Jump to content
przemek212121

Orange TV – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Nie no, w moim przypadku akurat obiecali wystawić korektę do następnej faktury. Chociaż znając ich to różnie może być. Zobaczymy, tam raptem za te kilka dni wyszło z 10 zł ale no nie o pieniądze w tym przypadku chodzi.

Czy posiadając pakiet optymalny mogę zamówić pakiet multi + ? I w jaki sposób mógłbym go zamówić ? 

19 godzin temu, xShandyyy napisał:

Czy posiadając pakiet optymalny mogę zamówić pakiet multi + ? I w jaki sposób mógłbym go zamówić ? 

Tak, mozesz zamowić ten pakiet. Zamawiasz dzwoniąc do Orange 801 234 567 lub w salonie. 

Czy jest tu ktoś kto przeszedł z NC+ na orange ? Czy jest jakaś różnica w obrazie i na czyją korzyść ?  Kończy mi się umowa i zastanawiam się, czy nie spróbować tutaj. Mam światłowód.

Obraz nie będzie gorszy niż na satelicie więc możesz śmiało spróbować.

Ja przeszedłem z nc plus do Orange kilka lat temu
Powiem tyle obraz jest tej samej jakości za to cenowo jest nieco taniej

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie odnośnie Canal+, posiadam pakiet optymalny sat. Czy mogę zamówić Canal+Prestige bądź Canal+select i po 3 miesiacach za darmo zrezygnować? Na jakiej zasadzie to wygląda? 

Posted (edited)
W dniu 7.03.2020 o 22:39, wlodarek1 napisał:

Ja przeszedłem z nc plus do Orange kilka lat temu
Powiem tyle obraz jest tej samej jakości za to cenowo jest nieco taniej

Masz orange przez SAT czy IPTV?

Ja mam IPTV i wedlug mnie obraz jest gorszy niz w canal+

Przy obrazie statycznym dokumenty / seriale jest ok ale sport to naprawde czasami wyglada jak SD a nie HD. Szczegolnie np kanaly eleven sa wg mnke w duzo nizszej jakosci niz w canal+

Tvp1 wygada na pewno gorzej niz przez dvbt jezeli chodzi o plynnosc obrazu i jego ogolne zachowanie sie przy np latajacym komfetti na ekranie

Mam wrazenie ze jakosc jest ograniczana celowo bo niektore wydarzenia jak szlagierowe mecze na eleven 4k lub F1 wygladaja bardzo dobrze

Edited by Wyso

Ja mam telewizję SAT

W dniu 7.03.2020 o 22:53, xShandyyy napisał:

Mam pytanie odnośnie Canal+, posiadam pakiet optymalny sat. Czy mogę zamówić Canal+Prestige bądź Canal+select i po 3 miesiacach za darmo zrezygnować? Na jakiej zasadzie to wygląda? 

Canal+ jest na umowę 12/14/24m, nie ma  rezygnacji po 3 miesiącach. Zgaduję że zaproponowali 3m gratis i stąd pytanie?

Czy Orange planuje jakiś dekoder sat z DVB-T2? Albo combo SAT + DVB-T2 + IPTV? Były jakieś informacje? Może ktoś zapyta na forum Orange? DVB-T2 tuż, tuż.

A po co do dekodera operatorskiego DVB-S2 moduł dodatkowy DVB-T2 ? Niepotrzebne koszty i zabieranie miejsca.

Posted (edited)

Przedłużenie Orange love po miedzi. Stacjonarny +Komórka+net +tv stara cena 99.99pln. nowa droższa o 10pln. Pani powiedziała że dekoder Samsung mi się nie należy bo to tylko do światłowodu .. czy to jest prawda??

Edited by dwaplus1

Tak to jest prawda ...

Posted (edited)
Godzinę temu, wlodarek1 napisał:

Tak to jest prawda ...

Dzieki Kolego

Edited by dwaplus1

Posted (edited)

Mieszkam w podkrakowskiej wsi (pół km od granicy miasta) i mam Internet od Orange 80Mb za 39,99zł z funboxem 2.0, oraz telefon stacjonarny za 49zl. TV Sat w mam w CP i płacę za niego 80zł (Pakiet Film HD, Pakiet Cinemax HD, Pakiet Polsat Sport Premium, Pakiet Sport HD, Pakiet Eleven Sports HD). Do tego dwie komórki w Orange w pre-paid.  Antenę mam swoją i swój dekoder Ferguson Ariva 253 Combo w którym działa moduł CP. Chciałbym pozbyć się tel stacjonarnego i resztę zoptymalizować. Wstępnie myślałem o połączeniu Internetu wraz z TV sat w Orange (Pakiet Optymalny) i wyszłoby 99,98zł, czyli aż 70zł mniej misięcznie. Szperam już dłuższy czas i wciąż nie mogę do końca ogranąć tych pakietów, co z czym najlepiej połączyć. Zdaje sobie sprawę, że oferta TV w Orange w tym pkaiecie Optymalnym jest biedna w porównaniu do tego co mam obecnie ale mogę zrezygnować z kanałów sportowych. Ewentualnie w Orange dość tanie są pakiet kanałów Polsatu (10zł) oraz Eleven (15zł) i możliwe, że skusiłbym się na nie dlatego ten Orange biorę pod uwagę. Czy do TV Sat w Orange dostanę dekoder czy moduł/kartę aby wykorzystać Fergusona?

Alternatywnie to byłaby pewnie całkowita rezygnacja z Orange i przejście do Canal+ z Internetem LTE ale nie wiem czy to się tak sprawdzi jak net z kabla. Nigdy z nim nie było problemów w Orange, odka mam 80Mb to zawsze wyciskam maxa prędkości.

Będę bardzo wdzięczy za pomoc jak to ogarnąć :)

Edited by ichris
lit

Nie możesz ogarnąć bo pakietu Polsatów nie ma wcale na satelicie w orange, a żeby na satelicie mieć Eleveny to trzeba zamówić Canal+ i dopiero do Canal+ można dokupić Eleveny,

No chyba że nie weźmiesz zwykłego Love tylko Love Premium, tam jest więcej kanałów, ale też Polsatów nie będzie bo na satelicie nie mają.

Modułu ani karty która by mogła być wykorzystywana w module nie dostaniesz, tylko dekoder.

Natomiast skoro masz 80Mb to można brać IPTV a tam i polsaty za 10zł i eleveny za 15 będzie można zamówić.

Nie wspominając o prawie maksymalnym pakiecie gratis przez miesiąc (prawie wszystkie kanały, bez canal+) którego na satelicie też nie ma.

13 godzin temu, ichris napisał:

Mieszkam w podkrakowskiej wsi (pół km od granicy miasta) i mam Internet od Orange 80Mb za 39,99zł z funboxem 2.0, oraz telefon stacjonarny za 49zl. TV Sat w mam w CP i płacę za niego 80zł (Pakiet Film HD, Pakiet Cinemax HD, Pakiet Polsat Sport Premium, Pakiet Sport HD, Pakiet Eleven Sports HD). Do tego dwie komórki w Orange w pre-paid.  Antenę mam swoją i swój dekoder Ferguson Ariva 253 Combo w którym działa moduł CP. Chciałbym pozbyć się tel stacjonarnego i resztę zoptymalizować. Wstępnie myślałem o połączeniu Internetu wraz z TV sat w Orange (Pakiet Optymalny) i wyszłoby 99,98zł, czyli aż 70zł mniej misięcznie. Szperam już dłuższy czas i wciąż nie mogę do końca ogranąć tych pakietów, co z czym najlepiej połączyć. Zdaje sobie sprawę, że oferta TV w Orange w tym pkaiecie Optymalnym jest biedna w porównaniu do tego co mam obecnie ale mogę zrezygnować z kanałów sportowych. Ewentualnie w Orange dość tanie są pakiet kanałów Polsatu (10zł) oraz Eleven (15zł) i możliwe, że skusiłbym się na nie dlatego ten Orange biorę pod uwagę. Czy do TV Sat w Orange dostanę dekoder czy moduł/kartę aby wykorzystać Fergusona?

Alternatywnie to byłaby pewnie całkowita rezygnacja z Orange i przejście do Canal+ z Internetem LTE ale nie wiem czy to się tak sprawdzi jak net z kabla. Nigdy z nim nie było problemów w Orange, odka mam 80Mb to zawsze wyciskam maxa prędkości.

Będę bardzo wdzięczy za pomoc jak to ogarnąć :)

Skontaktuj się z nami poprzez czat. Tam przedstawimy Ci możliwe rozwiązania w zakresie oferty jak i sprzętu. Tutaj podajemy link do połączenia https://www.orange.pl/view/kontakt

Posted (edited)
8 godzin temu, redviking napisał:

Nie możesz ogarnąć bo pakietu Polsatów nie ma wcale na satelicie w orange, a żeby na satelicie mieć Eleveny to trzeba zamówić Canal+ i dopiero do Canal+ można dokupić Eleveny,

No chyba że nie weźmiesz zwykłego Love tylko Love Premium, tam jest więcej kanałów, ale też Polsatów nie będzie bo na satelicie nie mają.

Modułu ani karty która by mogła być wykorzystywana w module nie dostaniesz, tylko dekoder.

Natomiast skoro masz 80Mb to można brać IPTV a tam i polsaty za 10zł i eleveny za 15 będzie można zamówić.

Nie wspominając o prawie maksymalnym pakiecie gratis przez miesiąc (prawie wszystkie kanały, bez canal+) którego na satelicie też nie ma.

Dzięki za odp :) Właśnie trochę obawiam się IPTV jak to będzie chodziło bo "Orange Światłowód nie jest jeszcze dostępny pod Twoim adresem."

Ale 80Mb "zwykłego" neta ładnie śmiga, w zasadzie bez strat. Jakościowo będzie podobnie jak sat z CP? Nie będzie przycinek, ewentualnie innych problemów, o których jeszcze nie wiem ;) ?

Czy rezygnacja z tel. stacjonarnego wpłynie na koszt opłat za Internet? Zapewne coś doliczą za tzw. utrzymanie łącza ale nie mogę znaleźć ile... Aktualnie mam umowe na standardowy tel stac (żadne IP itp.) za 49zł i neostradę 80Mb raczej w korzystej ofercie bo 39,99zł (+ 1zł z funboxa 2.0) i umowa autoamtycznie odtwarza się co 6 misięcy. Nawet nie opłaca mi się podpisywać umowy na 24m bo cena byłaby wyższa (przynajmniej na stronie Orange). Podsumowując, jeśli nie potrzebuje tel stac to mogę nawet podpisać umowę na Neo 80Mb na 2 lata i płacić za neta i utrzymanie linii powiedzy 60zł zamiast 90zł - i tak byłbym do przodu. 

Jak sobie wszedłem na konto Orange to mam ofertę migracji na Internet + TV + telefon domowy w cenie 99zł. Orange nie pisze tego wprost ale zapewne tv jak i tel domowy to Internetowe? Jeśli zachowałbym numer to może zostać ten tel... Generalnie z Polsatem i Elevenem wyszłoby 125zł a miałbym praktycznie to samo co teraz za 170zł. Kuszące ale no właśnie... czy ja i domownicy będa zadowoleni z IPTV?

Edited by ichris
lit

Cześć mam takie pytanko. Posiadam dekoder icu 100 Samsunga u siebie w domu telewizor mam  4 k i wybraną rozdzielczość 3840x2160 tryb auto. I wszystko pasuje. Natomiast teściowie dzisiaj zainstalowali sobie również Orange love ale z dekoderem iwu 200 telewizor mają 4k ale rozdzielczość maksymalnie można wybrać 1920x1080. Dlaczego tak się dzieje. Pozdrawiam

3 godziny temu, ichris napisał:

Dzięki za odp :) Właśnie trochę obawiam się IPTV jak to będzie chodziło bo "Orange Światłowód nie jest jeszcze dostępny pod Twoim adresem."

Ale 80Mb "zwykłego" neta ładnie śmiga, w zasadzie bez strat. Jakościowo będzie podobnie jak sat z CP? Nie będzie przycinek, ewentualnie innych problemów, o których jeszcze nie wiem ;) ?

Też z początku miałem obawy ale już ponad rok mam od nich TV po IPTV i jestem zadowolony. Żadnego zrywania, ścin, pikselozy. Jeśli net 80 mb "zapina" się u ciebie pod górną granicę to spokojnie wystarczy. U mnie działają bez żadnych problemów dwa dekodery jednocześnie i korzystam w tym czasie z komputera.  Wszystko działa tak jak powinno. Przede wszystkim zależało mi, żeby mieć Polsaty Sport i C+ na jednym dekoderze, a w związku że wieś i kablówka odpada to była jedyna możliwość. Przez ten czas miałem jedną awarie trwającą z 10 godzin ale w środku tygodnia więc i tak ominęła mnie. Dostałem rekompensate w postaci dodatkowych kanałów na miesiąc, więc na plus.

Co do jakości, w większości przypadków nie widzę różnicy względem tv po satelicie ale czytając fora to ludzie mają różne opinie. Ja od siebie polecam to rozwiązanie.

• Like 2

4 godziny temu, ichris napisał:

Czy rezygnacja z tel. stacjonarnego wpłynie na koszt opłat za Internet? Zapewne coś doliczą za tzw. utrzymanie łącza ale nie mogę znaleźć ile... Aktualnie mam umowe na standardowy tel stac (żadne IP itp.) za 49zł i neostradę 80Mb raczej w korzystej ofercie bo 39,99zł (+ 1zł z funboxa 2.0) i umowa autoamtycznie odtwarza się co 6 misięcy. Nawet nie opłaca mi się podpisywać umowy na 24m bo cena byłaby wyższa (przynajmniej na stronie Orange). Podsumowując, jeśli nie potrzebuje tel stac to mogę nawet podpisać umowę na Neo 80Mb na 2 lata i płacić za neta i utrzymanie linii powiedzy 60zł zamiast 90zł - i tak byłbym do przodu. 

Jak sobie wszedłem na konto Orange to mam ofertę migracji na Internet + TV + telefon domowy w cenie 99zł. Orange nie pisze tego wprost ale zapewne tv jak i tel domowy to Internetowe? Jeśli zachowałbym numer to może zostać ten tel... Generalnie z Polsatem i Elevenem wyszłoby 125zł a miałbym praktycznie to samo co teraz za 170zł. Kuszące ale no właśnie... czy ja i domownicy będa zadowoleni z IPTV?

Tak, "zabieg marketingowy", tel domowy to to telefon internetowy voip.

Za modem przy telewizji - nic, wliczony w abonament.

Telewizja zajmuje do 8Mb z pasma tak że jak masz pełne 80 to  powinno działać pieknie i nie powinienes odczuć nawet.

Natomiast uprzedzam: najlepiej nastawić się na połączenie kablem ethernetowym pomiędzy dekoderem a modemem.

Wifi zawsze może podlegać zakłóceniom, kabel tego problemu nie ma i nastawiajac sie od razu na kabel oszczedzasz sobie klopotów..

Utrzymanie łącza normalnie wynosi coś koło 29zł, natomiast nowe oferty maja to taniej, 10 zł,..

IPTV ma zalety, ma też wady.

Satelita ma tą przewagę że możesz nie miec internetu a hotbirdy nadal nadawać będą (no chyba że jakaś wojna, impuls elektromagnetyczny czy znowu BBC Iran bedzie zakłócał jak kilka lat temu :) ) . 

natomiast IPTV daje ci dostęp do wiekszej ilości kanałów polskojezycznych do dokupienia,  wypozyczalnie na natychmiast, ale przy braku połączenia do centrali TV nie będzie.

Dodatkowo pamietaj ze pakiety polsat czy eleven na IPTV są bez umowy.

np. obecnie nie ma formuły 1 to nie bierzesz elevenow, czekasz az wroci i dopiero wiedzac ze wraca kupujesz.

Konczy sie sezon formuly- rezygnujesz z elevenow, zacyzna kolejny to znow zamawiasz itd.

Kupa ludzi ma IPTV i nie narzeka.

Posted (edited)
4 godziny temu, redviking napisał:

Kupa ludzi ma IPTV i nie narzeka.

5 godzin temu, mrozio11 napisał:

Też z początku miałem obawy ale już ponad rok mam od nich TV po IPTV i jestem zadowolony.

Dziekuję Wam za opinie i szczegółowe info :) Super, że można wyłączać i włączać Eleveny i Polsaty. Dostęp wykupuje się na miesiąc i można zrezygnować? W sumie na Canal+ Sport też byłbym chętny np. na koniec ligi :) Bardzo by mi to pasowało. 

Czy jest w ogóle możliwość aby podpisać umowę na Net + TV + Telefon domowy aby ten telefon pozostał w adsl tak jak jest obecnie i nie został zamieniony na voip?

Technicznie Neostrada zostanie u mnie na funboxie 2.0 i dostanę jeszcze dekoder do IPTV? Ten dekoder IPTV najlepiej aby był podłączony do neta kablem no i już sam dekoder HDMI do TV i powinno płynnie śmigać? Myślę, że tak to chciałbym ogarnąć. Dostanę WHD 80 czy UHD 88 czy IWU 200? Jak sobie wyklikuje ofertę online po zalogowaniu w Orange to wyglada na to, że dostałbym dekoder 4K czyli ten ostatni?

Widzę, że w IPTV Orange jest opcja Multiroom za 20zł (10 abo + 10 wypożyczenie kolejnego dekodera). Coraz bardziej mi się to podoba ;) 

Edited by ichris
lit

9 godzin temu, ichris napisał:

Dziekuję Wam za opinie i szczegółowe info :) Super, że można wyłączać i włączać Eleveny i Polsaty. Dostęp wykupuje się na miesiąc i można zrezygnować? W sumie na Canal+ Sport też byłbym chętny np. na koniec ligi :) Bardzo by mi to pasowało. 

Czy jest w ogóle możliwość aby podpisać umowę na Net + TV + Telefon domowy aby ten telefon pozostał w adsl tak jak jest obecnie i nie został zamieniony na voip?

Technicznie Neostrada zostanie u mnie na funboxie 2.0 i dostanę jeszcze dekoder do IPTV? Ten dekoder IPTV najlepiej aby był podłączony do neta kablem no i już sam dekoder HDMI do TV i powinno płynnie śmigać? Myślę, że tak to chciałbym ogarnąć. Dostanę WHD 80 czy UHD 88 czy IWU 200? Jak sobie wyklikuje ofertę online po zalogowaniu w Orange to wyglada na to, że dostałbym dekoder 4K czyli ten ostatni?

Widzę, że w IPTV Orange jest opcja Multiroom za 20zł (10 abo + 10 wypożyczenie kolejnego dekodera). Coraz bardziej mi się to podoba ;) 

1)multiroom tylko na iptv, jest tam takze opcja za 10zł tylko dekoder wtedy bez wifi, uhd88

2)można zostawić i zwykły telefon ale to sie niezbyt opłaca, bo bedziesz wtedy miał dwa telefony, jeden zwykły, drugi internetowy i opłata np. za love+opłata za telefon stacjonarny, tak że raczej nieopłacalne.

3)nie kazdy pakiet jest taki co mozna włączać/wyłączać co miesiąc. Akurat Canal+ jest na umowe i z nim tak nie poszaleje, ale eleveny, polsaty, komfortowy już tak.

4)dekoder uhd88 lub iwu200, który jest co prawda 4k ale kanały 4k tylko na światłowodzie, nie będziesz kanałów 4k miał na miedzi.

Tak smao na miedzi 2 dekodery max, wiecej tylko światłowód.

W przypadku multiroom najlepsza oferta: pierwszy dekoder iwu200, dekoder multiroom uhd88 i masz multiroom za 10zł. Jeśli by było odwrotnie: pierwszy dekoder uhd88 multiroom iwu200 to wtedy multiroom drozej bo 10zł abo+10 dekoder.

Niby ta sama konfiguracja ale jednak drożej :D.