Skocz do zawartości

Teleexpress


Ipo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z kolegami tego forum już kilka lat temu zgłaszaliśmy KRRiT łamanie zapisów ustawy medialnej - zarówno przez TVP jak i niektórych nadawców komercyjnych. W efekcie tego TVP raz dostała jakąś śmieszną karę 50 tys. i to jedynie za scrolling autopromocyjny podczas innych audycji. Tak się tą karą strasznie wystraszyli, że sukcesywnie zaczęli wprowadzać kolejny spam - belki: "za chwilę...", "następnie...", "dziś...", zagłuszanie napisów końcowych czytaną autopromocją, a teraz jeszcze dzielenie ekranu. Za te wybryki oczywiście nie otrzymali już żadnej kary, choć przeginają o wiele bardziej niż stacje komercyjne.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne "nie doszło do drastycznego złamania przepisów", ile razy ja to już słyszałem. A weź nie zapłać abonamentu, to kto cię obroni? Na pewno nie KRRiT i nieważne w jakim ona będzie urzędować składzie. Ty masz wywiązywać się ze swojego obowiązku pod groźbą kary, a TVP może sobie bezkarnie robić co chce.

Przeczytaj ustawę, a nie że coś ci się wydaje czy jesteś przekonany. Zapisy jasno i przejrzyście mówią, że żaden nadawca nie ma prawa nadawać autopromocji w trakcie audycji - a TVP tym bardziej, bo w myśl zapisów ustawy AUTOPROMOCJA to REKLAMA. Jak powszechnie wiadomo TVP nie ma prawa przerywać audycji reklamami (za przerwę uznaje się samo umieszczenie reklamy w trakcie audycji), więc łamią ustawę podwójnie.

Gdyby wjeżdżanie z inną audycją na napisach końcowych było dozwolone, to Polsat i TVN już dawno by to robili - tak jak to miało miejsce przed nowelizacją ustawy medialnej.

 

P.S. Jest założony odpowiedni temat o nazwie "Nowa ustawa medialna, a przestrzeganie zapisów przez stacje". Tam masz podane konkretne paragrafy z ustawy medialnej, które są nagminnie łamane. Myślę, że wystarczy już off-topu w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że to pierwszy raz i być może jedyny.

Z drugiej strony, jeśli ta sama sytuacja powtórzy się w 2017 roku to myślę, że stanie się tak co roku.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego Orłosia nie będzie, dlatego tutaj takie porównanie wydaje mi się dziwne. Natomiast Cholewiński... pamiętajmy, że to był dopiero jego pierwszy "Teleexpress", więc miał pewną tremę (i nie ma tu znaczenia fakt że Cholewiński ma obycie z kamerą, bo ta trema wynika z pierwszego razu w nowym miejscu). Jak dla mnie - nie jest źle, podobnie prowadzi serwisy w TVP Info, i podobnie też sprawował się w TVN24. Wyrobi się też tutaj, w TeXie.

 

On brzmi  jak Ibisz tylko szybciej. To jest typowy prezenter. Teleexpress identyfikował się z Orłosiem a Orłoś był także aktorem a tutaj mamy TYLKo prezentera  prowadzącego  wiadomości w TVP info. Jak tak dalej będzie to zostanie im raptem "jeden" dziennikarz od wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno o tym nie mówiłem, ale Cholewiński radzi sobie świetnie w Teleexpressie. Z drugiej jednak strony TeX to trzeci co do wielkości oglądalności serwis informacyjny.

Po stracie Orłosia oglądalność spadła o jakieś pół miliona. Ten program obecnie jest na poziomie 2,3 miliona widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stracie Orłosia oglądalność spadła o jakieś pół miliona. Ten program obecnie jest na poziomie 2,3 miliona widzów.

 

Bez przesady, oglądalność jeszcze tak mocno nie spadła. Dzięki Chmielowskiej-Olech, Teleexpress jeszcze utrzymuje wysoką oglądalność, ale faktycznie po odejściu Orłosia następnego dnia z oglądalnością było dość kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego Orłosia nie będzie, dlatego tutaj takie porównanie wydaje mi się dziwne. Natomiast Cholewiński... pamiętajmy, że to był dopiero jego pierwszy "Teleexpress", więc miał pewną tremę (i nie ma tu znaczenia fakt że Cholewiński ma obycie z kamerą, bo ta trema wynika z pierwszego razu w nowym miejscu). Jak dla mnie - nie jest źle, podobnie prowadzi serwisy w TVP Info, i podobnie też sprawował się w TVN24. Wyrobi się też tutaj, w TeXie.

 

To w takim razie, Panie Kolego, tą tremę będzie miał wiecznie przy tym zadaniu...

 

Dzisiaj też prowadził TeleExpress, w którym oczywiście nie zabrakło jakiegoś dziwnego, pompatycznego nastroju przy omawianiu sukcesów prezydenckich, a także kompletnego niewypału w postaci wydukania jakiegoś śmiesznego tekstu przy okazji "śmiesznego" zakończenia.

 

Bardzo wąską i niekompetentną ławą dysponują nasi szanowni włodarze Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyra to swoiste "drewno" pod względem emocji - tak jak towarzyszka redaktora Pilszyk z Panoramy, tylko w bardziej przystępny sposób. Niech już sobie prowadzi te różne studio przed jakimiś transmisjami, no i może Sport Telegram. To w jego przypadku IMO maksimum możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt tutaj nie pisał, bo o debiucie Rafała Patyry w Teleexpressie wspominano na Shoutboxie, ale zgodzę się z tym, że debiut był udany. Na pewno poradził sobie o wiele lepiej niż pompatycznie mówiący Cholewiński. A co do związków ze sportem - owszem, wygląda to dziwnie, ale skoro Maciej Kurzajewski mógł prowadzić "Świat się kręci", to czemu eksperyment w Teleexpressie miałby nie wypalić?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś pracuje w redakcji sportowej, to nie jest powód, by taką osobę odrzucać, jeśli chodzi o inne zadania. Jakoś nikt nie ma za złe Przemysławowi Babiarzowi, że od kilku lat komentuje uroczystości państwowe w Jedynce. Więc Patyra mógł trafić do Teleexpressu. Wypadł wczoraj dobrze, odpowiednio stonowany styl prowadzenia z racji Wszystkich Świętych, zresztą o niego obaw nie miałem bo od kilku lat prowadzi Sport Telegram i robi to świetnie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejne przejście do Teleexpressu, i równocześnie kolejne z TV Republika: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/piotr-pawelec-z-telewizji-republika-do-teleexpressu-tvp1

 

Piotr Pawelec jest w zespole TeXu od połowy października, zajmuje się tam tematyką polityczną i społeczną. Wcześniej pracował jako dziennikarz Telewizji Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...