Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ustawiałem swoją listę na dekoderze głównym i dekoderze MR. Można zmienić kolejność kanałów ale ja nie zmieniałem bo i tak nr danego kanału jest stały i nawet gdybym np. Polsat umieścił na liście pod pozycją nr 3, to i tak pilotem musiałbym wybrać "5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sypialni mam dekoder IWU 200 po wifi 5Ghz i jeśli chodzi o stabilność połączenia to jest ok. Nawet z Eleven 1 4K nie ma najmniejszego problemu,  obraz płynny nic nie "szatkuje". Jak był kanał TVP 4K, to faktycznie widać było to 4K włącznie z HDR. Natomiast na innych kanałach jak np. ES 1-3 HD szału niestety nie ma,  widać niski bitrate i makrobloki. O kanałach SD już nie wspomnę. Kiedyś podobno jakość kanałów była lepsza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 jako główny (Ethernet) i 2 do multiroomu (wifi). Generalnie nie mam większych problemów,  po wifi 5 GHz nie zrywa połączenia, stabilnie. Nagrywam w chmurze (na kanałach z taką dostępnością) i czasami przy szybkim przewijaniu wyskoczy czarny ekran ale tak ogólnie to jest ok. Może interfejs mógłby być bardziej na czasie,  po włączeniu wyświetla się ekran z kafelkami i sam po jakimś czasie nie znika i trzeba wyłączyć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od wczoraj mam Optimum+ w ofercie dla klientów Orange - dekoder TVBOX+. I mam pytanie - jak jest z nagraniami w Platformie Canal+a - dekodery kodują je? Czy mogę normalnie na komputerze obejrzeć?

Jak można na kompie to wtedy przekopiuję dane z dysku zewnętrznego na inne nośniki, a dysk zainstaluję w dekoderze. Jak nie można to dalej nagrywać będę grabberem HDMI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten poprzedni ICU - 100 samsunga i nie narzekam na 4K, a co do np. na moim tV LG z PrimeVideo 4 K HDR chodzi jak brzytwa - niestety zaden kanał Orange sie do tego nie umywa. A np. nie wiem jak teraz ale przedtem mialem i polskiego Netflixa i amerykanskiego - tam dwa razy tyle filmow i seriali tylko cena - 20 $ miesiecznie + VPN za 12 $ mies. to troche za dużo ale tam ogladałem film " Gierek " w 4K i to bylo widać a w naszym Netflixie - tylko 1080P. Troche dziwne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A widzieliście podobną głupotę w Orange - ICU- 100 zaczął mi się bez powodu restartować wiec zadzwoniłem na infolinie, gość wydał mi numer zlecenia i mówi że mi wymienią na IWU-200 a chciałem, bo ma HDR. W salonie okazało się ze nie ma możliwości, tylko nowi dostają IWU-200. Zadzwoniłem z salonu znów na infolinie i nowy konsultant mówi mi ze poprzedni mnie okłamał, bo nie ma możliwości wymiany na IWU-200. Tyle że mam ten sam nowy dekoder i nowy pilot, ale musiałem zapłacić za 2 połączenia z *100 i za autobus. A teraz ustawianie dokładnie 232 ulubionych kanałów- krew mnie zaleje. Normalny to nasz Orange  nie jest - aha dostałem info ze systemy informatyczne nie pozwalają na wymianę.

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Wiem, że piszesz w nerwach i krew Cię zalewa.

Popraw post, bo trochę jest nieczytelny.

😉

Najgorzej wspominam Orange.

*Staraj się nie używać wulgaryzmów .

Lepiej żeby post nie wylądował w koszu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...