Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat skasował, przynajmniej u mnie, starą TV Mobilną z ICOK - nie ma już dekodera, nie można ponowić uprawnień. Sam dosył z 33°E jeszcze leci, ale nie udało mi się utrzymać aktywnego dekodera, za dużo zabawy ;) EMM-y lecą na mój numer klienta (znam strukturę EMM Irdeto, widzę, że na mój numer EMM-y śmigają), ale tylko przedłużające produkt, a jeśli produkt wyparował (nie złapałem jednego zwykłego przez 11 dni), to jest problem, musiałoby polecieć odświeżenie uprawnień, a tego nie ma jak zrobić. Nie wiem, czy lecą EMM wbijające produkt tak normalnie jako część standardowych operacji (inna sprawa, że ten MUX nie jest już w oficjalnym obiegu). Może z infolinii technicznej ktoś by mógł puścić, ale szkoda zawracać ludziom głowę ;) Także odstawiam eksponat do muzeum... No najwyżej jeśli ktoś ma wjazdy, może mi strzelić reaktywację i stuknie na PW ;) Dekoder mam legalnie opłacony, kasy nie oddali, więc oficjalnie jestem legalnym abonentem starej TV Mobilnej do stycznia 2023 i ma działać :P

 

EDIT: Sprawa całkiem się zdezaktualizowała, ponieważ wygląda, że 10 sierpnia w ciągu dnia wyłączono dosył starej TV Mobilnej z 33°E. Nie byłem tam, muszę podjechać anteną, to potwierdzę. Ale jeśli tak, to koniec...

 

Co do Radia Rekord w nowum MUX 4 - to Radom 106.2 FM, był "dżingiel" ze 106.2 po 21 po serwisie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pablo21 napisał:

Potwierdzam! u mnie na Samsungu i LG co chwila znika obraz (czarny ekran!) i potem powrót. :-(

Ja nie potwierdzam na Sony.

To najprawdopodobniej wynika z niestandardowego nadawania sygnału, który jest skonfigurowany pod dekoder Polsatu.

Niektóre odbiorniki odczytają nadawane parametry poprawnie, inne z problemami. Ale tak już pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, support458 napisał:

Sprawdź jakość sygnału na częstotliwości MUX4.

To jest wina waszej konfiguracji na tym MUX-ie i tylko na nim jest problem bo wszystko inne co nadaje Emitel sam czyli MUX1, MUX2 i MUX3 oraz MUX Test TVP nie ma żadnych problemów.

To samo wasza firma wyrabiała na MUX-ach testowych BCAST w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tak to nadawali że nikt nie mógł odebrać czy też były problemy z poprawnym odbiorem obrazu. Telewizory szalały przy tych MUX-ach. :-(

Twoi koledzy z Działu Technicznego Polsatu ciągle coś grzebią w MUX4 i ciągle jest jeszcze gorzej niż było. Ogólnie problemy z odbiorem kanału Wydarzenia 24 HD zaczęły się po 2 dniach od przełączeniach tego MUX-a z DVB-T na DVB-T2. Wciągu tych dwóch dni były co najmniej ze 2 zmiany w konfiguracji, które spowodowały to wszystko co mamy teraz czyli problemy z poprawnym odbiorem kanału Wydarzenia 24 HD. :-(

P.S.: Tutaj masz jeden z przykładów jakie cyrki się dzieją przy odbiorze z MUX4 kanału Wydarzenia 24 HD:

 

 

Inny gościu na forum Emitela napisał tak:

"Oszczędzę Wam męki
@Krosnoludek nic nie ruszaj instalację masz dobrą.
To co widzisz to jest znowu problem z nadawaniem, tylko teraz widać go tylko u niektórych. U Ciebie faktycznie manifestuje się to dość drastycznie... Ale to znowu problem z emisją.
Chyba nie myśleliście, że Polsat mógłby naprawdę poprawić emisję tego kanału tak, żeby był nadawany prawidłowo? Haha, no co wy?

ISO/IEC 13818-1 mówi:

A tolerance is specified for the PCR values. The PCR tolerance is defined as the maximum inaccuracy allowed in received PCRs. This inaccuracy may be due to imprecision in the PCR values or to PCR modification during re-multiplexing. It does not include errors in packet arrival time due to network jitter or other causes. The PCR tolerance is ± 500 ns.

Emisja nie spełnia tego warunku, każde narzędzie monitorujące ETR 290 sypie błędami dla 2.4 (PCR_accuracy_error).

Powinno to wyglądać tak, że będziesz miał momenty spokoju i pasma rozsypki, np. między 16:40:33, a 16:40:39 było dobrze przez 6 sekund, albo między 16:40:45 i 16:41:03 - 18 sekund. Są momenty, że po kilkanaście sekund jest OK, ale później wpada cała seria gdzie dopuszczalna wartość jest przekroczona nawet trzykrotnie.

W ciągu 5 minut między 16:40, a 16:45 odłożyło mi się 46 takich błędów. Między 16:45, a 16:50 było znacznie gorzej - 125 błędów.

Osoby, u których działa, mają akurat takie TV/STB, które radzą sobie z tym problemem. Cóż, możesz gnębić Philipsa, aby znowu poprawiali soft pod odloty Polsatu."

"PCR to zegar referencyjny pod synchronizację obrazu i dźwięku. Jeśli się rozjeżdża, skutki mogą być różne, u jednych poważne (to widać u @Krosnoludek, jego TV jest wyjątkowo wrażliwy), u innych czasami ciemność albo tylko przytnie się trochę od czasu do czasu, u jeszcze innych nic, bo przyjmują inną strategię synchronizacji AV (która tu zadziałała, ale za to może zawieść w innym przypadku, w którym znowu będzie OK u tych, u których dziś zacinają W24 HD).

Także niektórzy nie będą widzieć obecnie żadnego problemu. Ale u tych, u których widać problem - w obecnej sytuacji to nie musi być instalacja antenowa. I u @Krosnoludek czy @pasjonat jestem przekonany, że nie jest. Po prostu widać na poziomie analizy strumienia że leci śmietnik. I znowu mamy sytuację, że jedne sprzęty będą sobie z tym radziły lepiej, inne gorzej.

Żeby problemu nie było, nadawca musi poprawnie nadawać i kropka.
Gdy tego nie ma, zaczyna się loteria jak co gdzie zaimplementowano w oprogramowaniu. Wcale nie oznacza, że lepiej, tylko inaczej i akurat teraz jednym się poszczęściło, innym nie.
Czytając wpisy np. tu:

Czy Dział Techniczny Polsatu wreszcie zrobi coś z tym problem w MUX4 żeby można było w końcu odbierać poprawnie kanał Wydarzenia 24 HD? :-(

Pytałem kilku sąsiadów w mojej miejscowości i znajomych co odbierają ten kanał i co ciekawe wszyscy mają z jego odbiorem problem. U jednych zanika co kilka sekund/minut obraz i jest "czarny ekran" a u innych na chwilą wskakuje pixloza i czkawka i potem znowu ok. :-(

 

Edytowane przez pablo21
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moją aktualizację w tym poście niżej. Wygląda, że 10 sierpnia w ciągu dnia ten dosył ostatecznie wyłączono. Wydarzenia 24 HD były tam FTA. Jeśli wyłączono, to nie ma. Nie mam czasu teraz podjechać anteną, ale potwierdzają to i digitalbitrate.com (ostatnio widzieli MUX 10 sierpnia po 4 w nocy) i kingofsat - także ostatni raz odnotowali obecność paczki 10 sierpnia, choć inne paczki z tej pozycji raportują dalej. Także raczej off. Może leci coś innego, może koniec, trzeba zajrzeć anteną, ale nie dam rady teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 08:42, pablo21 napisał:

Kanał W24 D w MUX4 już widzę nie jest nadawany w stałym bitrate tak jak to było wcześniej tylko tak jak inne kanały zakodowane w tym MUX-ie w zmiennym bitrate. Tak więc technicy Polsat-u idą z postępem. :-)

 

Po co marnować pasmo dla kanału gdzie znaczną cześć kontentu stanowi obraz o niewielkim stopniu zmienności.

Będziesz się ekscytował, tym czy polityk ma więcej czy mniej zmarszczek na twarzy? 😄

Dla pozostałych ważniejsze jest czy piłka na kanałach sportowych jest pokazywana w dobrej jakości 🙂

W dniu 12.08.2022 o 10:09, maks27 napisał:

U mnie na LG prawidłowy odbiór Wydarzenia 24.

Od kwadransa oglądam na boxie C+ i również jest Ok!

 

Na dwóch telewizorach Samsunga z różnych okresów produkcji i Sony przy jakości sygnału ~MER = 34 dB wszystko działa poprawnie.

Na początek, jak ktoś ma problemy z odbiorem Wiadomości 24 rekomenduje zacząć od sprawdzenia stabilności i jakości sygnału na częstotliwości MUX4.

Często zdarza się, że obiekty nadawcze MUX4 (kierunki) nie koniecznie pokrywają się z obiektami z których są nadawane pozostałe ogólnopolskie multipleksy.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, support458 napisał:

 

Po co marnować pasmo dla kanału gdzie znaczną cześć kontentu stanowi obraz o niewielkim stopniu zmienności.

Będziesz się ekscytował, tym czy polityk ma więcej czy mniej zmarszczek na twarzy? 😄

Dla pozostałych ważniejsze jest czy piłka na kanałach sportowych jest pokazywana w dobrej jakości 🙂

 

Na dwóch telewizorach Samsunga z różnych okresów produkcji i Sony przy jakości sygnału ~MER = 34 dB wszystko działa poprawnie.

Na początek, jak ktoś ma problemy z odbiorem Wiadomości 24 rekomenduje zacząć od sprawdzenia stabilności i jakości sygnału na częstotliwości MUX4.

Często zdarza się, że obiekty nadawcze MUX4 (kierunki) nie koniecznie pokrywają się z obiektami z których są nadawane pozostałe ogólnopolskie multipleksy.

 

Ale ja właśnie byłem zdziwiony że Technika Polsatu zamiast na kanale Wydarzenia 24 HD też dać zmienny bitrate jak na innych kanałach kodowanych na tym MUX-ie to marnuje cenne miejsce i ustawili stały bitrate 2,7 Mb/s. :-) Tak więc taki postęp się chwali. :-)

Teraz nawet obraz w jakości się poprawi bo przy ruchliwszych klatach w obrazie HEVC przy stałym bitrate 2,7 Mb/s niestety zaczynał pixelami sypać sporo i to było widać a teraz już jest ok bo kanał sobie w takich przypadkach pożycza od innych przepływności jak potrzebuje jej więcej. :-)

Co do problemu z odbiorem kanału W24 HD i samego MUX-a to wierz mi odbieram od samego początku z nadajników SFN warszawskiego na k34 i jeszcze przed przełączeniem do DVB-T2 wszystko było ok i po przełączeniu przez 2-3 dni a potem do teraz stałe problemy i jak widać spora cześć odbiorów w całej Polsce ma je non stop. Strumień MUX4 DVB-T2 sypie błędami konfiguracji niestety. Dopóki Technika Polsatu tego nie poprawi to nadal będzie problem.

Wyjaśnij mi dlaczego z innymi MUX-ami nie ma takich problemów tzn. ZERO problemów a z MUX4 są co chwila CYRKI i problemy się cały czas ciągną?

Problemy zgłaszanie do Emitela na forum ich i oni potwierdzają to że coś jest nie tak z konfiguracją w MUX4 ale nic nie mogą zrobić tylko przekazać dalej do nadawcy czyli Polsatu bo oni tłumaczą że tylko odpłatnie użyczają swojej infrastruktury nadawcy a to sama nadawca zarządza konfiguracją tego MUX-a i jego ofertą. Oni tylko odpowiadają za to by nadajniki nadawały sygnał jaki otrzymują w składzie od nadawcy z odpowiednimi mocami na odpowiednim obszarze dla odbiorców.

Tak przy okazji zapytam czy jest szansa że nadajnik doświetlający SLR Chruszczewka/Sokołów Podlaski zyska emisję SFN z nadajnikiem w Siedlach na k32 dla MUX4 bo na dzień dzisiejszy jest brak takiej emisji i nie widzę założeń na przyszłość w tej lokalizacji. Inne MUX-y ogólnopolskie mają takie plany z uwzględnieniem tego nadajnika doświetlającego ale MUX4 brak w wykazie nadajników na stronie pozwoleń UKE. :-(

 

P.S.: Tak przy okazji czy jest szansa że oferta nowej TV Mobilnej od Polsat Box będzie sprzedawana z modułem CAM? Ja bym chętnie ją kupił bo tak z tym dekoderem jako kolejną wystawę pod TV jakoś nie zachęca niestety. :-( Mam 2 TV Samsung z wejściem na CAM-y i niestety Polsat Box o takich osobach a jest ich masę na rynku nie pomyślał. Szkoda! :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, nie ma problemu z odbiorem kanału Wydarzenia 24, o ile sygnał odbierany przez dekoder/telewizor jest zgodny z wymaganiami dla emisji DVB-T2 czyli MER wynosi minimum 26 dB. Jak ktoś ma problem z odbiorem należy zacząć od analizy problemu od strony jakości sygnału lub/i oprogramowania dekodera/telewizora. Aktualnie emisja MUX4 jest prowadzona w większości wypadków z tych samych obiektów co pozostały multipleksy z większą niż dotychczas mocą w polaryzacji poziomej (H). W niektórych miejscach niezbędna jest zmiana konfiguracji instalacji antenowej ponieważ wcześniejsza emisja MUX4 (przed zmianą na DVB-T2) była prowadzona w polaryzacji pionowej (V).

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, support458 napisał:

Powtarzam, nie ma problemu z odbiorem kanału Wiadomości24, 

Takiego kanału nie ma, zatem potwierdzam z nim problemów z odbiorem być nie może :)

 

Ale mówiąc bez dowcipkowania, to nie jest prawda. Mam instalację z odpowiednim poziomem sygnału, bez błędów w sygnale (dysponuję profesjonalnym miernikiem, więc moge to sobie zmierzyć) i na telewizorze Sony zero problemów, na dekoderze Wiwa h.265 co ok 3 minuty zacinanie się obrazu i dźwieku, wraz z pikselozą. 

Objaw jest zbyt regularny, aby wiązać go z anteną.

Nie mam widzy i narzędzi aby sprawdzić parametry nadawanego sygnału, ale ta regularność na dekoderze potwierdza tezę opisaną wyżej przez kolegę, który cytował osobę obeznaną w temacie z forum Emitel. 

Problem jest w nadawanym sygnale. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz, że dobry producent (Sony) jest w stanie napisać oprogramowanie, które działa zgodnie z wymaganiami.

Pisz do WiWy aby naprawili oprogramowanie dekodera. Na Samsungach też nie ma problemu.

Napisałeś tajemniczo profesjonalny miernik, podasz może jego model oraz parametry odbioru sygnału z którym masz problem?

Może dysponujesz również analizą widma UHF pod kątem LTE?

Z jakiej lokalizacji odbierasz sygnał MUX4 i w jakim miejscu przy jakiej instalacji antenowej?

Może sygnał antenowy ma zbyt wysoki poziom z którym tuner WiWy nie radzi sobie.

Również brak filtra LTE może być problemem przy bliskiej lokalizacji nadajnika mobilnego oraz wysokim kanale odbioru MUX4.

Ciekawe co na to Wiwa?

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie radzi sobie wyłącznie z Wydarzenia 24 :)

Sygnał nie jest nadawany zgodnie ze standardem. Przeczytaj uważnie wyjaśnienie podawane wyżej. W sygnale są błedy, dlatego niektóre odbiorniki sobie nie radzą

Parametrów z miernika nie mam w głowie. A specjalnie podłączał nie bedę.

Sygnał jest na odpowienim poziomie i nie zawiera błędów BER. 

Zacytuję tą wypowiedź:

Cytat

ISO/IEC 13818-1 mówi:

A tolerance is specified for the PCR values. The PCR tolerance is defined as the maximum inaccuracy allowed in received PCRs. This inaccuracy may be due to imprecision in the PCR values or to PCR modification during re-multiplexing. It does not include errors in packet arrival time due to network jitter or other causes. The PCR tolerance is ± 500 ns.

Emisja nie spełnia tego warunku, każde narzędzie monitorujące ETR 290 sypie błędami dla 2.4 (PCR_accuracy_error).

 

Dodatkowo dodam że dekoder zakupiłem, aby używać go na działce ok 40km od miejsca stałego zamieszkania. 

Zupełnie inna lokalizacja i instalacja, anteny skierowane na inne nadajniki i o dziwo te same problemy wyłącznie z Wydarzenia 24. Przyoadek? 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, support458 napisał:

Sam widzisz, że dobry producent (Sony) jest w stanie napisać oprogramowanie, które działa zgodnie z wymaganiami.

Pisz do WiWy aby naprawili oprogramowanie dekodera. Na Samsungach też nie ma problemu.

Napisałeś tajemniczo profesjonalny miernik, podasz może jego model oraz parametry odbioru sygnału z którym masz problem?

Może dysponujesz również analizą widma UHF pod kątem LTE?

Z jakiej lokalizacji odbierasz sygnał MUX4 i w jakim miejscu przy jakiej instalacji antenowej?

Może sygnał antenowy ma zbyt wysoki poziom z którym tuner WiWy nie radzi sobie.

Również brak filtra LTE może być problemem przy bliskiej lokalizacji nadajnika mobilnego oraz wysokim kanale odbioru MUX4.

Ciekawe co na to Wiwa?

 

 

GUZIK prawda! U mnie na obu TV Samsung 4K problem występuje i na monitoro-telewizorze LG tak samo. Byłem dzisiaj u brata i ma TV LG i to samo co u mnie na TV LG. Co ciekawe brat twierdzi że tylko ma problem z odbiorem kanału Wydarzenia 24 HD bo inne kanały z innych MUX-ów odbiór bez problemów i zacięć. Powiedział że gdyby nie to że nie ma innej alternatywy dla propagandy w TVP Info HD to by wywalił ten ciągle zacinający się kanał Wydarzenia 24 HD co chwila z listy w TV ale musi to znosić bo kanałów TVP nie da się oglądać. :-( Siła i jakość sygnału z anteny 100%/100%.

Dzisiaj się pobawiłem na dachu z anteną bo jestem w zasięgu nadajników z czterech lokalizacji: SFN warszawski Raszyn/PKiN, SFN siedlecki Siedlce/Chruszczewka, SFN ostrołęcki Ostrołęka/Różan, nadajnik w Ciechanowie. Ze wszystkich nadajników złapałem ładnie wszystkie MUX-y zgodnie z wykazem UKE i Emitela. Odbiór ze wszystkich bez błędów i nawet te odległe nadajniki jak Ciechanów czy Ostrołęka sygnał niemal 100%. :-) Z warszawskiego SFN odbiór na stałe i z tych obiektów MUX4 nadaje na k34 z mocą 130 kW z Raszyna (dość niski kanał częstotliwości i brak bliskości pasma 700 MHz więc zakłócenia LTE mało prawdopodobne a że odbieram bez problemów MUX Test TVP na k48 z mocą 50 kW, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie z tym pasmem to tym bardziej!). Z siedleckiego nadajnika na k32 z mocą 50 kW. Ten sam problem występuje. Z nadajników z Ciechanowa oraz Ostrołęki tak samo.

Tak więc zmian nadajnika na inny w którego jestem zasięgu nie pomaga i dalej odbiór kanału Wydarzenia 24 HD z czkawkami i zacięciami oraz co chwila z czarnym obrazem. :-(

Twój MIT co do nie właściwego poziomu sygnału i niby problemem z instalacją antenową dzisiaj moimi testami z anteną obaliłem. Wszędzie z każdego nadajnika jest ten sam problem w odbiorze. Pozostałe MUX-y pięknie odbierają i brak zacięć i problemów w odbiorze na każdym z posiadanych TV w domu. :-)

Technicy Polsatu do roboty pora się wziąść i poprawi to co "s[beep]ono". Poproście techników Emitela bo oni się znają na robocie i wiedzą jak poprawnie nadawać w DVB-T2 :-(

Sam pisałem w tej sprawie do Emitela i oni potwierdzają że w strumieniu MUX4 są błędy i cześć TV i dekoderów u odbiorców nie radzi z tym sobie ale oni rozkładają ręce i mogą tylko przekazać do nadawcy MUX4 czyli Polsatu i tylko oni mogą podjąć decyzję o poprawkach. Emitel tylko udostępnia swoją infrastrukturę i nadaje zgodnie z przydzielonymi mocami i częstotliwościami dla MUX4 ze swoich nadajników a to co wpuszcza w nią pochodzi od Polsatu. :-(

Powiem tak. Widzowie/odbiorcy waszego MUX4 skarżą się problemami z odbiorem waszego kanału Wydarzenia 24 HD z MUX4 od końca czerwca od czasu przełączenia tego MUX-a w całej Polsce na DVB-T2/HEVC a do dzisiaj tego nie poprawiliście i chyba dalej nie zamierzacie. Na forum Emitela tak samo ludzie się skarżą ale Polsat nadal się upiera że wszystko jest OK. :-( Ręcę opadają już i WSTYD dla was że nie umiecie nadawać swojego MUX-a w poprawnej konfiguracji zgodnie ze standardem no ale przecież w rezerwacji częstotliwości od UKE macie że nie musicie się trzymać żadnych standardów nadawania w MUX4 dla DVB-T/HEVC i może sobie go nadawać dowolnie.

Uważam że chyba trzeba się ostro poskarżyć w tej sprawie do UKE i KRRiTV to wtedy oni znajdą sposób by na was wymusić poprawienie tych błędów w konfiguracji MUX4. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest źle to dlaczego markowe telewizory Sony, Samsung, LG odbierają kanał poprawnie? Nawet niszowe dekodery Fergusona również odbierają kanał Wydarzenia 24 bez problemów. Jednak można napisać dobrze oprogramowanie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pokupowali TV kilka lat temu ze wsparciem DVB-T2/HEVC i część modeli jest już bez wsparcia producenta i myślisz że teraz producent to poprawi bo wasz MUX4 nadaje w niestandardowej konfiguracji jaką sobie dobraliście a inne MUX-y nadają tak jak potrzeba i nie ma z nimi żadnych problemów. Przypominam że problemy także były u mnie z odbiorem MUX-a testowego waszej spółki Polsatu firmy BCAST z Warszawy na k23. Tam też były CUDA nie widy i TV u mnie w domu szalały na tym MUX-ie.

Pomyśl że cześć ludzi zostanie z tym problemem bo producent ich TV już nie wspiera ich sprzętu a jest nadal zgodny ze standardem DVB-T2/HEVC. Te TV są zgodnie ze standardem opisanym w dokumencie Ministra Cyfryzacji dot. DVB-T2/HEVC i dokumentami UKE.

I co mają polecieć i kupić nowy TV i wydać kolejne pieniądze?

Ja Ci piszę że mam kupione 2-3 lata temu w domu 2 TV marki Samsung 4K i na obu jest problem. Monitoro-telewizor swój na górze kupiłem też 2 lata temu nówkę i to samo jest. Tak samo problem tylko z odbiorem kanału Wydarzenia 24 HD. Problemy zaczęły się dopiero po 2 dniach od przełączenia tego MUX-a na DVB-T2/HEVC. Przez 2 dni po przełączeniu i wcześniej jak też na k34 z Warszawy ten MUX nadawał w DVB-T/MPEG-4 a jedynie testowo kanał Wydarzenia 24 HD HEVC był to nie było żadnych problemów. Odbiór stabilny w 100%. :-)

Zróbcie coś z tym bo jest KASZANA! Poproście Techników Emitela o pomoc. To fachowcy. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...