Skocz do zawartości

Pakiet Darmowy HD


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wczoraj taką wiadomość od pani M.P.

 

"Szanowny Panie

W nawiązaniu do formularza www z dnia 2016/01/08, informujemy, że w dniu 07.01.2016 r. kanał TVP Info, który był kanałem FTA, został zakodowany. TVP Info dostępny jest promocyjnie od pakietu Darmowego HD na pozycji 65.
Prosimy o maila zwrotnego jeśli problem z dostępem do kanału nadal występuje."

 

Czyli wygląda że uruchomili nam z powrotem TVP Info, ale promocyjnie. Czyli jak kiedyś zakodują, to nie będziemy mogli nic z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na jego daty, pewnie jest już nieaktywny. Czasem tak się zdarza, że na karcie zostają śmieci (np, jeśli zmieniasz pakiety przez ICOK/TCOK i przez kilka dni nie używasz dekodera, lub robisz to rzadko i/lub krótko).

No właśnie być może smieci zostały. Daty przy wszystkich mam do 6.03.2016 :shock:

 a działa w tej chwili tylko darmowy hd + paczka bbc (otwarte okno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponowieniu sygnału TVP INFO działało przez 1 dzień, a teraz znowu nie działa, a na infolinii dowiedziałem się że TVP INFO jest dostępne w Darmowym HD, ale tylko dla tych którzy aktywowali ten pakiet przed 30 grudnia 2014 roku, u mnie niestety ten pakiet był aktywowany 15 stycznia 2015 roku więc nie będzie u mnie TVP INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amq0 czy dysponujesz umową i PWU? Jeżeli tak to zapoznaj się z paragrafem 2 PWU, gdzie jest mowa o kanałach wchodzących w skład pakietu Darmowy HD. Jak masz tam wymieniony kanał TVP Info to śmiało pisz reklamację załączając kopię PWU. Swoją drogą ciekawe jak rozgraniczają kto kiedy aktywował pakiet Darmowy HD...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeśli potwierdzenie nie ma formy zmiany umowy (czyli musiałoby być wyraźnie napisane, że TVP Info nie jest częścią pakietu Darmowy HD bo to i to), to możesz się upierać, że obie strony obowiązuje umowa. Co z tego wyniknie, to zupełnie inna sprawa, ale spróbować można.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie mam, bo od listopada mam zablokowaną kartę- dopiero kilka dni temu uznali mi reklamację na nierozwiązanie umowy zgodnie z ze złożoną dyspozycją. W systemie  mam jeszcze Familijny HD, zgłoszenie włączenia Darmowego HD złożyłem telefonicznie.  Mają oddzwonić i wtedy włączą.

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o sprawdzenie czy na tzw. pre-paidach CP "świeci" kanał TVP Info, pytam, bo właśnie dostałem taką odpowiedź z Cyfrowego Polsatu w sprawie dostępności tego kanału:

 

"Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że aktualnie kanał TVP Info jest dostępny dla wszystkich abonentów, także użytkowników pakietu Darmowego HD. Kanał można oglądać na pozycji 65 listy Cyfrowego Polsatu".

 

@amq0 czy ty odbierasz teraz TVP Info?

 

Następnie dopytałem tak:

 

"Czyli z tej wypowiedzi wynika, że osoby posiadające dekoder/moduł CAM bez umowy w tzw. pre-paid też mają dostęp do TVP Info?"

 

Odpowiedź:

 

"Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że aktualnie kanał TVP Info jest dostępny dla wszystkich abonentów, także użytkowników pakietu Darmowego HD. Kanał można oglądać na pozycji 65 listy Cyfrowego Polsatu".

 

Czyli wynika z tego, że trzeba mieć minimum pakiet Darmowy HD, aby odbierać TVP Info, więc @amq0 walcz o dostępność do tego kanału. Nie ma rozgraniczenia dla abonentów Darmowego HD kiedy go aktywowali....

Edytowane przez Burito
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie przeglądam sobie satkuriera i artykuł https://satkurier.pl/news/124338/tvp-zapowiada-start-kanalu-poland-24.html uświadomił mi pewne "zagrożenie". Otóż napisano tu, że w przyszłości, w programach TVP mogą nastąpić takie oto zmiany:

1. TVP HD - w przygotowaniu prawdopodobnie zmiana w TVP Premium HD - więcej tutaj.

2. TVP Kultura - w przygotowaniu TVP Kultura HD? - więcej tutaj.

3. TVP Info - w przygotowaniu TVP Info HD? - więcej tutaj.

 

Wiadomo, że żaden z nich nie jest uwzględniony w PWU, bo wtedy jak i teraz, jeszcze nie ma tych kanałów. Ale wg mnie istnieje ryzyko, że możemy stracić dostęp do nich... Jakoś nie wierzę, że dosteniemy HD w zamian za SD, a SD będzie zapewne prędzej czy później wyłączony. Jak dla mnie sprawa TV4 HD jest tu wyjątkiem, ot taki prezencik od operatora = właściciela kanału.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mi się udało, zmienili zdanie, ale nie udałoby się bez UOKiK, tym razem biorą pod uwagę dzień podpisania umowy, po której był włączony Darmowy HD, TVP INFO działa u wszystkich którzy mają umowę DRH2 i u tych którzy podpisali umowę DRH6 przed 30 grudnia 2014 roku, ja podpisałem DRH6 w czerwcu 2014 roku więc już mam TVP INFO w Darmowym HD, ale np. jak włączę Darmowy HD po umowie elastycznej Rodzinny HD/Familijny HD, w której mam zapis o możliwości aktywowania Darmowego HD po 15 miesiącach to w tym przypadku nie będzie TVP INFO bo ta umowa była podpisana w maju 2015 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mi się udało, zmienili zdanie, ale nie udałoby się bez UOKiK, tym razem biorą pod uwagę dzień podpisania umowy, po której był włączony Darmowy HD, TVP INFO działa u wszystkich którzy mają umowę DRH2 i u tych którzy podpisali umowę DRH6 przed 30 grudnia 2014 roku, ja podpisałem DRH6 w czerwcu 2014 roku więc już mam TVP INFO w Darmowym HD, ale np. jak włączę Darmowy HD po umowie elastycznej Rodzinny HD/Familijny HD, w której mam zapis o możliwości aktywowania Darmowego HD po 15 miesiącach to w tym przypadku nie będzie TVP INFO bo ta umowa była podpisana w maju 2015 roku

 

To gratulacje, że się udało. Swoją drogą ciekawe jak to system nadawania uprawnień będzie weryfikował, że jeden ma aktywowany pakiet Darmowy HD w terminie do 30.12.2014 r. a ktoś inny w terminie późniejszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...