Jump to content
przemek212121

Orange TV – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Posted (edited)

Dzieki redviking za wyjasnienie,pakiet z satelity byłby po prostu nie pełny i dlatego go nie oferują,

I wszystko jasne.

Edited by staran

W dniu 6.05.2020 o 08:49, 5etho napisał:

Zresztą po co komu cokolwiek od PolSatoDziadostwa? Kanały jakości telewizji odbieranej sznurkiem na pranie.

Przecież wszystkie kanały wspólne są odbierane albo z transponderów Polsatu albo Platformy NC+. Więc jakość masz dokładnie taką samą. Ba, kanał Polsat Sport ma nawet wyższy bitrate teraz, niż CANAL+ Sport...

Także sorry, ale niech bardziej się postarają w platformie CANAL+ o hejterów konkurencji. Bo na razie samozaoranie... 😂

Nie oglądam piłki kopanej, także sorry, dla mnie nie ma niestety konkurencji, bo oglądam tylko filmy dokumentalne i wysoką kulturę. Jak będą mieli Planete albo kanał z dokumentami podobnej jakości to się zainteresuję. Są niby Viasat Polsat, ale słaba jakość, reklamy i słabe dokumenty w stylu Discovery.

• Confused 1

Dzisiaj kończy mi się umowa na Orange Love (Optymalny, 300mb, tel kom) + drugi abonament komórkowy, aktualnie Place 135 zł i powiedzcie mi jak to działa, że dzwoniąc na początku tygodnia dostałem ofertę 125zl za ten pakiet, w środę 115, przy czym dzisiaj znowu 125? Przede wszystkim skąd takie rozbieżności że nagle pojawiła się obniżka o 10zl? I czy generalnie oferta jest ok (chodzi mi o 115)? Wypowiedziałem oczywiście umowę, żeby wydębić od nich te 115, chociaż nie jestem super przywiązany do Orange, bo na osiedlu mam 3 innych dostawców.

Orange to nie UPC. Ich jakoś nie martwi, że abonent składa wypowiedzenie...

Posted (edited)

Różnice pomiędzy kwotami proponowanymi przez konsultantów biorą się zapewne stąd, że jeden z nich pamięta o ulgach za zgody marketingowe i e-fakturę, a drugi nie.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Witajcie!

Mam Orange Love i korzystam niestety z dekodera Sagecom UHD88. Czy da się jakoś wymienić go na lepszy? Na infolinii dostałem odpowiedź, że wymieniają tylko 1:1 czyli w grę wchodzi wymiana tylko na ten sam typ.

Jak to jest światłowód to można było wymienić na Samsunga za 129zl. Czy dalej tak jest to nie wiem...
Mi wymienili na Samsunga przy przedłużaniu umowy bez dodatkowych opłat...

W dniu 19.05.2020 o 22:46, miszelos napisał:

Witajcie!

Mam Orange Love i korzystam niestety z dekodera Sagecom UHD88. Czy da się jakoś wymienić go na lepszy? Na infolinii dostałem odpowiedź, że wymieniają tylko 1:1 czyli w grę wchodzi wymiana tylko na ten sam typ.

Mi wymienili  na WHD80, bo nie miałem jak podłączyć kablem, tylko WiFi wchodziło w grę. Monter mi to podpowiedział.

Posted (edited)

To tylko pozostaje czekać rok, aż umowa się skończy...

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

No to powiedz, że robisz remont/przemeblowanie i nie będziesz mógł podłączyć kablem, a tylko przez Wi-Fi.

W dniu 15.05.2020 o 12:26, barteeek napisał:
Dzisiaj kończy mi się umowa na Orange Love (Optymalny, 300mb, tel kom) + drugi abonament komórkowy, aktualnie Place 135 zł i powiedzcie mi jak to działa, że dzwoniąc na początku tygodnia dostałem ofertę 125zl za ten pakiet, w środę 115, przy czym dzisiaj znowu 125? Przede wszystkim skąd takie rozbieżności że nagle pojawiła się obniżka o 10zl? I czy generalnie oferta jest ok (chodzi mi o 115)? Wypowiedziałem oczywiście umowę, żeby wydębić od nich te 115, chociaż nie jestem super przywiązany do Orange, bo na osiedlu mam 3 innych dostawców.

To nie czekaj tylko dowiedz się od przedstawicieli konkurencji co oferują. U mnie np Netia na FTTH internet 300 mega i TV ok. 100 kanałów za 50 zł. Mają też przyzwoitą ofertę telefonu. Za 1 numer 30 zł a za 2 numery 45 zł. Bez limitu, internet 12 giga późnej lejek 1 megabit. W tej chwili mam UPC w grudniu kończy mi się umowa i już robię rozeznanie. Przeszedłem do UPC z ORANGE. Ale w UPC dali mi więcej za mniej. Płacę 89.99 zł. Mam pakiet TV MAX z HBO I HBO GO i internet 300 mega. Dwa lata temu to samo w Orange kosztowało ok 150 zł. Po prostu przepaść cenowa. Teraz złoże rezygnację w wakacje, TV coraz mniej oglądam.. Będę chciał zejść z ceną i zmniejszyć pakiet telewizji. Pozbyć się HBO i zamienić dekoder na CI+. Podobno da się to wynegocjować za ok 55 zł. Jak nie to zobaczę co oferuje Multimedia, albo Netia. No Orange nie liczę, bo.... Jest najdrożej. I nie chcą negocjować cen.

W dniu 20.05.2020 o 11:52, laskowiaczek napisał:

Mi wymienili  na WHD80

Jak sprawuje się ten dekoder w porównaniu z poprzednim?

W dniu 24.05.2020 o 06:54, sebagit napisał:

To nie czekaj tylko dowiedz się od przedstawicieli konkurencji co oferują. U mnie np Netia na FTTH internet 300 mega i TV ok. 100 kanałów za 50 zł. Mają też przyzwoitą ofertę telefonu. Za 1 numer 30 zł a za 2 numery 45 zł. Bez limitu, internet 12 giga późnej lejek 1 megabit. W tej chwili mam UPC w grudniu kończy mi się umowa i już robię rozeznanie. Przeszedłem do UPC z ORANGE. Ale w UPC dali mi więcej za mniej. Płacę 89.99 zł. Mam pakiet TV MAX z HBO I HBO GO i internet 300 mega. Dwa lata temu to samo w Orange kosztowało ok 150 zł. Po prostu przepaść cenowa. Teraz złoże rezygnację w wakacje, TV coraz mniej oglądam.. Będę chciał zejść z ceną i zmniejszyć pakiet telewizji. Pozbyć się HBO i zamienić dekoder na CI+. Podobno da się to wynegocjować za ok 55 zł. Jak nie to zobaczę co oferuje Multimedia, albo Netia. No Orange nie liczę, bo.... Jest najdrożej. I nie chcą negocjować cen.

Nie jestem pewien czy sytuacja sie nie zmieniła ale w UPC nie ma 4k.. sporo sportu jest juz nadawane w tej jakosci. Oczywiscie nie kazdy jest fanem ogladania piłki czy F1 wiec to juz zalezy od preferencji. W Orange podoba mi sie dobieranie konkretnych pakietow, ja place 155 zl i mam internet 300 mb, nr komorkowy bez limitu rozmowy sms/mms i 10GB internetu oraz TV z Canal+ z LM i Eleven bo tylko sport ogladam. Wydaje mi sie ze u konkurencji moze sama TV i internet byłby taniej ale gdyby doliczyc do tego koszt osobnego abonamentu za telefon to nie sadze mi się abym był w stanie skompletowac lepsza oferte.

Posted (edited)

Nie ma ciągle 4K, ale to dla mnie nie ma znaczenia. Coraz mniej oglądamy TV, dlatego chcemy ograniczyć koszty. Sportu nie oglądam wcale, chyba, że gra nasza reprezentacja. Ale wiadomo każdy ma inne oczekiwania. Filmy w 4K.... Od czego jest internet. A łącze 300 mega jest wystarczające do wszystko. To nie problem pobrać 100 gigową grę na Xboxa i w tym samym czasie oglądać film.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

W dniu 24.05.2020 o 07:53, G2000 napisał:

Jak sprawuje się ten dekoder w porównaniu z poprzednim?

Poprzedniego nawet nie miałem okazji wypróbować bo od razu robiłem wymianę. Ten obecny działa w miarę dobrze, czasem zaniknie głos albo się zawiesi i trzeba ponownie uruchomić. To mój drugi egzemplarz tego modelu bo z pierwszym miałem więcej problemów(często się zawieszał, pilot sprawiał problemy) ale po wymianie w salonie ten obecny mimo drobnych kłopotów działa OK.

Szybkie pytanko: jak u was z jakością obrazu oglądając telewizję po światłowodzie? Bo nie mam porównania między światłowodem, a satelitarną, którą teraz posiadam.

Satelitarna ma ścisłe ograniczenia bitrate, więc światłowód w tym zakresie daje dużo większe możliwości. Więc jeśli mówimy o sygnale, który operator pobiera bezpośrednio od nadawcy, to światłowodem będzie to lepszy sygnał niż odbierany przez satelitę.

Orange IPTV, jeśli chodzi o HD to bitrate max 8mb/s.

Satelita zdecydowanie lepsza jakość. Porównywałem PC+ z Orange, zwłaszcza w dynamicznych scenach.

Jeśli chodzi o sport to na pewno tym bym się nie kierował zmieniając satelitarną telewizję (C+ Sport , C+ 4K, Polsat Premium) na światłowód, w tym przypadku na Orange.