Skocz do zawartości

Teleexpress


Ipo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, CYFROmaniak napisał(a):

Dzisiejszy lektor był pierwszym lektorem Teleexpressu w latach 90' (wczesnych 2000' ? ), tak więc był to miły akcent. Choć byłem bardziej przyzwyczajony do poprzedniego. 

 

Pod względem merytorycznym, było dość słabo...

Marek Wilk. Czytał materiały od końca 1989 do bodajże 2007 roku, potem został w Agrobiznesie. Zaś co do merytorycznej zawartości, to mam wrażenie, że akurat w Teleexpressie nigdy nie było to jakoś bardzo istotne. Natomiast jedną nową rzecz zauważyłem, czyli ten taki przegląd rzeczy z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, CYFROmaniak napisał(a):

Teleexpress zawsze znalazł miejsce na lekkie, wręcz humorystyczne tematy, ale nie pomijał istotnych wydarzeń politycznych. Człowiek poświęcił 15 minut i znał najważniejsze tematy - to główna zaleta TeX'u. 

To by można było nawet jakoś zbadać, ale mam wrażenie, że od zawsze w Teleexpressie ta poważniejsza część zajmowała może góra 4 minuty. Jak już się skończył blok zagraniczny to wchodziły luźniejsze rzeczy, które do innych serwisów nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od 8 lat obejrzałem cały "Teleexpress". Faktycznie, powrócił dawny lektor którego pamiętam z danych czasów czyli prawdą jest to co pisali gdzieś na Twitterze byli pracownicy TVP, że pozbyto się nawet lektorów z programu. Dla mnie oglądało się to bardzo przyjemnie, lepiej niz "19:30". Studio też lepsze niż to ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to nowe, krótsze "pikanie" podczas forszpanu. Pierwszego dnia po powrocie było po staremu, a od wczoraj kombinują i brzmi to źle.

 

Orłoś zmienił okulary i bardzo dobrze bo te czarne grube oprawki zasłaniały całą twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Trochę przesadą jest angażowanie dziennikarza (nieważne w jakichkolwiek mediach - czy to publicznych czy też komercyjnych) w życie polityczne wpisując takie rzeczy na mediach społecznościowych.

 

No, trochę lepiej mają dziennikarze-serwisanci, bo w mediach społecznościowych starają się czasem informować co się dzieje, a i potrafią komentować z dystansem od politycznego zaangażowania. Trudno znaleźć w tych czasach któregoś kto to potrafili tak zrobić.

 

Jeszcze lepiej mają tacy dziennikarze którzy nie mają komunikatorów społecznościowych (Facebook, Instagram, Threads lub X (inaczej Twitter)).

 

Zgadzam się @Kirk żeby wprowadzić takie zasady przestrzegania przez dziennikarza korzystania z mediów społecznościowych żeby nie napisać przypadkiem coś kontrowersyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orłoś nie może się wyzbyć polityki. Dziś na koniec Tex-u były tzw. pa-ja-cyki, zdjęcie z jakiejś przychodni gdzie był napis, że pacjentka będzie dodatkowo płaciła za przychodzenie z własnymi diagnozami znalezionymi w Internecie. Orłoś podsumował, że ma nadzieje na łagodniejeszą karę, może tylko nagana. Powiedział to bardzo sugestywnie gdyż pierwszym newsem dziś w programie była nagana dla Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie Tuska niemieckim agentem.

Edytowane przez Ipo
Edycja cenzury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...