Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przez długi czas... była cisza co do MUX 4 u nas, tak naprawdę, to nie wiadomo, jak się to skończy, ale... dzisiaj tak jak królik z kapelusza dowiedzieliśmy się o zmianach! Uważam, że już dawien dawno powinniśmy mieć zmieniony MUX 4 na lepsze, ale... co do zaproponowanych zmian nam przez Polsat - mam mieszane uczucia, nie wiem, co o tym sądzić... Wstępnie jestem pozytywnie nastawiony do zmian, ale co z tego będzie, to zobaczymy. 

Zacznę od podstawowej rzeczy - w końcu mamy jakieś zmiany. To dobrze. Oby się coś ruszyło na lepsze z naszym DVB-T. Na pierwszy rzut oka oferta jak dla mnie wygląda ciekawie, interesująco, ale też ma sporo wad. Jakich? 

 

No ale... 

 

Dlaczego nie jestem przekonany do tego projektu, dlaczego nie wiem, co o tym sądzić? Jest jak najbardziej sporo powodów. 

Zacznę od pierwszego - od dekodera. Ja tak naprawdę... to w ogóle nic nie wiem o tym dekoderze, ten dekoder wydaje mi się obcy. Nie wiadomo w ogóle... jaką ma specyfikację, ile ma pamięci RAM, jaki ma procesor, jakie standardy dźwięku obsługuje. Mam też spore obawy o głowicę w tym dekoderze. Te rzeczy mają olbrzymie znaczenie. 

Kolejne ważne pytanie - czy ten dekoder umożliwia odbiór telewizji 4K? Przy zapowiedzi TVP 4K na Mundial ma to spore znaczenie, to może być priorytet. Jak dla mnie - jeżeli nie ma 4K - to spory minus. 

Nie wiadomo też, jak wygląda grafika ekranowa w tym tunerze, jak działa tuner, czy jest intuicyjny, czy dobrze, płynnie działa. 

Ja osobiście nie korzystam z nagrywania, ale kwestia nagrywania, i multimediów też jest niewyjaśniona w moim sercu. 

 

Ciekawe, co z listą kanałów, jak będzie wyglądała - czy będzie specjalna tylko na ten tuner, czy zupełnie inna? Czy będzie możliwość zmiany, edycji listy kanałów? 

Ważna sprawa dla niektórych - czy pilot ma funkcję programowalnych przycisków? Jak jest z HDMI-CEC? Czy pilot dobrze działa, czy jest dobrze wykonany? 

 

Jak wygląda wyszukiwanie kanałów? Jest po MHz, czy po kanałach, czy tak i tak? Jak wygląda znajdywanie kanałów z zagranicy? Są dodawane na koniec listy, czy zupełnie inaczej? 

 

Czy dekoder się nie nagrzewa, czy nie ma awaryjnych błędów? 

 

Być może coś jeszcze jest, ale mi wyleciało z głowy. :D 

 

Jak widać, nic nie wiadomo. 

 

Ale... 

 

Jak dla mnie - olbrzymia wada - brak dostępu do Internetu. Z jakich powodów? 

1. Gdyby był dostęp do Internetu, to funkcjonalność dekodera zostałaby znacznie zwiększona. Dla przykładu - pojawiłaby się możliwość włączenia Polsat Box Go. Albo innych aplikacji. 

2. HbbTV - tutaj wiadomo, jak sytuacja wygląda, ale... skoro są próby powstania takiego tunera, to... kiedyś w przyszłości też do innych tunerów może dojdzie HbbTV? Oby. 

3. Opcja IPTV - takie dodatkowe uzupełnienie oferty - też fajna opcja. 

 

Dla przykładu - gdyby jakimś cudem działał tam np. Android TV, to mogłoby być to super pudełko multimedialne, i to mogłoby mieć wzięcie! 

 

Niestety... nie wygląda to dobrze. 

 

Druga kwestia - kwestia sprzedaży dekodera. 

 

Naprawdę... po co... zastanawiam się... po co kolejne pudełko? Dla przykładu - mam dwa pudełka - jedno od tunera HEVC, drugie od dekodera Polsatu - gdybym chciał kupić tą ofertę, to... co wtedy? Trzecie pudełko? Jak dla mnie - to bez sensu. Jak dla mnie - powinna być opcja modułów CAM lub CI, lub opcja - sprzedaży samej karty. 

Osobiście... czepiam się też konieczności podpisania umowy - cyrograf na 2 lata, bez możliwości kupna pakietów jak się podoba - np. na 30 dni - trochę kiepsko... 

 

I trzecia kwestia - do której też się mogę przyczepić - oferta, pakietyzacja, cena. 

 

Opracowałem porównanie MUX 4 naszego ze słowacką Plustelką z ich NTC, i wyszło mi coś takiego:

 

Myślę, że fajną opcją mogłoby być porównanie dwóch ofert - naszego MUX 4 ze słowacką Plustelką w NTC na Słowacji. Oto one:

 

Kanały i cena:

 

Polska: 11 kanałów - 30 złotych/msc

Słowacja: 22 kanały (+ 1 premium) - 5,99 euro na miesiąc (około 28-29 złotych/msc)

 

Podział w multipleksach:

 

Polska: tylko MUX 4

Słowacja: MUX 1, 2 i 4

 

Pakietyzacja:

 

Polska:

 

Sportowe: Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2

Informacyjne: TVN 24, Polsat News, Wydarzenia 24

Lifestylowe: TVN Style, TVN Turbo

 

Reszta: brak :o 

 

Słowacja:

 

Filmowe: AMC, Joj Cinema HD

Dokumentalne: Viasat History, Viasat Explore, Viasat Nature, National Geographic

Sportowe: JOJ Sport, Nova Sport 1 HD, Sport 1, Sport 2 HD

Informacyjne: TA3 HD

Muzyczne: MTV 00s, Senzi

Bajkowe: Minimax, Jojko

Erotyczny: Eroxxx

 

+ kanały ogólnotematyczne - JOJ HD, Markiza HD, Dajto, TV Doma, Prima Plus, CT 1, CT 2

 

Jakość:

 

Polska: HEVC

Słowacja: DVB-T2/ DVB-T i HEVC/MPEG-4/MPEG-2

 

Jak widać, jak dla mnie na plus polskiej oferty to tylko lepsza jakość obrazu, i dźwięku, i ewentualnie rozmieszczenie kanałów w jednym multipleksie. Jeżeli chodzi o porównanie: ceny do jakości, to tutaj Plustelka wypada dużo, dużo lepiej. 

 

30 złotych/msc za 11 kanałów to jak dla mnie za dużo... 

Moim zdaniem - gdyby do oferty naszego MUX 4 dodano - dla przykładu - takie kanały: 

Filmowe: Alekino +, TVN Fabuła

Dokumentalne: Discovery Channel, National Geographic

Bajkowe: Polsat JimJam, Minimini +,

 

to byłoby lepiej. Mam obawy co do tego, że to może nie mieć dużego wzięcia. Trochę dziwi mnie też brak w ofercie... Polsatu 2! 

 

PS1: Tak z przymrużeniem oka - brakuje tylko Canal + Sport, i mielibyśmy prawie pełną ofertę sportową :D 

PS2: Błagam, wprowadźcie zmiany w sposobie nadawania Wydarzeń 24... 

 

Jak widać, są spore obawy. Dobrze, że są zmiany, mam nadzieję, że w przyszłości zmiany zostaną wprowadzone. Ja tam jestem dobrej myśli. Czy coś z tego będzie? Oby tak. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sportu też mało kto kupi. Gdyby dali pełną paczkę Eleven i Polsat Sport to może to 30 zł miałoby sens.

Ale tak to ani pakiet dla fana siatkówki (bo często coś leci live na Polsat Sport News), ani piłki (też brak Polsat Sport News + Eleven 3/4 się kłania) itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w OTT za taka samą cene jest 46 kanałów. Nie ma co prawda Elevenów, ale też są Eurosporty i 4x Polsat Sport, a nie tylko dwa, a do tego paczka tematycznych Polsatów, Viasatów, Discovery, HGTV, Travel, Food Network, TVN Turbo, TVN Style, TVN24, TVN24 BIS, Eska Extra, Rock itd. Więc nie wiem "z czym do ludzi" w tym DVB-T ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, w Polsat BOX GO w tej samej cenie mamy o wiele więcej kanałów, niż w nowej ofercie MUX 4. Naprawdę gdyby dodali jeszcze inne kanaly filmowe, serialowe, lifestyle czy ogólnie rozrywkowe i podzielili ten jeden pakiet na kilka różnych np. Sport, Informacje, Rozrywka to miałoby to naprawdę większy sens. Możnaby usunąć kilka kanałów sportowych, nie mówię nawet o dużej liczbie bo 2 by spokojnie wystarczyły, usunac trochę stacji radiowych i mamy 5/6 miejsc na multipleksie. :) Moduł CAM to byłby ich obowiązek, a każdy pakiet powinien mieć odpowiednią cenę i nie być umową na 2 lata tylko elastyczna oferta beż umowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat box sobie klientów robi jaja kilka kanałów wciska za 30zl gdzie część tych kanałów to kanały sportowe powinna być poprzedzone oferta Plus te nowe kanały a nie nową oferta dają z  nowymi kanałami ta oferta dedykowana jest tyko dla osób który chcą tylko sam sport oglądać za pomocą zwykłej anteny co można na targu kupić za 50 zł lub mniej do odbioru DVB-T2 bo za 1 zł kupi dekoder od nich i będzie płacił co miesiąc tyle co wyżej napisałem Polsat box szuka naiwniaków który na to się skuszą na to kto im to kupi nikt bo jak zobaczy za co ma płacić  więcej daj miesiąc jak tą ofertę wycofają lub ją modyfikują bo nie będą mieć klientów za bardzo aby tą ofertę utrzymać jaką teraz proponują 

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mamy w MUX4 niniejsze stacje:
unknown.png
Mnie zastanawia to czy coś się jeszcze zmieści jeżeli chodzi o ofertę bo z tego co widzę w pozwoleniach są jeszcze Eleven Sports 3, HGTV, TVN Fabuła, 4 wersje Famy, Radio Września i Radio Rodzina a w pierwotnym pozwoleniu nawet mamy w ogóle te stacje: 
– TVS,
– TV Łużyce,
– TV Puls,
– PULS 2,
– ESKA TV,
– Radio Eska,
– Radio Eska ROCK,
– Polo TV,
– Telewizja WTK,
– iTV (Nuta Gold),
– Tele5,
– EdusatBIS (Red Carpet TV),
– Telewizja TVT,
– Kino Polska,
– Kino Polska Nostalgia,
– TVP1,
– TVP2,
– TVP INFO,
– TVP Sport,
– TVP Seriale,
– TVP Historia,
– TVP Kultura,
– TVP Polonia,
– TVN,
– TVN 24,
– TVN Turbo,
– TVN CNBC (TVN 24 BIS),
– TVN 7,
– TVN Style,
– MiniMini+,
– ZigZap (Teletoon+),
– TOK FM Pierwsze Radio Informacyjne,
– 103,7 Roxy FM (Rock Radio),
– Radio 100,1 FM Złote Przeboje,
– Radio OKO,
– Polskie Radio 1,
– Polskie Radio 2,
– Polskie Radio 3,
– Moje Polskie Radio,
– Program 4 Polskie Radio (Polskie Radio 24),
– Czwórka Polskie Radio,
– Radio RAM,
– RMF MAXXX Kraków,
– RMF Classic,
– RMF FM,
– Białoruskie Radio Racja,
– Radio Mazury,
– Radio Zet,
– Anty Radio,
– Chilli Zet,
– Planeta FM (Meloradio),
– Polsat,
– Polsat Sport,
– Polsat News,
– Polsat Film,
– Polsat Sport Extra,
– Polsat Sport News,
– Polsat Play,
– Polsat Cafe,
– Polsat Romans (przy podmianie na Polsat Seriale),
– Polsat 2,
– Polsat Biznes,
– Radio Maryja,
– TV Trwam,
– Radio PLUS,
– Nickelodeon Polska,
– Comedy Central Polska,
– Radio PIN (Muzo FM),
– Radio Bajka (przy podmianie na Radio Wnet),
– Radio Plus Toruń,
– TV4,
– TTV,
– Superstacja (Wydarzenia 24))
Więc od razu sprowadzam na ziemię myślących o nowych kanałach bo można dodać tylko Eleven Sports 3, HGTV, TVN Fabuła, Famy, Rodzinę i Wrześnie + pogrubione kanały.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zastanawia czemu nie zregionalizują oferty od strony stacji radiowych i lokalnych. Taki WTK czy TVS zmieściłyby się pod warunkiem nadawania na swoich obszarach. Nie mówiąc już o stacjach lokalnych. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Poland napisał:

 czemu nie zregionalizują oferty od strony stacji radiowych i lokalnych. Taki WTK czy TVS zmieściłyby się pod warunkiem nadawania na swoich obszarach.

Tylko po co TVS obecność w płatnym MUX, który będzie w jego regionie oglądało może kilkunastu zapaleńców sportu?

Podejrzewam że musieliby za taką obecność na MUX płacić Polsatowi. Dla nich to ekonomicznie i biznesowo nieopłacalne.

Taki TVS nie mógłby być nadawany FTA, bo nie pozwala na to rezerwacja częstotliwości dla MUX4 Dlatego kodowane są także stacje radiowe dostępne FTA w eterze i internecie.

Poza tym regionalizacja znacznie podniosła by koszty nadawania. A po ofercie, cenie i konieczności podpisania umowy na lata nie sądzę aby ta usługa biznesowo się zwróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla abonentów Plusa jest  rabat 10 zł czyli wychodzi 20 zł za pakiet.

Aktywacja 1 zł

Umowa na 24 miesiące.

Dekoder DVB-T2 z  HEVC  H.265 *

*-brak informacji czy wspiera format 4K

 

KONTAKT i zamówienia póki co tylko telefonicznie przez https://sklep.polsatbox.pl/tv-naziemna

 

Group_24322x.png.webp

 

 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest dekoder w dobie modułów CAM. Polsat to niby innowacyjna firma a traktuje swoich klientów z góry. Średnio ogarnięta osoba potrafi obsługiwać pilotem swój telewizor.  Powinno być w koncesji zapisane- "odbiór za pośrednictwem zewnętrznego odbiornik,  karty lub karty z modułem. :). w SmartDom jest opcja za 20 zł z 73 kanałami

Edytowane przez tomekjot
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielpes5 napisał:

Dla abonentów Plusa jest  rabat 10 zł czyli wychodzi 20 zł za pakiet.

Aktywacja 1 zł

Umowa na 24 miesiące.

Dekoder DVB-T2 z  HEVC  H.265 *

*-brak informacji czy wspiera format 4K

 

KONTAKT i zamówienia póki co tylko telefonicznie przez https://sklep.polsatbox.pl/tv-naziemna

 

Group_24322x.png.webp

 

 

Nie wspiera 4K ma nagrywanie na zewnetrzny dysk oraz podłączenie do internetu , live view też ma jestem świeżo po rozmowie z konsultantem dziś oferta startuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...