Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kilka osób napisało o pogarszającej się jakości telewizji .. (?)

Śledzę temat bo bede wybierał między UPC a Orange Światłowód.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 14:43, maly801 napisał:

W porównaniu z UPC czy Netia.
To jak dla mnie Orange górą.

Ja mogę posłużyć za ciekawy przykład bo  na 2 tygodnie przesiadłem się na internet i Iptv Vectry. Oferta znacznie tańsza niż w Orange. Efekt? Odstąpiłem od umowy i wróciłem do droższej oferty pomarańczowych. Iptv Vectry to zwykły stream. Box Smart 4K powolny i się wieszał. Jakość kanałów z dużym wskazaniem na Orange. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Posiadam zarówno Orange IPTV oraz Canal+ przez satelitę podpięte pod  jeden telewizor - jakość obrazu przez SAT bije na głowę obraz w IPTV.

Porównywałem te same kanały - tam, gdzie na Orange pojawiały się artefakty / piksele (zwłaszcza ciemne sceny), na Canal+ Sat obraz dużo bardziej ostry i wygładzony, nie ma w ogóle porównania.

Widać to zwłaszcza na ofercie sportowej i dynamicznych scenach filmowych, np na TVP 4K.   Wydaje mi się, ze nie było aż takiej różnicy w jakości obrazu  na niekorzyść Orange IPTV jeszcze 3 lata temu, gdy przesiadałem się z TV sat na Orange iptv. mam Tv 50 cali TCL, dekoder ICU200 vs Ultrabox 4k.

Zalety  Orange IPTV to oferta Polsat Sport, catch up tv (wybrane kanały), brak zakłóceń przy burzach, multiroom 4x dekoder ICU200,

 przewaga Canal+ sat to lepszej jakości obraz, Canal+4k, dużo bogatsza oferta kolekcji bibliotek  dostępnych na dekoderze (pełna oferta HBO, Canal+ i wielu innych programów, w Orange jest tylko bardzo okrojone VOD), obsługa CEC, bogatsza oferta radiowa, dużo lepsze EPG.

 

Niech każdy z Was zastanowi się, co jest dla niego priorytetem i na tej podstawie wybierze. Ja podjąłem decyzję, ze przy najbliższym przedłużeniu abonamentu Love rezygnuję z TV premium i 4x multiroom Orange      na rzecz Canal + Superpremium 4K - suma opłat miesięcznych będzie porównywalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 4 lata temu abonowałem Orange IPTV. Obraz był dobry na 55 calach.

Możliwe , że obraz ma obecnie gorszą jakość?

Będę wybierał za kilka m- cy między UPC ( moduł i dekoder 4K) a właśnie Orange IPTV.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do klientów usług Orange IPTV, którzy niedawno przesiedli się od operatorów sat., kablowych i korzystają ze światłowodu.

Jak oceniacie jakość usług Pomarańczowych?

Warto obecnie wiązać się umową  na 12 m-cy/ 2 lata z tym operatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko śmiga.

Jakość TV jest w miarę OK, ale nigdy nie miałem talerza z Canal+, gdzie ponoć jest najlepsza jakość i nie mam porównania do tego.

Na kanałach Full HD jest naprawdę nieźle jak na IPTV i nie widzę większej różnicy między tym, a poprzednim UPC.

Właśnie podpisałem umowę na kolejne 2 lata korzystając z promocji na Orange Love (1 Gbit + TV + 1 abo komórkowy) za 90 zł przez pierwszy rok i 110 zł drugi rok.

Pozdrawiam
kocurek7

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...