Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lukis90el i @opolsky wielkie dzięki za odpowiedzi, rozjaśniło mi to nieco temat :) Jeszcze nie podjąłem decyzji, ale wychodzi na to, że nie wszystko wygląda tak jakbym sobie życzył, szczególnie jeśli chodzi o niektóre funkcje dekoderów, a przede wszystkim ofertę (w Polsacie z ich promocjami przy przedłużaniu wyjedzie wszystko jednak taniej).

 

18 godzin temu, lukis90el napisał:

Coś w rodzaju ambasadora budynku - musisz być jednak pierwszym w danym adresie, aby z niej skorzystać.

 

Mógłbyś rozwinąć trochę więcej? Na czym to polega i co można uzyskać? Z tym, że będę pierwszy pod adresem jest całkiem duża szansa, bo w mojej klatce nie ma dużo mieszkań, a sąsiedzi albo na razie nie są zainteresowani albo mają długie umowy z innym operatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nix124 - w Twoim budynku powinny się pojawić ulotki z ofertą Orange i kontaktem do osoby. Względnie w widocznym miejscu będzie reklama światłowodu Orange.

Ostatnio montowali światłowód w bloku, w którym mieszka mój ojciec i kontakt do opiekuna jest naklejony na listwie instalacyjnej, ale wiem, że w wielu budynkach instalacja niekoniecznie musi być widoczna. Tak jest np. u mnie.

 

Ja miałem do wyboru albo Orange, albo lokalnego operatora z TV Jambox, albo pozostanie w Canal+.

Wybrałem Orange i jestem zadowolony. Ale fakt - trzeba trafić na fajną promocję. Do pakietu Premium za 220 zł wziąłem sobie telefon S10+ który był w atrakcyjnej cenie w Orange i świetnie się złożyło, bo Samsung miał promo zwrotu 1000 złotych za odsprzedaż telefonu starego. I się opłaciło.

 

Niemniej Orange ma swoje minusy, szczególnie w telewizyjnej ofercie. Przyznaję, że chodzi głównie o technikalia.

 

W 2021 roku prawdopodobnie pozostanę tylko przy światłowodzie i telefonie komórkowym, rezygnując z telewizji w takim kształcie, jaki daje Orange.

 

Wszystko będzie zależało od tego, co zaoferowane będzie w DVB-T2, a do szczęścia wystarczy mi player (głównie oglądam TVN24 i kanały grupy TVN) i oferta z Canal+ HBO, a do tego Netflix. A i pewnie do tego czasu wykrystalizuje się kwestia nowego serwisu VOD TVN-u i Polsatu.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 19:05, nix124 napisał:

3. Czy w przypadku Orange Love można dobrać dodatkową kartę SIM za 5 zł? - https://www.orange.pl/kid,4002535747,id,4003674166,article.html

 

Tak, można bez problemu. Wystarczy pójść do salonu i poprosić. Doliczą do faktury 5zł za aktywację i potem 5zł miesięcznie. Umowa bezterminowa - rezygnujesz kiedy chcesz.

W dniu 3.09.2020 o 20:15, DarPuszczy napisał:

Czy jest jakaś promocja na pakiet Polsat - jest odkodowany?

 

Do 03.11.2020 otwarte okno 13 kanałów pakietu Polsat.

W dniu 31.08.2020 o 19:05, nix124 napisał:

2. Gdzie można uzyskać najlepszą ofertę (strona internetowa / infolinia / salon). A może oferty są sztywne i nie zależą od kanału dystrybucji?

Podobno kontaktując się z osobą, której dane znajdują się na roznoszonych do skrzynek ulotkach można złapać lepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 19:51, opolsky napisał:

Niemniej Orange ma swoje minusy, szczególnie w telewizyjnej ofercie. Przyznaję, że chodzi głównie o technikalia.

Jakie minusy pisząc o technikaliach masz konkretnie na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 23:12, opolsky napisał:

Ich tuner nie jest Samsung ICU 100 nie jest pierwszej nowości.

Minusem jest choćby brak HDR (patrz Netflix).

Minusem jest problem brak HDMI-CEC.

Problem z dyskami do nagrywania.

 

 

 

No i multi nagrywarka to jakaś ściema. Nie działa na wszystkich kanałach. A dodatkowo na niektórych kanałach tv nie da się przesuwać reklam.  Także można nagrać program ale i tak reklamy trzeba obejrzeć.  Wielki minus. No i w czasie rzeczywistym nie można cofnąć oglądanego programu choćby o kilka minut. Tylko można obejrzeć od początku. 

 

Mam też PC+od ponad 10 lat.  I różnica jest ogromna. Na korzyść PC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym ostrzec wszystkich przed TV Orange zakupiłem dekodery ICU 100 i IWU 200. Pierwszy problem pojawia się przy próbie podłaczenia dysku do ICU 100 dopiero piąty zadziałał. Testowałem dwa dyski zewnętrzne i trzy różne kieszenie na dysk 2.5 cala. Jak już zadziałał dysk irytujące  stało się zacinanie obrazu. Biuro obsługi zbywa temat za pomocą robota Maxa, który potrafi się rozłączyć bez powodu w środku mojego zdania mówi "dziękuję do usłyszenia". Jak już udało się porozmawiać z żywą osobą to usłyszałem że przyjdzie Pan sprawdzi czy mam wpięty przewód do modemu i jak TV będzie w tym czasie działało to zapłacę 130zł ??? !!!!!!! Pan nie może u mnie dłużej zostać rzuci okiem i wychodzi a jak akurat 10min nie będzie zacięć?? Tragedia nie polecam nikomu !! pilot do ICU też pozostawia wiele do życzenia blisko umieszczone wysokie guziki dla chińskich drobnych dziecięcych paluszków chyba, no i trzeba celować dokładnie w dekoder masakra !!!!

Zapomniałem o prędkości internetu, przy połączeniu dekodera przez wi-fi inne urządzenia nie są w stanie działać po wi-fi światłowód mam 600M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu korzystając z Orange IPTV zakupiłem za ok 40 zł dysk do icu100 przed instalacją

Instalatorzy podpięli wszystko  i nie było żadnych problemów.

Teraz się zmieniło i samemu trzeba dokupić i zainstalować ?

Wifi w mieszkaniu  w porównaniu do usługi UPC bardzo słabo działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak u Was z prędkością internetu na światłowodzie 300. U mnie taki wynik. Z dwa lata temu było około 300Mb's
.

Download:
136.81 Mb/s
Upload:
50.10 Mb/s
Ping:
4 ms
Jitter:
2 ms

RESTART

 
Edytowane przez Damian68
błąd w tekscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable używałem fabryczne z dekoderów bo mam dekoder blisko modemu, zauważyłem że tylko niektóre kanały mają tą przypadłość niestety ważne jeżeli chodzi o płynność np Polsat Sport. Internet na tych kablach chodził bardzo dobrze 580 Mb/s i up 150Mb/s. Zacięcie powodowało odtworzenie w przyspieszeniu do czasu rzeczywistego więc na kable tym bardziej nie stawiam. Tylko dalej nie wiem czy zaryzykować i zostać bo na pomoc BOK w razie problemu nie ma co liczyć. Kusi jedynie Polsat Sport i płynne działanie drugiego dekodera bo aktualnie drugi dekoder od konkurencji to się nadaje jedynie do kosza. np gubi sygnał z tej samej anteny co główny podczas gdy główny ma 95 i 93% (przewody nowe żelowane) wtedy wystarczy odłączyć na chwilę od prądu i siła wraca na 95% BOK też bezradne ,wymieni o ile w punkcie tak będzie a nie będzie chyba że z UPSem pojadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...