Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2024 o 11:32, Ozzy666 napisał(a):

Czy przy przedłużeniu umowy można wymienić FunBoxa 3.0 na FunBoxa 6? Dodam że teraz mam FunBoxa 3.0 bez opłaty 4,99 zł.

Pewnie będzie można, ale opłata za używanie będzie. Funbox 6 przyjmuje wszystkie prędkości. Wszystko zależy od umowy. Ja miałem na początku 300 MHz, zwiększyłem do 600 MHz, a teraz wrócę od nowej umowy do 300 MHz. Dlatego że w necie mi szybciej nie potrzeba, a TV  LG też nie streamuje szybciej niż 150 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, dobry sprzęcik ten Fanbox. Jeszcze nigdy tak dobrze mi wifi nie działało w mieszkaniu.

No i córy przestały narzekać, że im rozłącza połączenie w komputerze.

Hula wszystko aż miło.

Na obecną chwilę, absolutnie nie wróciłbym do Play.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 13:38, white snake napisał(a):

Elegancko, dobry sprzęcik ten Fanbox. Jeszcze nigdy tak dobrze mi wifi nie działało w mieszkaniu.

No i córy przestały narzekać, że im rozłącza połączenie w komputerze.

Hula wszystko aż miło.

Na obecną chwilę, absolutnie nie wróciłbym do Play.

Zgadzam się. Miałem wybór światłowód T-Mobile i Orange. Wybrałem Orange ze względu na router Funbox 6. Potwierdzam router posiada zasięg w całym mieszkaniu kilkupokojowym. Wprawdzie mam wzmacniacz sygnału w ostatnim pomieszczeniu, ale bez tego  Funbox daje radę. Internet śmiga bez zakłóceń. Telewizję streamuje bez problemu. Orange ma już w ofercie Funbox 10 z trzyzakresowym pasmem (2,4 GHz, 5GHz i 6GHz). Nie mam na razie takiego sprzętu na 6 GHz. Ogólnie polecam Funbox 6.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, po jak myślałem dożywociu, z Vectrą przesiadam się właśnie na Orange. Montaż mam w przyszłym tygodniu i mam teraz zagwozdkę. Czy dekoder tv, chyba premium w razie czego mogę połączyć przez wifi do innego routera czy tylko do funboxa? Ogólnie funbox ma tryb bridge, da radę kablowo spiąć kolejne dwa routery? Kwestia w tym, że mam zrobioną domową kablologię która w moim przypadku się spisuje i nie bardzo chce wymyślać koła na nowo. Na pewno jeden z dekoderów tv będzie musiał być podłączony pod mój inny router. Nie wiem tylko czy Orange czegoś nie ogranicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Nowe już nie mają. Podobno da się to zrobić jakimiś kombinacjami,

Nie będzie problemów z podłączeniem dekodera tv do mojego routera w podsieci? Czy jednak będę zmuszony do skorzystania z dedykowanych przez Orange urządzeń.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie używam Orange, a u innych operatorów nie korzystam z telewizji przez internet.

Wydaje mi się że nie powinno być problemów o ile porty odpowiednio przekierujesz.

Aby jak najmniej roboty sobie dokładać ja bym połączył Twoje rutery nie do portu WAN, a do któregoś z LAN. Wówczas ruter będzie tylko punktem dostępowym dla Wifi, a w połączeniach kablowych zwykłym przełącznikiem niekonfigurowalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracając z pracy zauważyłem na tablicy korkowej informację o tym, że budynek podpięty jest pod usługi Orange (za infra INEA) i że można korzystać z ich usług. Chciałbym dowiedzieć się czegoś od was. Jakość sprzętu, usług, cenowo też jak to wypada. I czy warto? Obecnie mam Vectrę i po tym, co wyrabiają z klauzulą inflacyjną to serio zaczynam zastanawiać się nad zmianą operatora (umowę mam do listopada 2024 roku).

Oprócz Orange mam w swoim budynku dostęp do wspomnianej wcześniej Vectry, ale i też INEA (co jest oczywiste), T-Mobile, Netia oraz Play (były UPC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szyzag123 Po zakończonej umowie z UPC przeszedłem do Orange IPTV.

Skorzystałem z dobrej grudniowej promocji. Pełny pakiet telewizyjny w tym dostęp do paczki HBO Max, Canal+, Polsat Premium i Eleven i internetem 1 Giga, abonamentem komórkowym w sumie uśredniając razem  ok. 200 zł.

Sprzęt IWU 200 i Funbox 6.

Ogólnie z usług Orange jestem zadowolony. Gdybym 2 raz miał możliwość wyboru: zostać w UPC, przejść do Play, lub Orange. Też wybrałbym ostatnią opcję.

Obecnie Pomarańczowi oferują też  najnowszy   dekoder Multi w technologii multicast oparty na Android TV.

Może się kiedyś na niego zdecyduję, na razie   obecny dekoder jest w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś wypowie się na temat dekodera Sagem 4K IWU200. Mam go jako drugi dekoder do multiroomu. Pierwszy to 4k Multi. Na początku miałem problem z połączeniem przez WiFi, ale złapał i teraz przy wypięciu kabla ethernet przechodzi na WiFi. Odbiera dobrze. Na razie mam jedno pytanie dotyczące formatu obrazu. Są tam trzy opcje (oryginalny, zoom i szeroki) Problem polega na tym że przy ustawieniu na szeroki obraz się zwęża do formatu 4:3 jak w dawnych TV. Czy nie powinien się poszerzyć? Zoom czy oryginał działa dobrze. Czy u was też tak jest?

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Każdy z abonentów ma inne preferencje. Dla mnie mógłby zostać Canal+sport dla tenisa, siatkówki. Mogły by być dodane animal planet, National Geografic Wild. Za dużo kanałów filmowych i muzycznych. Badziewne filmy nie do oglądania. Nie mam pojęcia kto to i tak decyduje. Jak coś można powiedzieć interesujące to płać, a jak badziew to za darmo. Jest niby 136 kanałów, ale sporadycznie jest na czym oko zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...