Skocz do zawartości

Propozycje logotypów dla stacji TV i radiowych


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy kanał na NTC nie wystartuje pod nazwą Silver TV: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kanal-michala-winnickiego-silver-tv-kiedy-start-nowa-nazwa-dlaczego

Zatem rozpoczynamy nowy cykl z propozycjami na nowe logo i nową nazwę kanały.

Jakby co to Senior TV jest już chyba zajęty ;-)

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, apvstudios napisał:

Projekty loga Senior TV

bzckt2n.png

 

aM9Sn8t.png

 

UhQnr1v.png

 

 

 

 

3 godziny temu, Bartosz10 napisał:

Jakby co to Senior TV jest już chyba zajęty ;-)

Pisałem już o tym że Senior TV jest już chyba zajęty zajęty prawdopodobnie przez to http://senior-tv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje z kolei użycie konkursowej nazwy Tele Rozrywka z innego projektu który można by złączyć z planowanym i dodatkowo także z pomysłem na TVC Nostalgia:

1. FL Standardowy - Tele (72) i Rozrywka (36) oraz Tele (72) i Rozrywka (28) :

file.php?id=10665

2. FL Standardowy 2 (78) i FLN Modny 4 (28) :

file.php?id=10666

3. FN Kangoo (72) i Source Sans Pro (36) :

file.php?id=10667

4. FN Kangoo - Tele (72) i Rozrywka (28)

file.php?id=10672

5. Franklin Gothic Medium - Tele (72) i Rozrywka (28) :

file.php?id=10668

6. EFN Gardient Logo - Tele (72) i Rozrywka (28) :

file.php?id=10669&t=1

7. EFN Gedeon (72) i Calibri (28) :

file.php?id=10670

8. EFN Gedeon - Tele (72) i Rozrywka(28) :

file.php?id=10664

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzychu00012

@Bartosz10

Ciekawi mnie jak na ekranie prezentowałyby się nowe loga TV" w sytuacji pozostawienia bez zmian obecnego znaku TVP (który uważam za bardzo dobry wizualnie i identyfikacyjnie), a jedynie zmieniając ich drugie człony jeśli chodzi o:

- styl czcionki(by był taki jak napisu TVP),

- rozmiar(by litery były tak wysokie i szerokie(pojedyncze litery) jak napis: TVP(bądź licząc od wysokość kratki, jeśli chodzi o dostosowywanie wysokości liter drugich członów) i

- przeniesienie nazw kanałów które tego wymagają do jednej linii(poziom dla wszystkich kanałów TVP).

Choć może jakieś delikatne odróżnienie drugich członów od TVP byłoby zasadne(np. poprzez styl czcionki) - pamiętając jednak o minimalizmie i o tym o czym pisałem, np. tutaj[https://forum.satkurier.pl/topic/57-wszystko-o-tvp/?do=findComment&comment=1630575]:

Cytat

czym mniej rzucające się w oczy/zasłaniające materiał właściwy emitowanego programu loga ekranowe - tym lepiej uważam; podobnie ma się rzecz moim zdaniem z podpisami typu: "NA ŻYWO" czy "znaczkami ograniczenia wiekowego"

Dodam dla jasności: rozmiar(najlepiej IMO: jak najmniejsze), umieszczenie na ekranie(najlepiej IMO jak najbardziej w rogach), kolor/przezroczystość(najlepiej IMO: jak najmniej widoczne - w kierunku przezroczystości)[najlepiej IMO: zwięzłość i minimalistyka ogólnie pisząc][najlepiej IMO" - czyli wedle racjonalnych możliwości].

 

Może i pozostanie przy obecnym logu TVP byłoby lepszą opcją niż, np. kierunek logów krzycha.

Warto chyba przy tych wszystkich ewentualnych zmianach, aby doszło do standaryzacji dla wszystkich kanałów TVP, co do umieszczenia znaków graficznych na ekranie(np. znak ograniczenia wiekowego, loga kanałów) w taki sam sposób na nich wszystkich(styl, rozmiar, umieszczenie na ekranie, przezroczystość itp.).

 

Tak w ogóle to raczej(?) hipotetyczne zmiany też dotknęłyby i loga TVP.pl i TVP VOD.

Edytowane przez Kirk
Mógłbyś nie stawiać cudzysłowu w połowie wyrazów? To niepotrzebne, poza tym ciężko się taki post czyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loga-TVP.jpg

Moja wersja zaktualizowanych logotypów TVP w jednej linii.

Niektóre czcionki się nieco różnią od oryginału ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedniej czcionki.

TVP HD zastąpiłem TVP Filmami.

Nie umieściłem tu logotypu TVP VOD ponieważ wydaje mi się że mógłby zostać taki jaki jest (w jednej linii). 

Nie umieściłem też kanałów regionalnych (TVP3) gdyż nie mam pomysłu jak to by mogło wyglądać - myślałem nad powrotem do nazw bez "3" i daniu w jednej linii, ale niektóre logotypy (np. TVP Bydgoszcz) były by moim zdaniem za długie.

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...