

Szkoda, bo to by była niezła karta przetargowa.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jeśli chcą usunąć kanał muszą dopełnić odpowiednich obowiązków informacyjnych. A żeby było śmieszniej, to kanał TVP Info o ile się orentuję, jest na liście kanałów MUST CARRY i musi być udostępniony we wszystkich pakietach, które operator oferuje. A TVP musi udostępnić sygnał tego kanału CP za darmo.

TVP INFO był must - carry kiedy na nim były nadawane pasma lokalne, kiedy pasma lokalne przeniosły się do TVP Regionalnej (obecnie TVP3) to przestał być kanałem must - carry

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego mam już dość współpracy z Cyfrowym Polsacie... o wszystko trzeba walczyć i pisać kwity....

 

Mamy kolejne otwarte okno w CP:

 

Abonenci Cyfrowego Polsatu mogą oglądać kanały BBC Worldwide bez dodatkowych opłat do końca marca 2016 r. Przez ponad 2 miesiące w ramach otwartego okna dostępne będą:

 

1. BBC BRIT HD,

2. BBC Earth,

3. BBC Lifestyle,

4. BBC Cbeebies,

5. BBC HD.

Edytowane przez Burito
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego mam już dość współpracy z Cyfrowym Polsacie... o wszystko trzeba walczyć i pisać kwity....

 

Mamy kolejne otwarte okno w CP:

 

Abonenci Cyfrowego Polsatu mogą oglądać kanały BBC Worldwide bez dodatkowych opłat do końca marca 2016 r. Przez ponad 2 miesiące w ramach otwartego okna dostępne będą:

 

1. BBC BRIT HD,

2. BBC Earth,

3. BBC Lifestyle,

4. BBC Cbeebies.

  Dobrze wiedzieć o kolejnym oknie  otwartym CP.

Wczoraj ustawiałem - segregowałem sobie kanały i faktycznie w/w kanały były odkodowane.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania CP godne pożałowania. Bo mi nie chodzi, że nie mam dostępu do TVP INFO. Mam - z dvb-t oraz wielu innych umów. Mi chodzi o zasady i respektowanie umów. Jedna z największych platform w Europie i nie potrafi sprawdzić tak błahej sprawy.  Żenujące jest to, że trzeci dzień mija i nie potrafią ustosunkować się do z gruntu rzeczy małego problemu. Sprawa jest prosta, sprawdza się PWU i tyle.

Edytowane przez markar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest totalna ignorancja abonenta, tym bardziej, że nie mają za nas żadnej kasy, bo pakiet Darmowy HD jest za 0 zł. Ale w jakiś sposób ten pakiet trzeba było uzyskać, tj. podpisać umowę i zapłacić za 6 miesięcy pakietu Mini HD w cenie 9,90 zł miesięcznie. Ale to się już nie liczy, bo aktualnie nic im nie wpada z naszej kieszeni.
Szczerze powiedziawszy to już jestem zmęczony tym ciągłym "użeraniem" się z CP. Bez reklamacji nic tam nie załatwisz, skończyło się :otwarte okno" o które też trzeba było się bić to zaczęła się batalia o TVP Info...
 
CP ma czas, bo Rzecznik Prasowy Pani Olga Zomer jest na urlopie, wszystkie reklamacje jakie wysyłam daję jej do wiadomości i wam też tak polecam robić. Wysyłajcie też na te adresy:
biuroprasowe@cyfrowypolsat.pl
 
A taką mi wiadomość przysłała:

Szanowni Państwo,
jestem dzisiaj na urlopie, na Państwa wiadomości odpowiem w poniedziałek. W sprawach pilnych prośba o kontakt na telefon komórkowy.

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę nie publikować prywatnych maili i danych osobowych, skrzynki pocztowe publikowane w ten sposób stają się celem ataków spamerskich. Proszę o wymianę namiarów na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burito, może wrzuciłbyś tutaj swój wzór tekstu w tej sprawie? To nie to, że sam nie umiem, czy że mi się "nie chce", ale myślę, że jednolity tekst od wielu abonentów zaznaczy istotność sprawy i przyczni się do sukcesu :-).

 

Proszę bardzo, pisane dla 5 kontraktów z Darmowym HD, wyrażam  zgodę na jego modyfikację przez pobierającego:

 

Imię i nazwisko                                                                                Warszawa, dnia…………….

PESEL: …………..

Tel. ………..

 

Adres:                                                                                               CYFROWY POLSAT S.A

xxxxxxxxxxxxxxx                                                                            SEKCJA REKLAMACJI

ul. xxxxxxx                                                                                           ul. Łubinowa 4a

                                                                                                          03-878 Warszawa    

           

                                                                                              

                                                                                                          RZECZNIK PRASOWY

           CYFROWEGO POLSATU S.A

           Pani Olga Zomer

 

 

                                                          

Uprzejmie informuję, że w dniu 07 stycznia 2016 r. utraciłem dostęp do kanału TVP Info na dekoderach Cyfrowego Polsatu o następujących nr kart:

 

  1. 0000000, Samsung DSB-H370G,
  2. 0000000, HD 5000,

 

Na każdym z wyżej wskazanych sprzętach Cyfrowego Polsatu posiadam aktywny pakiet Darmowy HD oraz na każdym z nich jest zawarta obowiązująca umowa na czas nieokreślony. Ponadto do każdej ww. umowy jest dołączony załącznik tzw. „Promocyjne Warunki Umowy”, gdzie z § 2 pkt. 1 wynika, że w skład pakietu Darmowy HD wchodzą m.in. takie kanały: TV4, TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, TVN HD, Polsat HD, TVP HD, TV6, TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Regionalna, TV Puls.

            Z tego co kojarzę to kanał TVP Info nie został zlikwidowany, nadal nadaje tylko, że został ponownie zakodowany przez nadawcę. W związku z powyższym domagam się od Cyfrowego Polsatu stosowania się do zawartych między nami postanowień czyli zapewnienia dostępności do kanałów objętych umową i PWU.

            W powyższej sprawie Cyfrowy Polsat prezentuje takie swoje stanowisko „Kanał TVP Info wchodził w skład pakietu Darmowego HD do dnia 30 grudnia 2014 roku, po tym dniu został usunięty ze wszystkich pakietów ponieważ stał się kanałem FTA, obecnie nie rozszerzamy pakietu Darmowego HD o inne kanały więc po zakodowaniu TVP INFO już nie zostanie ponownie włączony w skład pakietu Darmowego HD, zachęcamy do wykupienia pakietu Mini HD w opcji pre-paid za 19,90 miesięcznie lub z umową za 16,99 miesięcznie”.

            Wyżej wskazane postępowanie Cyfrowego Polsatu jest nieuczciwe, skoro ktoś miał zagwarantowany w „Promocyjnych Warunkach Umowy” dostęp do kanału TVP Info, a ten kanał nie został zlikwidowany, nadal nadaje, a to że raz jest kodowany, raz FTA i znowu kodowany to mnie to nie obchodzi, liczę na przywrócenie dostępności tego kanału w pakiecie Darmowy HD i stosowanie się do umów zawartych pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem. Ponadto Cyfrowy Polsat nie dopełnił obowiązków informacyjnych, związanych z powiadomieniem abonentów o usunięciu kanału TVP Info z pakietu Darmowy HD.

 

Dostęp do kanału TVP Info mam zagwarantowany na podstawie niżej wymienionych „Promocyjnych Warunkach Umowy”:

 

  1. Samsung DSB-H370G o nr karty XXXXXXXXXXXX, „Promocyjne Warunki Umowy „Nowy Cyfrowy Polsat – Elastyczna Darmowy HD” z dnia 09.08.2012 r. (kopia w załączeniu),
  2. HD 5000 o nr karty XXXXXXXXXXXX, „Promocyjne Warunki Umowy „Nowy Cyfrowy Polsat – Elastyczna Darmowy HD” z dnia 09.08.2012 r. (kopia w załączeniu),

 

Ponadto dodaję, że wasza konkurencja tj. NC+ po ponownym zakodowaniu kanału TVP Info udostępniła go wszystkim abonentom ofert pre-paid: Telewizja na Kartę, Telewizja na Kartę HD, Smart HD+, NNK HD, w najniższych DARMOWYCH pakietach.

 

Reasumując uprzejmie proszę o umożliwienie mi dostępu do kanału TVP Info w pakiecie DARMOWY HD, w przeciwnym razie będę zmuszony powiadomić Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji, ponieważ doszło do naruszenia praw szerokiej rzeszy abonentów, bezpodstawnie naruszono warunki umowy.  Pakiet Darmowy HD jest przecież pakietem tyle że niepłatnym. Cyfrowy Polsat nie może uszczuplać oferty z powodu kodowania, co innego jest wyłączenie kanału ale w przypadku TVP Info do tego nie doszło. Kanał nadaje i ma się dobrze.

Uprzejmie proszę o pisemne stanowisko Cyfrowego Polsatu w tej sprawie.

 

Załączniki: 2/2 karty - tylko adresat:

 

  1. Kopia „Promocyjne Warunki Umowy „Nowy Cyfrowy Polsat – Elastyczna Darmowy HD” z dnia 09.08.2012 r. dla dekodera Samsung DSB-H370G o nr karty xxxxxxxxx, 1 karta,
  2. Kopia „Promocyjne Warunki Umowy „Nowy Cyfrowy Polsat – Elastyczna Darmowy HD” z dnia 09.08.2012 r. dla dekodera HD 5000 o nr karty xxxxxxxxx, 1 karta.
Edytowane przez Burito
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekjot to nie chodzi o to, aby kupować odbiornik typu combo i odbierać TVP Info z innej możliwości ale chodzi o zasady na jakie się godziliśmy podpisując konkretną umowę.

Mam też dekoder Ferguson Ariva 202e, gdzie jest zmontowany moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu i mógłbym do czytnika włożyć kartę TNK SD lub Smart HD+, (obie posiadam), więc problemu z obiorem TVP Info bym nie miał ale to nie o to chodzi.....

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wywalczycie. Jedyne co wam przysługuje to prawo do rozwiązania umowy bez ponoszenia kar. Jedynym punktem zaczepienia jest przepis "must carry", ale tam nie ma nic o TVP Info, tylko o 7 kanałach z dawnej TV analogowej, ale też nie wiem na ile jest to aktualne, bo ustawa miała się zmienić w 2015 roku, przynajmniej tak pisał satkurier.

 

Nowe władze TVP prędzej czy później odkodują TVP Info, a kto wie czy nie doczekamy się powrotu wszystkich kanałów TVP jako FTA w wiązce punktowej na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Must-carry" obejmuje kanały: TVP1, TVP2, regionalny program telewizyjny rozpowszechniany przez Telewizję Polską S.A., POLSAT, TVN, TV4 oraz TV PULS, wiec pod to raczej TVP Info nie da się podciągnąć, a szkoda, bo to byłaby niezła karta przetargowa.

Pamiętam, że podobna sytuacja była z kanałem TV Puls, gdy go zakodowali i Cyfrowy Polsat nie chciał go dodać do pakietu Darmowy HD. Powołaliśmy się wtedy na must-carry i go jednak dodali do tego pakietu. Więcej informacji tutaj.

 

Najbardziej wkurza mnie to, że Cyfrowemu Polsatowi cały czas trzeba patrzeć na ręce i to co się należy z mocy prawa sami musimy "wywalczyć".....

Nudzi już mnie to.

U konkurencji tj. NC+ zawirowanie z TVP Info trwało z kilka godzin i ok. 12.00 w południe już wszystkie oferty na kartę miały uprawnienia do kanału TVP Info (te darmowe za 0 zł).....

 

 

Czyli @tajniak+ przewidujesz powrót do pomysłu platformy TVP pomysłu Prezesa Farfała?

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...