Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Gierek napisał:

@Mr. Orbita: Dziękujemy! Super robota! 

 

Z wad tego dekodera to widzę następujące rzeczy:

- brak obsługiwanego 4K (jeżeli nie będzie zmiany, to odbiór TVP 4K nie będzie możliwy)

- brak Internetu (brak obsługiwanego HbbTV, brak fajnej możliwości obsługi dekodera, zwiększenia możliwości)

- skanowanie ręczne, automatyczne - tylko po częstotliwości zamiast po numerze kanału - szkoda

- brak EPG na kanałach płatnych

- lekkie ścinki dźwięku podczas zmiany ścieżki dźwiękowej

- jak dla mnie - ubogi w wyjścia tył dekodera

- wspomniany wcześniej pilot

- jak dla mnie - tuner ubogi w funkcje

 

Jak na chiński tuner - katastrofy nie ma. :D A tak na serio, to jak dla mnie - przeciętnie... 

Dalej uważam, że 30 złotych/msc za 11 kanałów płatnych to zdecydowanie za dużo, w opcji tylko z dekoderem - tym bardziej źle - po co pudełko kolejne? 

 

Średnio mi się to podoba. 

Bo to dekoder robiony na szybko by wznowić ofertę i UKE oraz KRRiTV nie miało pretekstu by odebrać wcześniej rezerwację częstotliwości MUX4. Polsat i tak wie że z końcem przyszłego roku straci te częstotliwości  UKE im nie przedłuży razem z KRRiTV na kolejne 10 lat. MUX4 powinien wrócić do innych MUX-ów jako FTA. Naziemne częstotliwości są dobrem zbyt rzadkim bo dawać je pod płatne oferty. Płatne oferty niech sobie Polsat oferuje w kablu, na sat. i w streamingu. :-(

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystkie aktualne pomiary MUX4 Polsatu w DVB-T2/HEVC:

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX4&liste=1&live=13&lang=en

Co ciekawe kanał niekodowany Wydarzenia 24 HD idzie w stałym bitrate 2,7 Mb/s w HEVC a inne w zmienny VBR. Nie rozumiem dlaczego tak samo jak inne kanały kodowanie ten kanał jako jedyny niekodowany też tak nie nadaje w tym MUX-ie?

Edytowane przez pablo21
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pablo21 napisał:

Bo to dekoder robiony na szybko by wznowić ofertę i UKE oraz KRRiTV nie miało pretekstu by odebrać wcześniej rezerwację częstotliwości MUX4. Polsat i tak wie że z końcem przyszłego roku straci te częstotliwości  UKE im nie przedłuży razem z KRRiTV na kolejne 10 lat. MUX4 powinien wrócić do innych MUX-ów jako FTA. Naziemne częstotliwości są dobrem zbyt rzadkim bo dawać je pod płatne oferty. Płatne oferty niech sobie Polsat oferuje w kablu, na sat. i w streamingu. :-(

Skąd ta pewność, że im nie przedłuży ? Wróżbitę Macieja pytałeś ? Moim zdaniem przedłuży na bank, bo nie ma podstaw aby tego nie zrobić..

Biznesowo wymyśli to najlepiej czyli sprzedają coś czego nie ma na netflixach i podobnych czyli SPORT + INFORMACJA, dodatkowo mają radio co jest dużym plusem, dekoder najtańszy, ale bardzo dobry, abonament cenowo też jest OK, bo 30 zł bez promocji, z Plusem 20 zł, a będą jeszcze inne promo więc jest OK. Brakuje oczywiście Discovery, National, History oraz filmowych ale cóż :) Na ich miejscu bym to jeszcze upchał tam, radiowych też dałbym mniejszy bitrate i dwa razy więcej, pewnie coś dodadzą na zimę. Jak widać zdecydowanie walczą i nie chcą oddać MUX, więc musieli szybko działać :) Trzeba przyznać, że jest OK. Przy dobrych promocjach będzie naprawdę ciekawa oferta.

Kiedyś pionierem kodowanej telewizji naziemnej był Canal+, myślałem że coś im się uda zrobić w cyfrowej, ale jednak Polsat ma lepsze układy z górą oraz lepsze pomysły biznesowe co trzeba pochwalić. Tutaj widać, że jak się chce to można zrobić ciekawy produkt nawet na szybko.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mateusz2006 napisał:

@Mr. Orbita W jakiej rozdzielczości grają te kodowane kanały i jaka jest ich przepływowość ?

 

44 minuty temu, pablo21 napisał:

Tutaj masz wszystkie aktualne pomiary MUX4 Polsatu w DVB-T2/HEVC:

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX4&liste=1&live=13&lang=en

Dodam, że rozdzielczości kanałów zaszyfrowanych zasadniczo nie da się zweryfikować. Żeby było można - musiałby albo pokazać to dekoder, ale nie widzę żadnego ekranu diagnostycznego ponad ten z wideo z PID-ami, albo musiałoby się udać nagrać kawałek zdeszyfrowanego TS, a wygląda, że dekoder nie nagrywa (będę jeszcze zerkał na USB, przycisk REC wprawdzie na pilocie jest, ale w menu nie ma nic od obsługi nagrań). Ewentualnie może kiedyś trafi się jakaś przerwa w szyfrowaniu i wtedy. Bitrate widać, ale do rozdzielczości wideo strumień musi być zdeszyfrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty kolegi @pietrek1 to tracę nadzieję na rozwój czegokolwiek. Radio w NTC? Kodowane? Zwiększyć ilość stacji razy dwa?

No ale czytałem kiedyś Twoje wpisy na temat bitrate w strumieniu audio, to w sumie nie ma się co dziwić ;-)

Edytowane przez MarioPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowane radio lepsze niż żadne :) Kodują cały MUX4 bo tak mają zapisane w koncesji, jedyny wyjątek to testowa niekodowana tymczasowa transmisja Wydarzenia24, reszta cała jest kodowana bo ten mux4 jest kodowany więc nie rozumiem zdziwienia, gdyby nie było zainteresowania radiem w dvb-t2 to by go nie było, ale jednak jest i to spore. Dlaczego nie ma niekodowanego ? Innym nadawcą na tym nie zależy, ale możliwe że w przyszłości się to zmieni , liczę na paczkę Polskiego Radia jak MUX3 przejdzie na DVB-T2, tak samo jak w Czechach mają paczkę radiową na MUX z kanałami państwowymi CT.

Nie ma co liczyć na niekodowane TVN24 czy Polsat News, te kanały są robione dla kasy i będą kodowane, nadawcy od samego początku nie są zainteresowani przekazem niekodowanym.

MUX4 w obecnej formie to dla niektórych jedyny dostęp do kanałów sportowych ze zwykłej anteny bez potrzeby dostępu do internetu czy satelity, ma to sens. Kodowanie to też możliwość dostępu do treści, które są płatne i ciekawsze, niestety większość transmisji sportowych wymaga dodatkowych opłat więc dzięki kodowaniu możemy mieć do nich dostęp, jakaś forma rozwoju naziemnej to jest, oczywiście że wolabym mux niekodowany, ale w obecnej formie ten kodowany mux jest ciekawy, sport jest popularny i dzięki temu MUXowi mamy dostęp do ciekawej oferty sportowej, która jakby nie patrzeć wpływa na rozwój telewizji naziemnej. Upchał bym jeszcze te kilka dokumentach + filmowych i dwa razy więcej radiowych, wiem że bitrate byłby szalony, ale wtedy byłaby to bardzo ciekawa mini platforma z bardzo mocną ofertą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pietrek1 napisał:

sport jest popularny i dzięki temu MUXowi mamy dostęp do ciekawej oferty sportowej

Ale nie dla widza naziemnego. 

Naziemnie był niekodowany Polsat Sport News. Nie przyjął się. 

TVP Sport istnieje FTA naziemnie tylko dzięki gigantycznym dotacjom. 

 

Co do stacji radiowych w DVB-T2. Odpowiem krótko. Po co? :)

Dwa razy więcej kanałów w MUX4? Jesteś zwolennikiem zupy na ekranie? 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ogólnie na minus w ofercie programowej w porównaniu ze starą tv mobilną.  Chyba że komuś zależy tylko na sporcie.  Usunięto Polsat Film, Polsat Play, Kino Polska a dodano.... TVN24, TVN Style. Żeby była opcja pre paid i możliwość kupna dekodera na właśność  to może bym się skusił i kupił.  Pod artykułem o nowej ofercie/dekoderze na satkurierze  też ludzie niechętnie ją oceniają 😀. Ale jak ktos chce dużo sportu to w tej cenie jest ok. Mamy 2 razy Eurosport i Eleven Sport.  Jak ktoś szuka bardziej wielotematycznego pakietu to zostaje teraz tylko satelita za  mniejsze pieniądze 😀 

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie zrozumieć biznes, film czy serial to większość ogląda na netflixa i podobne, aby teraz coś sprzedać to muszą dać SPORT, bo SPORTu nie ma na netflix i podobnych, biznesowo zrobili to wzorowo, decyzja dobrze przemyślana, zrobili także informację, bo każdy chce mieć dostęp do tvn24, zrobili także TVN Style bo kanały z grupy tvn mają większe wzięcie, mają swoje ale dali konkurencję, bo dali to co ma większą oglądalność, z biznesowego punktu widzenia brakuje im tylko Discovery, National, History no i jakiś filmowych oraz większej ilości radia i wtedy rozbiją bank. Boją się pewnie gorszej jakości, ale czuje że się później zdecydują, ja jestem zwolennikiem dodania dwa razy większej ilości stacji radiowych przy zastosowaniu najlepszego kodeka i mocnej kompresji oraz dodaniu tych dokumentalnych + filmowych.. Zupy nie będzie, mogą jeszcze upchać kilka kanałów + dwa razy większy pakiet radiowy.. Jestem pewny że Discovery lub pochodną zapewne dodadzą na jesień czy zimę, bo to podstawa.

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Ale nie dla widza naziemnego. 

Naziemnie był niekodowany Polsat Sport News. Nie przyjął się. 

TVP Sport istnieje FTA naziemnie tylko dzięki gigantycznym dotacjom. 

 

Co do stacji radiowych w DVB-T2. Odpowiem krótko. Po co? :)

Dwa razy więcej kanałów w MUX4? Jesteś zwolennikiem zupy na ekranie? 

O czym ty piszesz, przecież Polsat Sport News to był kanał bardziej informacyjny niż sportowy, nie porównuj jego wykupionych praw np. z Eleven, Eurosport czy klasyczną wersją Polsat Sport... to inna liga była...

Zupy nie będzie nie martw się, ale pomidorową każdy lubi :) Radio już pisałem wiele razy, ma wzięcie i tyle, każda nawet mini platforma musi mieć radio, to podstawa, idealne rozwiązanie takiej platformy nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla biznesu np. hoteli, moteli, domów wypoczynkowych, pensjonatów, schronisk, domów opieki, itd. nie wiesz nawet jaki to jest potencjał klientów oraz przewaga nad FM że nic nie syczy, wszystko działa idealnie i jednym pilotem od TV czyli pełna wygoda.

 

Żeby sprecyzować - ja w ogóle nie oglądam sportu (no może czasami boks czy ekstremalne i wyścigi, ale bardzo sporadycznie) więc MUX4 nie jest dla mnie, mam nawet wszystkie sportowe przez satelitę tylko dlatego że mam pakiety pełne mimo tego, że nie oglądam ich, ale mam - wypisuje tutaj zatem nie swoje preferencje, wiem jednak, że większość ludzi sport ogląda i jest skłonna za to płacić, więc z biznesowego punktu widzenia zrobili dobrze i to jest dobra droga.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1 Tak oczywiście, zupy nie będzie. Teraz masz niecałe 3Mb na kanał, gdybyś chciał 2x wiecej, otrzymałbyś niecałe 1.5Mb na kanał.

Jeśli chcesz mnie przekonać że HD w HEVC na telewizorach od 50 cali w górę będzie w dynamicznych sportowych scenach wyglądać satysfakcjonująco, to oczywiście próbować możesz, ale chyba tylko laik to łyknie. :) 

Znam Twoje wypowiedzi z innych wątków. Ty jesteś zwolennikiem modelu włoskiego, czyli nadawania w jakości VHS maksymalnie dużej liczby kanałów. 

Gdybym miał mieć taką ofertę w NTC nie włączyłbym jej ani razu. Szkoda wzroku. 

 

Co do sportu. Oferta nie bedzie trafiona biznesowo. 

Wszyscy krórym na sporcie zależy już dawno mają podspisane umowy terminowe z plarformami lub kablówkami, a teraz doszedł jeszcze streaming. 

Widz naziemny to nie ten target. Owszem znajdzie się jakaś grupa która kupi, ale to bedzie promil i biznes na pewno się nie zwróci. 

 

Sytuację mógłby uratować system przedpłat, moduł CI i cena maks 20zł dla każdego.

A tu mamy umowę na 2 lata i dodatkowe pudełko wątpliwej jakości, w sytuacji kiedy ja NTC odbieram na telewizorze. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Telewizję Polsat, ale uważam że ich działania z MUX 4 nie powinny tak wyglądać. MUX ten powinien zostać im odebrany i przekształcony w bezpłatny. Boję się tylko, że MUX ten później trafi w ręce innej firmy, która stworzy z niego płatną usługę, mająca na celu blokowanie częstotliwość. 

Polsat mógł zrobić ogromną konkurencję dla TVP, jednak tej okazji nie chcą wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie mogą tam nadawać niekodowanych kanałów (oprócz testu Wydarzenia 24 HD!) bo nie pozwala na to decyzja rezerwacyjna. Ale przy ponownym staraniu się ten MUX Polsat może zmienić swoją strategię i w rezerwacji wprowadzić możliwość nadawania kanałów niekodowanych i wywalenie kanałów radiowych z oferty. Wtedy połowę MUX-a może zająć swoimi kanałami w HD typu Wydarzenia 24 HD a resztę kanałami od nadawców zewnętrznych i na tym zarabiać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

@Mr. OrbitaPod jaki TV calowy podpisałeś dekoder?

43'', później monitor 24''.

42 minuty temu, Mateusz2006 napisał:

Panie @Mr. Orbita czy VOX FM było słychać tragicznie na Eutelsat 33E niż na MUX IV DVB-T2 HEVC?

Trudno ocenić, ale mam wrażenie, że brzmi identycznie. Wszystkie stacje w starej TV Mobilnej były emitowane po 128 kbit/s, po nowemu VOX FM ma tyle samo, mam podejrzenie, że po prostu biorą go tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo21 napisał:

Oni nie mogą tam nadawać niekodowanych kanałów (oprócz testu Wydarzenia 24), bo nie pozwala na to decyzja rezerwacyjna. Ale przy ponownym staraniu się ten MUX Polsat może zmienić swoją strategię i w rezerwacji wprowadzić możliwość nadawania kanałów niekodowanych i wywalenie kanałów radiowych z oferty

i przy okazji różnych świąt jako promocja ofert dawać otwarte okienka na poszczególnych kanałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablo21 napisał:

Oni nie mogą tam nadawać niekodowanych kanałów (oprócz testu Wydarzenia 24 HD!) bo nie pozwala na to decyzja rezerwacyjna.

 

Wiem, tylko że czas już nie raz pokazał, że taka decyzję można zmienić w każdej chwili ;)

 

 

Godzinę temu, maciej9523 napisał:

i przy okazji różnych świąt jako promocja ofert dawać otwarte okienka na poszczególnych kanałach

 

Takie okna promocyjne, gdyby chcieli to już dawno mogliby zrobić, czasami chwilowe "awarie" kodowania mogą się zdarzyć :)

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta programowa MUX-4 jest dobra. Sport - ciekawy wybór programów, informacje również. Wielu ludzi chce np. TVN 24 i TVN Turbo, lub Polsat Sport i Eleven Sport. Strzał w dziesiątkę.

Cena jest w sumie też dobra. Szkoda, że bez opcji pre-paid i bez modułu CAM. Ja wiem, że z modułami większość ludzi sobie nie ogarnie tematu (choćby z tym jak wyszukać kanały zakodowane z MUX-4 i potem będzie lament, że "nie działa").

 

Mają ludzie fajne telewizory, ale nawet nie mają pojęcia, że z Canal+ lub Polsat Box mogą wziąć moduł CAM i użyć w telewizorze. Dla operatora ile % umów to te z modułami CAM?

Nawet sprzedawcy w salonach się z tym nie wychylają bo by musieli pół godziny tłumaczyć o co w tym chodzi. Bierz Pan dekoder i sobie podłącz. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...