Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@blend - ja swego czasu miałem TP-Link RE450 i bardzo sobie chwalę ten sprzęt.

 

Niemniej, jeśli bierzesz światłowód, to sugeruję poszukiwanie Repeatera, który obsłuży WiFi6, w szczególności jeśli twój router będzie właśnie to obsługiwał (Funbox 6).

Funbox 6 jest w standardzie dawany do światłowodu 600 Mb/s i 1Gb/s.

 

Nie będzie to tanie rozwiązanie.

Z Tp-Linka są to modele: RE605X i RE505X (oba obsługują standard ax, czyli WiFi6)

 

Moim zdaniem powinieneś zainwestować, jeśli chcesz mieć dobre rozwiązanie. Odpuść sobie modele, które wskazałeś wyżej, bo mogą nie spełnić swojej roli.

 

Repeater przede wszystkim spowoduje, że podłączony na dole przechwyci sygnał z routera u góry i niejako przeniesie go na dolne partie domu. Mam nadzieję, że to w miarę jasno wyjaśniłem.

Edytowane przez opolsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWB od Orange nie powoduje spadków szybkości wifi to po pierwsze, po drugie jeżeli weźmie FB 6 to być może nie będzie potrzebował SWB bo szóstka ma bardzo dobre pokrycie wifi (w przeciwieństwie do starszego FB 3.0). Po za tym wszystkim nie od dziś wiadomo że deki od Orange nie za bardzo lubią się z wifi i wolą połączenie ethernet.

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blend napisał:

Panowie sprawa wyglada tak. Na dniach u mnie w rodzinie bedzie podpisywana umowa na swiatlowod orange z tv i z telefonem domowym.

Router i skrzynka beda w zupelnie innym pokoju na gorze.

Dekoder od orange ma byc na dole ale wiercenie by poprowadzic kabel od routera odpada.

 

Jest jakas opcja by bez wiercenia przez dom podlaczyc dekoder od orange w innym pokoju niz stoi router?

 

 

Zainteresuj się adapterami powerline.

Inna rzecz, że bywa tak, że jeśli w mieszkaniu/domu nie ma infrastruktury to router i przyłącze monter sobie  sam wymyśla gdzie postawić, a oni mają różne dziwaczne pomysły.

Znajomi w wakacje trafili na takiego co chciał kuć się przez trzy pokoje i stawiać funboxa i dekoder do tv w jednym miejscu, a nie osobno tak jak chcieli (gdzie starczyłoby zrobić jedną dziurę w ścianie).

Twierdził, że dekodera przez wifi nie podpnie itd. Na infolinii im powiedzieli, że monter ma tutaj ostatnie słowo, więc podziękowali.

Po tygodniu jednak zadzwonili z Orange co się stalo, przepraszali, chcieli wysyłać innego montera, ale w domu była już zainstalowana Vectra, która problemów nie robiła z tym gdzie ma być kabel ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ma byc swiatlowod 300 mb/s, czyli Funbox 3,0.

I tak router na pewno bedzie na gorze, a na dole dekoder ma byc od Orange. Tylko wiercenia odpadaja.

 

Dlatego szukam dobrego i sprawdzonego rozwiazania by ten dekoder tv bez ciagniecia kabla od routera chodzil sprawnie, szybko bez buforowania czy szatkowania obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blend sam FB 3.0 ma takie wifi że raczej bez dodatkowego wzmocnienia nie połączy się w takiej konfiguracji z dekoderem, trzeba zastosować SWB (ale to dodatkowy koszt 10 zł/ m-c) lecz jak pisałem w moim poprzednim poście nie ma gwarancji że po wifi będzie to chodzić idealnie. Pisałem wcześniej wejdź na forum Nasz Orange, tam dowiesz się więcej o połączeniach i konfiguracjach które Ciebie interesują.

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale raz chodzi raz za slaby sygnal wifi i dekoder nie chodzi.

Ale powiem, że jakosc kanalow od Orange po swiatlowodzie jest rewelacyjna. Lepsza niż na satelicie czy tv naziemnej (testowany był na jednym tv).

Doradzilem by zmienili miejsce podlaczenia dekodera, bo nie chca sie wganiac w koszta z wzmacniaczem ekranu.

 

Dziwna sytuacja, bo w tym samym pokoju w kilku telefonach i 2 laptopach wifi jest bardzo dobra. Na box tv rowniez wifi smiga, a na dekoderze pisze, że slaby zasieg wifi.

Edytowane przez blend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem

W dniu 28.03.2021 o 21:46, sławek72 napisał:

SWB od Orange nie powoduje spadków szybkości wifi to po pierwsze, po drugie jeżeli weźmie FB 6 to być może nie będzie potrzebował SWB bo szóstka ma bardzo dobre pokrycie wifi (w przeciwieństwie do starszego FB 3.0). Po za tym wszystkim nie od dziś wiadomo że deki od Orange nie za bardzo lubią się z wifi i wolą połączenie ethernet.

gdyż te dekodery mają badziewny moduł wifi i tyle (Orange powinno zainwestować w lepszy model deka a nie robi nic w tym kierunku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWU postawiony w innym pokoju i chodzi. Na dole nie chodzil.

 

Majac porownanie do turbodekodera z nagrywarka i przez kilka dni horizon z nagrywarka to ten IWU200 z multinagrywarka to szrot.

Czy da sie podpiac pod niego jakis dysk usb?

 

Obraz na 2 TV bajka. Orange chyba ma najlepszy obraz. Gdybym mial mozliwosc testu na moim tv wiedzialbym wiecej, ale jakosc kanalow w Orange smialo moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 20:33, lakiman napisał:

Jak wygląda sprawa dotycząca nagrywarki " w chmurze", tj można nagrywać wszystkie kanały,  cofać itp?

HBO OD zostało już faktycznie wycofane z oferty? 

 

 

HBO OD zostało wycofane z oferty, ale szczerze mówiąc przez ponad rok tam nie zajrzałem. Po tysiąckroć wolę HBO GO, które za chwilę zmieni się w HBO Max.

 

Co do chmury - część programów można nagrywać, część można cofać, w części nagranych możesz przewinąć reklamy, w innych nie. Część pozwala oglądać tylko program od jego początku, gdy przegapiliśmy start jakiejś pozycji.

Tak to wygląda: https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2c/tv/multinagrywarka/kanaly_OTV_2021.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja nagrywania to jakoś żart... Nie działa na większości kanałów. W UPC nagrywanie jest upośledzenie na tym dekoderze 4K ( nagrywać można wszystko, ale na niektórych programach nie ma opcji przewijania do przodu). Ale w Orange... to już całkiem wybiórczo to zrobili. Na szczęście w Orange jest jeszcze dekoder Samsung, gdzie można podpiąć normalny dysk.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć Playera, bo dla mnie to w pewnym sensie multiroom na drugi telewizor,  do którego ciężko mi by było podłączyć dekoder. Więc i tak płacę za ofertę, którą dodatkowo dzielę z dwójką znajomych. Dodatkowo dzięki promocji Playera, wydałem trochę kasy i mam HBO (z GO) z C+ za 30 złotych/miesiąc na kilkanaście miesięcy. 

 

Przy okazji zmiany umowy zastanawiam się nad tym czy wziąć ofertę Standard czy Extra, bo naprawdę według mnie tradycyjna oferta telewizyjna schodzi do lamusa. Szczególnie tam, gdzie jest szybki internet.  

 

A w sytuacji gdy ktoś ma dostęp do ofert online od kilku operatorów, mam wątpliwości czy nadal trzymać tradycyjną telewizję. chodzi mi o to, że mam Canal+ Online (dzięki ofercie u jednych rodziców), UPC (dzięki ofercie u drugich rodziców). Jedyny problem jest taki,  że mam Samsunga Tizena i muszę dokupić Google TV. 

 

Także kwestia dysku jest w tym momencie dla mnie drugoplanowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam od 3 lat internet światłowód Orange 300mb/s. Funbox 3.0

 

Generalnie bez zastrzeżeń, na stałe do routera przez WiFi połączone dekoder canal+(będzie tu rezygnacja) oraz telewizor. Dodatkowo dość często 3 osoby naraz korzystają z WiFi na smartfonach, w speed teście na smartfonie wychodzi ok120-210 mb/s, różnie. 

 

Zastanawiam się nad dobraniem do tego routera iptv orange. 

Miałby być jako dekoder główny IWU200, a multiroom Whd80. 

 

1. Z jednego i drugiego pokoju mam do routera (na przedpokoju) jakieś do 3 metrow- będzie to hulało przez WiFi czy trzeba się nastawiać na kabel? 

 

2. Czy Whd80 da się połączyć przez WiFi z funbox 3.0 czy tylko z 2.0?

 

Na multiroom jest zobowiązanie 24 miesięczne również? 

Nie mogę edytować poprzedniego posta.

Jeszcze pytanko, czy przejscie na wyższy pakiet internetowy 600mb/s z zamianą Funbox 3.0 na 6.0, może pomóc w kwestii połączenia dekoderów poprzez wifi, czy szkoda dopłacać tą dychę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, brunet7919679 napisał:

Posiadam od 3 lat internet światłowód Orange 300mb/s. Funbox 3.0

 

Generalnie bez zastrzeżeń, na stałe do routera przez WiFi połączone dekoder canal+(będzie tu rezygnacja) oraz telewizor. Dodatkowo dość często 3 osoby naraz korzystają z WiFi na smartfonach, w speed teście na smartfonie wychodzi ok120-210 mb/s, różnie. 

 

Zastanawiam się nad dobraniem do tego routera iptv orange. 

Miałby być jako dekoder główny IWU200, a multiroom Whd80. 

 

1. Z jednego i drugiego pokoju mam do routera (na przedpokoju) jakieś do 3 metrow- będzie to hulało przez WiFi czy trzeba się nastawiać na kabel? 

U mnie w mieszkaniu 30 metrowym funbox 3.0 stoi 3 metry w tym samym pomieszczeniu od dekodera icu 100 i po wifi sporadycznie, ale jednak łapał zacinki. Zasięg w całym mieszkaniu jest pełny i urządzenia wszędzie odbierają pełną prędkość up/download

 

U rodziców dekoder stoi również w tym samym pomieszczeniu lecz w odległości ok 6-7metrów i zacinki tv były widoczne juz w pierwszym dniu po montażu, także mimo zapewnień techników po wifi połączenie nie jest stabilne nawet jeżeli urządzenia stoją w jednym pomieszczeniu. Jeżeli u Ciebie są to 2 pomieszczenia to w mojej opini nie ma szans na komfortowe oglądanie tv po wifi, jeżeli tylko masz możliwość połącz kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co bym narzekał to brak modułów CAM CI+. Orange wciąż nadal nie wprowadziła do ich ofert tych owych modułów, ale w sumie gdyż mam IPTV, to i tak musiałbym pewnie mieć ten od operatora.

Edytowane przez nzmc14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...