Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to biorę IWU200 jako główny, to multiroom Whd80. 

Wymienię funbox na 6.0 zwiększając parametry do 600mb/s.

Byc może będzie lepiej łączyło się przez WiFi. A to tylko dycha drożej. 

 

Zawsze mogę do 14 dni zrezygnować, co w takim wypadku? Z powrotem wrócą mi ofertę poprzednia i dadzą funbox 3.0 (obecnie 300mb/s bez tv). 

Edytowane przez brunet7919679
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 19:39, brunet7919679 napisał:

Na multiroom jest zobowiązanie 24 miesięczne również? 

 

Jeśli chodzi o multiroom to z tego co kojarzę zrezygnować można w dowolnym momencie, bo na to nie ma umowy terminowej a tylko naliczana jest miesięczna opłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny wezmę napewno IWU 200, bo czytałem, że jest większa szansa, że po WIFI 2,5Ghz polaczy się. ICU 100 działa tylko w paśmie 5Ghz. A pewnie i tak sie skonczy na podlaczeniu kablem. Multiroom to doplata 10 zł, drugie 10 zł musialbym doplacac do IWU 200, robi się już 130 zł, troche sporo.

Edytowane przez brunet7919679
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze tego podforum :-)

 

Jako wieloletni abonent Multimedia Polska (i średnio aktywny forumowicz tamtego podforum), zmęczony corocznymi  przepychankami z przedłużeniami umowy po zakończeniu promocji, poważnie zastanawiam się nad przejściem na światłowód Orange (Internet +TV).

Oznacza to rezygnację z pewnych wygód jakie dawał sprzęt od MMP ale pewnych rzeczy i zachowań operatora mam już dość, szczególnie po przejęciu MMP przez Vectrę. Klientem Orange jestem od 20 lat ale dotąd były to tylko telefony komórkowe.

Jako "prezes" Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej sam załatwiałem wejście światłowodu Orange do naszego budynku więc warto by to było teraz jakoś skonsumować.

 

Mam pytanie - czy nadal możliwe jest dostanie do FunBoxa (konkretnie Funboxa 6) zewnętrznego ONT (bodajże Orange swego czasu dawał ONT od Huawei) ? Na różnych forach czytałem, że to jest możliwe, że trzeba o to poprosić przy zawieraniu umowy.

Tymczasem w salonie Orange poinformowano mnie, że takiej mozliwości nie ma, o ewentualnym użyciu ONT decyduje na miejscu monter ale są to wyjątki itp. Generalnie nie i już.

 

Raz, że światłowód wychodzi ze ściany w miejscu w którym postawienie FunBoxa jest dla mnie niewygodne a prowadzenie światłowodu w inne wygodnie miejsce nie będzie ani proste ani estetyczne.

Dwa, jako użytkownik mocno zaawansowany, docelowo chciałbym zastapić tego FunBoxa własnym routerem (zabawy z VLANami, CoS itp. aby wyciągnąć z kabla Internet przezPPPoE i IPTV itp. są mi zupełnie niestraszne).

Więc tak naprawdę docelowo potrzebuję tylko ONT a nie całego Funboxa (choć wiem o tym, że nie można go nie dostać).

 

 

 

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder IWU200 połączony przez WiFi z funbox 6.0.

 

Nie ma pikselozy, ale obraz strasznie słabej jakości, kanały HD jakość jak SD. Tragedia. W nc+ to przepaść. 

 

Czy podłączając do routera kablem Ethernet polepsze coś jakość w stosunku do łączenia przez WiFi, czy nie ma to znaczenia?

 

Zmiana rozdzielczości w menu z auto na inne, nic nie dała. 

 

Edit: okazało się, że niby funbox 6 podłączony a jeszcze mam stara prędkość z funbox 3, nie wklepali do systemu. 

Ale pewnie nie polepszy to jakości obrazu? 

Edytowane przez brunet7919679
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brunet7919679 napisał:

Dekoder IWU200 połączony przez WiFi z funbox 6.0.

 

Nie ma pikselozy, ale obraz strasznie słabej jakości, kanały HD jakość jak SD. Tragedia. W nc+ to przepaść. 

 

Czy podłączając do routera kablem Ethernet polepsze coś jakość w stosunku do łączenia przez WiFi, czy nie ma to znaczenia?

 

Zmiana rozdzielczości w menu z auto na inne, nic nie dała. 

 

Edit: okazało się, że niby funbox 6 podłączony a jeszcze mam stara prędkość z funbox 3, nie wklepali do systemu. 

Ale pewnie nie polepszy to jakości obrazu? 

Bez obserwacji na żywo ciężko ocenić ale tak, w Orange jakość telewizji jest niższa niż w Canal+, w szczególności  to widać jeżeli oglądasz z bliskiej odległości.

 

Wpływu na jakość TV nie ma to jaką masz prędkość internetu, dla wszystkich abonentów jest taka sama.

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie słabsza. Dopiero odpiąłem WiFi premiumbox i zamontowałem iwu200. 

 

Zarówno kanały HD jak i SD gorsza jakość niż w canal+ i to zdecydowanie. 

 

W canal plus niektóre HD były jak brzytwa, tutaj jest sporo słabiej. 

 

A po kablu Ethernet będzie lepiej, czy nie ma to znaczenia w stosunku do połączenia WiFi? 

Edytowane przez brunet7919679
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lakiman napisał:

Jakość Orange IPTV jest słabsza niż w Canal+, raczej się z tym nie zgodzę.

 

Jaki masz dekoder? Ja mam icu100 I według mnie jakość jest gorsza niż sat. Naziemna również lepiej wygląda.

 

Oczywiście to nie jest tak, że widać to cały czas, ale przy niektórych scenach np konfetti Orange potrafi niesamowicie pikselizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabel Ethernet ma znaczenie tylko w kwestii ścinek/pikselozy jeśli byłyby przez WiFi. 

Natomiast nie ma znaczenia w kwestii polepszenia jakości obrazu w sensie wyrazistości/ostrości? 

 

A czy ktoś miał taką sytuację (u mnie na Whd80 do multiroom), że przełączając kanały, w pewnym momencie nie wyświetla się obraz na poszczególnych kanałach tylko czarna plansza? Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie przyciskiem czerwonym na pilocie. Wtedy się pojawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest badziew z tymi dekoderami Orange. Na IWU200 nie mogę aktywować multinagrywarki.

Wyskakuje komunikat kod błędu: S01-01.

 

DHCP włączony, w ustawieniach routera wszystko ok. 

Reset routera jak i dekodera nie pomógł. 

Jak się wkurzę to odstąpię od umowy. 

Edytowane przez brunet7919679
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość w Orange jakiś czas temu poszła w dół i to raczej nie jest tylko moje wrażenie bo w innych miejscach widziałem ludzi piszących to samo. Ostatnio mecze w Eleven wyglądają naprawdę źle. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.

Jak komuś zależy na jakości to nie polecam w tym momencie Orange IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Jesli tak sprawy wyglądają to ok.

Abonowałem ofertę pakiet bogaty IPTV w 2017 r i naprawdę jakość była dobra.

Nawet obecnie zastanawiam się ( a czas mam do grudnia) po skończonej umowie z Canal+ wybrać z powrotem Orange lub UPC.

 

Faktycznie od tego czasu jakość poszybowala w dół?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy transmisji satelitarnej ilość odbiorców w danej chwili nie wpływa na natężenie odbieranego dygnału.
Ale za to szybkość łączy internetowych jest ograniczona a ilość klientów coraz większe i to chyba powoduje spadek jakości odbieranego sygnału

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wlodarek1 napisał:


Ale za to szybkość łączy internetowych jest ograniczona a ilość klientów coraz większe i to chyba powoduje spadek jakości odbieranego 
 

Teoretycznie nie , gdyż to jest IPTV i tu powinno być z jakością OK. Jakość jest zmienna w technologii OTT w zależności od obciążenia serwerów. Ale jak jest naprawdę wie tylko Orange 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DarPuszczy napisał:

Teoretycznie nie , gdyż to jest IPTV i tu powinno być z jakością OK. Jakość jest zmienna w technologii OTT w zależności od obciążenia serwerów. Ale jak jest naprawdę wie tylko Orange 

 

Na pewno jakość jest zmieniana przez Orange np wydarzenia na zywo mają wyzszą jakość (bitrate?) niz powtorki, nie raz już zwróciłem na to uwagę.

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...