Skocz do zawartości

Propozycje logotypów dla stacji TV i radiowych


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też tak miałem i trochę się z tym pomęczyłem i za którymś razem weszło

możesz spróbować dodać ten plik jeszcze raz na tą platformę albo na inną - może przejdzie

https://postimages.org - tu jest przykładowy inny portal do udostępniania - jeszcze z niego nie korzystałem ale widziałem że inni użytkownicy z niego korzystają 

trzeba wybrać/skopiować 2 opcję - "Bezpośredni odnośnik"

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam propozycję różnych logotypów:

 

a%3E

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisiuKaczkowy Nie chcę Cię urazić (albo coś w tym stylu), ale powiem tak:

  1. Logotypy są dosyć małe i przez to mało czytelne ("pikseloza") - lepiej gdyby były nieco większe (1,5 - 2x) i w miarę równej wielkości.
  2. Tego pustego pola po prawej stronie w ogóle nie powinno być.
  3. Platforma "n" już od dawna jest własnością C+, więc wątpliwe, żeby do tej grafiki wrócili - ale jakiś pomysł jest i się tego nie czepiam (tylko nie wiem, co mało być w pomarańczowym logo "n", bo się jakiś kleks zrobił). 😜
  4. Niektóre logotypy są kompletnie nie zmienione, poza usunięciem tła - TVP1, TVP2, TVP HD.
  5. Nie wiem, czy dopisek "SD" ma sens w dobie przechodzenia nadawców na jakość HD i podejrzewam, że za kilka lat wszyscy nadawcy i wszystkie platformy (satelitarne, kablowe, NTC, IPTV) będą nadawać wyłącznie w jakości HD i niektóre w 4K.

Takie na szybko przemyślenia mam.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartosz10 napisał:

@LisiuKaczkowy Nie chcę Cię urazić (albo coś w tym stylu), ale powiem tak:

  1. Logotypy są dosyć małe i przez to mało czytelne ("pikseloza") - lepiej gdyby były nieco większe (1,5 - 2x) i w miarę równej wielkości.
  2. Tego pustego pola po prawej stronie w ogóle nie powinno być.
  3. Platforma "n" już od dawna jest własnością C+, więc wątpliwe, żeby do tej grafiki wrócili - ale jakiś pomysł jest i się tego nie czepiam (tylko nie wiem, co mało być w pomarańczowym logo "n", bo się jakiś kleks zrobił). 😜
  4. Niektóre logotypy są kompletnie nie zmienione, poza usunięciem tła - TVP1, TVP2, TVP HD.
  5. Nie wiem, czy dopisek "SD" ma sens w dobie przechodzenia nadawców na jakość HD i podejrzewam, że za kilka lat wszyscy nadawcy i wszystkie platformy (satelitarne, kablowe, NTC, IPTV) będą nadawać wyłącznie w jakości HD i niektóre w 4K.

Takie na szybko przemyślenia mam.

Dałem takie małe, bo myślałem że więcej zrobię ale ok. Dodałem n po to żeby nawiązać trochę do wspomnień sprzed dekady. Dopiski SD po to, bo te kanały nadają tylko w SD a podobno do SD dodadzą dopisek "SD". Co do tego przejścia to powinni dać wszystko tylko w HD i za jakieś 5-10 lat powoli przechodzić na 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widziałem ani nie słyszałem o czymś takim żeby kanały SD miały dopisek "SD". Kanały w jakości HD to wiem że mają dopiski "HD" (choć i od tego się powoli odchodzi - patrz TVP), ale o dopisku "SD" nic nie wiem

Do 2022 (podejrzewam że do czasu przejścia Polski na standard DVB-T2) TVP ma mieć wszystkie kanały w jakości HD.

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, jest wiele bardziej zaawansowanych i darmowych programów graficznych tj, Gimp, Inkscape, PhotoFiltre/PhotoFlare itp., z możliwością pracy na warstwach.

Nauczcie się korzystać z tego typu programów, a na pewno to będzie przyjemniejsze do tworzenia i do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Desovsky napisał:

Nie chcę być niemiły, ale błagam, przestańcie robić "projekty" w Paincie... 😞

 

Logotypy robione w Paincie wyglądają fatalnie. Nie obrażam osób, dla których Paint jest jedynym programem do edycji zdjęć.

 

 

W dniu 12.04.2021 o 18:29, LisiuKaczkowy napisał:

Wstawiam propozycję różnych logotypów:

 

a%3E

 

Nie chcę cię obrazić, ale logotypy wyglądają słabo. Ładnie ci wyszło logo Polsat News (tylko dałbym mniejszą czcionkę) i TVN turbo. Logo TVP HD nie różni się od obecnego.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. Nie odpowiadamy na czyiś post poprzez edycję swojego poprzedniego postu, tylko piszemy nowy, kolejny swój post w wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że jutro Domo+ i Kuchnia+ zmieniają się w Canal+ Kuchnia i Canal+ Domo, wpadłem na pomysł, żeby zrobić w podobnym stylu loga MiniMini+ (Canal+ Mini), Planete+(Canal+ Planete), Ale Kino+ (Canal+ Ale Kino!) i TeleToon+ (Canal+ Toon). NSport+ zostaje, jak był. 

n2zvXJU.png

TrVwzYZ.png

pdrmOZ5.png

B3jDFMq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty logotypów dla Anteny TV - tym razem o czcionkach o wielkości 24 i 48:
1. FLN Standardowy 2:
file.php?id=10882
2. FN Kangoo:
file.php?id=10883
3. FLN Modny 4:
file.php?id=10884
4. Source Sans Prro:
file.php?id=10885

5. Franklin Gothic Medium:
file.php?id=10881
6. EFN Gardient Logo:

file.php?id=10886
7. EFN Gedeon:
file.php?id=10887
8. EFN Energia:

file.php?id=10889

9. DejaVu Sans Condesed:

file.php?id=10890

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły @PatrykaZ całkiem fajne. Może tylko z doprecyzowaniem MiniMini, to MiniMini, więc Canal+ MiniMini, ewentualnie większy rebranding i Canal+ MiniToon.

 

Co do propozycji dla Anteny, to wolę obecnie funkcjonujący projekt po Silver (ten z trójkątem). Naprawdę bardzo mi się podoba, choć ogromna ilość forumowiczów nie pozostawia na nim "suchej nitki".

 

Mnie się podoba i chciałbym żeby takie logo (to z trójkątem, podobne do Play TV) zostało już na stałe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Antena HD wystartuje 1 maja więc już niebawem okaże się jakie będzie miało logo
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kanal-antena-hd-start-1-maja-ramowka-moda-na-sukces-bonanza-kabaretowy-szal

W dniu 6.04.2021 o 11:00, Bartosz10 napisał:

Antena-TV.png

Trochę zainspirowałem się projektem @G2000 ale wydaje mi się że mógł by pasować

A tu moja propozycja wykonana jakiś czas temu

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...