Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W 2017r gdy korzystałem jeszcze ze światłowodu w Orange to było owszem drogo, ale jakość telewizji nie była zła. Nawet miałem wrażenie, że na Horizonie od UPC była większa kompresja a kolory takie bardziej "wyprane".

 

No właśnie chciałbym mieć 1 rachunek za telewizję, internet i telefon i do wyboru Play albo Orange IPTV..

Decyzję chciałbym podjąć do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.09.2023 o 09:06, lakiman napisał(a):

 

 

No właśnie chciałbym mieć 1 rachunek za telewizję, internet i telefon i do wyboru Play albo Orange IPTV..

Decyzję chciałbym podjąć do końca roku.

Ja już od około roku użytkuje tv od Orange ze światłowodem. I jestem zadowolony. Awarie się nie zdarzają, wszystko chodzi płynnie. Jakość dobra. Nie wypowiem się jedynie co do kanałów sportowych. Nigdy nie byłem fanem oglądania sportu i nie oglądam. Więc nie wiem jak z jakością tych kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ trochę sprostuję to co napisałeś.

Przez 6 m-cy płaciłbyś 9,9 zł za dzierżawę dekodera i modemu. 

Pakiety premium nie podlegają darmowym miesiącom.

 

Na plus to paczka C+ zawierająca C+4 K i online i Polsat Premium. 

*W tym przypadku ja sobie zostawie prawdopodobnie usługę sat Canal+.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, gdy na tej samej ulicy światłowód można założyć tylko w pewnych miejscach (głównie numery nieparzyste + kilka numerów parzystych)? Dodam, że mieszkania budował ten sam deweloper. Czy może to być związane z uchwałami wspólnot czy też z dofinansowaniem budowy światłowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być związane z tym, że ktoś położył już światłowód i nie można już przez to zrobić go w ramach POPC. Jestem w takiej sytuacji.

W dniu 13.09.2023 o 09:06, lakiman napisał(a):

W 2017r gdy korzystałem jeszcze ze światłowodu w Orange to było owszem drogo, ale jakość telewizji nie była zła. Nawet miałem wrażenie, że na Horizonie od UPC była większa kompresja a kolory takie bardziej "wyprane".

 

No właśnie chciałbym mieć 1 rachunek za telewizję, internet i telefon i do wyboru Play albo Orange IPTV..

Decyzję chciałbym podjąć do końca roku.

Z tego, co widziałem w Orange IPTV jest lepiej, ale Play (streaming) też się podciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pozostaje tylko kwestia zamówienia montażu usługi i podpisania umowy.

Waham się tylko, czy zostawić sobie pakiet Relax+ wraz z paczką C+ 4K w Canal+ i na razie nie  zrezygnować w 100% z satelity , czy wziąć paczkę C+ Prestige w Orange w ramach 2- letniego zobowiązania.

Uśredniając 43 zł: Canal+ z C+ 4K, usługa Canal+ Online I Mistrzowska Piłka.

 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kisiel95 napisał(a):

Może być związane z tym, że ktoś położył już światłowód i nie można już przez to zrobić go w ramach POPC. Jestem w takiej sytuacji.

 

Czyli innymi słowy raczej nigdy nie będę mógł skorzystać z oferty Orange? Czy fakt położenia światłowodu np. przez dewelopera budującego blok uniemożliwia dostęp do niego przez część firm? Vectra i Play oferują prędkość 1,2 GB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdyby kogoś interesowało, w ramach usługi Orange IPTV przy zakupie Canal+ Prestige jest usługa Canal+Online. Wszystkie kanały C+, oraz  oferta VOD w tym treści 4K. Dodatkowo dostęp do oferty Polsat Premium- pełna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem, kanały C+ mam live, w tym C+ z HDR, do tego apka Canal Online, Polsaty Sport Premium są też live i online, oglądam też Eleven 4K, śmiga po IPTV, Eurosport, zwykłe polsaty sport w jakości do przyjęcia.

Podłączoną mam również telewizję naziemną 1080p. Jak dla mnie obecnie taki  wariant jest optymalny, bo jeden dostawca i jedna faktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak jak wszędzie indziej. Dostajesz dodatkowy dekoder,łączysz z routerem i wszystko śmiga. 

 

Co do połączenia wifi to ja u rodziców pociągnąłem kabel do obydwu dekoderów. 

Kiedy dekodery działały na połączeniu wifi to niestety zdarzały się zawieszenia sygnału, trzeba było restartować router i dekoder. Na połączeniu kablowym wszystko śmiga jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakimandokładnie. Mam internet z Orange tyle lat ale nigdy nie wpadłem na to aby mieć też telewizję. 
 
Orientujesz się jak działa multrioom w takim IPTV od Orange? I czy przy prędkości internetu po wifi około 45 mega będzie wszystko śmigać? 
Z 4K będzie ciężko. Koniecznie po kablu, na miedzi martwiłbym się o stabilność, a nie szybkość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...